Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Straszna cera pomocy... Foto

Polecane posty

Gość gość
Zamiast. ; ma być > dlatego się nie otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się odżywiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu pomoże tylko dermatolog Jeść też trzeba zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie przejdź na diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dermatolog nigdy nikomu nie pomoze. Masz uczulenie na cos w jedzeniu. Napisz czym dokladnie sie odzywiasz. To wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka przeszła na potrawy weganskie. Ja przy niej tez , obie mamy piekne cery. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam uczulenie na mleko, nie spożywam go, nigdy nie piłam, nabiału też nie lubię Jem dużo pieczywa, mało owoców i warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie jedz więcej warzyw i owoców. W tej kolejności - więcej warzyw niż owoców. I pełnoziarniste pieczywo, najlepiej na zakwasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A także zero słodyczy i cukru oraz najlepiej bez smażonych potraw chyba że byłyby przygotowane na oliwie, maśle klarowanym lub oleju kokosowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Euzelioszka
Okropna twarz :( ja mam podobną :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile masz lat autorko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na taką twarz najlepszy jest dematolog i zimne prysznice Nigdy ale to nigdy nie bierz gorącej kąpieli Gorąca kąpiel tylko pobudza organizm do produkcji sebum , co zatyka pory Bierz pryszcnic w wodzie o temperaturze około + 8 C to pomoze na twoja skorę i przemywaj twaz mydlem naturalnym szarym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oprócz tego staraj sie raz na jakisz czas zanurzać twarz w lodowatej wodzie ( około + 5 C ) w garnku wyjętego z lodówki naprawdę to pobudza i oczyszcza organizm , do tej woddy możesz dodać też kawałek mydła naturalnego Naturalne jest 2 razy droższe od zwykłego , nie powoduje za to uczułeń jest lepsze dla cery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuję wam może jakieś leki. Idz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 19 lat. Po lekarzach chodziłam... Potem bylo tak samo albo gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałem taki ostry trądzik, tylko, ze na policzkach, tylko że w dodatku miałem ropne cysty. Pomógł mi izotek, ale dopiero wyleczył mnie w drugiej kuracji, jak miałem 23 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To najpewniej kwestia genów. Ze strony matki wszyscy mieli pryszcze, moja siostra też miała okropną cere, ale ona wyszła z tego a ja nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okej wycofuję tą propozycję z maską. Przeciez to nic nie da .. Woda nie będzie miec kontaktu z cerą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podam Ci przykład z mojej diety, mam łojotokowe zapalenie skóry, wcześniej połączone z trądzikiem, teraz tylko czasem coś wyskoczy. Ja stosuje dietę ajurwedyjską: dzisiaj zjadłam rano gulasz z soczewicy z marchewką i pietruszką. Na obiad kasza jaglana na słodko z daktylami i wyjątkowo ze swoimi truskawkami, które były odmrożone. Zasady są takie: - mięso raz w tygodniu, drobiowe (a najlepiej zupa na wywarze z np.kurczaka) - ze zbóż jemy kaszę jaglaną, gryczaną, orkisz, ryż basmati, komosę ryżową, pieczywa mało, a jak już to na zakwasie - zero nabiału, produktów sojowych - nie jemy produktów przetworzonych np. konserw, słodyczy itp. - kawa maksymalnie 2 razy w tygodniu - o tej porze roku jemy potrawy głównie gotowane, żeby nie wyziębić organizmu, owoce głównie suszone - nie smażymy w dużych ilościach, do podsmażenia cebulki np. do zupy używamy masła ghee - mięso, jajka, zboża jemy tylko z warzywami - surowe owoce zawsze osobno - unikamy mrożonek, najlepiej jeść wszystko na świeżo - jemy warzywa i owoce, które są u nas dostępne To tylko ogólne wskazówki. Ajurweda dzieli ludzi na trzy typy; Vata, Pitta i Kapha. W zależności od tego, jakim jesteś typem coś Ci bardziej służy, a coś mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję :( zastosuję się, może coś mi pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorsze jest to, że to rujnuje mi życie :( czuję tylko nieustanny wstyd, że jestem sobą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skórę polecam myć mąką besan (z ciecierzycy). A w tygodniu maseczkę z jogurtu koziego i kurkumy (ma właściwości mocno przeciwzapalne). Wg. ajurwedy możemy nakładać na skórę tylko to, co możemy zjeść, ponieważ przez skórę oczywiście też wchłaniamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak przykrywasz makijażem to widać? Chyba nie aż tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może brakuje ci witamin ? Kwasy omega-3 i omega-6 - znajdują się przede wszystkim w tłustych rybach, tranie, pestkach dyni, orzechach włoskich , oleju z pestek winogron i oliwie z oliwek. Odpowiadają za zatrzymywanie wody w naskórku, czyli za stan jej nawilżenia. Kup sobie pestki dyni i orzechy włoskie, przynajmniej raz w tygodniu spożywaj pstrąga na obiad .. Lekarze zalecają by jeśc 10 orzechów włoskich dziennie Jod- jego główne źródło to ryby morskie. Brak tego pierwiastka objawia się szorstką skórą, która ma skłonności do łuszczenia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież makijaż jeszcze pogarsza sprawę.. Zatyka pory w skórze . Wyleczenie tego będzie trudniejsze dla kogoś kto nosi makijaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla psychiki też coś musisz zrobić. Nie polecam wizyt i psychoterapeuty, bo dużo nie pomogą (wiem po sobie). Ja dopiero jestem umówiona na pierwszy trening biofeedback, więc nie napiszę nic konkretnego, ale słyszałam dużo pozytywnego. Poczytaj o tym, albo innych metodach typu dekadyka. I ważna jest również suplementacja witaminy D, w naszej strefie klimatycznej w tym okresie mamy duże niedobory. Ja się zażywa zawsze z witaminą k. Szukaj takich bez otoczek, zbrylaczy i innej chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×