Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KLESZCZE

Polecane posty

Gość gość

Czy Wasze dzieci miały w tym roku kleszcze? W jakiej części kraju i jak postąpiliście? Nasze złapały nad Bałtykiem (3 latka -3 kleszcze, roczniak -2 kleszcze). Sami wyjeliśmy w tym samym dniu, były jeszcze malutkie. Wszystkie po wyjęciu żyły (tylko jeden z "moich" kleszczy nie żył po wyjęciu). Nie wiedzieliśmy, że kleszcze można wysłać do zbadania, więc tego nie zrobiliśmy. Gdy minie 6 tygodni zrobimy badania na bolerioze. A jak Wy postąpiliście? Macie jakieś porady w tym względzie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam dzieci, ale sami się szwędaliśmy po lasach sporo. Zachodnia część wybrzeża. Żadnego nie złapaliśmy. Co wyjście do lasu to sobie obiecuje, że kupię taką plastikową pęsete w aptece, która ułatwia wyciąganie kleszczy. Na wszelki wypadek. W tamtym roku 1 kleszcz tylko. Tyle, że my po dniach pełnych opadów nie chodzimy. x Z tym wysyłaniem do badania to z tego co wiem chyba jakoś zabezpieczyć przed wysuszeniem trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma badan na 100% dot. boleriozy! Nie wykluczysz ani nie potwierdzisz. NIe chce Cie straszyc, ale poczytaj o boleriozie i sama zdecyduj czy nie podać dzieciom antybiotyku na min. 3 tygodnie. Nawet gdyby to było profilaktycznie to łatwiej teraz wyleczyc niz kiedys jak bedą juz drastyczne skutki! Moja nastolatka od 3 lat choruje na różne dolegliwości (wzrok, serce, śledziona, ograniczenia ruchu, omdlenia, migreny, pokrzywka, etc) w szpitalu była kilka razy. Dopiero po badaniach w Niemczech mamy (prawdopodobna!) diagnozę - bolerioza! A kleszcza pamiętam, że złapała ponad 8 lat temu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm... Rumienia nie było, kleszcze malutkie, szybko wyjęte. Z jednej strony profilaktycznie podany antybiotyk ma sens, ale z drugiej podawać antybiotyk po każdym kleszczu też nie służy zdrowiu. Cholera jasna z tymi kleszczami, strach do lasu wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat jedyną znaną profilaktyką boreliozy są repelenty w dużych ilościach i na całą powierzchnię ciała. Stosowanie antybiotyków jest całkowicie niezgodne z wytycznymi, większość mieszkających na wsi musiałaby je brać przez pół roku, a są to leki szerokospektralne więc powinny być stosowane tylko w razie bezwzględnej konieczności. Nie udowodniono też że stosowanie po ukąszeniu zmniejsza ryzyko wystąpienia boreliozy. Zwłaszcza że to choroba często nadrozpoznawana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Troskliwa mama
Przed każdym wyjściem do lasu moje dzieciaki spryskuje od stóp do głów preparatem kickthetick Repelent Plus, działa przez 4 h potem powtarzamy zabieg i od kilku lat udaje nam się skutecznie zapobiegać kleszczom, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viki_0
moje maluchy miały kleszcze :( strasznie to przeżywałam bo wiadomo czym to sie może skończyć. Jesli moge wam coś polecic to kupcie zestaw do wyciągania kleszczy kick the tick. Bardzo szybko i bezboleśnie wyciągniecie szkodnika i będzie po bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakoś od maja używamy w domu Kleszcz Expert i parę razy już kleszcza zamroziłam tym gazem. Łatwa metoda, szybka, bezpieczna dla człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po czym dokładnie poznać że Kleszcz expert naprawdę zamroził kleszcza? Wystarczy że się nie przestał ruszać i tyle? Czy są jeszcze jakieś inne oznaki? Ja tego używam od niedawna tak naprawdę raz dopiero usuwałam kleszcza u syna ostatnio i poszło dość sprawnie, pęseta dała rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna

Dobrze mi się wyciągało kleszcze przez Kleszcz Out. Prosta w użyciu pompka o wiele łatwiej mi sobie z tym poradzić niż z pensetom..to była masakra żeby w ogóle chwycić kleszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest taki odstraszający spray na kleszcze i komary. Nazywa się on  Kleszcz STOP. Jest skuteczny, stosuję go już kolejny sezon i muszę przyznać, że ilość pogryzień drastycznie spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz

Zobaczcie sobie jak to wygląda jeśli chodzi o Kleszcz Stop – podobno obecnie jeśli chodzi o preparaty na kleszcze ten produkt wypada solidnie i wiele osób go zachwala więc może również w Waszym przypadku ułatwi unikanie kleszczy w nadchodzącym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjj

Jak idziecie na spacer w okresie wiosny czy lata to polecam kupić sobie sprawy Kleszcz STOP, Niestety w Polsce problem kleszczy coraz częściej się pojawia i dzięki użyciu takiego, spraya będzie można sobie jakoś z tym poradzić? Bardzo skuteczny w swoim działaniu, więc warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×