Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rozszerzenie diety niemowlaka

Polecane posty

Gość gość

Witam.moje dziecko niedługo będzie miało 4 miesiące. Chce zacząć rozszerzać mu dietę,z jakiej firmy wybrać najlepiej sloiczki po 4 miesiącu, wiem ze pierwsze powinny być dania jednoskladnikowe, to może marchewka, przez jaki czas podawaliscie? I co można podawać dalej,kiedy kaszki? I czy dalej pije dziecko mleko? Co w ciągu dnia jedzą wasze pociechy . pomoże któraś mama która już przez to przechodzi czy przechodziła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaraz się tu zlecą super mamy, które Cię zjadą o pytanie o słoiczki! Przecież musisz sama zrobić jej taki posiłek, nie wiedziałaś?? Kaszkę też własnoręcznie ukulać:P A tak serio to jestem w podobnej sytuacji, moja córa ma 3,5miesiąca i tez ostatnio się zastanawiałam nad tym bo chciałam jej dać za jakieś 2-3 tygodnie kaszkę na próbę i byłam bardzo zdziwiona, że jest tyle słoiczków właśnie już od 4 miesiąca:O I to normalne jakieś dania obiadowe, ciekawe ile dzieci je takie rzeczy od razu w 4 miesiącu:) W każdym razie jak planuję dać kasztę, nie wiem tylko jaką, musze poczytać dokładnie, myślę, że 2 tygodnie co kilka dni testowania kaszki, a potem pomyślę o jakimś bananie czy marchewce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dietę rozszerza się od 6 miesiąca nie od 4!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieciom karmionym sztucznie rozszerza się już od po 4 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekspertko, dzieci na mm od 4 msc! Mój synek większość jadl z hipa ale kilka sloiczki w bobovity np marchew, brokuły itd. 2 skladnikowe szczerze polecam z hipa. Kaszke dostawałam do butli na noc. Na opakowaniu była informacja o 3 łyżeczka ja zaczęłam od 1.5 żeby powoli przyzwyczaić maluszka. Podawaj po kilka łyżeczek np marchewki- jakieś 4-5, nigdy nie wciskając więcej na początku bo może się skończyć bólem brzucha. Na początek karm maluszka kiedy nie jest głodny np między kamieniami bo wtedy nie będzie się niecierpliwil:) daj mu się wyvrudzic, złapać za łyżeczkę bo on też musi mieć z tego radoche:) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×