Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

przez 500 plus unikam ludzi

Polecane posty

Gość gość
Dokładnie, 500+ to taka jakby "nagroda" dla ludzi, którzy mają więcej niż jedno dziecko, chyba, ze ci z jednym mają za mały dochód to wtedy i na 1 dostają. Wy byście się cieszyły jakby nikt nci nie dostał, bo przepraszam, jak nie było 500+ to na coś narzekałyście? Zgadzam się, że to niesprawiedliwe, że 18latek nie dostaje pieniędzy, ale z drugiej strony coś takiego byłoby jeszcze bardziej niewymierne... bo jeden 18latek to jeszcze uczeń w 2 klasie a ja np. w wieku 18 lat już byłam studentką... jakby zrobili tylko na uczące się to też by było larum podniesione, zresztą ludzie by się na siłę zapisywali na studia/do szkół policealnych byleby wyciągnąć kasę tak jakrobi się to teraz dla legitymacji czy alimentów a pracowaliby i tak na czarno i byłoby jeszcze więcej oszustw. Nigdy nie będzie sprawiedliwe, po równo bo społeczeństwo jest zbyt zróżnicowane no i trzeba mieć też trochę szczęścia. Ja też widzę korzyści z 500+ widzę ludzi, któzy do tej pory żyli naprawdę skromnie bez żadnej pomocy z nikąd a teraz mogą choć trochę odetchnąć i kupić dzieciakom lepsze jedzenie albo wysłać na wakacje bez oszczędzania tym samym na ubraniach np...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wole taka matke z 5 dzieci, ktora mimo, ze ma taka gromadkę to pracuje niz takie jak autorka, ktora nawet jednemu dziecku nie potrafi zapewnic godnego zycia. Zrobic sobie beztrosko dziecko nie majac ani warunkow mieszkaniowych ani finansowych to kompletna glupota. A pozniej krzyczy dajcie, bo mi ciezko. To sie do roboty wez ze swoim facetem a nie płaczesz, ze nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie zamiast sie cieszyć że jest lepiej to nieudacznice szczekają że na jedno dziecko je nie stać ja p*****le co za patologia :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie. To jest nagroda. Nie jakas zapomoga jak inne zasilki. Z reszta nie wiadomo ile to będzie trwalo. Szkoda tylko, ze patologia specjalnie robi teraz dzieci zeby miec na picie. Niektórym pomoglo, a niektorzy plodza dzieci o ktore nie beda dbac. Takze sa dwie strony medalu. Ja np nie dostane 500, ale nie cierpie z tego powodu. Dla mnie to mega wyczyn zrezygnowac z wielu rzeczy i wychiwac 5 dzieci... Dla takich to powinna byc nagroda, jak dla pani tutaj ktora sama potrafi utrzymac tyle dzieci. Co innego patologia, tam 5 dzieci nic noe bedzue miec z tego programu tylko ich rodzuce na picie. Jedyny problem z tym programem jest taki, ze nie wszyscy wykorzystuja te pieniadze na dzieci. Poczyrajcie sobie tematy tutaj na co wydaja. Kosmetycxka dla mamy, studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 02 nie kochana i tu się mylisz ja mieszkam w wiosce i odkąd jest 500 jest spokój i jest super sąsiadki osiedlowe patrzą tam gdzie jest więcej dzieci i alert 24 na dobę :-D tak że jak coś ktoś fiknie to zaraz będzie po 500 bo już dwie rodziny straciły dostały asystenta i bony :-p tak że będzie tylko lepiej A poza tym ludzie PISZECIE TAK O POLSCE JAKBY TU Z 80 % LUDNOŚCI TO PATOLOGIA a to zaledwie 2 3 % w skali ogółu :-) i do tego teraz są pod stałą obserwacją nawet jak wam się wydaje że nie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta one piszą tak po to żeby wkurwić te co nie dostały bo im się drugiego dzieciaka nie chce rodzić :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko sama widzisz ze słowa p.Kurskiego się spełniają "naród głupi wszystko kupi" Prawda jest taka że to nie Państwo daje pieniądze Wam na dzieci, 500+ płacą wszyscy podatnicy,biedni i bogaci po to by inni mogli się rozmnażać.SZOK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak któraś uważa, że pincet plus poprawi demografię to jest naiwna i głupia:D Nikt myślący nie będzie robił dzieci dla 500zł bo za rok albo dwa tego programu może już nie być. Może jakaś skrajna patologia ale jak ktoś już zauważył to mały procent. Czy wy naprawdę nieogarniacie, że przyczyną zapaści demograficznej w Polsce jest wysokie bezrobocie i patologie na rynku pracy gdzie dominuje najniższa krajowa, wieczne staże bez gwarancji zatrudnienia i rozwydrzenie pracodawców, którzy przyzwyczaili się płacić pracownikom jakieś ochłapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wybierzcie w takim razie PO na następną kadencję, ale oni przecież mieli szansę zmienić coś rządzili 8 lat i co? g**no z każdym rokiem było coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
natomiast teraz z każdym rokiem jest coraz lepiej? Co ma przeciętny obywatel z rządów pisu oprócz podwyżek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś obecny rząd już raz miał szansę rządzić i co z tego wyszło? wiec najłatwiej zganiac na PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostalam 500 zl na jedynaka aleee uwazam ze ten program jest nieprawiedliwy. Jak juz chcieli rozdawac kase to mogli dac mniej ale na kazde dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaMagda
Uważam, że zamiast 500+ powinni rozdawać dziecią w szkołach i przedszkolach przybory szkole, zeszyty,cwiczenia czy wydawać bezpłatne śniadania lub obiady. Wtedy, każdy kto rzeczywiście się uczy powyżej 18 dostawałby pomoc. Byłoby to jakoś kontrolowane i możliwe, że bezrotni znaleźli by pracę chociażby jako pomoc kuchenna. Jeżeli chodzi o tych najmniejszych to można byłoby wydawać pieluchy czy mleko w proszku. W wakacje wyjazdy grupowe dla dzieci nad morze czy w góry. Wtedy nikt nie miałby pretensji że mamusia poszła na paznokcie a tatuś kupił browarka za 500+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×