Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klaudiaartur

Opaska na żołądek, Opaska żoładkowa, LAPBAND

Polecane posty

Ten temat na forum dotyczy osob, które maja cos wspólnego z opaska i z zabiegiem, a nie z wymądrzającymi sie desperatkami, żegnamy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara3333333
Kaludiaartur bardzo bym chciała się z Tobą prywatnie skontaktować. Tez jestem ze Śląska i myślę o założeniu opaski. Chciałabym pogadać od czego zacząć. Czy naprawdę jest konieczna gastroskopia? Jeśli ktoś na tym forum mógł by mi napisać to będę szczęśliwa. Pozdrawiaam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukuję osób, którym NFZ odebrał możliwość przeprowadzenia operacji w Bydgoszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda Łódź
opaskę założoną miałam w Łodzi przez dr Szewczyka, 30 stycznia 2017R. Uczę się z nią żyć. Jak na razie nie jest źle. Bardzo mało jem i o dziwo nie jestem głodna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam pytanie czy ktoś z Koluszek miał zakładana opaskę na żołądek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona zet
Witam! Jestem po opasce juz dwa lata. Może jestem pierwsza która to tutaj powie ale nie założyła bym jej drugi raz. Ona na mnie po prostu nie działa. Łącznie schudłam 12 kg. Jak na tak poważna ingerencję uważam ze za mało. Na poczatku owszem waga leciala, z czasem coraz wolniej. Po czasie wiem, ze bez diety i zmiany trybu życia ta operacja nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Ja mialam operacje w lipcu 2014, i mam 36kg do tylu, gdy spadlo pierwsze 12kg zasxlsm w ciaze i mam pieknego zrowego synka, wczesniej waga byla zbyt duza wiec dzieki operacji mamy fajnego niunka, syn ma teraz 20mcy i waga doszla do minus 36kg i wlasnie jestem w drugiej ciazy. W moim przypadku byla to najlepsza decyzja jaka moglam podjac. A i chce zaznaczyc ze nie szaleje z cwiczeniami bo mam chory kregoslup, ktory byl tez operowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam zakładaną opaskę 2 miesiące temu w Polanicy. Ważyłam 134 przy 168 cm wzrostu. Schudłam 15 kg, jem lekkostrawnie, trochę nieregularnie, ale w granicach normy. Czuję się bardzo dobrze, byłam już na pierwszym dociśnięciu opaski i nie odczułam żadnego pogorszenia samopoczucia po dociśnięciu. Codzinnie biegam - "bieganie dla początkujących", taki plan trenigowy, polecam. Mam nadzieję, że skoro teraz idzie bez problemów to już nie będzie komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jestem trzy dni po założeniu opaski na żołądek. Mam problem z piciem i bardzo mnie bolą biodra i nogi. Rano jak pije wszystko jest ok, ale czym później tym jest gorzej. Po wypiciu dwóch łyżek np rumianku zaczyna mnie rozpierać w okolicach opaski a ból rozchodzi się po całej klatce piersiowej. Poza tym nie mam temperatury, jestem słaba ale dobrze się czuję. Też tak mieliście? Kiedy zaczęliście w miarę normalnie pić i jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrubuSkórna
Dzień dobry, Drogie Pani i Panowie proszę powiedzcie mi ile w chwili obecnej czeka się na refundację NFZ? Interesuje mnie głównie województwo dolnośląskie, ale rozważam wszelkie opcje. I jeszcze jedno pytanie do osób, które postanowiły założyć opaskę kilka lat temu - jakie są efekty, samopoczucie po tym i jak wygląda kwestia nadmiaru skóry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Jak pisalam wyzej, operacja w lipcu 2014, stan na poczatek to 130kg przy 170 wzrostu, waga dzisiaj 73kg, czyli -57kg. Moje poczatkowe zalozenie bylo zejsc do 80kg ale dwa tyg temu urodzilAm zdrowa corke a w ciazy waga spadla o 12 kg. Ja jestem bardzo zadowolna, jest troche luznej skory, ale to i tak lepsze niz taki bagaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem 5 dni po założeniu opaski od 3 dni w domu. Wczoraj było lepiej dzisiaj źle się czuję. Stosuje dietę płynną jeszcze 2 dni potem zamierzam wprowadzić papki. Waga startowa 109,6kg przy wzroście 167 cm. Dzisiaj na wadze 105 kg. Brzuch nadal opuchniety chociaż dzisiaj trochę mniej. Jeść mi się nie chce pilnuje wody. Jestem senna ciągle to chyba po narkozie. Czekam aż będzie lepiej z samopoczuciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa2309
Halo halo, co tam u was slychac? Jak efekty, ja 3 miesiace temu przywitalam druga dzidziulke na swiecie, a dzisiaj waze 64kg, waga poczatkowa 130kg takze juz ja juz stopuje z zrzucaniem kg bo mam 170 i wygladam tak jak powinnam, moje rozmiary teraz to 36 czasem 38, pozdrawiam was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam:) Jestem 2,5 miesiąca po założeniu opaski, dociskana już 3 razy do aż 6 cm schudłam 13 kg właściwie już jakiś miesiąc temu. Po ostatnim docisku w sumie to niewiele mogę jeść, ale mogę jeść słodycze i tak jak się pomęczę cały dzień zjem coś i wymiotuję to potem najem się słodkiego - po słodkim nigdy nie wymiotuję. Od początku stycznia ćwiczę 3-4 razy w tygodniu i to jedyny plus. Czuję, że nie wykorzystuję mojej szansy. Wydaje mi się, że teraz jestem za mocno dociśnięta i nie mogę nic zjeść normalnego ostatnio było mi niedobrze już po 2 łyżeczkach serka homogenizowanego. Czy ktoś kto ma opaskę dłużej mógłby napisać coś więcej o swoich doświadczeniach ? Będę bardzo wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gugulec
Hej. Idę jutro do rodzinnego. Co mam mu powiedzieć? Nasza miejscowość jest mała. Boję się,ze mnie lekarz wyśmieje. Mam 156cm ,93kg. W ogóle zastanawiam sie,czy przejdę procedurę. Teoretycznie jestem zdrowa. Nic u mnie nie zdiagnozowano ale czesto puchna mi kostki, bolą plecy. Moja cala rodzina jest plus size. Ja nie chce się meczyc. Mama i siostra są po operacji kręgosłupa od nadwagi. Chcę działać juz zanim podupadne na zdrowiu. A diety... chyba każdą znam. Działały przez chwilę. Potem waga wracala x2. Pomóżcie, proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gugulec a po co masz iść do lekarza rodzinnego? Jestem jak wyżej pisałam 2.5 miesiąca po założeniu opaski i nie byłam akurat ani wcześniej ani od operacji u rodzinnego lekarza i jeszcze on nie wie o tym. Idź bezpośrednio prywatnie do lekarza, który się tym zajmuje. Wiesz gdzie najbliżej Ciebie robią takie operacje? Jaki lekarz tym się zajmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gugulec
Dziękuję za odp.. myslalam,ze aby zrobic operację na fundusz musze mieć skierowanie od rodzinnego i wtedy stopniowo wszystko załatwiać. Ja jestem z okolic Ostrołęki. Z tego co widze, Białystok bedzie moim celem. Nie wiem jak z Warszawą, do kogo tam się kierować. Większość opinii jakie sa, dotyczą Białegostoku bądź Łodzi. I chyba wybiorę jedno z tych miast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gugulec twoje BMI musi przekraczać 40 do refundacji. Jeżeli chodzi o opaskę to może być powyżej 35 jeżeli masz jakieś choroby. Myślę jednak, że zależy to od lekarza jaka będzie decyzja. Nie sprawdzisz nie dowiesz się. Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anonimowy
Orienuje się ktos, dlaczego lekarz karze rzucić palenie min dwa miesiące przed operacją zmniejszenia żołądka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr

mam pytanie gdzie najbliżej Torunia zrobią dopełnienie opaski robili kiedyś w Bydgoszczy w szpitalu akademickim ale już teraz nie robią i mam problem oczywiście w ramach NFZ pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×