Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

35 lat czy za stara na dziecko?

Polecane posty

Gość gość
Terminacja to zakończenie ciąży. Bardzo trudna decyzja, nawet w takim przypadku jak ZD :-( Sama stałam przed takim wyborem, ale dziecko zmarło samo i wywołano poród (nie stwierdzono wady genetycznej). Bardzo współczuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jesteś za stara, ale powinnaś dbać o swoje zdrowie i badania w ciąży, to samo zresztą napisałabym 15 lat młodszej kobiecie. Nawet w przypadku ZD lepiej jest wiedzieć wcześniej, bez względu na to jaką decyzję wtedy podejmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo prosiłabym napisać jak taka terminacja odbywa się fizycznie...dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o tym czy dziecko jest rzeczywiscie zdrowe nie mozna powiedziec w pierwszych kilku latach jego zycia...moja znajoma urodzila syna w wieku 40 lat i tez taka zachwycona ze mlody chlob jak dab, a potem w okolicy 10 roku zycia zaczely wychodzic jakies genetyczne paskudztwa niestety :( niewydolnosc nerek sie pojawila....i teraz chlopiec wlasciwie mieszka w szpitalach. Wiadomo - to moze sie zdarzyc tez u dzieci mlodych matek, ale w tym konkretnym przypadku lekarze zgodnie twierdza ze duze znaczenie mial wiek matki. Po prostu wieksze "szanse" na choroby genetyczne...i nie ma co sie klocic z biologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa 21.33 jaka była przyczyna śmierci twojego maleństwa? Współczuję Ci bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:06 Napewno musisz byc pewna na 100% ze dziecko ma wady, ze wzg na to, ze mialam dwie rozne opinie zrobilam biopsje kosmowki (wyniki dostajesz po 2 tygodniach). Terminacje przeprowadza sie do 16 tyg a takie badanie robisz miedzy 11-14 wiec musisz sie spieszyc jezeli ma to sie odbyc legalnie.Terminacja polega na podaniu co 3 godzinu leku(3x3) i czekaniu...Pozniej zaczynaja sie potworne bole brzucha, wymioty, dreszcze... odplywaja ci pozniej wody plodowe i dostajesz znieczulenie w kregoslup.Niewiele po tym pamietasz bo zasypiasz i bol ustaje. Rodzisz pod opieka lekarza a nastepnego dnia masz rozmowe z psychologiem i wypisuja cie do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mam 35 lat, swiezo po slubie i wszyscy naciskaja na dziecko.jakbym miala instynk macierzynski to juz bym miala nastoletnie dziecko, ale ludzie sie chyba nie zmieniaja.Jak sie okaze ze jestem bezplodna, bede zwolniona z obowiazku.mnie sie macierzynstwo nigdy nie kojarzylo z mlodoscia, wrecz przeciwnie-z koncem najlepszej czesci zycia, uwiezieniem w domu, licznymi ograniczeniami i pewna niepelnosprawnoscia.o ile dziecko sie rozwija to jego mama sie zwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra urodziła w wieku 37 lat pierwsze dziecko, jest zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mam jeszcze jedno pytanie, proszę bardzo o odpowiedź. Co później dzieje się z tym dzieckiem urodzonym w wyniku terminacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
07:19 Z reguly masz dwa wyjscia albo zabierasz dziecko by zrobic mu np. pogrzeb (wtedy wypisuja ci akt zgonu) albo zostawiasz w szpitalu. Podpisujesz wtedy dokumenty na ktora opcje sie decydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
07:19 W Polsce to temat tabu ale uwazam, ze wszyscy bardzo profesjonalnie do tego podeszli wlacznie z lekarzami, pielegniarkami, pscyhologiem ( nikt nie ocenial, nie komentowal i nie namawial) nawet spotkalam sie z przychylnym komentarzem starszej kobiety ktora lezala razem ze mna w pokoju zyczac mi poprostu zdrowia i wytrwalosci (szok bo wczesniej modlila sie z ksiedzem i moim zdaniem byla fanatyczka religijna, moze miala w przeszlosci swoje doswiadczenia (!?). Jedynym problemem w Polsce jest zorganizowanie pogrzebu dla takiego dziecka bo ksieza niechetnie sie decyduja na prowadzeniu takiego pogrzebu i robia bardzo duze problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćowa
Ja urodzilam zdrowa córcie jak mialam 40 lat....ale...nie mam juz tyle energii i sil ci dwudziestolatka. To jedyny minus. Jestem po prostu przemeczona a mała jest mega wymagajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dzieła dziewczyny, żeby za rok nie pisać że żałujemy. Tylko chodzić dumnie z brzuszkiem albo tulić już maleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dziecko 6-cio miesięczne i wczoraj test pokazał dwie kreski jestem przerażona jak to będzie ? Widocznie tak miało być... Może chociaż trochę się sobą zajmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×