Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

500 plus na pierwsze dziecko a ślub.

Polecane posty

Gość gość

Kobietki, może się któraś orientuje. Mam dziecko z poprzedniego związku no i mam na nie przyznane 500+. Żyję (póki co) w nieformalnym związku. No i teraz moje pytanie. Czy w związku z tym, że planujemy ślub na grudzień tego roku stracę te 500+ od razu czy jeśli jest przyznane do września 2017 to będę do tego czasu to pobierać a potem już nie dostanę bo wliczą się dochody męża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli się sami nie dopatrzą, to dostaniesz do wcześnia.Ale potem będą kazali oddać za nienależne miesiące i będzie płacz. To działa w dwie strony. Gdyby pogorszyła ci sie sytuacja, to też od razu by się należało, a nie np. za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli muszę zgłosić, że wyszłam za mąż i zabiorą te pieniądze? Lekkie nieporozumienie to jest moim zdaniem bo co ma niby wspólnego mój przyszły mąż z moim dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro zależy Ci na pieniądzach z MopSu to po co brać ślub? Jako samotna matka masz przecież więcej kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po nowym roku będziemy starać się o dziecko więc chcemy być po ślubie przed zajściem w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dostaniesz na drugie. Proste, o ile jeszcze 500+ będzie istniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim dostanie na to drugie to minie rok kobieto :o Dla mnie to też chore. No bo co ma do dziecka obcy facet? To, że jest mężem jego matki wcale nie oznacza, że łoży na jego utrzymanie. Niby to jest oczywiste a wcale tak nie musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Zanim dostanie na to drugie to minie rok kobieto pechowiec.gif Dla mnie to też chore. No bo co ma do dziecka obcy facet? To, że jest mężem jego matki wcale nie oznacza, że łoży na jego utrzymanie. Niby to jest oczywiste a wcale tak nie musi być. x A to, że jak matka wyjdzie za mąż, to JEJ status materialny według państwa wzrośnie, to nie ma nic wspólnego z łożeniem na dziecko. Rodzinie przekracza i koniec. Do 500+ masz kryteria. Wystarczy, że ona zarabia najniższą krajową i jej nowy mąż też. Razem mają 2700 do ręki, czyli o 300 zł więcej niż kryterium przewiduje. Ja tego nie ustalałam. Cały ten program jest niesprawiedliwy i nieprzemyślany. Jak samotna matka wliczy do swojej zarobionej najniższej krajowej zasądzone alimenty w wysokości 400 zł to 500+ też nie dostanie. Wow, cały rok minie zanim dostanie. Zanim ja dostałam, to musiałam utrzymywać bez 500+ dwójkę dzieci, jedno przez 16 lat, drugie przez 14. A za niecałe 2 lata znowu bez 500+ dwójkę dzieci, bo to pełnoletnie jeszcze będzie w szkole średniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka Biorę 500+ tylko dlatego, że od stycznia mam działalność gospodarczą z której nie wyciągam dla siebie nawet 5 groszy... :( do styczna 2017 muszę przetrwać i podejmę się pracy jak rozliczę się z urzędem pracy. Oczywiście bez tego 500+ przeżyjemy z palcem..wiecie gdzie ;) ale z drugiej strony będziemy musieli nieco ukrócić wydatki z kategorii "zbędne do życia" rozumiecie? O dziecko oczywiście będziemy się starać w momencie kiedy będę miała zatrudnienie jakieś dlatego po nowym roku. Tylko ile te szukanie pracy może potrwać wszyscy wiemy. I od grudnia jak zabiorą mi 500+ i rodzinne to będzie ciężej i trudniej będzie nam się przestawić na oszczędniejsze życie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak zabiora ci ta kase, mi nie dali na 1 dziecko bo własnie mam 2 meza i licza sie wspolne dochody mimo ze mamy rozdzielnosc majatkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×