Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

lepiej dzięki 500 plus

Polecane posty

Gość gość
Ja nie dostałam ,bo chciałam być uczciwa, nie warto w tym kraju gdzie rządzą nami matacze i wynagradzają takich samych jak oni. Musiałam zniżyć się do ich poziomu i dostanę od września 500 plus. Mniej pracuję, zmiana pracy na pół etatu zyskałam zasiłek rodzinny,i 500 plus wyszło to samo jak zasuwałam na cały etat w innym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo ten program zmusza ludzi do kombinowania. Mogli dac mniej na kazde dziecko i nie byluovy takich problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak lepiej!Oddałam synka do przedszkola prywatnego i poszłam w koncu do pracy!Mąz jest mechanikiem samochodowym i zarabia mak 2300, ja nam w biurze etat2| 3 i zarabiam 1100 zł.Mamy 3 dzieci .Tak jest nam łatwiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500+ to jest jak chwilówka. Kasa jest od razu a odsetki potem będzie trzeba spłacić. Ja dostaje 1000 zł na drugie i trzecie dziecko, mając dochody ponad 14 tysięcy na miesiąc. Więcej dzieci nie będe miała. Moja bratowa ma jedno i nie dostaje a im o wiele lepiej te pieniądze by się przydały. I marzą o drugim dziecku.Ten program jest beznadziejny. Niewiele osób w Polsce zdaje sobie sprawę ze ten program jest także dla muzułmanów którzy w razie osiedlem w Polsce będą dostawać te pieniądze. Chory kraj.poczekajmy dwa lata na efekty. Jestem za aby każdy dostawał 500 plus wprowadzenie górnego limitu dochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 53 jak na takich bogaczy wykształconych to aż dziw że taka prostacka ksenofobia szok :-o ludzie im bogatsi tym mądrzejsi bo i byli za granicą i widzieli i nauczyli się więcej a tu taki ksenofob ja pierdole , ale ja nie o tym zauważyłam że tu duż o jadu jest właśnie od mam jedynaków i napiszę wam tak rozłóżcie nogi , zróbcie sobie dzieci i bierzcie kasę proste nie wierze tym co tu piszą o ich rzekomych dochodach rzędu kilkunastu tysięcy bo was czuć z daleka po prostackim toku wypowiedzi DZIECI TO PRZYSZŁOŚĆ KAŻDEGO NARODU A ICH BRAK CHYBA KAŻDY WIE CZYM GROZI POCZYTAJCIE O NIŻU DEMOGRAFICZNYM DOUCZCIE SIĘ BO WŁAŚNIE TEGO WAM BRAK WYKRZTAŁCENIA I KASY DLATEGO TERAZ WAM ŻAL BO 20 ZŁ PRZEKROCZY i nie dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.15 no no ale pojechalo patologia fujjj "rozlozcie nozki ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby jak ten program ma wplywac na zmniejszenie nizu demograficznego . Kto normalny zrobi dobie wiecej dzieci dla 500zl? Chyba tylko patole. Nie potrzebne nam dziec***atoli ktore tak nie beda pracowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:15 Idź Ty się oddaj na leczenie kobieto. I co mi niby po tym 500 plus na drugie dziecko? Rozkładam nóżki przed małżonkiem każdej nocy, sama na niego wchodzę, ale umiem się zabezpieczyć wiesz? I nie muszę z każdego seksu zaraz mieć dziecka. I myślisz, że dla 500 zł zrobię sobie dziecko drugie do kompletu i, że niby co? Że niby te pincet ma mi starczyć na wszystko dla tego dziecka tak? A może Ty mi dorzucisz coś od siebie hm? Jak mnie na drugie teraz nie stać to sobie zrobię później, a jak mnie nie będzie nigdy stać to nie zrobię sobie nigdy. Proste? Proste jak 2x2! I ani pincet ani tysiąc ani 5 tysięcy by mnie nie przekonało bo dziecko trzeba wychowywać co najmniej 18 lat i łożyć na nie a pincet moze sie szybko skończyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci to przyszlosc narodu? I tak jest nas za duzo. Nie ma pracy dla wszystkich ktorzy chca. Gdzie jest powiedziane ze jak bedzie wiecej dzieci to bedzie na emerytury mial kto robic. System jest tak beznadziejny ze jakby kazdy mial trojke to i tak to wszystko pieprznie. Swiat idzie do przodu. Coraz wiecej robia za nas maszyny a jesli chodzi o uslugi to ludzi zwyczajnie nie stac. Gdyby nie zabierali tyle z dochodow to kazda wiecej kobiet by chodzilo do fryzjera, kosmetyczki, ludzie korzystaliby z zajec sportowych, uczyliby sie jezykow, remontowaliby sobie domy. I byloby wiecej potrzebnych specjalistow. A tak jest teraz tylu mlodych ktorzy nie moga znalezc zadnej pracy albo robia na umowe zlecenie. ja mam 27 lat i na emerytalnym koncie krucho bo caly czas robie na gownianych warunkach. Czemu jestescie tacy glupi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak tyko wam ktoś napisze treść której nie rozumiecie od razu plujecie jadem :-D mówie brak kasy itd. itp. robi swoje :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektórzy ludzie nie powinni się wypowiadać!!!Czy obrażanie innych kobiet matek podnosi wasze ego ,daje wam satsysfakce,poprawia wam samopoczucie?!nie uważam się za szmata!ani patologię ,nie jesteśmy alkoholikami itp.To ze mamy dzieci nie z naczy cytuję ze pieprzymy sie jak króliki i dostajemy kasę za pieprzenie !chamstwo i prostactwo,zazdrość i zawiść o to co przez was przemawia.Pierwsze dziecko urodziłam 10 lat temu kiedy o rządach PIS -U nikomu się nawet nie śniło.Drugie zaplanowałam trzy lata później .Los chciał inaczej bo zaszlam w ciążę dopiero po pięciu latach starań.dwa tygodnie temu urodziłam trzecie dziecko nie była to ciąża zaplanowana ale chciana i nie ********* sie(znow cytat z wypowiedzi ludzi ponizej poziomu) mam w nosie to ze was skreca.Tak biore piecset plus!do tej pory poza becikowym nie pobieralam zadnych swiadczen z mopsu itp.Nie jestem patologią .Ja nie liczę cudzych pieniędzy i nie życzę sobie żeby ktoś liczył w moje.Już w ciazy spotykalam się z odcinkami i zawistnymi spojrzeniami to bolało.Nawet własną bratowa mi dogryza ( ma oczywiście jedno dziecko)przestańcie obrzucac matki błotem,a dzieci nazywać znów cytat bachorami. To prostackie .Tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli para ma 6 dzieci i kolejne w drodze a zadne z rodxicow nie ma stalej pracy to tak...kase dostaja za pieprzenie sie. Takie rodziny nie powinny dostac zlotowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brak slów....tacy są wlasnie polacy ....sama mam troje dzieci i program bardzo mi pomaga,wczesniej nie moglam pozwolic sobie aby wyslac dzieci na wycieczke kupic im cos nowego bo poprostu mi nie wystarczalo ...zylismy skromnie moze nie biednie ale bez szalenstw,teraz jest nam duzo łatwiej .to przykre czytac takie komentarze...nie uwazam się za patologię bo mam 3 dzieci wczesniej tez je wychowywalam i utrzymywalam ale napewno program nam pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nap*********a troje dzieci i jej nie starczało, jak nie starcza to jedno, gdzie masz mózg między nogami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypowiedz chirurga Krzystofa Bieleckiego (78 lat) - reportaż uwaga " Oburza się też, kiedy słyszy narzekania, że ludzie młodzi muszą płacić pieniądze do ZUS-u, a ten natychmiast wypłaca je emerytom. - Jak można tak przedstawiać sprawę? Przecież ci starsi ludzie całe swoje życie pracowali! Też płacili składki - podkreśla....." Także przestańcie sobie dupę rozrywać porodami, bo emeryci zapracowali na swoją emeryturę i niech pieprzony rząd odda mnie to co zapracowałam i się odwali ode mnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obecna władza

Wg. Mnie ; ja sama nie mam dzieci ale uważam, że jest to potrzebne z powodu przyrostu naturalnego które wciąż jest niższe niż zgony. Osoby które dostaje 500+ i twierdza że dostęp do specjalistów jest slaby i lepiej cos z tym zrobic niż dawać 500+ proponuje kupić pakiet medyczny w prywatnych klinikach za tą kasę. Tego typu pieniadze dostaja wszędzie; Holandia, anglia itp. przy zbliżonym bezrobociu które jest u nas notabene najniższe od wielu lat. Kwestia długu publicznego, gospodarka idzie w górę, jest więcej miejsc pracy bo też więcej wydajemy i nie ma tragedii; porownajcie sobie dlug z innymi krajam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie, bo moja rodzina nie dostaje 500 plus. Jesteśmy rodziną, której państwo zalega już 12 tys zł z tytułu 500 plus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
26 minut temu, Gość Obecna władza napisał:

Wg. Mnie ; ja sama nie mam dzieci ale uważam, że jest to potrzebne z powodu przyrostu naturalnego które wciąż jest niższe niż zgony. Osoby które dostaje 500+ i twierdza że dostęp do specjalistów jest slaby i lepiej cos z tym zrobic niż dawać 500+ proponuje kupić pakiet medyczny w prywatnych klinikach za tą kasę. Tego typu pieniadze dostaja wszędzie; Holandia, anglia itp. przy zbliżonym bezrobociu które jest u nas notabene najniższe od wielu lat. Kwestia długu publicznego, gospodarka idzie w górę, jest więcej miejsc pracy bo też więcej wydajemy i nie ma tragedii; porownajcie sobie dlug z innymi krajam.

Ale Ty zdajesz sobie sprawe z tego, ze jedyne do czego ten program sie przyczynil to wzrost cen, odejscie kobiet z rynku pracy i wzrastajaca bieda osob 500+ nie pobierajacych. Dzietnosc nie wzrosla. I nie wzrosnie. Tylko patologia bedzie rozmnazac sie za pieniadze. Do tego niepewne pieniadze. Przyjdzie recesja i socjal trzeba bedzie ostro ciac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Ags napisał:

Ale Ty zdajesz sobie sprawe z tego, ze jedyne do czego ten program sie przyczynil to wzrost cen, odejscie kobiet z rynku pracy i wzrastajaca bieda osob 500+ nie pobierajacych. Dzietnosc nie wzrosla. I nie wzrosnie. Tylko patologia bedzie rozmnazac sie za pieniadze. Do tego niepewne pieniadze. Przyjdzie recesja i socjal trzeba bedzie ostro ciac. 

Nie znam absolutnie żadnej kobiety, która zrezygnowałaby z pracy z powodu 500+. Sama podejmowałam zatrudnienie po macierzyńskim z pełną świadomością, że zabiorą mi świadczenie na pierwsze dziecko (wtedy jeszcze nie było dla wszystkich). Wzrastająca bieda osób niepobierających 500+? Teraz pobierają wszyscy, którzy mają dzieci. A ci, którzy nie mają i klepią biedę, to najwyraźniej nieudacznicy, bo skoro dzieci ich w żaden sposób nie ograniczają, to dlaczego nie podejmą lepszej pracy, może gdzieś dalej? Mówię tu o osobach w wieku produkcyjnym, nie o emerytach.

A odpowiadając na pytanie autorki, te pieniądze nie mają wpływu na naszą codzienność, na dzieci decydowaliśmy się, gdy ich nie było. Ale teraz zwyczajnie jesteśmy w stanie więcej zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie znam absolutnie żadnej kobiety, która zrezygnowałaby z pracy z powodu 500+. Sama podejmowałam zatrudnienie po macierzyńskim z pełną świadomością, że zabiorą mi świadczenie na pierwsze dziecko (wtedy jeszcze nie było dla wszystkich). Wzrastająca bieda osób niepobierających 500+? Teraz pobierają wszyscy, którzy mają dzieci. A ci, którzy nie mają i klepią biedę, to najwyraźniej nieudacznicy, bo skoro dzieci ich w żaden sposób nie ograniczają, to dlaczego nie podejmą lepszej pracy, może gdzieś dalej? Mówię tu o osobach w wieku produkcyjnym, nie o emerytach.

A odpowiadając na pytanie autorki, te pieniądze nie mają wpływu na naszą codzienność, na dzieci decydowaliśmy się, gdy ich nie było. Ale teraz zwyczajnie jesteśmy w stanie więcej zaoszczędzić.

Przepraszam a emeryci i rencisci nie sa czescia spoleczenstwa? A moze wedlug Ciebie tak malo wazna, ze ich problemy z utrzymaniem sie nie licza? Nieudacznikami to sa ludzie ktorzy zeby zapewnic jakis poziom zycia dzieciom potrzebuja 500+. Ci ktorzy uczciwie pracuja, generuja podatki a dzieci nie maja, nie korzystaja tez z pomocy pediatrow, ze zlobkow, przedszkoli i szkol. Wszystkiego utrzymywanego z ich podatkow. Dlaczego oni maja stawac na uszach by zyc normalnie bo rodzicom nie chce sie lub nie umieja samodzielnie utrzymywac dzieci i by pomoc tym nieudacznikom reszta spoleczenstwa musi znosic obnizenie standardu zycia? Jestem rodzicem i uwazam 500+ za porazke. Znam tez mamusie ktore stwierdzily, ze teraz to pracowac nie beda. Dzieki socjalowi im sie wyrowna. Zreszta dane GUS potwierdzaja ten trend. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Ags napisał:

Przepraszam a emeryci i rencisci nie sa czescia spoleczenstwa? A moze wedlug Ciebie tak malo wazna, ze ich problemy z utrzymaniem sie nie licza? Nieudacznikami to sa ludzie ktorzy zeby zapewnic jakis poziom zycia dzieciom potrzebuja 500+. Ci ktorzy uczciwie pracuja, generuja podatki a dzieci nie maja, nie korzystaja tez z pomocy pediatrow, ze zlobkow, przedszkoli i szkol. Wszystkiego utrzymywanego z ich podatkow. Dlaczego oni maja stawac na uszach by zyc normalnie bo rodzicom nie chce sie lub nie umieja samodzielnie utrzymywac dzieci i by pomoc tym nieudacznikom reszta spoleczenstwa musi znosic obnizenie standardu zycia? Jestem rodzicem i uwazam 500+ za porazke. Znam tez mamusie ktore stwierdzily, ze teraz to pracowac nie beda. Dzieki socjalowi im sie wyrowna. Zreszta dane GUS potwierdzaja ten trend. 

Oczywiście, że są, ale o emerytów akurat aktualny rząd stara się zadbać (500+ dla emerytów, 13 i 14 emerytura, darmowe leki, darmowe przejazdy komunikacją miejską i wiele innych) celowo nie poruszałam już tego tematu, ale wiedziałam, że ktoś się tego zdania uczepi 😉 Moi rodzice są emerytami, babcia też - mają to, na co sobie zapracowali.

Rodziców, którzy nie umieją samodzielnie utrzymać dzieci, w moim otoczeniu nie ma. Wybacz, ale nie tylko bezdzietni płacą podatki. Ja także je płacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×