Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy kogoś jeszcze drażnią te dekoracje Helloweenowe?

Polecane posty

Gość gość
11:50 twoje mądrości nie zmieniają faktu że to święto w warunkach polskich pasuje jak świni kamizela i tylko ludzie zakompleksieni pod względem pochodzenia będą naśladować święta obcych kultur. Jakoś w Japonii nikt nie wpadł na pomysł aby świętować coś innego niż tożsame z ich krajem. Na szczęscie ludzie tacy jak ty to mentalne niedobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki ze przytolczylas Japonie, skoro tam tradycja jest JAPONSKA od tysiecy lat, tobie tylko przeszkadza to, ze siegajac najdalej do twojej babki nie bylo tu obchodzone halloween a o dziadach w czasie wojny sie zapomnialo, moze gdybys siegala dalej to bys wiedziala, ze my mamy dziady, ktore byly obchodzone PODOBNIE jak halloween (przebieranki lazenie po domach) ale lepiej zapomniec w ogole, bo skoro w MOIM DOMU nie bylo to znaczy ze glupie tepe idiotyczne 'amerykanskie' swieto :O gdyby Mieszko z powodow czysto politycznych nie przyjal chrztu to byc moze nawet bys na wzor Zydowski czy muzulmanski smiala sie teraz z bozego narodzenia ograniczona idiotko :O ludzie sa tacy glupi, jak slysze ze w jednym ZALEDWIE JEDNYM pokoleniu CALEJ historii ziemi temp. spadla do -20 i zaraz kazdy specjalista od jednopokoleniowej historii kawalka ziemi: co to sie dzieje? NIGDY tak nie bylo! i przy okazji wszelkich swiat - to, ze cos obchodzimy od paruset lat w historii TYSIECY lat jest ok, bo to sie przyjelo kiedy nas nie bylo na swiecie wiec musi byc ok! no coz, za 100 lat nikt nie bedzie pamietal, ze polska nieobchodizla halloween :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.50---kiedy ostatni raz byłaś w Japonii?! Przecież od dekad już Japończycy przejmują mnóstwo zwyczajów europejskich z komercyjnym Halloween i Świętymi Mikołajami na czele :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 11:50 twoje mądrości nie zmieniają faktu że to święto w warunkach polskich pasuje jak świni kamizela i tylko ludzie zakompleksieni pod względem pochodzenia będą naśladować święta obcych kultur. Jakoś w Japonii nikt nie wpadł na pomysł aby świętować coś innego niż tożsame z ich krajem. Na szczęscie ludzie tacy jak ty to mentalne niedobitki xx No widzisz twoj***abunie były zatem zakompleksionymi pod względem pochodzenia mentalnymi niedobitkami, bo skopiowały choinkę od Niemców :D a w Japonii debilko jak nigdzie indziej przejmuje się cudze święta. Mieszkałam tam 2 lata i było wszystko łącznie z bożym narodzeniem i wielkanocą obchodzonym na zasadzie frajdy z gadżetów, a nie religii ale jednak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra, powiedzmy że w innych krajach przejmują inne tradycje, w Polsce to robią ale dlaczego wy macie mnie przymuszać żebym się tym jarała, żebym sama obchodziła to "święto" czy przygotowywała słodycze, bo może ktoś to obchodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Japonii chyba maja nawet Octoberfest, nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:32 Jakie przymuszać? Ktos nakazuje Ci branie w tym udziału? Z tego co widzę NIE. Raczej kazdy zarzuca Ci kij od miotły w dooopie bo jestes sztywna. Czepiasz sie tego bo "ty nie obchodzisz", obrażasz innych ktorzy jednak bawią się podczas tych dni a sama nie widzisz swojego zgorzknienia. W zasadzie to Ci współczujemy, zapewne cieżko samej Tobie z sobą zyc nie wspominając o otoczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś nikt ci debilko nie każe obchodzić tego święta ale nie czepiaj się innych, że je obchodzą. tu o to chodzi głąbie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry ale jakim prawem mnie obrażasz? Wiesz które posty są moje? Jeśli już jesteśmy w tym tonie to proszę bardzo - ty jesteś pustogłowiem który bezmyślnie kopiuje, to że ja nie obchodzę halloween nie znaczy że jestem sztywna, tylko wystarczy mi dość wyobraźni by znaleźć coś ciekawszego do roboty niż takie idiotyzmy, normalnie byś pogryzła jakbym ci wprost powiedziała że jest to głupie dla mnie podążanie za masami. Dla ludzi bez pasji i zainteresowań na co dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gdyby Mieszko z powodow czysto politycznych nie przyjal chrztu to byc moze nawet bys na wzor Zydowski czy muzulmanski smiala sie teraz z bozego narodzenia ograniczona idiotko " Skoro przebieranki na halloween porównujesz do przyjęcia chrztu to znaczy że dyskusja zaczyna przybierać chory klimat i traci dalszy sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"W Japonii chyba maja nawet Octoberfest, nie? smiech.gif" Jeśli nawet ktoś tam obchodzi coś na kształt Octoberfest to za pewne taki sam mikroskopijny margines jak w Polsce ktoś kto świętuje Halloween i wątpie aby ci ludzie gardzili większością tamtejszego społeczeństwa że nie podzielają ich zainteresowań. Raczej uchodzi to jako niszowy ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No rzeczywiście bardzo kolorowe święto :D Sprawdźcie co symbolizuje halloweenowa dynia. Chcecie kolorów? Idźcie na cmentarz. Wszędzie pełno świateł i kolorowych kwiatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem wam że sklepy sprzedają te dekoracje ponieważ wiedzą że w dobie lansowania się przez celebrytki warszawki, które chcą zrobić "kariere" jak Kim Kardashian "celebrytki" fejsbukowe z Koziej Wólki będą z kolei naśladować te właśnie Krupy, Dody, Siwcowe, Mufasziony to mają nadzieje że i może plebs na szerszą skale kupi żeby być trendi Jednym słowem mają nas za szare masy które łykną co im sie wtyknie. Jak minie 1 listopada to zobaczymy na sklepowych półkach czy szmelc sie sprzedał czy stoi na półkach z przecenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się wam po prostu chyba nikt bliski jeszcze nie umarł, albo macie po 20 lat i szukacie pretekstu do imprezy, ale z tego sie wyrasta, to znaczy sie samo życie to z czasem sprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś - bo nagle do ciebie dotarlo, ze przyjmowanie tradycji innych krajow mialo miejsce na dlugo wczesniej niz halloween teraz? z NASZYMI polskimi dziadami mamy blizej do celtowego samhain niz do samobiczowania sie nad grobami dzien pozniej :O pewnie, ze w dobie delikatyzowania ludzi, uczenia, ze nie ma przegrancow, sa wygrancy na drugim miejscu itp itd, USA juz od kilkudziesieciu lat przerabia wierzenia czy bajki na mile,slodkie i dobrze konczace sie (wystarczy popatrzec na wszystkie bajki Disneya, z mala syrenka na czele! w oryginale, mala syrenka NIGDY nie zdobyla ksiecia, popelnila samobojstwo zamieniajac sie w piane i tak zle koncyzla sie kazda bajka w oryginale, dlatego nie mozna sie teraz dzieci dlaczego cale swieto halloween skurczylo sie do przebieranek dzieci i chodzeniu po slodycze :O http://hartman.blog.polityka.pl/2016/10/29/niech-zyje-halloween/?nocheck=1 warto poczytac jesli chodzi o nasze czy innych swietach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie :) nie lubię tego. Nikomu nie zabronię, ale nie wchodzę do knajpy, ktora straszy mnie od wejścia potworem i śmiercią. Chce zjeść i napić sie kawy w przytulnym miejscu. Na czas tego szaleństwa polowe knajp omijam szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Wydaje mi się wam po prostu chyba nikt bliski jeszcze nie umarł, albo macie po 20 lat i szukacie pretekstu do imprezy, ale z tego sie wyrasta, to znaczy sie samo życie to z czasem sprawia xx A dlaczego uważasz, że nikt nam nie umarł? Jeżeli chcesz wiedzieć to mam 34 lata i oboje moi rodzice już nie żyją tylko co to ma do rzeczy? Nie mogę NIE MIEĆ NIC przeciwko dyni i przebierankom jeżeli mi ktoś umarł? Co ty pierdzielisz? i owszem nie jestem męczennicą, lubię różne imprezy, nie wiedziałam że z wiekiem to już tylko umartwienie i płacz. Dzisiaj jestem zaproszona na małą prywatkę do przyjaciół i co to szkodzi żebym we wtorek zapaliła rodzicom znicz? Zresztą ja o nich pamiętam każdego dnia. Chcesz być ponurym smutem, bo nie masz już 20 lat i ci ktoś bliski umarł to bądź i nawet się do grobu za życia połóż ale innym uśmiechu nie zabraniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nad grobem rodziców też urządzasz tańce? Bo taki sztuczny grób jest elementem dekoracyjnym na właśnie to święto. Idź potańcz przy grobach gdzie leżą jeszcze wieńce i dziw się że bliscy zmarłego nie będą się z tobą bawić, straszni z nich sztywniacy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 11:50 twoje mądrości nie zmieniają faktu że to święto w warunkach polskich pasuje jak świni kamizela i tylko ludzie zakompleksieni pod względem pochodzenia będą naśladować święta obcych kultur. Jakoś w Japonii nikt nie wpadł na pomysł aby świętować coś innego niż tożsame z ich krajem. Na szczęscie ludzie tacy jak ty to mentalne niedobitki xx widac nie widzialas dekoracji w Japonii w sklepach na Boze Narodzenie. A w Chinach , w Tajlandii wystawy sa zawalone doslownie dekoracjami wielkanocnymi, Mikolajami itp choc nawet Nowy Rok kiedy indziej jest obchodzony ( co nie pzreszkadza obchodzic go im 2 razy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Nad grobem rodziców też urządzasz tańce? Bo taki sztuczny grób jest elementem dekoracyjnym na właśnie to święto. Idź potańcz przy grobach gdzie leżą jeszcze wieńce i dziw się że bliscy zmarłego nie będą się z tobą bawić, straszni z nich sztywniacy prawda? x Aleś wymyśliła :D uspokój się histeryczna mohero i nie popadaj w skrajności, bo Halloween jest 31 października, a Zaduszki 2 listopada, a tak w ogóle to imprezy halloweenowe były głównie wczoraj i przedwczoraj więc co jedno drugiemu przeszkadza? skąd ty ten taniec na grobach wzięłaś? Serio nie masz nic mądrzejszego do powiedzenia? Mnie tam sztuczne groby nie rażą na tego typu imprezach halloweenowych. Zawsze gdzieś w popkulturze się pojawiały natomiast w przeciwieństwie do ciebie rozklekotana neurotyczko ja nie mam problemu z oddzieleniem tych dwóch dni ani z odróżnieniem prawdziwego grobu od dekoracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.57 trochę luzu....U mnie w mieście jest sporo mogił cygańskich (romskich) i krewni odwiedzają je całymi rodzinami, z jedzeniem, piciem, gadają sobie, czasem grają na skrzypcach, ogólnie atmosfera jest radosna, i tego Cyganom zazdroszczę, nie to co u nas - wlosienica, martyrologia i męczeńska śmierć smoleńska :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie i tak będziecie w tych przebraniach skretyniałymi debilkami na poziomie gimbazy i nic tego nie zmieni, żadne wasze argumentowanie na siłe na tematy celtyckie, nie celtyckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20.47 a ty będziesz dla mnie skretyniałym moherem, na wieki wieków amen! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest święto aż tak obcych kultur a na pewno nie ma pochodzenia amerykańskiego a europejskie. Mnóstwo jest nadal pogańskich rytuałów na co dzień tylko sie o tym nie wie. http://wyborcza.pl/7,75410,20912325,slowianskie-halloween-czyli-polska-jako-ojczyzna-wampirow-rozmowa.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Faktycznie, Halloween wywodzi się z tradycji celtyckiej, ale wiąże się ze zjawiskami, które są ogólnoludzkie. Lęk przed śmiercią i próby jej oswojenia czy strach przed tym, co obce, nie są przecież przypisane do kultury amerykańskiej czy słowiańskiej. Ich korzenie sięgają mroku paleolitycznych wspólnot. Ciekawe natomiast, jak te lęki się u nas przechowały. Słowianie mieli bujną wyobraźnię. W czasach, kiedy po reformacji u Germanów rządziło już „szkiełko i oko” (...) "Wampiryzm to przede wszystkim obraz ludzkiej nietolerancji. Tak naprawdę krwiożerczy byliśmy my - społeczność, która szuka słabszego, by się uspokoić, a nie ci biedni ludzie cierpiący na różne schorzenia czy zbierający lecznicze lub czasem szkodzące zioła"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×