Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaśka_86

Ogrzewanie Domu

Polecane posty

Michaasia, super wiadomość, dziękuję:-) Już się zdecydowałam, wybrałam piecyk. A na przetestowanie weźmiemy od mojego brata pellet Lava. On mówi, że jest bardzo wydajny i jest z niego zadowolony. Dam znać jak się sprawuje po pierwszym paleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaśka_86 jeżeli pellet Lava przypadnie Ci do gustu i sprawdzi się to zachęcam do jego zakupu poprzez nasz sklep internetowy https://epellety.pl Kupisz w nim nie tylko wspomniany pellet Lava, ale i tez Olimp. Zapraszam! Andrzej Wysocki eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzeju, wzięłam dwa worki pelletu Lava od brata, jestem zadowolona. Jeszcze krótko palę, ale przez ten czas jeszcze nie usuwałam popiołu. Jest wydajny i będę go kupować. Zaciekawiłeś mnie bo napisałeś o innym rodzaju pelletu- Olimp. Przeczytałam, że różnią się ceną, ale nie do końca rozumiem różnicę praktyczną między nimi. Jak możesz proszę wyjaśnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paykaaj
Ja skłaniam się coraz bardziej w stronę kupna kotła kondensacyjnego, słyszałam, ze to bardzo ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, szczególnie w dłuższym rozrachunku. Ktoś miał styczność z tą firmą: http://baxi.com.pl/gazowe-kotly-kondensacyjne-duotec/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętajmy o wycenie domu lub mieszkania jak chcemy sprzedać . Dobra firma która zajmuję się takimi wycenami to ta www.taksator.info .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pompa ciepl,a dom energooszczedny, dom pasywny, poczytaj na stronce HANLO.PL budują takie domy, ludzie sobie to bardzo chwala, oszczednosci przez lata sa naprawde duze zwlaszcza jak sie ma dom o duzej powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My grzejemy tylko ecogroszkiem w piecu CO z podajnikiem ślimakowym i nam spokojnie starcza czasami jest aż za ciepło. Mamy od firmy Piecbud - http://www.piecbud.net.pl/ . I nie wychodzi to jakoś drogo, mysle ze zima nie ma co oszczedzac na ogrzewaniu bo potem na leki sie wiecej wyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam centralne ogrzewanie, które założyła mi firma http://pionis.pl/ - zdecydowanie jestem zadowolony z ich działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaśka_86 oba nasze pellety są podobne do siebie. Mają one zbliżoną kaloryczność, między 16,5-19,0 MJ/kg. Produkowane są one z wyłącznie sprawdzonych materiałów, co potwierdzają certyfikaty FSC (Lava oraz Olimp) oraz ENPlus A1 i DINPlus (tylko Olimp). Wyróżniać je może np. cena zakupu. Andrzej Wysocki eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wybraliśmy kominek do domku 80 metrów 24 kw ze względu na to ze mamy jeszcze nie wykończone piętr. Obudowaliśmy kominek sztukaterią z tego sklepu http://sztukateria.szczecin.pl/kominki1.html. Bardzo ładnie to wyszło... w stylu angielskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzeju, dzięki za odpowiedź, w takim razie zamówię na przetestowanie Olimp. Czy jest jakaś lista dystrybutorów, którą możesz podać? Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pellet Olimp można zamówić ze strony epellety.pl my zawsze tam kupujemy od kiedy powstał sklep internetowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniekz
A dystrybutorów tego pelletu to gdzie znajdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelia_
A co sądzicie o ogrzewaniu butlami z gazem? Chodzi mi oczywiście o sprawdzonego dostawcę, który oferuje w pełni zabezpieczone butle z gazem wysokiej jakości. Słyszałam, że AmeriGas ma np. butle Nano i DomLight, które nadają się właśnie m.in. do ogrzewania domu. Stosuje ktoś z was taki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My ogrzewamy głównie kominkiem. Mamy w całym domu rozprowadzone rury i kominek bardzo dobrze ogrzewa całe mieszkanie. Drewno do kominka kupujemy w tym tartaku www.tartakjasienica.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w domu doskonale sprawdza się ogrzewanie podłogowe. To niesamowite ile ciepła do domu może dać własnie takie ogrzewanie. U nas w domu montażem ogrzewania podłogowego w całym domu zajęła się firma www.andre-tech.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My skorzystaliśmy z oferty dzierżawy zbiornika LPG od Amerigas, bardzo dobre warunki nam zaproponowali, a że dzierżawa jest 100 razy lepsza niż własny zbiornik, to się zdecydowaliśmy. No i ogrzewamy gazem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejjow
Ogrzewanie gazowe jest ekologicznym rozwiązaniem i jednak wygodniejszym niż pellet. Dlatego chyba zdecydowanie korzystniej zainteresować się ofertą Amerigasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam jestem przyzwyczajony do ekogorszku. Jak dla mnie nie ma lepszego sposobu na ogrzewanie, bo przede wszystkim zostawia mało popiołu. Jak sie ma podajnik i odpowiednie sterowniki to można sobie ustawić stałą temperaturę grzania i tylko raz na jakiś czas wrzucić opał do podajnika. Czysto, nie brudzi się. No i można go kupić w dobrej cenie, np. w http://www.ekogroszekcentrum.com.pl/. Jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kataszynka
Grunt to wybrać takie ogrzewanie, które najlepiej będzie odpowiadało potrzebom Waszego domu. Na pewno powinniście sprawdzić http://sklep.kominki-vector.pl/ bo wiem, że mają w swojej ofercie najciekawsze piece. Przejrzyjcie sobie to, co oferują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ten gaz od amerigas jest taki dobry, że polecany jest na forum? Czym się różni od zwykłego gazu z sieci, bo nie rozumiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku tak dużej powierzchni mieszkania warto pomyśleć aby ogrzewanie było tanie i jak najbardziej efektywne. No najdrożej będzie jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie elektryczne, w przypadku kominków czy pieców warto abyś zwróciła uwagę na wartość kaloryczną surowca (ekogroszka). Bo to dużo zmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafara_
Czy da się jednoznacznie ocenić z czego uzyskuję się pellet o najlepszej kaloryczności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafara_ potwiedzają to certyfikaty, które posiada pellet. Odpowiednie certyfikaty ma pellet firmy Stelmet - Lava oraz Olimp. Certyfikat FSC (Lava oraz Olimp) oraz ENPlus A1 i DINPlus (tylko Olimp). Andrzej Wysocki eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena Wójcik
koniesz, nie wiem skąd masz takie informacje o ogrzewaniu elektrycznym? Z własnego doświadczenia czy przeczytałeś parę niepochlebnych opinii, które krążą w internecie? Mamy XXI wiek i dobrze zaprojektowane ogrzewanie elektryczne wcale nie jest drogie - korzystanie z ciepła w II taryfie, wszelkiego rodzaju regulatory pozwalają sporo zaoszczędzić. Ja korzystam z podłogówki elektrycznej, pieców akumulacyjnych, do tego dochodzi pompa na CWU i normalne, codzienne zużycie prądu i w grudniu dostałam rachunek za dwa miesiące nieco ponad 1000 pln za wszystko. A komfort użytkowania jest nieporównywalny do innych metod, nie muszę nosić węgla, drewna, nic się nie pyli, nie brudzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzena Wójcik, tak swego czasu posiadałam ogrzewanie elektryczne, niestety nie byłam zadowolona. Poza tym korzystanie z ogrzewania z taryfy nocnej po 22:00 (pomimo, że jest tańsza) nie jest dla mnie korzystne gdyż kończę pracę o godzinie 15:00. Stad też moje uwagi i uprzedzenia co do tego typu ogrzewania. Ale każdy ma prawo wyboru, takiego sposobu, który mu odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×