Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy chodzicie regularnie na zakupy spożywcze, czy tylko raz na jakiś czas?

Polecane posty

Gość gość
To zamiast musli kup płatki owsiane, banana i owoce sezonowe, albo rodzynki czy inne suszone owoce (można znaleźć niesiarkowane), jakieś orzechy i już masz zdrowe śniadanie. Ale po co jak można dać takie z kilogramem cukru i niczym poza tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
09:36 Otoz to, zgadzam sie z Toba. Ale autorka woli karmic rodzine gownianym jedzeniem i cieszy sie, ze niby oszczędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My raz w miesiącu robimy większe zakupy. Coś do kanapek raczej co dwa dni żeby było w miarę świeże. Chleb piecze mój mąż bez żadnej chemii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale te pieczone jest w smaku identyczne jak to ze sklepu. Te w sklepie jest pieczone z takich samych gotowców. Nikt na zapleczu ciasta nie wyrabia, albo gorzej - moczą to co nie zeszło poprzedniego dnia i odpiekają, więc jeden wuj. x Nie jest, nie kupujesz, to nie wiesz. Kupuję w piekarni, więc owszem, wyrabia. I TO nie "te".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robię zakupy co kilka dni. takie większe raz, dwa razy w miesiącu. wtedy kupuję zapas wody, mąkę, cukier, kawę, herbatę, kasze, ryze, makarony.mięso z lokalnej ubojni, warzywa i owoce-część swoje, część kupuję od sąsiadów, jaja i mleko też. Co kilka dni kupuję masło,ser biały czy żółty. dziecko ma 6 lat, uwielbia domowe Muesli, je ciemne, ziarniste pieczywo. nie tknie pizzy czy hot doga. na jedzenie nie wydaje duzo-bo zamiast kupować słodki serek po 2 zl za kubek 100g czyli 20zl za kg kupuję twaróg po 12zl za kg, zbieram śmietanę z mleka, dodaje własne lub kupnie owoce,blenduje i mam pyszny gładki serek owocowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Da się robić mało zakupów i tanio jak żywi sie bliskich takim zakonserwowanym i szajskim jedzeniem. Co wy tu wymieniacie...serki topione, ser w folii, margarynę, płatki do mleka ciniminis ktore są drogie a nic nie warte tak na dobrą sprawę (wole kupic płatki jaglane albo ryzowe czy owsiane itd. ugotować na mleku i dodać owocow) i jako dziecko je jadłam-raz w roku moze...bo moja matka zawsze dobrze gotowała i karmiła nas swojskimi rzeczami. Słodycze? Z paczki która dostawaliśmy na swieta z ojca pracy mieliśmy a tak to moze czekolada raz na czas. Moje dziecko ma 3l i uwielbia gorzka czekoladę. Lody ostatnio zrobił moj maz w domu z malinami-bardzo dobre a roboty mało. Pieczywo wypiekałam sama ale ostatnio mam mało czasu wiec kupuje w piekarni w jakiej robia na miejscu nie z ciasta głęboko mrożonego! Mieso kupuje i robie swoja wędlinę. Nie wiem jak mozna sie cieszyc z tego ze dzieci mało mięsa jedza bo nie sa nauczone...ale szajskiego jedzenia juz sa wiec nie wiem co lepsze! Katastrofa... A tak z ciekawości-odkładasz autorko pieniądze...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dasz przepis na lody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż robi duże zakupy raz na ok tygdzien. Do tego prawie codziennie kupujemy chleb chhyba ze robie w domu (w maszynie do chleba). Wędlina sery warzywa te dość często, a zielenina i część owoców z ogródka od teściowej (odwiedzamy raz na 1,5 tygodnia więc sporo mroze np. Sieny szczypiorek w sloiczku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja, ze względu na brak czasu, większe zakupy robię mniej więcej raz na miesiąc, przez internet, bo w ten sposób nie tracę całego dnia na chodzenie po supermarketach, a na https://polskikoszyk.pl/ mają wszystko czego potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×