Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość gość
upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w sumie nie ważne ale ciekawe czy to tylko podczytywacz czy ktos kto regularnie sie tu udziela;) Rzosowa no to jesz potem wieczorem czy nie? Chyba mnie namowilas na kawę i cos slodkiego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
daje 180ml od tygodnia, odkad na wizycie lekarskiej okazalo się, że syn mało przybral. nie wygląda na wychodzonego, buzke ma nawet taka pucatą a reszte cialka normalna. jest na 50 centylu, urodzil się 3500. dobrze się czuje, jest pogody no i z jedzeniem tez nigdy nie bylo problemu, zawsze zje tyle ile mu damy dlatego zaczelismy dawac 180ml. sklaniam się do tego co napisala RZSOwa ze moze ma taka przemiane materii..moze genetyczne, moj maz duzo je a jest bardzo wysoki i szczuply. moze przy tych skokach rozwojowych zuzyl tyle energii co mowi lekarz? no kazal przyjsc do kontroli ale to dopiero za tydzien, bo stwierdzil ze za malo przybral, zobaczymy co powie za tydzien my tez bylismy na spacerze ale dosc chlodno bylo, jutro chyba wysle meza na spacer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika a mówiłaś ile zjada? Moze idźcie razem z mężem na spacer by odbudowac więzi :)i w ogole:) wiadomo ze cos w tym czasie pewnie będziesz chciała zrobić ale wspólne spacery służą zwiazku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam ze jestem ostatnio zaskoczona moja lilka bo sporo spi . Po 2 h aktywności nakrywa sie pieluch i usypia i nie musi być niewiadomo jakiej ciszy i spokoju. A przeciez kędyś potrafila nie spać po 4-5 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pewnie niedługo.jej sie to odmieni . A może zbiera sily na skok rozwojowy? Mysze ha budzic zaraz zeby ja wykapac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Tez się zastanawiam czemu o tym krecie pisze ktoś . Z pewnością chodzi o to ze się muusia przekopuje na nowa strone pisząc up. U nas dzis bylo chlodniej. Sama zmarzłam. Ale ponad godzinke spacerowaliśmy. Mój to nigdy nic nie zostawił. On to jeszcze przez dłuższą chwile ciągnie pustą butle. O tych skokach rozwojowych nie słyszałam. Tak samo o tych centylach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siatki centylowe to podstawa by sprawdzać czy dziecko harmonijnie się rozwija. Są w każdej książeczce zdrowia i wskazane jest by kontrolować wagę i wzrost dzieciątka na tych siatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
moj tez ciagnie zawsze ile się da, czasem się zastanawiam gdzie jest limit i ile by zjadl dzisiaj wieczorem zostawilam meza z dzieckiem i mial go obudzic, wykapac, nakarmic i polozyc spac. wrocilam a oni spali razem, maly w wozku, pewnie myslal ze juz na noc jest polozony bo o 18 usnal. ciekawe jaka będzie teraz noc…ja nie mogę byc spiaca, nie mam na to czasu a moj maz wiecznie spiacy i wszyscy mu jeszcze wspolczuja jak gdzies jedziemy i karza polozyc się na popoludniowa drzemke] muusia szczerze?ja nie lubie spacerow i zmuszam sie do nich zeby maly byl troche na dworze wiec chetnie jutro zostane, niech on idzie, do tej pory zawsze sama chodzilam albo z nim, sam jeszcze nie byl wiec czas najwyzszy! kupilam dzisiaj prezent tesciowej pod choinke, niedlugo będę kompletowac reszte zeby się nie pchac w te tlumy przed swietami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia a co teściowe kupiłaś? Ja mam na razie same prezenty dla dzieci. Ale i tak jestem z tego dumna. Kupuje głównie przez net. Monia jak nie lubisz spacerów to pewnie ze nie idź. No to przykre ze tylko tak nad m sie pochylają by odpoczal:/ Ja swoja o 19 obudziłam a raczej m to ok 21 usnela dopiero. A maly dop o 22! Jyz mialam Nerwa. Mial dzis drzemkę zbyt późno:/ A teraz musze jeszcze pranie wieszac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
A ja juz w łóżku! Maly dopiero niedawno usnął na dobre. Z 5 razy my smoczek wypadal i sie budzil. Dzis znów kiepsko spal. No ale może tak juz będzie. W końcu śpi okolo 13 godzin. Moze to wystarczająco. A co do mężów to ja ze swoim nie gadam juz...dlugo. Oczywiście ws dzieci rozmawiam ale sluzbowo. Jest tego jeden plus: Jak nie gadamy to się nie kłócimy przynajmniej:P Co do tych centylow to musze sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa 13 h to strasznie Malo takie nasze dzieci to chyba powinny spac 16-16h. Sama swojej nie liczyłam ile spi . Mój syn śpi 12h jak miał rok półtora to spal po 14h Rzosowa a czym z m sie nie odzywasz? Mój tez mial ostatnio trzaski mial ale się odzywamy. Mój dzis w nocy do malej wstawal ale i tak sie przebudzilalam. S syn oczywiście po 6 wstal ju!!! Chyba sie zdrzemnę z nim dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Z tym spaniem to myśle ze to jest indywidualna kwestia, jedne dzieci śpią więcej drugie mniej. Ja sie umówiłam z mężem ze dzisiaj on wstaje i wiecie co? Syn tylko raz wstał na karmienie, nie marudził i nie trzeba było sie do niego podnosić. Malo tego! O 6 zawsze biorę go do łóżka swojego bo juz nie ma spania a dzisiaj 8 i mały dalej leży w swoim łóżeczku. Normalnie fenomen! Mężczyźni maja łatwiej! Założę sie ze jak przejmę opiekę nad mały to się znowu będzie nocna pobudka i wstawania skoro swit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Ja jeszcze leze w łóżku ale z chęcią jeszcze bym pospala. Maly śpi tez ale dwukrotnie mu smoka dawalam by nie wstal:P. Karmienie o 6 bylo ale sama mu dalam , nie budzil sie. Córkę wczoraj do babci zawiozlam. Kiedys jak mu policzylam to spal 16h/24. A teraz ma problemy w dzień i zamiast spać to placze. A jesli chodzi o męża to...duzo by pisac. Po prostu ciągle to samo. Za dużo czasu spedza poza domem ...w garażu. Jak idzie zaprowadzić auto to nie przyjdzie po chwili tylko za 3h. I wszystko u niego jest "zaraz, pozniej jutro" a jak zadzwoni kumpel albo tesciowa to mąż gotowy i jak robocik spełnia ich życzenia. Teraz przyniósł jakieś komputery i mam poł salonu zagracone. I siedzi przy tym pól nocy. I do dziecka nie wstawal w nocy. Jak idzie zaprowadzic corke do przedszkola to wraca po dwóch godzinach. Wiec po kolejnej awanturze przyniosl te graty do domu i siedzi raczej w domu. Jak musi wyjsc to grzecznie informuje co i jak. Teraz do dziecka juz raczej wstaje jak słyszy bo ja go nie budzę! Rano tez musze starszą do przedszkola wyszykować a w międzyczasie maly juz tez wstaje i nim tez się zająć a on śpi. Dopiero jak młoda buty zakłada to go budzi by ja zaprowadził . Ja się urodził to wstawal a teraz .... Siedzi pól nocy przed tymi komputerami a potem dobudzic go nie można. Wiec mu powiedziałam ze mi juz nie zależy. I w każdej chwili mogę się wyprowadzić z dziecmi. Ja się juz angażować nie będę. Mi to wisi. Któregoś wieczora to chcial pogadać ale corka go zawołała i juz nie wrócił. Stara sie poprawić czasem próbuje nawiązać rozmowę o byle czym ale ja jestem nieugieta. Oczywiście moja postawa jest troche falszywa ale co tam niech sie martwi małżonek i walczy o małżeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Cicho w domu to maly jeszcze śpi. A potem w ciagu dnia to juz nie będzie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa mi to wyglada naprawdę na skok rozwojowy, moze za chwile wszystko wróci do normy i zacznie spać. Chociaż u mnie w dzien to nigdy nie ma konkretnego spania :) Dzisiaj oboje nie do poznania, mąż zrobił śniadanie, kawę i nakarmił rano małego. A mały do 10 leżał w łóżeczku. Ja leżę w wannie..ciekawe kiedy bajka sie skonczy. No ale korzystam póki sie da, chociaż ten jeden poranek taki bajeczny to naładuje akumulatory Co dzisiaj robicie na obiad? Bo jakos nie mam pomysłu, mielone mi chodzą po glowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia teściowej kupiłam miskę taka ozdobna na owoce albo pierniki. W duce były po 39zl a po promocji wyszło 30. Tak mi sie spodobała ze wzięłam 3, dla siebie i dla niej na gwiazdkę a trzecia dam moze mojej mamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przechwalilam swoja mala ze spaniem bo od rana z 30 minut spala:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
U nas pierwsza drzemka dzisiaj 20minit, potem bujalam kolejne 20 zeby usnął spowrotem ale nie ma szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Ja tez teraz z wanny wyszłam. Maly przed chwilą usnąl pierwszy raz odkąd wsyal. Wiec będę liczyć dokladnie ile śpi przez caly dzień. Oho marudzi juz! Ja chyba dzis nie gotuje . Chyba u mamy zjem. Na.mielone tez.mam ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plakala.nie chce mleka oic. Moze to zeby? Rzosowa twój m to dopiero element!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
I po spaniu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
tak się moje gotowanie skonczylo, ze zamowilam chinszczyzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki a nosicie swoje maluchy w chustach albo nosidelkach?Bo tak sie zastanawiam nad kupnem nosidelka.Zawsze to troche lzej bedzie niz nosic na rekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Byliśmy wczoraj na szczepieniu, mały waży 6 kg, czyli podwoił już swoją masę urodzeniową i ma 65 cm długości. Tę długość to tak z przymrużeniem oka traktuję. Dziś muszę jego ubranka przebrać bo w 62 się nie mieści bądź mieści na styk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może prze to ze wczoraj tak późno spac poszla i wcześniej była wybudzona ze snu ,to tak jej sie wszystko poprzestawialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×