Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak rozdzielić pokoje?

Polecane posty

Gość gość

Mamy córkę 6 lat, syna 2 lata i teraz jestem w 3 ciąży. Zastanawiam się jak dzieci rozlokować w pokojach.... Teraz ma być dziewczynka. Jak myślicie lepiej dziewczynki razem mimo różnicy wieku prawie 7 lat, czy maluchy razem pomimo różnicy płci? Mamy wolny jeszcze jeden pokój który docelowo zaadoptujemy na sypialnie (na razie to gabinet) ale to dopiero jak pójdą do szkoły i będą potrzebowali przestrzeni tylko dla siebie. Pytam o rozwiązanie na jakieś 5 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że maluszek powinien być z rodzicami a dziecko w wieku szkolnym powinno mieć pokój samo lub z rodzeństwem w podobnym wieku. W Twojej sytuacji 7-latce dałabym pokój, maluchom drugi, ale łóżeczko niemowlaka i tak wstawiłabym do swojej sypialni przynajmniej na pierwsze miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak oczywiście mała będzie z nami przez kilka pierwszych miesięcy :) ale myślę, żeby ją przenieść do drugiej sypialni jak będzie miała jakieś 6 miesięcy (tak samo robiliśmy ze starszymi dziećmi). Jest mi bliższe rozwiązanie 7 latka sama a maluchy razem, tylko to się wiąże z ponownym urządzaniem pokoju syna (styl marynarski obecnie) a u córki byłaby to kwestia tylko wstawienia łóżka więc byłoby łatwiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez dalabym maluchy razem. A wystroju pokoju wcale nie musisz zmieniac. Mozesz ewentualnie dolozyc jakies "dziewczece" dodatki w kaciku coreczki.... i wcale nie musza byc rozowe, czerwony kolor swietnie sie laczy ze stylem marynarskim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sobie nie wyobrażam dziecka w wieku szkolnym z niespełna rocznym dzieckiem. Przecież starsza córka musi się wysypiać, a nie każdy maluch przesypia całą noc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie to starsza córka sama,maluchy razem. Córka chodzi do szkoły potrzebuje miejsca do nauki i ciszy, potrzebuje się wyspac,ma swoje koleżanki i nie wyobrażam sobie by z takim maluchem miala dzielić pokój jeśli nie musi. A maluchy razem. Później jeśli macie możliwość każde swój pokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A córka nie chodzi do szkoły? Nie wiem jak sobie wyobrażasz 7 latkę z maluchem w jednym pokoju.Twojej córce już jest potrzebny oddzielny pokój, taKI TYLKO jej. JA bgm już teraz zrobiła sypialnię, gdzie na początku byłby maluch, a synkowi zostawiłą jego pokoik.Potem maluch też będzie miał swój, nie pojmuję po co kisic dzieci w jednym pokoku, skoro moza normalnie funkcjonować a nie jak patole na kupie gnoju, moż jeszcze kotarą przedziel pokój to takie popularne wśród meneli ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maluchy razem. U mnie tak było, syn 4 lata i roczna córka byli razem do kiedy córka nie skończyła 4 lat. już wtedy sama chciała się wynieść do własnego pokoju. ale... potem pojawił się kolejny syn i teraz chłopaki są razem. Mój dwulatek akurat przesypia noce całe i nie ma problemu z tym, żeby 8-latek się wyspał. Starszy syn może zająć pokój gościnny, ale narazie nie chce. myślę, autorko, że podejdź do tematu na spokojnie, może samo się to jakoś ustali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Corka sie uczywiec potrzebuje warunków do nauki. Daj maluchy razem, stylu pokoju nie ma sensu zmieniac najmłodszemu dziecku i tak to bedzie obojetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kotarka :) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współdzielę duży pokój z jednym człowiekiem, żeby obniżyć koszty utrzymania w dużym mieście. Szukaliśmy ze współlokatorem niedawno rozwiązania, żeby zapewnić sobie więcej prywatności. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na https://www.fototap.pl/parawany. Parawan dekoracyjny, pięcioczęściowy to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Prywatność zachowana, szybko można złożyć i schować, nikomu nie przeszkadza, łatwo się przestawia i naprawdę stabilny, o co się najbardziej martwiłem przy zamawianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×