Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćp

Pierwsze auto formalnosc***apierki

Polecane posty

Gość gośćp

Pierwsze auto formalnosc***apierki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Kupiłam pierwsze auto- używane. Wiem że muszę zapłacić podatek 2% od ceny zakupu. Moje miejsce zamieszkania jest inne niż zameldowania. I tu moje pytanie. Czy mogę zarejestrować auto w miejscu zamieszkania a NIE ZAMELDOWANIA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Złupią cie te choje za OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej tam gdzie jesteś zameldowana. Przygotuj się na wysokie ubezpieczenie oc jeśli nie masz zniżek bo cholernie podrożało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to znaczy? co mogą mi zrobić? albo co ja powinnam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeżeli auto jest ubezpieczone do prawie połowy przyszłego roku?? to ma jakieś znaczenie czy to wszystko wygasa wraz ze sprzedażą auta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale za co mają ci coś zrobić? . opłacasz podatek 2% po tym do wydziału komunikacji a na końcu opłacasz ubezpieczenie. Po kilku tygodniach musisz się jeszcze zgłosić do wydz.kom. po stały dowód i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jest taka opcja, aby go zarejestrować w mieście w którym mieszkam a nie w tym w którym jestem zameldowana tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na urząd skarbowy masz 2 tyg. A na reszte miesiąc jeśli się nic nie zmieniło. Po rejestracji musisz odrazu opłacić OC. Bo nie radze jeździć bez ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej nie ma ale nie jestem pewien. Zadzwoń albo podejdz do wydziału kom. Tam się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej kogoś poproś aby ci pomógł bo do wydz. Kom. Musisz mieć zdjęte tablice rejestracyjne. No chyba że sama sobie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te 2% płaci się jeśli kupiło się auto od osoby prywatnej, jak jest faktura np z komisu to się nie płaci. Ubezpieczenie jak jest do przyszłego roku to można na nim spokojnie jeździć i nie wykupować nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na przerejestrowanie samochodu jest miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli urząd skarbowy i wydział komunikacji w celu rejestracji auta, i to wszystko? naczytałam się że to tyle formalności.. a t nie tak źle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ale przepisy się ostatnio zmieniły i na wszystko jest 2 tyg. Opłaty jeśli są dłuższe to możesz przepisać na siebie ale dochodzi kwestia zniżek i różnicę można dopłacić. Racja jeśli kupiłaś z komisu albo masz na auto fakture to skarbówka cie nie dotyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz pomyśleć o ubezpieczeniu z własnego doświadczenia mogę polecić kubinek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×