Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

meningokoki

Polecane posty

Gość gość
a bardziej szczegolowo?co tam w skladzie jest takiego ze boicie sie szczepic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naprawde nikt nie szczepi na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Wedrzynie zmarla 5 latka ,ponoc sepsa choc to niepotwierdzone,nadal nie boicie sie nie szczepic?meningokoki powoduja spustoszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ktos wogole szczepi na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos szczepi szczepionka bexero?chcialabym poznac opinie innych matek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepie. Jestem po 2 dawce bexero. Po każdej dawce zgodnie z zaleceniem producenta szczepionki i pediatry podałam profilaktycznie dawkę apapu i temperatury nie było. Przez 2 dni był ból rączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miało być boję się sepsy a szczepilas też na c?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też stoję przed tym dylematem boję się powikłań ale od września coraz idzie do przedszkola i pediatra zaleca szczepienie na meningokoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie szczepil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego nie chcecie szczepic na meningokoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas synek wczoraj dostał drugą dawkę bexsero (ostatnią). Za pierwszą płaciliśmy -190zł, za drugą 340zł. Synek ma 4 lata i 8 miesięcy, po pierwszej dawce żadnych objawów, zupełnie nic się nie działo. Po drugiej boli go rączka. Zostaliśmy poinformowani o możliwości gorączkowania i o tym, że po szczepieniu od razu w domu należy posmarować miejsce wkucia altacetem w żelu. I tak jak zawsze smarowałam od razu, tak wczoraj szybko odwiozłam synka do domu i zapomniałam przypomnieć mężowi o posmarowaniu, a musiałam wracać do pracy. Posmarowałam dopiero po popołudniu:/ Przy szczepieniu każdym najważniejsze aby dziecko było w pełni zdrowe, ani nie miało kontaktu z chorymi. Neurolog poinformował nas, że przed każdym szczepieniem należy rozważyć rozwój dziecka, czy dziecko rozwija się prawidłowo. Jeśli roczne dziecko nie chodzi, to jest to wskazanie do nie szczepienia, mimo, że norma jest do 18 miesiąca, to podobno te ramy są zbyt szerokie. W naszym przypadku, szczepimy na wszystko, bo nie mamy wyjścia. Synek nie ma prawej tętnicy płucnej i w każdej chwili może czekać nas operacja usunięcia prawego płuca. Kilka razy w roku jesteśmy na dłuższych pobytach w szpitalu. U nas występuje reale zagrożenie. Mimo szczepień syn rozwija się prawidłowo, chodzi do przedszkola, wykazuje ponad przeciętne zainteresowania i umiejętności. Nie było żadnego regresu mimo innych problemów :/ Nie wiem, czy bym szczepiła na wszystko, gdybym nie musiała, ale całe szczęście nie mamy żadnych skutków ubocznych. Co więcej, dziecko mimo astmy, liczny alergii i z tylko jednym wydolnym płucem, praktycznie nie choruje. Nigdy nie miał rota, zapalenie oskrzeli, które jego wadzie powinno towarzyszyć mu cały sezon jesienno-zimowo-wiosenny dotknęło go 3 razy w pierwszym roku chodzenia do przedszkola (poszedł mając 2 lata). Drugiego synka, który jest w pełni zdrowy nie szczepiłam od meningo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu drugiego nie sxczepisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego większość nie szczepu na meningokoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnoszenie bo też mam dylemat czy szczepic przed przedszkolem na meningokoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2018.01.28 Dlaczego większość nie szczepu na meningokoki? XXX Bo tania ta szczepionka nie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo sie boi niepozadanych odczynow poszczepiennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie boicie się sepsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo szczepionki nie widać, tak jak bajeranckiego wózka czy innych gadżetów, którymi się można pochwalić, a dla wielu matek to jest priorytetem, a nie zdrowie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dzis zaszczepilam corke szczepionka bexsero. Ma nie cale 3 mc. I tak jak ktos wczesniej pisal po szczepieniu dostala paracetamol. Narazie jest ok. A szczepilam dlatego ze bedac na wizytach u kardiologa,pediatry i neurologa polecali te szczepionki. Koszt 380 zl tanie to nie jest. Co do skutkow ubocznych typu autyzmu nie ma. Najprosciej tlumaczyc autyzm to jak zespol Downa. Z taka roznica ze to 2 widac. Co do autyzmu radze poczytac i nie wiazac ze szczepionkami. Dlatego ze dawniej ta chorobe mozna bylo ziagnozowac w wieku 3-5 lat ( nie pamietam dobrze). Jak wszsytko idzie do przodu tak i w tym przypadku.( Nie)stety tetaz mozna juz zdiagnozowac jak dziecko ma ok roku i zostalo to powiązane ze szzczepionkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety 22.02.2017 roku w Rybniku zmarł 4-letni chłopczyk przez meningokoki typ C. Choroba postępowała piorunująco. Dlatego ja nie zastanawiam się i szczepię przeciwko B i C. Nawet gdy prawdopodobieństwo zachorowania jest niewielkie, nie będę ryzykować zdrowiem i życiem dziecka. A pieniądz to tylko pieniądz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, Ja też dzisiaj zaszczepiłam syna 8 -letniego BEXSERO. Drugirego zaszczepię za 2 m-c jak skończy 2 lata, bo wtedy trzeba 2 dawki. Jak się szczepi do drugiego roku życia potrzeba 3 dawki. Za jedną dawkę zapłaciłam 380 zł. Długo się zastanawiałam nad tą szczepionką, ale z sepsą nie ma żartów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak dzieci przeszły ta szczepionkę? Miały gorączkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto jeszcze szczepi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekma
Ja będę szczepiła za meningokogi B i C za dwa tygodnie. Syn będzie miał wtedy skończone 11 tygodni. Już jesteśmy po rota i 6w1. Poszło dobrze, był tylko delikatnie rozdrażniony, obyło się bez gorączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sepsa nie tylko jest przez meningokoki, sa też inne fajne bakterie, niby nieszkodliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×