Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćLisa

Starania o dziecko 2016, 2017 cd.

Polecane posty

Gość caroline29
Afrodit gratulacje!!!! Super ze sie udalo :) fajnie ze ruszylo sie z fasolkami na forum będzie nas coraz wiecej. Powtarzasz test czy idziesz na betę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afrofit
dziękuję :) chyba jeszcze za bardzo do mnie to niedociera....i jestem w szoku, że się udało, powtórzę test w czwartek, ale to chyba pewne, bo mi nigdy się okres nie spóźniał.... powtórzę w czwartek, bo w przyszły wtorek mam wizytę u ginnekologa, wiem, że to za wcześnie, bo serduszka jeszcze nie sprawdzimy, ale już się wcześniej umówiłam zanim byłam w ciąży, bo miałam jakąś infekcję, która przechodzi i wraca, więc pójdę i tak żeby lekarz zobaczył co z tą infekcją.... tylko się boję, że następną wizytę wyznaczy dopiero za miesiąc i będę musiała dług czekać z usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Afrodit kiedy miałaś termin @ ? I który to wasz cykl staran? A może juz cos będzie widac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afrodit
właśnie obawiam się, że nie będzie nic widać, bo za wcześnie, będę na wizycie tydzień po terminie @, ostatnią miałam 21.07, czyli wychodzi, że w tym tygodniu będzie 4 tydz. Starania o pierwsze dziecko, udało się o dziwo w pierwszym cyklu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
No to super wieści :) aby wszystko przebiegało pomyślnie. Mój kol zrobila test i odrazu za dwa dni zapisała sie do gin i bylo widac pecherzyk jak to lekarz fajnie określił domek dla maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afrodit
mam nadzieję, że i u mnie będzie coś widać, powiem Wam, że mam sto myśli na minutę przerażanie pomieszane z radością, ale chyba tak to już jest przy pierwszej ciąży, a może i za każdym razem, ale za pierwszym razem zawsze nie wiadomo co nas czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchcinka
Afrodit - wcale nie jest za wcześnie na wizytę u ginekologa :) ja jak wiedziałam ze sie udało (a czułam to juz ok tygodnia przed okresem) to do razu umówiłam sie na wizytę do gina na następny tydzień czyli ok 2 dni po spodziewanej @. Przed wizyta zrobiłam sobie betę żeby mieć dla samej siebie pewność ze coś tam jest. Beta wtedy na samym początku 5 tyg wyszła mi 56 , gin tez widział pęcherzyk. Niestety jak juz wcześniej pisałam poroniłam 4 dni pózniej ALE do gina i tak warto iść jak najszybciej! :) pozdrawiam Caroline29 - prolaktyne na prawdę powinnaś robić na samym początku cyklu , po @ jest juz za późno i wynik może wyjsć niewiarygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afrodit
Kuchcinka, to mnie uspokoiłaś, że jednak warto iść nawet tak wcześnie bo miałam wątpliwości czy jest sens.... Przykro mi z powodu poronienia :( oj tyle obaw i lęków przede mną, ale trzeba być dobrej myśli, że będzie dobrze, niestety należę do tych co się za dużo przejmują i zamartwiają :/ muszę jakoś nad tym pracować. Brzuch mnie boli od wczoraj ale mam nadzieję, że to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Afrodit jeszcze jakies masz objawy ciążowe. Dużo kobiet na poczatku ciąży skarży sie na bole podbrzusza :) Wiem ze powinnam na poczatku cyklu ale nie miałam kiedy zrobić dopiero dzis mam wolne najwyżej powtórzę prywatnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Afrodit gratulacje! To bedziesz miala termin tydzien po mnie hihi :-) jezeli chodzi o mnie to ja ide do lekarza za 2 tygodnie, czyli 3 tyg po @ bo wiem, ze teraz nic nie bedzie widac, a chodze prywatnie wiec 100 zl placic a i tak za 2 tyg bede musiala znow isc. Moim zdaniem nie ma sensu isc tak wczesnie, bo i tak bedzie kazala ci przyjsc ponownie za 2 tygodnie. Chyba, ze masz jakies plamienia to wtedy bym poszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afrodit
w sumie to ja objawów za bardzo nie mam, chyba czasem bardziej się doszukuję, miałam tylko to jednodniowe przeziębienie a po tym kłucie w jajniku, a tak to tylko mnie brzuch ciągnie, wczoraj w dzień planowanej @ brzuch bardziej bolał, ale może bardziej zwracałam uwagę po zrobionym teście.... trochę piersi jakby zrobiły mi się bardziej twarde, ale wiem po sprawdzałam, a normalnie nawet bym na to nie zwróciła uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana1701
Afrodit gratuluje :) też bym chciała Wam napisać za kilka dni że się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchcinka
Afrodit, lekki ból podbrzusza jest dość powszechny na początku ciąży i nie musi świadczyć o niczym złym :) Jak będziesz u lekarza powiedz mu o tym oczywiście i nie przemęczaj sie. Na Twoim miejscu przed wizyta poszłabym zrobic sobie betę i morfologię z ob. Lekarz i tak cię na te badania skieruje a tak przynajmniej juz przy pierwszej wizycie bedzie mógł wstępnie określić czy np po poziomie bety ciąża rozwija sie prawidłowo. Po tygodniu od pierwszej bety możesz sobie ja powtórzyć i jak bedzie znaczny przyrost to będziesz miała świadomość ze fasolka rośnie nie czekając miesiąca na kolejne usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hgghhjjkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ktoś
Cześć dziewczyny;-) Mimo, że nie udzielałam się aktywnie na forum, to czuję się częścią Was, gdyż śledziłam Wasze wpisy i rozterki. Chciałabym się Wam pochwalić: zrobiłam test w dniu spodziewanej @ i wyszedł POZYTYWNY;-) Pierwszy test robiłam tydzień po owulacji, tydzień przed @ i wyszedł negatywny, dlatego bardzo się cieszę, że ten pokazał co i jak;-) Udało się nam z mężem po raz drugi zajść w ciążę w pierwszym cyklu starań, gdyż mamy już 14 miesięcznego synka i zaczęliśmy działać jak skończył roczek;-) Jestem bardzo szczęśliwa, tylko muszę sobie teraz poukładać pracę... Wizytę u lekarza mam na koniec sierpnia, a od września miałam w planach powrót do pracy, więc chyba plany te zmienię;-) Mam do Was jedno pytanko, jak przed wizytą u lekarza samej potwierdzić prawidłową ciążę, mieć pewność że nie jest to ciążą biochemiczna? Czy jeśli zrobię do tego czasu dwa testy beta i będzie wzrost hormonu, to jest to znak że wszystko jest OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zasadzie to na tym etapie to możesz tylko dwukrotnie zrobić bete w odstępie 48h żeby samej mieć pewność. Prawidłowy przyrost na pewno wykluczy ciążę biochemiczna ale nie da Ci pewności co do następnych tygodni ciąży. Ale wtedy zapewne będziesz już po badaniu lekarza. Powodzenia Ana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchcinka
Gratulacje! Tak - zrobienie bety i po kilku dniach kolejnej powinnono pokazać czy ciąża sie prawidłowo rozwija :) A dzisiaj mam 5 dc i od dzisiaj zaczynam cykl z pomiarem temp - stosowałyście? Stosujecie? Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afrodit
jeszcze raz dziękuję za gratulacje :) może i za wcześnie na wizytę, ale pomimo to pójdę sprawdzić czy jest ok, bo powiem Wam, że dzisiaj będąc w toalecie zobaczyłam na wkładce , jakby ślad po mikroskopijnym plamieniu, znaczy dwa takie malutkie ślady, może to z powodu, że wczoraj, najpóźniej dzisiaj powinnam mieć @, czy myślicie, że te ślady na wkładce są związane z terminem @ ? w ogóle mam wrażenie, że mój śluz też jest taki jakby podbarwiony, nie jest jakiś bardzo brązowy, ale nie jest tez przezroczysty :( zaczyna się... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ktoś
Ja także dziękuję za gratulacje i porady;-) Pójdę na test beta dwa razy przed wizytą u lekarza i na morfologię przy okazji. Czy coś jeszcze zalecacie mi zrobić z badań? Bo oznaczać grupy krwi już nie będę, gdyż robiłam to dwukrotnie przed pierwszą ciążą. Co do pomiaru temperatury, to ja nie mam w tym doświadczenia, gdyż nie stosowałam. W pierwszej ciąży nie stosowałam nic poza "przytulaniem" w dni okołoowulacyjne, natomiast w drugiej gdzie zależało mi na "szybkiej" ciąży, aby różnica między dziećmi nie była za duża używałam testu owulacyjnego - zrobiłam 3 testy: dzień przed, w dniu owu i trzeci pokazał że już po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchcinka
Afrodit , nie martw sie na zapas. Lekkie plamienia na początku ciąży tez są dość powszechne ale na pewno nie należy ich lekceważyć. Ja przy poronieniu od razu zaczęłam krwawić pełna a nie plamić wiec może to Cię trochę uspokoi :) Jeszcze raz napisze ze moim zdaniem wcale nie jest za wcześnie na wizytę! Skoro masz lekkie plamienia i 2 kreski na teście to leż teraz jak najwiecej i odpoczywaj! Trzymam kciuki żeby wszystko sie dobrze toczyło :) W oczekiwaniu na lekarza zrób sobie betę, powtórz po 48h, jak wzrośnie to znaczy ze ciąża sie rozwija i będziesz mogła spać spokojnie do wizyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchcinka
Gość Ktoś - nie korzystałam jeszcze z testów owulacyjnych, ale moze spróbuje :) u nas starania trwają juz od bardzo dawna bo właściwie roku z jednym wczesnym poronieniem po drodze. Pisałam juz wcześniej ze mój mąż ma problemy z nasieniem, ale i tak nie tracę nadziei :) skoro raz te leniwe plemniki dopłynęły to i znowu im sie uda :p Co do badan to beta i morfologia na razie powinny Ci wystarczyć :) na resztę to juz Cie lekarz skieruje wedle swojego uznania :) trzymam kciuki i czekam na info jaka beta Ci wyjdzie :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ktoś
Kuchcinka: Ja osobiście kupiłam tylko jeden raz te testy owulacyjne, ale jestem bardzo zadowolona, bo jest tam wszystko fajnie i czytelnie napisane jak stosować i interpretować. W opakowaniu jest 5 testów, które robić mniej więcej przed owu, aby dokładnie wstrzelić się w dzień owu. Dobra sprawa, bo czasami różnie z tym bywa jak cykle są nieregularne lub innej długości niż książkowe 28 dni. Ja kupiłam te testy w Rossmannie, takie na niemiecki rynek "Faciele" - chyba dobrze napisałam i z tej samej marki test ciążowy i są fajnie czułe i wygodne. Serio polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchcinka
Dzięki wielkie - skocze w takim razie do rossmana :) przecież nie zaszkodzi ;) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martka10
Afrodit i gość ktoś gratuluję 2 kreseczek :) Dbajcie o siebie i Wasze maluszki :) caroline to lekarza wybiorę sie za tydzień, syn od poniedziałku zaczyna szkołę, więc na spokojnie umówie się na wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow dziewczyny! ale mam do nadrobienia :) widzę, że nie obijałyście się! AFRODIT - G R A T U L U J Ę! az serce rośnie jak się takie dobre wieści czyta...:) u mnie bez zmian... czekam na miesiączkę i zaczynamy pierwszy cykl starań ::) mam nadzieję, że pójdę w ślady Afrodit :) a jeśli chodzi o objawy to ja w pierwszej ciąży jescze przed zrobieniem testu wiedziałam, ze się udalo...jakieś wewnętrzne, niewytłumaczalne przekonanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana266
Gratuluję wszystkim dziewczynom, które noszą w sobie swoje Szczęście :) u mnie dziś 27dc i tak mnie korci żeby znowu zrobić test ale zaczekam ;) chociaż tak bym chciała już wiedzieć czy się udało. Mój Mąż podchodzi do tego na luzie, może dlatego że to nasz 1 cykl starań ale ja na razie mam urlop i siedząc w domu myślę tylko o tym a czas tak się dłuży :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie się podziały dziewczyny którym się udało zajsc w ciążę wcześniej? Z tego co pamiętam to udzielają się tylko Kate i Angelowa. Dziewczyny z pozytywnym lipcowym testem co u Was jak pierwsze usg objawy itp dajcie znać Ana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afrodit
a tak Wam powiem tylko, że robiłam też test przed @ i wyszedł negatywny, czyli chyba i tak trzeba czekać do @. W czwartek był negatywny, a poniedziałek już pozytywny, testy z tej samej firmy, ale w poniedziałek był juz termin @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×