Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Nastka, mi się z I ciążą nie sprawdziło, wg tej tabelki powinnam mieć chłopca, mam dziewczynki. Teraz wychodzi mi, że powinna być dziewczynka. Mam nadzieję, że będzie chłopiec:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Z tego pierwszego linku wychodzi mi dziewczynka bo owulację miałam w listopadzie a z tego 2 linku moja druga córka powinna być chlopcem a teraz wychodzi mi znów dziewczyna ;-) może 13 marca dowiem się kto tam mieszka ;-) Ja to pamiętam do dziś 6 listopad sex a 7 ból brzucha że chodzić nie mogłam a 8i9 to motylki w brzuchu tak jak by mi dretwial ;-) z ostatnia córka w dzień owulacji trafiliśmy a ponoć na chłopca i co dziewczyna jest ale tez zależy od pozycji jeśli kobieta jest na górze to dziewczyna a jeśli od tylu to na chłopca ;-) Ciekawe jak u Was się sprawdziło z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka 212
u mnie z 2 chlopakami sie sprawdzilo teraz wychodzi dziewczynka nie wiem kto bedzie. Jezeli chodzi o dni plodne to 2 pierwsze ciazy byly palnowane i staralismy sie akurat w dni plodne wiec sa chlopcy. teraz była ciaza nie planowana wiec nawet nie wiem kiedy zaszłam w ciaze bo mam nieregularne miesiaczki. Jezeli chodzi o pozycje to nie mam pojęcia jak to bylo w zadnej ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
nastka, jeśli brać pod uwagę datę urodzenia, to się zgadza, jeśli patrzeć rocznikowo - to nie :) swoją drogą, ja też mam urodziny w połowie sierpnia :D ja brzucha ciążowego jako takiego jeszcze nie mam - wygląda to tak, jakbym po prostu przytyła w tej części ciała, a nie była w ciąży, więc można uznać, że jest rozlany na całej długości tułowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka 212
dziewczyny musicie patrzec na wiek w chwili zaplodnienia. Czyli ja np we wrzesniu skonczyłam 31 lat a zaszłam w listopadzie. wiec patrze na 31 lat i listopad. jezeli ktos z was ma urodziny np 25 w grudniu a zaszedł w ciąze w listopadzie to trzeba patrzec na 24 lat i listopad. U mnie w rodzinie to sie sprawdza. Zobaczę jak bedzie ze mną tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Ja to mam brzuch i to spory aż przeraża mnie co będzie dalej,z dziewczynami miałam bardziej rozlany a teraz taki do przodu boki to już miałam przed ciążą .Chciałabym wiedzieć co będzie bo bym mogła po woli kupować pod płeć a na razie jak coś mi się spodoba to kupuję unisex.Ja mam już 18tc i 2 dni naj gorsze jest to że już po 12 łapie mnie nadal śpiączka wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Ja już nie - senność mi minęła na szczęście. Teraz jest wręcz przeciwnie - często nie mogę spać w nocy. Ale zauważyłam, że jeśli zjem coś węglowodanowego z wysokim indeksem glikemiczym, kładzie mnie spać momentalnie, niezależnie od pory dnia. Bałam się, że mam cukrzycę ciążową, ale w badaniach wszystko wyszło OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Gratuluję Obłoki Magellana Ja idę jutro, ciekawe czy tym razem się dowiem...też bym już chciała wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska84
Witam.U mnie pierwszy dzien 16tc a brzuszek mam juz spory hmm taką piłeczkę .Sama jestem w szoku ze tak juz go widac.(czyżby dlatego że to 3ciąża?) również budze sie w nocy i nie spie po 2-3 h.A ile zescie juz przytyly bo u mnie 5kg do przodu i wydaje mi sie ze to dużo.Jeszcze dzisiaj pojawila sie u mnie opryszczka na.usrach wrrrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
U mnie w tym momencie jest 1,5kg w porywach do 2kg (treść żołądka po obfitej kolacji) do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
3Justyna33, Daj znać, co i jak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Wszystko w porządku na szczęście. No i bez sensu nastawiłam się że będę znać dziś płeć bo nic z tego. Nadal nie wiem. Cieszę się jednak, że wszystko dobrze. Wariuję z nudów juz w tym domu. A Wy? Tzn pytam tych, które będą dopiero miały pierwsze dziecko bo te, które już mają to pewnie się nie nudzą i mają co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie dawno nie wazylam wiec nie wiem ile jestem NA plusie ale biorac pod uwage moje ostatnie parcie NA slodkie to moze by sporo.. Justyna, pomysl moze o szkole rodzenia, poczytaj, rob to NA Co masz ochote. Serio, PO porodzie na wiele rzeczy nie ma sie juz czasu... przygotuj sobie wszystko, wyskocz z mezem na randke.. mnostwo opcji ;) mi moje dziecko take grafik zapelnia, ze dawno temu zapomnialam Co to nuda.. ale np mojej kolezanki corcia of poczatku byla bardzo grzeczna, niemal odrazu przesypiala noce, nie miala kolek, latwo zrezgnowaka z cycusia, potrafi sie zabawic Sama.. ja so ie powtarzam, ze drugie bedzie spokojniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Justyna, u mnie też nie jest na 100% - diagnoza była z naciskiem na "raczej" :) Co do nudy, ja muszę przyznać, że nie nudzę się zupełnie. Od 9 stycznie jestem non stop na zwolnieniu z kilku powodów. Najpierw leczyłam krztusiec, więc byłam traktowana trzema antybiotykami po kolei, w tym Klacidem, co mnie potwornie przerażało, później ze względu na ciążę musiałam odstawić kilka leków na choroby przewlekłe, co dało w rezultacie bezsenność i kołatki serca i do tego doszły silne wymioty, które męczyły mnie cały pierwszy trymestr... Na początku nie nudziłam się, bo dosłownie non stop spałam i nie starczało mi energii nawet na najprostsze codzienne czynności :D A teraz powoli zabieram się za siebie, nadrabiam zaległości lekturowe i filmowe, zajmuję się swoimi psami, mam czas, żeby sobie ugotować coś dobrego, nie tylko rzeczy "na szybko", wróciłam do swoich wcześniejszych hobby, na które nie miałam czasu (gra na pianinie), no i teraz chyba dorzucę do tego gimnastykę raz dziennie z multisportu, bo zaczyna mnie kręgosłup pobolewać i lekarz mi to doradził. Do tego planowanie wyprawki zabiera mi gros czasu, np. wybór nosidełka, wózka, ubranek. Umówiłam się też z kumpelą na czwartek na objazd po sklepach z wózkami. Czasami ktoś do mnie wpada, żeby mnie odwiedzić i jakoś to płynie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyba33
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Na pewno zapiszę się do szkoły rodzenia, od 21 marca ruszają zajęcia. Ja właśnie również na początku ciąży byłam senna i bardzo cieszyłam się i doceniałam, że nie muszę wreszcie wstawać do pracy a mogę wreszcie się wyspać za wszystkie czasy. Jednak teraz od około 3 tyg minęła senność i byłam przyzwyczajona to trybu życia z pracą gdzie 10h byłam poza domem, spanie zajmowało mi około 8 h i wszystko resztę musiałam zmieścić w tych 6 godzinach. Takim sposobem nauczyłam się wszystko szybko porobić co jest do zrobienia. Teraz muszę się tego oduczyć i rozłożyć sobie wszystko na cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Justyna bardzo dobrze że potrafisz szybko się ogarnąć bardzo Ci się to przyda przy dziecku ;-) Moje dziewczyny jak pójdą na plac to mogę na spokojnie zrobić co mam zrobić bo przy nich to nie robota chociaż przy najmłodszej mogę wszystko robić bo ona jak się zajmie czymś to jej nie ma ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Noo, dokładnie. Ja mam odwrotny problem - wszystkie domowe obowiązki zawsze wykonuję flegmatycznie, więc nawet na ogarnięcie mieszkania tak z grubsza schodzi mi pół dnia. Więc zazdroszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Wam. Pisze tutaj poraz kolejny bo potrzebuje znowu pomocy:( Jestem juz w 17 tygodniu ciazy. Dzisiaj mialam wizyte u nowego ginekologa ( przeprowadzilam sie do innego miasta). Lekarz straszna tragedia, nie reagowal jak mowilam mu co mnie nie pokoi. dal tylko skierowanie do poradni specjalistycznej na oddzial zakazny poniewaz wynik HCV wyszedl reaktywny dodatni :( na moje pytanie czy to bardzo zaszkodzi dziecku stwierdzil, ze skad on to moze wiedziec. Powiedzialam mu rowniez , ze nie pokoi mnie twardnienie i bol brzucha podczas dluzszego siedzenia ( mam takie uczucie jakby skora miala zaraz sie rozerwac, tak dziwnie ciagnie). Myslicie ,ze jak sie zglosze na izbe przyjec i opisze problem to mnie przyjma i zbadaja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka 212
goscja nie jestem lekarzem ale twardnienia brzucha to sa skurcze i lepiej zebys pojechala do tego szpitala i o tym poiedziala. I nie daj sie zwiesc ze macica to miesnie i sie napina. Powinni zrobić ci KTG mimo wczesnej ciąży. Moja siostra od 4 miesiaca do 9 lezała z podtrzymaniem w szpitalu bo non stop miala skurcze juz porodowe. I dobrze ze sama zareagowala bo wlasnie takie slowa co napisałam wyzej usłyszała w pierwszym szpitalu. Potem zakladali jej krazek mozesz poczytac o tym na internecie. i tak wytrzymała do 9 miesiaca i mała urodzila sie zdrowa i donoszona. A róznie moglo być. Na twoim miejscu zmienilabym lekarza na prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka 212
wez zegarek do reki i zmierz co ile minut twardnieje brzuch. Potem to powiesz przy przyjęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem zdania, ze wizyta nie zaszkodzi. Lepiej byc nadgorliwym niz cos przeoczyc. lykasz magnez? Ja np mialam problem z twardnieniem macicy, kazal mi brac 3x2magnez I ustapilo, polecaja tez nose. Co do hpv to oczywiscie lepiej nie miec, ale ten wirus jest Mega powszechny.. I uznaje sie, ze nie zagraza dziecku. Uspokoj sie Bo stres CI tylko szkodzi, idz do przychodni I zmien lekarza. Ja uwazam, ze trzeba miec w ciazy takiego, z ktory sie NA I przejmuje a nie takiego gbura! Co do wagi 2 kg do przodu, myslalam ze bedzie gorzej.. wiec spoko. Jak sie czujecie dziewczyny? Dzis do mine doszlo,mze za Chile mine polmetek...Boze, jak ten czas leci!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Gość to nie są żarty jutro zgłoś się do szpitala bo Tobie napina się brzuch jak przed porodem musisz dostać leki i sprawdzić czy szyjka macicy Ci się nie skraca ja tak miałam w 1 ciąży i brałam leki więc już w każdej muszę uważać teraz. Dziewczyny czy Wy na wizytach u ginekologa jesteście badanie na samolocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Mama32 tak ja za każdym razem mam badanie na samolocie. Co do wagi dowiem się w poniedziałek.Na polowkowe juz się umówiłem mam za 2 tyg. Jutro jadę na pogrzeb.Zmarł mi dziadek nie będzie miło ale dam radę.Swoją droga przeżył 96 lat u nas to już nie będzie możliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny dziekuje wam dzisiaj pojade na izbe i zobaczymy. Dam wam znac. Ale sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
Nie boj sie! bedzie dobrze ! Abisiowa przykro mi z powodu smierci dziadzia. Ja tez ostatnio bylam na pogrzebie cioci, nienawidze pogrzebow... ale ale nie ma sie co smucic- piekny dzien i duzo slonka na dzis Wam zycze! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Abisiowa, współczuję śmierci dziadka, piękny wiek przeżył naprawdę. Ja na każdej wizycie mam badania na samolocie. Ostatnio zmniejszyła mi się ilość wydzieliny. W weekend było tak ładnie, a teraz taka beznadziejna pogoda, pochmurno i deszcz. Już mi się chce wiosny! Justyna, ja na nudę polecam czytanie książek...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Abisiowa, strasznie przykro :( Ale można powiedzieć, że 96 lat to piękny wiek i każdej z nas można tego życzyć. Zaniepokoiłyście mnie trochę z tym samolotem, bo mnie ginekolog nie posadził na samolocie ANI RAZU. Pyta o objawy, dokładnie odpowiada na pytania i niepokoje, ale nie zrobił mi ani razu badania ginekologicznego (poza pierwszą wizytą w ciąży, kiedy zbadał szyjkę) i twierdzi, że USG mu wystarcza. Czy coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska84
Abisiowa przykro mi z powodu dziadzia.Ja również jestem co wizyte u ginekologa badana na samolocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie co druga wizyte bada na samolocie.. Chodzi o to Obloki, ze chyba wtedy okresla jak sie ma szyjka. Twoj uznaje, ze wszystko ok, skoro na nic sie nie uskarzasz, usg ok. Niemniej jednak powinien Cie zbadac. Mysle, ze im dalej bedzie to kontrolowal, bo bedzie chcial obserwowac szyjke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×