Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy tez uwazacie ze osoby ktore mają plomby na przednich zebach to niedbalusy???

Polecane posty

Gość gość

jak mozna dorobic sie plomby na jedynkach lub dwójkach?to swiadczy o zaniedbaniu strasznym. moj brat studiuje stomatologie i ma praktyki juz i leczy zeby ludziom na nfz i mowi ,ze najgorszy szok jak przychodza mlode sliczne dziewczyny i okazuje sie ,że maja plomby na pol zeba jedynkach i dwojkach..ewidentnie zebow nie myly skoro sie dorobily na przodzie plomb. masakra jakie w polsce jest zaniedbanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaniedbanie to jest brak plomb i czarne dziury. Plomby na jedynkach czy dwójkach można też mieć z innych powodów jak: słabe szkliwo i podatność na próchnicę, wady zgryzu (trudno domyć niektóre miejsca), uszkodzenia mechaniczne zębów. Nie wrzucałabym wszystkich z plombami do jednego wora to po pierwsze, a po drugie: lepsza plomba niż dziura. A po trzecie: co Cię tak interesują czyjeś plomby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cienias z twojego brata skoro tak twierdzi, nie wroze mu kariery najlepszego stomatologa w miescie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam takie plomby w przednich od 11-12 roku życia. Co zabawne - z wiekiem i myciem nie zniknęły. Wręcz muszę co parę lat je wymienić (zmieniałam już dentystów itd. po prostu tak mam) i siłą rzeczy są coraz większe. Normalnie teraz nie wiem co mam zrobić ze swoim życiem skoro Twój brat tak sobie może o mnie pomyśleć. Powinnam chyba rzucić faceta, zerwać kontakty z rodziną by ich nie narażać na kontakty z takim osobnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez tak myslalam, jako dziecko. Potem zrozumialam, ze sprawiedliwosci nie ma, to, ze mnie sie psuja zeby tylko z tylu, jesli juz, to nie moja zasluga (no chyba, ze ktos myje zeby wystajace z geby, ja akurat nie, przyznaje), a po prostu szczescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem jak to jest z tymi dziurami na jedynkach i dwojkach ale gdyby mnie cos takiego spotkalo to chyba bym umarła... sama dorobiłam się kanałowego przez prace w fabryce czekoladek, aż w końcu musiałam go wyrwac bo jednak nie dalo się go uratować i ten wlasnie zab dotykal mi szóstki i zostawil po sobie wlasnie na szóstce czarny slad i musiałam plombe robic, masakra. a jak byłam udentystki to naliczyła mi kolejne cztery żeby do leczenia i jakim cudem nie wiem, a jestem z tych wyczulonych na punkcie szorowania zebow, jak bylam mala to myłam az mi krew z dziasel leciała 10min, a teraz myje dwa razy minimum i skad to się bierze??? będę musiala isc i robic te żeby, lepiej robic po 60 zł niż później okropny ból i kanałowe za 200:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'' jak bylam mala to myłam az mi krew z dziasel leciała 10min (...) i skad to się bierze'' Zartujesz, prawda? Bo jesli nie, to ladnie sobie zajechalas zeby i smutne, ze tego nie widzisz. To jakby jesc warzywa codziennie az sie porzygasz, bo sa zdrowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byłam dzieckiem chodziłam do podstawówki, miałyśmy z kolezanka manie mycia zebow, tj . jedna i druga szła do siebie do domu i szorowała zeby, potem spotykałyśmy się i pokazywałyśmy swoje błyszczące zebolki:) no tak leciała mi czasem krew, bo za mocno dociskałam szczoteczke, zresztą do dziś to mam, mój mąz po miesiącu szczoteczka jak nowa a moja rozlazła na lewo i prawo, ja po 3 miesiącach wymieniam wkład a mąz chyba po roku hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, za uzebienie dzieci w duzej mierze odpowiadaja rodzice. Moi rodzice nie dbali o mnie i o moje zeby, nie miałam nawet szczoteczki. Mleczaki mialam cale czarne. Dentyste widzialam przy okazji jakichs przegladow w szkole. Pierwszy raz swiadomie poszlam do dentysty w wieku 19 lat, jak mnie bolaly zeby i za swoje pierwsze zarobione pieniadze. Poniewaz sie bardzo balam, poszlam prywatnie. I od tamtej pory non stop lecze zeby, gdyz za zaniedbanie rodzicow place ja. Mam plombe na dwojce , brak siodemki gornej bo nie dalo sie jej uratowac, w tylnych zebach tez plomby. Moze i nie mam idealnych zebow, ale obecnie o nie dbam i wciaz chodze na wizyty, przykro ze jestem oceniona jako niedbaluch. Bo najgorsze zaniedbania, ktore wplynely na stan moich zebow nie sa z mojej winy. A na cala szczeke implantow mnie nie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie stac ich na dentyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie stac ich na dentyste." W momencie gdy ktos ma PLOMBY to go nie stac na dentyste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
omg ,zgroza ,student leczy ludziom zęby na nfz.bosze uchowaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podoba sie leczenie zebow to niech spieerdala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heh a ja mam 38 lat i jedną plombę - na jedynce. To znaczy, ze jestem dbaluchem czy niedbaluchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba to prowo jakiejś gimbazy.. Dentysci widza takie rzeczy pod względem zaniedbania, ze was się dzieci nie sniło, poza tym ze sa choroby typu parodontoza... Ja obecnie chodze sporo do dentysty, i jak otwieram gebę to nie mam na górze już obu czwórek, dwójki, piątki szóstki... kiedyś miałam fobię - za b mnie bolało, i szłam jak już nie działały srodki przeciwbólowe, a w zasadzie to się czołgałam. Teraz ta technika tak poszła do przodu, ze nawet wyrywanie kompletnie nie boli, ale sporo zębów straciłam... Żaden dentysta nie komentowal moich zębów durnie, wiem ze ludzi eprzychodza z gorszymi zwłaszcza starsi- ja mam 38 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja droga zaniedbanie? Oj niedouczenie. Ja mam plomby białe na jedynkach ponieważ zęby się kruszą. Jednemu mniej, drugiemu bardziej. Lepiej zadbać za wczasu, żeby kruszyła się plomba a nie ząb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kuzynka ma plombe na jednynce, bo jej sie ukryszyla, gdy sie przewrocila majac nascie lat. No, niedlbalstwo pierwszej wody. Jakim trzeba byc frajerem, zeby wrzucac wszystkich ludzi do jednego worka?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie mam jedynek... mam 31 lat, jedynki straciłam 8 lat temu... czemu? bo jak miałam 10lat i pojawiła siecią jednej z jedynej mała czarna kropka to poszłam do dentysty. I co? i się okazało ze moich zębów nie da się leczyć. przerabialam już wielu dentystów prywatnie i każda, dosłownie każda plomba po kilku lub kilkunastu miesiącach wypada lub okazuje się ze pod nią ząb się psuje. nie mam jedynek na górze, dwójki, górnych czworek i dolnych 5 i 6 oraz górnych 6. Na szczęście mam kasę i implanty... patrząc na mój uśmiech wszyscy podziwiaja moje zęby, żeby wiedzieli ile one kasy kosztowały i ze nie są moje... teraz kropka pojawiła się na dolnej 2. na razie swiatloutwardzalna plomba, ale pewnie za kilka miesięcy zacznie się sypać i znów albo korona albo implant...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość852369
To mój mąż jakieś 2lata temu miał zabieg u chirurga dentystycznego na dwie górne jedynki. Bardzo go bolały. Powiedzieli, że w dzieciństwie musiał mieć silny uraz tych zębów. Za to mam koleżankę(sąsiadka) przed 30dziestką i ona kompletnie nie leczy zębów, odrazu wyrywa... Chyba z 6 juz nie ma jak nie więcej. Miała protezy ale teraz podobno nie pasują jej bo wyrwała kolejnego zęba i tak chodzi bez zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wydałam na leczenie trójki 2,600 zł. Trwało to prawie rok, a i tak nie udało mi się zachowa zęba No ale jakbym miała plombę z przodu szczęki to musiałabym się uznać za osobę z marginesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama dorobiłam się kanałowego przez prace w fabryce czekoladek, x O kurde, żarłaś czekoladki prosto z taśmy? Oj nieładnie, nieładnie. Sama praca ci zęba nie zepsuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tak wmawiaj sobie autorko, że te plastikowe szczoty i makabryczne paścidła to ochrona ząbków hahahaha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie będę leczyła dwójki i trójki. Zawsze miałam zdrowe zęby. W ciąży nie mogłam chodzić do dentysty bo miałam ciąże zagrożoją. Po porodzie zaczęły się psuć coraz bardziej. Usunięto mi już 2 zęby - 7 dolną i górną. Do usunięcia mam jeszcze ósemki. Wg mnie zaniedbanie to dziury w zębach a nie plomby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glupawe myslenie...Na miare debila... Zalozyc nalezy temat-nie sadzicie ze osoby z rozstepami na nogach to niedbalusy albo -nie sadzicie ze osoby z cellulitem to niedbalusy NIEDBALSTWO to popsute zeby nie wazne czy u 3latka czy u doroslego czy kobiety w ciazy. Nie ma czego sie wstydzic wyleczonych zebow. I zeby nie bylo na punkcie zdrowych zebow mam swira.Jednak zeby kogos wytykac palcami bo dba o leczy...Pozbawione logiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, ze dentysta powinien mieć swój rozum. Nie powinien ślepo wierzyć, w zbawczą moc fluoru i nici dentystycznej. Moja znajoma zaczęła myć zęby dopiero w liceum a nie ma żadnej plomby, ja mylą od dziecka i żeby połatane. A i żeby nie psują się od niejedzenia slodyczy. Zeby sa zdrowe jesli nasza dieta jest zdrowa (i nie chodzi ru o jedzenie nabialu). Ci dentysci, ktorzy to zrozumieja beda mieli kolejki chetnych. Ci których pycha i wyższość zaslepi będą omijani szerokim łukiem. Sama mam leczona dwójkę w dzieciństwie (mama zaprowadziła mnie do dentysty, pamiętam że taka bieda była ze tego roku nie miałam butów zimowych, żeby miałam poleczone ale buty dziurawe z poprzedniej zimy). Teraz mam chorą jedynke. Zadnej dziury, pol roku temu zdjecie panoramiczne wszystkich zębów...jedynka byla w porzadku a tydzien temu bol nie do wytrzymania i okazalo sie ze zab obumarł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ząb obumarły nie boli. Wiem, bo mam takie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jak ci mogl zab umrzec sam z siebie??bez jaj///widac byz zepsuty strasznie i zaniedbany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ząb sam z siebie nie obumiera. Dzieje się tak po leczeniu kanałowym, albo czasami np po urazie - coś tam się przerwie jakiś nerw i jest obumarły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grunt to coś z tym robić a nie siedzieć z założonymi rękami. Ja skorygowałam zgryz z pomocą super ortodonty www.clearaligner.olsztyn.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×