Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

przez 500 plus unikam ludzi

Polecane posty

Gość gość

dochód mój na osobę wynosi 810 zł i nie dostałam 500+, do tego mieszkamy na stancji, żyjemy biednie i zgroza aby osoby mające duży dochód dostawali 500 zł na drugie dziecko a my biedni nawet na jedno. Nie zdecydujemy się na drugie dziecko bo nas dodatkowe 500+ przy 4 osobowej rodzinie nie urządza, popadniemy jeszcze w gorszą biedę mieszkając na stancji. Z biedy nie utrzymujemy z nikim kontaktów, no bo jak rozmawiam z matkami co mają lepiej i dostają 500 + to bierze mnie taka złość jak cholera. Wolę już nie rozmawiać, bo inni napieprza dzieci i dostają mnóstwo za darmo pieniędzy a my za to, że jesteśmy odpowiedzialni i nie rozmnażamy się jak króliki to nawet na to jedno już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobną sytuację. Mam 3 dzieci. Pracujemy oboje z mężem ale ja na pół etatu. Łącznie miesięcznie mamy 3000,3500 tylko jak mąż pracuje po 12 godzin lub premie na święta. Pomagamy jeszcze teściowej gdyż jej emerytura nie wystarcza na leki. Teściowa nie chodzi więc trzeba też koło niej pracować. Jedna córka ma 18 lat więc na nią 500+ nie mam,kolejny syn ma 17 ale na niego również nie mam gdyż pania które liczyły zarobki wyszło ze miesięcznie mamy ponad 900 na osobę. Taka suma za żadne skarby nie chciała nam wyjść po odliczeniu tych wszystkich skladek i podzialu na 5. Liczyła to rozniez znajoma osoba która pracuje w gminie,ale w innym miejscu. Po zlozeniu odwilania odpowiedzią bylo ze program im tak wyliczył i tak musi być. Dostaje tylko na najmłodszą córeczkę ale tylko do lutego 2017 bo wtedy syn skończy 18 lat i córeczka będzie 1 dzieckiem. Na litość boską,to ze dziecko ma 18 lat nie znaczy ze nie ma na niego wydatków i ze samo się utrzymuje. Za zajmowanie się teściowa jest możliwość dostawania pieniędzy z tytułu opiekuna ale niestety ja nie mogę nim być bo jestem synowa a mąż nie rzuci pracy za 2000 tys żeby dostać 600 czy 1000 zl. Z mężem pracujemy jak tylko możemy żeby mieć pieniedze na 3 dzieci,pomoc teściowej,kredy bo przecież trzeba było gdzieś mieszkać. A osoby które nie pracują tylko czekają na pieniążki z 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie którzy biorą 500 to margines społeczny i patologia. Nierząd bolszewików z PIS musi upaść, mam taką nadzieje. Są gorsi niż PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mając tak niski dochód decydowaliście się na tyle dzieci, litości, ale ludzie to bezmózgowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko jesteś sflustrowana, zazdrosna i wyjątkowo zawistna. Nie utrzymujesz kontaktów z ludźmi, bo mają lepiej od ciebie? nie jesteś w stanie znieść, że komus się lepiej powodzi? To jest tak żałosne, że się w głowie nie mieści. Dla ludzi to zdecydowanie lepiej, że trzymasz się od nich z daleka. Mam nadzieję że nie jesteś nikim, kogo znam. I nie, wcale nie jesteś odpowiedzialna decydując się na dziecko skoro nie miałaś na to warunków. przecież nikt ci niczego nie zabrał, masz ile miałaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dwoje dzieci, dostajemy pieniądze na jedno dziecko, oboje mamy odpowiedzialna i ciezka prace, wychowujemy dzieci najlepiej jak tylko poyrafimy, zapewniamy im wszystko czego potrzebuja, podrozujemy (bez 500+) wiec wypraszam sobie głupie komentarze na o patologii itp. Wyjedz do innego kraju to dostaniesz socjalne. Rozumiem Twoje frustracje bo moim zdaniem każda rodzina powinna dostac pieniadze i pomoc w tym chorym kraju, ale to nie ode mnie zależy i prosze o nie używanie zwrotow ktore obrażają i wyrażają kogos kogo wogole nie znasz. Ja Cie nie krytukuje i nie oceniam za to jak zyjesz i jak sobie radzisz. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz rację, patologia dostaje a osoby starające się, pracujące nie, zgroza co te cholerne pisowce narobiły, podzieliły nas, skłóciły, oby ich Bozia pokarała za nierówne traktowanie, bogatym dają bez ograniczenia a biednym już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś - dostajecie 500+ na jedno dziecko i podróżujecie bez 500+, no nie, ale idiotyzm, a skąd wiadomo, czy to nie za 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 11;35 Ty chyba nie dostajesz :D:D:D:D:D: bo jadem plujesz :D:D:D:D ja dostaje ;) jak daja to sie bierze a tobie żal no nie ;) ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie to żenujące
PIS nie pomyślał rozsądnie rozdając 500+ Przyznali nawet tym którzy tego nie potrzebują.Moim zdaniem powinni w to miejsce wybudować żłobki, przedszkola i tym potrzebującym udostępnić bezpłatnie.Co za przyszłość będzie czekała te rodziny z dużą ilością dzieci?! PATOLOGIA nam kwitnie aż miło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polityka to jedno, ale poczytajcie, co ta kobieta pisze. Że nie utrzymuje z nikim kontaktów: "jak rozmawiam z matkami co mają lepiej i dostają 500 + to bierze mnie taka złość jak cholera". Jest wściekła, bo inni dostali a ona nie :O Jakby nikt nie dostał, to byłoby ok. Co za okropne, zawistne babsko :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcale się nie dziwię, bo rodziny mające dochód na osobę np. dyrektor banku 100 tys. i dostaje na drugie i kolejne a osoby mające dochód 9801 zł już nie dostają. Też tak mam, by szlag trafił PiSowców, przecież to aa pieniądze podatników min. i moje z tych 1500 zł które zarabiam w tym j*****m kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto żałuję autorce więcej zarabiać.Przeciez sama pisze że koleżanki mają więcej pieniędzy .To niech też zarabia więcej i urodzi ZA drugie dziecko i dostanie te 500 plus.zazdrość to cecha polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie każdy mieszka w warszawie i ma duże wynagrodzenia, jakie wy pieprznięte, że hej, to niech pisiury wydadzą rozporządzenie o najniższym wynagrodzeniu w kwocie, 3 tys. a jak nie to niech oprócz warszwy, krakowa i wroclawia oddadzą pozostała część kraju np. niemcom, hitler chciał wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Co ty bredzisz? Twoja 18letnia corka pewnie sie jeszcze uczy, wiec jest na twoim utrzymaniu! A jesli jest na twoim utrzymaniu, to dochod dzieli sie przez 5. Nie wiem co za oslice ci to liczyly, chyba ze im powiedziala, ze masz 2 niepelnoletnich dzieci, a penoletnia, ktorej dajesz jesc pominelas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łącznie miesięcznie mamy 3000,3500 tylko jak mąż pracuje po 12 godzin lub premie na święta. Pomagamy jeszcze teściowej gdyż jej emerytura nie wystarcza na leki. Teściowa nie chodzi więc trzeba też koło niej pracować. Jedna córka ma 18 lat więc na nią 500+ nie mam,kolejny syn ma 17 ale na niego również nie mam gdyż pania które liczyły zarobki wyszło ze miesięcznie mamy ponad 900 na osobę. Taka suma za żadne skarby nie chciała nam wyjść po odliczeniu tych wszystkich skladek i podzialu na 5. Liczyła to rozniez znajoma osoba która pracuje w gminie,ale w innym miejscu. x Widze, ze liczylyscie jednak 3500 na 5. Proponuje tym paniom wrocic do podstawowki. 3500 podzielone przez 5 to daje 700zl! Nawet podzielone przez 4 nie wyjdzie ponad 900 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra juz wiem. Olsnilo mnie. Te szmaty policzyly ci brutto jako netto. I to pasuje. 3500zl do reki, to prawie 5000 brutto. A 500 ma kryterium 800zl netto, czyli do reki. Zrob tam siwy dym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"inni napieprza dzieci i dostają mnóstwo za darmo pieniędzy a my za to, że jesteśmy odpowiedzialni i nie rozmnażamy się jak króliki to nawet na to jedno już nie." I taaaaak cholernie jesteście odpowiedzialni decydując się na dziecko nie mając mieszkania i mieszkając na stancji. Jesteś tak smao głupia jak te, które się jak to określiłaś "rozmnażają jak króliki". Głupia i nawet o tym nie wiesz. :O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, rozumiem twoją złość i moim zdaniem tobie bardziej należy się pomoc niż niektórym. Ale to unikanie ludzi?... Nic przez to nie polepszysz, a tylko zostaniesz zupelnoe sama i zniszczysz się przez ta zawisc. Wiesz co ja czulam po poronieniu, gdzie wokół wszyscy mają dzieci? To co ty. Krew mnie zalewała, ze mojej siostrze, mojej kolezance, kuzynce itd się udalo a mi nie. Przestałam się do wszystkich odzywac i potem sobie uświadomiłam, ze nawet nie mam z kim porozmawiać, od kogo otrzymać wsparcie. Tak to juz w zyciu jest, ze jedni maja wszystko, inni nie maja nic, a jeszcze innym brakuje do szczęścia jakichs rzeczy. Ciesz się, ze masz rodzinę, zdrowe dziecko. Szkoda nerwow i życia na martwienie się glupimi pieniędzmi. A i zeby nie bylo, mi tez finansowo się nie powodzi, ale i tak dla mnie pieniądze to nic wartościowego, rzecz nabyta. Ze inni maja 500+ to co z tego? Jeszcze inni mają dwie wille za granica i wszystjo czego zapragna bo maja bogatych rodzicow. I co, mam ich wszystkich nienawidzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To 500+ zaraz się skończy bo państwo nie ma na to kasy. My z mężem też nie dostaliśmy bo mamy jedno dziecko i na więcej nas nie stać. Nie zamierzam rozmnażać się na chwalę pisu. To które mam dostanie wszystko co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 500+ na drugie dziecko. Nie ukrywam, że fajnie dostać dodatkowe pieniądze, ale nigdy wcześniej nie miałam żadnych dodatków rodzinnych itp. bo oboje pracujemy i żyliśmy tj teraz. Dzieci chodziły na zajęcia dodatkowe, wyjeżdżaliśmy itp. Znam rodzinę, która bierze 500+ na 4 dzieci i rzeczywiście ich życie zmieniło się. Pojechali w tym roku na wczasy/pierwszy raz pokażą dzieciom góry/, zapisali już dzieci do szkoły językowej i na basen. Na takie rodziny fajnie popatrzeć. Znam też niestety kilka rodzin, gdzie 500+ idzie na bieżące potrzeby dorosłych, niepracującej patologii. Co więcej w środowiskach patologicznych program pociągnął za sobą wiele ciąż ;-( Autorko, nie możesz winić ludzi że biorą 500+, bo też brałabyś gdyby Ci przyznano. Czy program jest dobrze skonstruowany, czy zasadny, to już inna sprawa, każdy może mieć swoje zdanie. Dziecinne jest unikanie bogatszych, zazdrość... Może zastanówcie się z mężem jak możecie zmienić swoje życie na lepsze, bardziej dostatnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuchaj powiem krótko... jeśli ci się należało a decyzja wyszła odmowna to powinnaś się odwołać. a te pieniądze i tak mają iść na dzieci nie na wasze utrzymanie. Ja z mężem też mamy małe zarobki a jakoś dajemy rade i zarówno dziecko jak i my mamy wszystko czego potrzeba. Każdy ma ciężko a przez to nie zamyka się w domu i nie ukrywa się przed ludzmi. Pomyśl czego uczysz dziecko.... Co jak nie ma się dużo kasy i markowych ciuchów to trzeba się chować bo nic nie znaczymy? Potem dziwić się że takie dzieci są w szkołach. Naucz się lepiej gospodarować funduszami, a jesli chodzi o 500+ to albo się odwołaj albo jak nie dostałaś jeszcze decyzji to na nią poczekaj. oni dalej wypłacają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomyśl sobie ilu ludzi ciebie rąbie na każdym kroku bez mrugnięcia okiem, być może nie dostają nawet 500+ bo nie mają dzieci lub mają jedno. Mam takich znajomych, jeszcze ze szkoły średniej, studiów, ale także w rodzinie. Tzw. "zaradnych" facetów, którzy nie mają konkretnego zawodu, pracy, ale kasę mają i to niebiedną xD. Nie myślcie sobie, ze to jacys menele, jakbyście ich spotkały to byście pomyślały, ze normalne chlopaki. Z pewnością do więzienia nie pójdą bo to żadne przestępstwa tylko drobne, niekoniecznie legalne interesy, sprzedaże kombinują zdrowo jak to się potocznie mówi i dodają, ze "pieniądze leżą na ulicy"itp. A ludzi, którzy pracują na czarno nie hejtujecie? mojej koleżanki rodzice pracowali na czarno i dostaje co miesiąc 1200 stypendium i ma wy**ane, a ja nie dostaję nic mimo, ze jej rodzice zarabiają w konsekwencji więcej niż moi, ale moi pracują legalnie. I co, mam jej z tego powodu nienawidzić? Opanujcie się ludzie. Te 500+ to kropelka w morzu tego jak ludzie oszukują na każdym kroku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie. Ja tez znam takich kombinatorow, ale nie zamykam się przed nimi w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PiS podzielił i skłócił ludzi jak tu się gość dziś wyraził :D. Biedne społeczeństwo, wystarczy rzucić ochłapy żeby się pozagryzali. Pokłócą się jak dzieci w piaskownicy bo jedno ma i łopatkę więcej niż drugie. Jesteście wszyscy biedni w głowach. Kiedy nie było 500 plus, nawet się nie śniło Kowalskiej żeby unikać ludzi , bo inni nie mieli , teraz kiedy ona nie dostała a inni mają, trzeba się obrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak was boli te 500+, ze rzad postanowil w czesci, takze z naszych podatkow dotowac dzieci, jakby nie bylo jakas przyszlosc narodu. A nikt sie nie czepia ze od lat panstwo dotuje takze z naszych podatkow zwyrodnialcow i skazancow w wiezieniu, gdzie ich utrzymanie kosztuje wiecej niz dzieci w domach dziecka, gdzie wiezien chodzi sobie na silownie, ma internet, moze skonczyc sobie studia. Taaak, ale to juz was nie boli, tylko dotacja dzieci w tym kraju jest bee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo inni napieprza dzieci i dostają mnóstwo za darmo pieniędzy a my za to, że jesteśmy odpowiedzialni i nie rozmnażamy się jak króliki to nawet na to jedno już nie. x z jednej strony piszesz tak, a z drugiej tak: x Nie zdecydujemy się na drugie dziecko bo nas dodatkowe 500+ przy 4 osobowej rodzinie nie urządza x sama sobie przeczysz nikogo dodatkowe 500 zł nie urządza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nikt sie nie czepia ze od lat panstwo dotuje takze z naszych podatkow zwyrodnialcow i skazancow w wiezieniu, gdzie ich utrzymanie kosztuje wiecej niz dzieci w domach dziecka, x a ty już wyjechałas z tym tekstem jak głupia to lepiej żeby zwyrodnialcy po ulicach chodzili???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś PiS podzielił i skłócił ludzi jak tu się gość dziś wyraził smiech.gif . Biedne społeczeństwo, wystarczy rzucić ochłapy żeby się pozagryzali. Pokłócą się jak dzieci w piaskownicy bo jedno ma i łopatkę więcej niż drugie. Jesteście wszyscy biedni w głowach. Kiedy nie było 500 plus, nawet się nie śniło Kowalskiej żeby unikać ludzi , bo inni nie mieli , teraz kiedy ona nie dostała a inni mają, trzeba się obrazić. Na prawde tak to widzisz? Chodzi o to ze jedni pracuja zarabiaja po 1500 i staraja sie jakos za wyzyc. Maja jedno dziecko i boja sie miec drugie a drudzy nie pracuja cale zycie narobili dzieci i dostaja pieniadze z podatkow tych ktorzy pracuja. nie znam normalnych uczciwie pracujacych rodzin ktore mialyby 5 lub wiecej dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahaha, rozwalila mnie wypowiedz, ze nie kazdy mieszka w warszawie zeby miec dobre zarobki. Widac pisza to osoby ktore sluchaja o warszawie wiesci z tv, artykulow propagandowych itp. Wy naprawde myslicie ze w wawie sa takie super zarobki? Owszen statystycznie srednia warszawska jest vardzo wysoka, ale wliczaja sie w to pensje najbogatszych biznesmenow, prezesow spolek i wszelkiej masci politykow itp. A myslicie ze ludzie na stanowiskach srednich w wszelkiego rodzaju urzedach, zusach, sądach to ile zarabiają? Otoz najnizsza krajowa na dziendobry. A myslicie ze korporacje tez tak duzo placa? Owszen firmy farnaceutyczne handlowcom zaplaca 2500-10000 zl, zalezy od firmy i wlasnych wynikow, ale taki pracownik administracyjny/biurowy na tzw back office zaczyna od 1300-1700 zl. Myslicie ze w stolicy to takie miliony sie zarabia? Ech, szkoda slow, owszem jest grono firm ktore dobrze placa, ale...tam trzeba miec wejscia, jak nie masz to i tak doopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×