Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Anitaperfumoholiczka

Olejek czekoladowy od Franciszka

Polecane posty

Gdy byłam w Mydlarni u Franciszka po moje ulubione mydło Aleppo moją uwagę przykuł właśnie ten produkt. Dlaczego? Bo pachniał on czekoladą . Bardzo lubię produkty do pielęgnacji ciała o zapachu przepysznych łakoci zwłaszcza że nie mogę sobie na ich spożywanie obecnie ze względu na problemy z wagą pozwolić. Wówczas nie zdecydowałam się na jego zakup gdyż cena była moim zdaniem dość wysoka (59 zł ).W związku z tym poczekałam na kolejne Imieniny Franciszka ( podczas imienin Franciszka obowiązuje 15 % rabat na wszystkie produkty Mydlarni ) i zakupiłam to czekoladowe cudo z nadzieją że spełni ono wszystkie moje oczekiwania jakie mam w stosunku do tego rodzaju produktów . Po zakupach poszłam na herbatę do kawiarni i nie mogłam się powstrzymać aby nie odkręcić buteleczki z tym czekoladowym cudem i nie powąchać w jaki sposób aromat czekolady w tym produkcie został wyeksponowany. Bardzo lubię perfumy i wszelkiego rodzaju produkty zapachowe -wysokiej jakości dlatego pierwszym odruchem jaki miałam w sobie po zakupie tego oto produktu było właśnie sprawdzenie jego zapachu. Z doświadczenia wiem że ciężko jest wykorzystać aromat czekolady w kosmetykach w taki sposób aby zapach nie przypominał wyrobu –czekolado- podobne o kiepskiej jakości lub chemicznie – pocukrzonego ulepu który z prawdziwą belgijską czekoladą nie ma praktycznie nic wspólnego . Zapach czekolady jest wykorzystywany często w aromaterapii gdyż słynie on z działania antydepresyjnego tym bardziej należy go potrafić umiejętnie wykorzystać aby poprawił nam on nastrój a nie pogorszył . Powąchałam ten produkt i byłam zaskoczona był to bowiem zapach bardzo naturalnej czekolady w niczym nie przypominał on przesłodzonego ulepu ani produkty czekoladowo podobnego . Zapach był naturalny nie wyczuwałam w nim żadnych bardzo mocnych chemicznych aromatów. Uśmiechnęłam się w tedy gdy go poczuła z tego tytułu że zapach mnie nie zawiódł a na dodatek bardzo mile , pozytywnie zaskoczył. Obawiałam się że zapach będzie przesłodzony i przerysowany gdyż na rynku kosmetycznych więcej jest kosmetyków z źle wykorzystanym aromatem czekolady niż tych które potrafiły sprostać temu zadaniu wykorzystując w sposób umiejętny ten aromat. Wykorzystanie zapachu czekolady w kosmykach nie jest łatwe .Moim zdaniem jest to sztuka którą ten o to produkt z powodzeniem opanował . Niestety dalej nie było już tak różowo jeśli chodzi o jego działanie jak i trwałość tego przepięknego tak bardzo przeze mnie docenionego czekoladowego aromatu. Po raz pierwszy poprosiłam mojego chłopaka aby zrobił mi masaż pleców tym olejkiem . Pod czas wykonywania przez niego masażu praktycznie w ogóle nie wyczuwałam „w powietrzu aromatu czekolady” co mnie bardzo rozczarowało .Myślałam że zapach będzie na tyle intensywny że podczas masażu będę mogła się nim chociaż przez krótką chwilę rozkoszować .Niestety ku mojemu rozczarowaniu nic takiego nie miało miejsca – projekcja przestrzenna zapachu czekolady w tym produkcie jest po prostu minimalna . Pewnie ze względu że zapach czekolady jest naturalny – jak to mówią coś za coś. Ale mógłby być choć odrobinę wyczuwalny podczas masażu .Kupiłam ten produkt głównie ze względu na aromat czekolady –wykorzystywany w aromaterapii nagminnie do poprawiania samopoczucia. Podczas masażu zapach jest nie wyczuwalny i dodatkowo niestety nie utrzymuje się on także na skórze prawie w ogóle-a bardzo liczyłam na to , niestety w tej materii spotkało mnie bardzo duże rozczarowanie. Olej wchłania się szybko co uważam za dużą jego zaletę – nie dysponuje tak dużą ilością czasu aby czekać aż produkt się wchłonie .A kobiety które tak jak ja nie dysponują czasem wiedzą że nie ma nic gorszego niż wkładać ubranie na skórę pokrytą –olejem który nie był wstanie się wchłonąć w ciągu nawet kilkudziesięciu minut. W tym przypadku olej wchłania się w bardzo przyzwoitym czasie i na pewno ten fakt może stanowić bardzo dużą zaletę tego produktu. Produkt stosunkowo dobrze nawilża skórę .Nawilżenie jest w porządku ale w swoim życiu spotkałam się z olejami które znacznie lepiej nawilżają .Ale akurat nawilżenie zależy zawsze od typu skóry – skóry o różnym PH lubią różne oleje tak samo jest w przypadku włosów olej który będzie rewelacyjny w przypadku włosów o wysokie porowatości może wręcz zaszkodzić włosom o niskiej . W związku z tym każdy powinien sam przetestować oleje i wybrać ten który działał najlepiej na jego skórę – innej metody niestety nie ma . Podczas drugiej przygody z tym produktem masaż wykonywałam już sama i stwierdziłam że produkt ten jest wydajny – do wykonania masażu wystarcza już bardzo niewielka porcja produktu . Niestety po wykonaniu przez siebie masażu odkryłam jeszcze jeden mankament tego produktu . I tu uwaga bo będzie zaskoczenie .Moim zdaniem jego mankamentem dość poważnym jest opakowanie. Nie przywiązuje zbyt dużej wagi do opakowań produktów kosmetycznych. Moim zdaniem opakowanie powinno być po prostu estetyczne i skonstruowane w taki sposób aby ułatwiać konsumentowi korzystanie z dobrodziejstw tego produktu. Niestety moim zdaniem opakowanie – użytkowania nie ułatwia gdyż mając po wykonywaniu przez siebie masażu ręce na pokryte w wyniku zabiegu resztkami oleju który i tak częściowo się wchłonął nie mogłam umiejętnie tego produktu zakręcić .Produkt miał szpiczastą końcówkę do dozowania którą należało włożyć w nakrętkę i zakręcić . Z nawilżonymi rękami od oleju próbowałam to zrobić kilka krotnie jednakże nie potrafiłam między nakrętką a opakowaniem powstawałam ciągle –przerwa. Nie miałam czasu już próbować ciągle w związku z czym przechyliłam butelkę w nadzieji że olej przez tą szparę nie będzie się wylewał .Niestety wylewał się tym samym wyłałam go na płytki… Sądzę że inne opakowanie nie zakręcane tylko zwyczajnie zamykane mogło by bardzo ułatwić użytkownikom tego produktu życie . Ja naprawdę byłam mocno sfrustrowana że pomimo licznych prób nie potrafiłam go po tym masażu swoimi rękoma zakręcić… Jest to moim zdaniem istotna kwestia – gdyż nie wygodne opakowanie w moim przypadku powoduje że znacznie rzadziej mam ochotę sięgnąć po produkt które tego rodzaju opakowanie posiada. A potem on leży i leży do końca terminu a mi szkoda wydanych na jego zakup pieniążków. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×