Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2017

Polecane posty

Gość gość Mania
Cześć dziewczyny jest was tu trochę więc pozwoliłam sobie poprosić o radę. Jestem w 27 tygodniu ciąży,trzy lata się staraliśmy z mężem. Choruje na niedoczynność tarczycy Hashimoto i od 3 tygodni pojawiły mi sie pierwsze zawroty głowy,atakują mnie zazwyczaj wieczorem i to w trakcie kiedy siedzę i trwają coraz dłużej. Oczywiście byłam po tym u lekarzy,u rodzinnej,u endokrynolog i u ginekologa 2 razy i z ciąża wszystko ok. Niby takie objawy mnie dopadły,ale mnie to jakoś nie uspokoiło. Może któraś miała podobne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33 tygodniu powiedzial ze zrobią symulację i pewnie będziemy wiedzieć czy w ogóle podadzą sterydy. Do nowej mamy: Ja zaczela mieć zawroty głowy od 26 tygodnia hi juz miesiąc sie utrzymują. Lekarz mówił żeby die ograniczyć lub rozłożyć prace na kilka etapów. I faktycznie juz tyle w domu i z pracy zrezygnowałam i jest dużo lepiej. Zawroty pojawiają sie kiedy coś szybko chce zrobić - co nagle to po diable ;) U mnie taki przypadek . Nie mam tarczycy. Aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga duży ten Twój dzidziuś. Jak na 29/30tydz ma 1,5kg to wydaje mi sie duży :)wszystko będzie dobrze. ciekawa jestem jak to nam wszystkim majówkom pójdzie. Jest taki duży zakres czasowy... Nie ukrywam, że tez juz się nie mogę doczekać. Jest 1w nocy, nie moge spac bo tak wieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Hej dziewczyny :) u nas były chwile strachu bo lekarz wykrył niemiarowe tętno u małego. Pojechaliśmy na echo, wszystko wyszło ok a lekarz stwierdził że to niegrozne odchylenia. Czekam z niecierpliwością na kontrole w piątek oby się poprawiło. Byłam przeziębiona i miałam zapalenie oskrzeli i to podobno od tego. Poza tym mamy już 29+5 na liczniku, waga +4,5 kg a maluch waży ok 1520 gr (wynik z badania w 28+4) także dziś już pewnie więcej. Też już bym chciała maj, urodzić i mieć moje szczęście po 2 stronie brzucha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Ja dziś wieczorem szczegółowe usg. Dziś 30 tc równo. U mnie też tarczyca i haschmo ale nie miałam żadnych taki objawów. Trzymaj się zdrowo i jak tylko się da wwypoczywaj Ja jakoś za tydzień umawiamy się z lekarka z szpitala na wizytę i będziemy ustalać co i jak z cc. Mały fika sobie w brzuchu. A mnie ostatnio dopadł spadek formy może to z powodu choroby męża albo coś z przedszkola dzieci przywloklam. Trzymajcie się kobiety. Wieczorem napisze co i jak z Stasiem. Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lydiaa
cześć, ja w sumie czerwcowa, ale będą bliźniaki i lekarz powiedział, że dzieci pojawią się wcześniej, czyli w maju:):) prawdopodobnie parka:):) pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
O ludzie jak ja bym chciała mieć bliźniaki!! Wiem, że to ciąża podwyższonego ryzyka i jest duży strach o dzieciaczki, ale później być świadkiem takiej pięknej relacji...zazdroszczę!! :) U mnie mały jest jeszcze większy niż u Agi więc na poważnie zaczynam przygotowywać krocze ;) Aga, więc jednak kończysz ciążę trochę wcześniej? Dobra decyzja! Wszystko na pewno będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Mania
Hej dziewczyny dzięki za wsparcie :) byłam wczoraj u moje dr.rodzinnej dała skierowanie na głębsze badania,morfologia pełna,żelazo,magnez,elektrolity... zobaczymy co po tym,dzisiaj wizyta kontrolna. Dużo leżę i odpoczywam bo zawroty pojawiły się w momencie spoczynku jak siedzę i do tego dziwne drżenie mięśni. Najważniejsze żeby nasze malyszki były zdrowe.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Jestem po wizycie. Mały waży 1750 i jest 1,5 tygodnia większy! Jak narazie układa się nogami do przodu ale mam nadzieję że mu się odkręci. Do tego mój ból posladka to rwa kulszowa... I nie wiadomo czy mi się robi przepuklina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ooo a mówiliście ze mój duży ;) Aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Robię masaż oliwką - są filmiki instruktażowe w internecie, zakupuję pompkę epi-no, a od około 35 tyg. będę brała olej z wiesiołka :) Mam nadzieję, że to wystarczy. Dziś rano miałam plamienia koloru kawy z mlekiem i jadę do lekarza zobaczyć czy z szyjką wszystko ok. Mam nadzieję, że to nie czop śluzowy!! Wybrałyście już szpital w którym będziecie rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaifasolka
Witajcie drogie Panie:) jesli chodzi o szpital to ja chyba wybrałam. Tychy. Chce zapisać sie do szkoły rodzenia przy szpitalu i od razu tam jest wizyta na oddziale. Mój lekarz tam pracuje. Mam jakies 10-15min drogi... Najważniejsze to żeby trafić na dobrych ludzi którzy jeszcze Ci troche pomogą żeby dzieciątko bylo cale i zdrowe. 2dni i do domciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Matylda ja w pierwszej ciąży to dużo wcześniej brałam olej z wiesiołka ale chyba zbytnio u mnie nie zadziałał bo rodziłam 10 godzin i kiepsko szło rozwarcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabelka, dorodny ten Twój maluszek :) który to już u Ciebie tydzien? A z tym bólem pośladka to też mnie męczy, ale doktor rodzinny sie nie przejmuje i zalecił paracetamol. A ja nie moge nawet głowy schylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Rundelduda no spory :) zapytałam się ginki czy to oznacza że urodze wcześniej a ona powiedziała że okaże się po 36 tygodniu bo np do 35 będzie rósł a później nie przytyje nawet grama. Ginka powiedziała żeby smarować się dwa razy dziennie przez tydzień voltarenem ale troxhe się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
A ja mam 29t1d i zaczynam robić wyprawkę bo po nocach mi się śni że rodze i nie mam w co ubrać siebie i małego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
hej dziewczyny, dawno sie tu nie odzywalam. U mnie tez na ostatnim usg pokazano ponad 1.5 kg i mala nie ma duzo w obwodach ale ponoc ma dlugie nozki, no coz... Tatus ma 192 wzrostu, ja 170 wiec chyba niska nie bedzie. Pozatym to wszystko super, moje wyniki swietne poza lekka anemia. I mala sie juz ustawila glowka w dol, ale szaleje niezle, caly brzuch mi podskakuje. Jedyne czym sie martwie to waga bo az wstyd mi przyznac i chyba zadna z was mnie nie pobije ale przybralam juz 14 kg. Bedzie co zrzucac po porodzie, ale proboje sie kontrolowac z jedzeniem i mialam ostatnio sporo biegania przy wyprawce, pokoiku itd ale waga i tak w gore. Moja lekarz mi powiedziala ze spokojnie moge do 17dojechac i zebym nie popadala zadna obsesje bo bardzo ladnie wygladam... Jednak ta wage odczuwam juz zabardzo i zaczynam chodzic jak kaczka... Hehehe jutro zaczynamy 31 tydzien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panicara fajnie ze wrócilas ;) Mogę Cię pocieszyć ja mam 173 cm a na wadze właśnie się zważyłam 101,6 ;) Zaczynałam od 86 kg ;) Także nie jest z Toba tak zle ;) Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
Dzieki Aga, w polowie maja mam zamiar zalozyc tu temat Majowki odchudzanie po ciazy hehe wiec bedziemy mogly sie wspierac nawzajem :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panicara dobry pomyśl! Ja się pisze, zwłaszcza ze na 17 Czerwca mam wesele koleżanki ;) Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
U mnie 2 tyg temu było +11 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam wrażenie ze sie przejmujecie tymi kilogramami??? Przecież jesteście w ciąży , to normalne . Ja w pierwszej ciąży przybralam 15 kg . A jak wychodziłam po 9 dniach zr szpitala bylo -8 kg juz. A po miesiącu nie bylo żadnych . I nawet nie ćwiczyłam. Ja to się przejęłam nie tyle kg a wynikiem ze kobieta 100 kg waży :D Ale moj mąż pokazuje ze bardzo mnie kocha nawet przy 100kg także nie biorę do głowy ;) Urodzę to będzie czas na to aby zrzucić :D Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie wyprawka juz kompletna. Torba spakowana także tylko czekać ;) Kupujecie takie sprzęty teraz jak : Bujaczek elektryczny? Czy karuzela? Przy córce miałam bujaczek ale zwykły -pamiętam ze zasypiałam kołysząc ja nogą takze teraz tak myślę nad tym elektrycznym . Co wy na to? Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki. U mnie jeszcze waga -4kg. 28tydz. Zobaczymy koniec. W zeszłym miesiącu nic mi sie nie przybrało. W sumie i tak mam co zrzucać wiec chetnie sie zapisze do nowego wątku . U mnie pokoik zrobiony. Podłoga, pomalowane, parapet, komoda złożona, łóżeczko, przewijak i fotel do karmienia. Mysle jeszcze nad szafa albo reglem... A wyprawka.. Szukam na allegro jakiś sklep w ktorym kupie większość i dla małego i dla mnie za jednym zamachem. A i ciuszki juz mam wyprane i poprasowane. Zastanawiam się nad pieluchami wielorazowymi. Co będziecie używały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pampersów. Dziewczyny czy Was lekarz kierował na KTG po 30 tygodniu? Bo mi wręczył wizytówkę jakiejś Pani i powiedział żebym dwa razy poszla. No i tak się zastanawiam czy chcą mnie naciągnąć na kasę czy naprawdę jest to potrzebne(w pierwszej ciąży tego nie miałam) Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość na Maj
Aga też mam termin na maj. Moj lekarz już mi zacząl robić ktg i będę mieć na każdej wizycie do końca ciąży, jestem w 31 tygodniu trochę nie rozumiem czemu tak szybko ale u niego tak jest,gbs też już mi wczoraj pobrał. W pierwszej ciąży miałam ktg może ze 2razy pod koniec ciąży. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamietam, czy miałam wczesniej, ale w 41 tygodniu chodziłam do szpitala co drugi dzien na Ktg. W 42 tyg leżałam już na patologii ciąży i Ktg było 2 razy dziennie, a położna chodziła z taką "trąbką" i słuchała dzidziusiów co 2 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×