Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pytanie....czy coś się stanie jeżeli dam dzieciom zupe skwaśniałą

Polecane posty

Gość gość

zrobiłam wieczorem pyszny krupnik, zjadłam trochę jeszcze zanim dałam ostudzony do lodówki, dzisiaj wyciągam, podgrzałam....zrobiła się piana i okazało się że zupa skwaśniała... Nigdy mi się to nie zdarzyło. Wiem że po ostudzeniu należy zaraz schować do lodówki. Nie moge wylać całego garnka bo dużo jest w środku mięsa i warzyw. Czy gdybym podgrzała, zebrała te pianę i doprawiła ją maggi to by coś im się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowo, pewnie ta sama idiotka co niedawno pytała czy może podać zupę ze szklem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
traktujesz dzieci jak swinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie traktuje dzieci jak "świnie" prosze nie pisz tak, po prostu nie mogę wylać całego garnka zupy z wobra(i droga) wkładką mięsną. Zadałam pytanie i chyba można odpowiedzieć bez złości prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wp*****l tą zupę sama a zobaczysz co będzie, oj karwa ale porypane babsko, takiej nawet świnia nie zje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj im tę zupę, ale wcześniej spakuj je do szpitala, bo tam się znajdą po zjedzeniu jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama zjedz a nie dzieci napychaj. Będziesz miała na kilka dni, prócz pysznej zupki będziesz miała mega figurę gdy cię tak przez ten czas będzie męczyć biegunka. Smacznego!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dziw się ludziom,że okazują emocje...dobrze znasz odpowiedź a jeszcze pytasz?! SZKODA CI WKŁADKI MIĘSNEJ bardziej od zdrowia dzieci? następnym razem masz nauczkę aby dobrze ostudzić potrawę zanim ją schowasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytam się bo niestety nie stac minie aby codziennie gotowac gaer zupy na miesie wiec wole sie spytac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe jak sie wszyscy wystraszyli fermentacji... Nie ma mozliwości, aby sfermentowana zupa kogoś zabiła... w puszkach, w warunkach beztlenowych czasem tworzy się jad kiełbasiany. a sfermentowana zupa - to tak jak kiszone ogórki, kapusta, czy tysiac e innych produktow na calym swiecie, ktore sie kisi kwestia jest tylko smak, nie kazdemu pewnie podejdzie ale po co ten strach? nie spleśniało, to jest ok, dopóki nie cuchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ile to kwaśnica to tak xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A myślisz że jeśli ci ktoś napisze -ależ tak daj zupę dzieciom to się dzieci nie pochorują? Weź myśl logicznie. Zepsuła się zupa i tyle. Zmarnowałaś jedzenie i trudno, żadne pieniądze nie są warte szafowania zdrowiem i to zdrowiem dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leki które będziesz musiała podać dzieciom w razie zatrucia będą kosztować cię więcej niż ta zupa. Też mi oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jkias czas temu zrobiłam pomidorówkę.zWYKLE MAMY NA 2 dni. zZupe włożyłam do loódwki.Na 2 dzień mąz był 1 w domu z córka.zjedli kwaśna zupę.Ewidentnie była nie dobra.Z wyglądu była ok.Nalałam na talerz , biorę 1 lyzke i wyplułam.Mą ż i córka nawet nie poczuli ze jest zepsuta.Doddam że nic im nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi jakiś czas temu też skwaśniał krupnik. Cały garnek. Wieczorem ugotowałam i szybko schłodziłam a koło południa na drugi dzień był już kwaśny. Zjadłam miseczkę i nic mi nie było. Resztę wylałam. Zupa nie była zepsuta, tylko sfermentowana, więc bezpieczna. Smak jednak nie ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ją zagotujesz i pogotujesz z 10 min to będzie oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym swoim dzieciom nie dała, ale dzieciom z pierwszego małżeństwa mojego męża jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zupa może skisnąć w lodowce,? Jak ugotuje, wystudze i wstawie do lodowki? No nie wiem, może jak szczelnie przykryte pokrywką to może i skwasnieje...Moja ciocia gotowała po weselach i jak np. Flaki zostały to kazała wstawić do chłodni i jak się schłodziło to jeszcze przebijala skorupe tłuszczu, która się tworzyła na powierzchni. Mówiła, ze jak się tego nie zrobi to skwasnieje. A więc nie przykrywamy szczelnie zupy w lodowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmiało, najwyżej sraczki dostaniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupa skwaśniała, bo zostawiłaś w niej mięso! ja wiem, że czasem nie skwaśnieje ale pozostawienie w niej mięsa i kości zwiększa takie prawdopodobieństwo. Ja nieraz zostawiłam z roztargnienia krupnik czy pomidorową na kuchence na całą noc i nic im nie było no ale ja mięso zawsze wyjmuję ;) polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mi sie to stalo wlasnie z krupnikiem.A prubowalas te zupe lyzka i wlozylas spowrotem do garnka?bo czesto tak sie dzieje podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Próbowałaś miało być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlowianskaLala
Ja dzis dalam skwasniale mieso ze zupy psu. Zyje i nawet sraczki nie mial. Szkoda mj bylo wyrzucic bo dalam do niej ponad kilo karkowki. A dzieci gorsze niz psy. Moj lpies nie zje chpsow c*******h cukierkow i zelek tak jak niektore dzieci wpierniczaja co dzien w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo geste zupy jak sie schladza trzeba czesto przemieszać zeby sie rownomiernie wystudzilo. I nie ma tu znaczenia mięso, lyzka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doktorek W-wa

Zupa jeśli skwasnieje to tylko przykry zapach wydaje. Nie jest absolutnie szkodliwa.  Jeśli stała by kilka dni i obrosla pleśnią wówczas jest niebezpieczna ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oczywiście że Mozna dac dzieciom zupe ktoira trochę zkwasniała , w niej sa naturalne kwasy nawet zdrowe i polecane .Proszę nie słuchac i czytać  wpisów osób ktore nie mają pojęcia o naturalnych procesach kwasnienia.

 

Aga

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×