Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zmiana opon na zimówki

Polecane posty

Gość gość

Hej! Za parę dni jadę zmienić opony na zimówki. Będę to robiła sama pierwszy raz w swoim aucie (tzn sama jadę do serwisu ;) ) i - może głupie pytanie - ale czego powinnam się spodziewać? Jak jest "procedura" na to? Mam na myśli - będę musiała np. prezycyjnie podjechać na jakieś trapy, lub rampę? Tego typu serwisy zazwyczaj pełne sa facetów traktujących z dezaprobatą kobiety i ich ewentualny brak wiedzy lub umiejętności, jaki zazwyczaj prezentują mężczyźni będący właścicielami aut. Ciężko liczyć na pomoc lub wyrozumiałość tych gości. Nie jetem złym kierowcą, umiem też obsłużyć swoje auto w podstawowym zakresie, jak wymiana żarówki czy wycieraczek, jednak nie znam się bardzo na mechanicznych sprawach, zwłąszcza, jeśli w czymś uczestniczę pierwszy raz. Chcę uniknąć sytuacji pod tytułem: mechanik mówi mi "proszę najechać na stanowisko 3" i oczywiście nic więcej nie powie, i cieszy się, że nie masz pojęcia jak i któą stroją nasz najechać na co. Możecie mi coś powiedzieć, żebym wiedziała czego się spodziewać i nie zrobiła z siebie totalnej kretynki i oszczędziła sobie stresu i wstydu? Bardzo wam z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedź do serwisu, podaj panu kluczyki i powiedz, że lepiej będzie, jak on wjedzie na rampę. Moja mama zawsze tak robi. Ja co prawda wjeżdżam sama, ale jak ktos sie nie czuje na siłach, to po co ryzykować? Oni sa przyzwyczajeni. Wolą sami wjechać, niż Cię pilotować w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nie będą mieli z tym jakiegoś problemu, nie odmówią, czy coś tam nie będą nosem bardzo kręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaski44
Najprościej podjechać do wulkanizatora i tam wymienić. Ja mam dobrego kolegę wulkanizatora, który zamówił mi w tym roku w sklepie internetowym http://www.aaaopony.pl komplet opon zimowych Bridgestone Blizzak LM-001 XL 195/65 R15 (kupione po 213zł/sztuka) i wymienił za 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam firmie SPEEDGUM z Warszawy, która jest na Jagielskiej 25. Mam do tej firmy 100% zaufanie bo zrobią tak jak powinno być. Miałem do czynienia z różnymi warsztatami a w SPEEDGUM zrobią to perfekcyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz czego się obawiać ani specjalnie przygotowywać! Gdy po raz pierwszy wymieniałem opony w L-Service http://l-service.pl/ to byłem zupełnie zielony. Pomimo braku mojej wiedzy na temat technicznych aspektów pojazdu opony zostały zmienione szybko i profesjonalnie. Z czasem śmiganie zimą samochodem stało się nie lada przyjemnością!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuglarzdorny
Jak zmieniam to zwykle w serwisie autoryzowanym, tak samo zrobiłem i w tym roku. Cenowo wyszło bardzo fajnie bo teraz mój serwis forda ma promocję, na stronie mają wszystko rozpisane https://akcjaserwisowa.pl/oponyzimowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tadolok
jest tam gdzieś info do kiedy ta promocja bo nie mogę znaleźć, szukam właśnie opon do mojego focusa, widziałem że jest opcja umówienia się na wymianę przez internet, moze się jeszcze uda przed 1 szym listopada umówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollllaaaa
Na stronie forda jest informacja, że do końca grudnia obowiązują ceny promocyjne w serwisach ford motorcraft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszli
Te ceny w ASO forda są już z montażem? Bo tak patrze na nie i wychodzi taniej niż u mojego mechanika. Może faktycznie warto podjechać i sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serumka3
Serwis Forda to bardzo dobre miejsce do zmiany opon. Szczególnie, że teraz jest akcja promocyjna, https://bit.ly/2y8SeMj , dzięki której można sporo gotówki zaoszczędzić. Opony są odpowiednio zmienione, wyważone, w kolejce nie czeka się zbyt długo także śmiało możesz się tam udać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parusssia
Jakie konkretnie opony polecacie z tej promocji w aso? Widzialam że sporo marek jest do wyboru, nasza polska dębica jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogiłaa
Do zaproponowania mają całkiem sporo marek : Barum, Dębica, Seberling Birdgestone, Firestone, Continental, Semperit, Uniroyal, Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, Hankook, Michelin, BF Goodrich, Kleber, Pirelli, Nokian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucki

Nie sądziłam, że ASO może mieć tak konkurencyjne ceny. Chyba sprawdże opcję serwisu i opon na kolejny sezon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrwit

Ja wymieniłem w tym roku opony w serwisie Auto Matraszek w Markach. Kiedyś jeździłem tam ze swoją Hondą, a teraz przeniosłem się z serwisowaniem wszystkich swoich samochodów. Dzięki temu dają mi większe rabaty na robociznę, bo serwisuje u nich więcej niż jeden samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×