Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość PG
Justyna ja cały czas zdrowo się odzywialam i trenowalam.przy wzroście 168 ważylam przed ciąża 54 gdy jezdzilam na zawody moja waga schodziła do 51.teraz pozwalam sobie na odrobinę szalenstwa bo jak nie teraz to kiedy?jem to na co mam ochotę owszem owoce warzywa (do orzechów i ryby mąż mnie zmusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochane! dołączam i ja :) to moje pierwsze dzieciątko, więc będę wdzięczna za jakieś porady! powiedzcie mi: jak się przygotowujecie do porodu? czy już w ogóle o nim myślicie ? pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
PG ja mam tyle samo wzrostu co Ty i biegałam rok i również ćwiczyłam aż doszłam do wymarzonej sylwetki przy wadze 53kg. (później nie ćwiczyłam bo zaszłam w ciążę). w grudniu leżałam w szpitalu i tam spadłam do 50 no może 51 a dziś ważę juz 58 nawet jak się najem to przekraczam to. Zapytam lekarza za tydzień czy to normalne. Przecież nie obżeram się po nocach jem regularnie. Wg kalkulatora ciąży w normie bylo by 2 max 3 kg na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Justyna ja też teraz ważę 58kg jestem w 16tyg i dwa dni myślę że to dobra waga nie ma co panikować waga zalezy też od wody jaka zatrzymała ci się w organizmie a pozniej od wielkości dziecka,lozysko też swoje waży które pozniej musisz "urodzic" Ja polecam ściągnięcie aplikacji na telefon dla początkowych mam i nie tylko bo ja też chętnie używam.jest lista co zabrać do szpitala,kontrola wagi,opis rozwoju dziecka w danym tygodniu a nawet stoper,ze skurczami kiedy najlepiej wyruszyć do szpitala żeby nie było za wcześnie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej dziewczyny :) ale sie rozpisalyscie :) Pg-bedzie dobrze, zobaczysz! A Co trenujesz? U mnie dzidzia wazyla w 18 tyg 280 g ;) zachcianki? Slodycze I alone przekaski... nie moge sie opamietac... tez chyba musze przestac kupowac. Justyna nie mart sie, ze nie czujesz ruchow, ja OK 20 tyg dopiero poczulam z pierwsza cork a. Cwiczylam wtedy przed ciaza sporo, mialam mocne miesnie brzucha I dopiero jakkolwiek widoczny brzuch mialam dopiero pod konuec 7 miesiaca.. a Lucia tez man, uciazliwe bardzo, ja man wrazenie, ze man Tera gorzej niz przy 1 corce. A Co do porodu?! Ja szlam NA takim lajcie, jakbym conajmnuej NA hawaje leciala... nieswiadoma Co mine czeka.. I to jest piekne ;) niestety pomimo szerokich bioder, porod mialam okropny ake chyba najgorzej wspominam szycie.. to byla mordega.. rodzilam ponad 16 godz, moja szyjka nie chciala sie otworzyc, dziecko juz pchalo sie na swiat a... ona miala gdzies :/ nie wzielam znieczulenia Bo mi nagadali, ze moge przerwac akcje porodowa... Mialam jyz nigdy nie skazywac sie NA take cierpienie... ale minal OK, mam male dziecko, tore PO powrocie ze szpitala bedzie chcialo mojej uwagi plus noworodek... wiec ide na naturalny ze znieczuleniem. Mimo wszystko szybciej do siebie dojde, plus porodu jest taki, ze szybko sie zapomina... I szybko dochodzi do siebie. NA Sama mysl mi slabo ale wmawiam so ie, ze drugie pojdzie latwiej. AAA obowiazkowo bore swoja prywatna polozna, moj spokoj psychiczny jest najwazniejszy :) a Co wyprawki, ja wszystko zamowie przez neta, ale to dopiero gdzies kolo 8 miesiaca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora 1987
Matko, wybaczcie bledy -slownik w androidzie mi swiruje.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Przy pierwszym synku w 6mc było dopiero widać że jestem w ciąży a teraz już wszyscy zauważają a ja się czuję jakbym zjadła dobry obiad i mnie wysadzilo :) trenowałam sporty walki ,biłam się na ringu :-P teraz urlop maciezynski albo emerytura to się jeszcze okaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
O kurde, to twarda z Ciebie babka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Dobry Ja nadal chora.... Co do porodów to ja też pierwszy pomimo iż trwał 24h i był wywolywany wspominam najlepiej. Drugi był szybszy ale bardziej bolesny. A trzeci hmm cała akcja od pęknięcia pęcherza do końca trwała 3h i 45 min i wspominam najgorzej. Też byłam na oksy. Może to też kwestia czasu..... Zle się zapomina od pierwszego minęło 17lat a od ostatniego. 3. W czwartek mam polowkowe i troszeczkę się boję. Odnośnie tych testów z krwi to ja się nazywała jak wiele się zdarza pomyłek. Bo to jest tylko prawdopodobieństwo. Wierzę że wszystko będzie dobrze i nie będziesz musiała przechodzić amino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
PG to Ci mąż nie podskoczy ha ha ha ha ha Co do wagi to ja od początku ciąży mam 6 kg do przodu tylko ja zaczęłam z większą waga bo zaburzenia miała w organizmie przez endometrioze na prawym jajniku i guzek na lewym i myślałam że jak usuna mi to wszystko za raz będę mogła zwalić to co mi przybyło a tu bach ciąża.Ja kiedyś biegałam a później siłownia w ręce mi brakowało 2 cm do byłego męża ;-) plus taki że nadal mam mięśnie na nogach a nie flaki.Teraz tylko czekam aż urodzę i choć raz w tygodniu znów zacznę ćwiczyć tak jak kiedyś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Kora ja miałam ten komfort że mój gin był przy dwóch porodach czułam się spokojniejsza i pod dobra opieka..moj mąż też się załapał na dwa spektakle ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
wcześniej wspominałam że z nas waleczna rodzinka bo mój mąż trenuje ta sama dyscyplinę :) a raczej on mnie zaraził swoją pasja bo na początku jezdzilam jako kibic :-D Ja sport od dziecka tylko teraz się rozleniwilam nic mi się nie chce a jak już muszę wyjść z domu to mega wyczyn.pomalu mi to mija ale czuję że Już nie mam takiej werwy co kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Dziewczyny nie straszcie że trzeci poród najgorszy :-P ja przy drugim rodzilam szybko ale organizm zaczął wariować i tu miałam skurcze do porodu a tu wymiotowałam.nie umiałam znaleźć swojego miejsca przy pierwszym skakałam na piłce i było ok a z drugim nic mi nie pasowało nawet znieczulenia nie dali bo było za późno a mi Tez całkiem wypadlo z glowy aby się upomnieć.poszlam pod prysznic cieplutka woda na brzuch i to pomogło ale długo to nie trwało bo jak wyszłam to rozwarcie było na 10cm i już zaczynałam przeć.wystraszylam się że jeszcze pod prysznicem bym urodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja proponuje zebysmy nie myslaly o porodach, urodzic musimy I juz, oby kazdej z has poszlo bez komplikacje a tymczasem zamykamy temat.. Bo serio AZ mi sie wszystko przypomnialo.. dobrze, ze nagroda taka cudowna :) jak Tera patrze NA moja spiaca coreczke to wiem, ze gdybym musiala o I 5 takich porodow bm dla niej przezyla., ;) Mega duzo szczescia dziecko daje I wiecie Co, damy rade! ;) . PG, no to niezle, ja kiedys NA studiach mialam sztuki walk I (podstawy) ale srednio mi to szlo, haha ja sie ewidentnie nie nadawalam :) ale zawsze uwazqlam, ze fajnie byloby umiec to I ta to, zeby umiec sie obronic. Tymbardziej, ze zawsze mialam pecha do zaczepek jakis ohydnych starych facetow. Abisiowa, zdrowka Kochana I nie mart sie, Bo wszystko bedzie okej! Dobranoc dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Abisiowa dużo zdrówka dla ciebie! Kora masz rację lepiej myśleć o tych dobrych rzeczach i chwilach a nasze pociechy to najwieksza nagroda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam was. Moze wy mi doradzicie :( Jestem w 19 tyg. Ciazy. Pare tygodni temu mialam robione badania pod katem HCV, wynik : reaktywny-dodatni smutas.gif dostalam skierowanie do poradni chorob zakaznych. ( wizyte mialam wczoraj) lekarz podejrzewa u mnie cholestaze ciazowa ( od tygodnia bardzo swedzi mnie cale cialo) przepisala mi UROFALK 250. Dzisiaj odebralam tez wyniki morfologii i prob watrobowych. Wyniki w normie oprocz: WBC- 11.1 norma (4.0-10.0) Aspat- 40.00 norma (5.00-40.00) Alat- 45.00 norma (5.00-41.00) Czy powinnam sie martwic i biegiem leciec do lekarza ??? I jeszcze czytalam ze ten urofalk powoduje grozne uszkodzenia plodu smutas.gif boje sie brac te leki ... pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Dzień dobry Kochane;-)U mnie po chmurno za oknem. Gość mimo wszystko powinnaś skonsultować wyniki z lekarzem nawet dla własnego spokoju i po***taj lekarza o ten lek co bierzesz. Ja od dziecka biagalam w zawodach, a mój pływał przez parę lat i też brał udział w wielu zawodach.Moja najstarsza chce od września grać w drużynie piłkarskiej a za dwa lata gdy skończy gimnazjum do szkoły wojskowej ;-) Kurcze w tej ciąży jestem non stop przeziębienia jak nie katar i kaszel to gardło już mnie męczy to bo przejdzie mi trochę czasu i znów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu - ja miałam pod koniec poprzedniej ciąży choleostazę ciążową, moje wyniki ASPAT, ALAT były dwukrotnie przekroczone. Leki, które przyjmowałam to: essentiale forte oraz ursopol. Twoje wyniki są na granicach normy, więc nie ma tragedii. Koniecznie skontaktuj się ze swoim gin. Nooola - witamy na forum. Ja jako przygotowanie do porodu polecam Ci szkołę rodzenia. Tam uzyskasz rzetelne informację i wiedzę jak przebiega poród, jak opiekować się noworodkiem, pokazują też porodówkę w szpitalu, więc można się z tym wszystkim "oswoić"... kora1987 - podoba mi się Twoje podejście do porodu:-) Abisiowa - zdrówka dla Ciebie, przesyłam pozytywne fluidy... Widzę, że większość z Was to sportsmenki, super...Ja ze sportu to jedynie rower i chodzenie z kijami. Na razie mam 2 kg na plusie. Miłego weekendu dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Witajcie!ja od rana mam lenia ale trzeba bylo zrobić szybko obiad bo mąż do roboty.chlopcy od rana się kłócą i mam łeb jak sklep. Mama32 moi chłopcy chodzą na piłkę nożną i na basen. Gość mi położna powiedziała że jak będzie mnie skóra swedziec powyżej 24h to szybko do lekarza. ja na wynikach się nie znam ale na konsultacje powinnaś isc. Po 26tyg mam iść na szczepienie przeciw toksoplazmozy ale nie wiem czy się zdecyduje jestem ostrożna co do szczepień dla siebie jak i dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Dziewczyny czy macie może tak że jednego dnia dziecko rusza się bardzo intensywnie a na drugi dzień wcale nie czujecie żeby się ruszało i tak cały następny dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Kredka na tym etapie to chyba tak bywa. Dla uspokojenie zjedz słodkie i łez na lewym boku. Ta pogoda mnie dobija.... Wieje, leje koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
A miałam zapytać jakie macie tętno? Ja mam prawie cały czas 100i więcej. W ostatniej ciąży też tak miałam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Abisiowa, ja mam czasem podwyższony puls w granicach 100, ale zazwyczaj jest to ok 80. Mam za to niskie ciśnienie za każdym razem nie wyższe niż 95/60. Nie wiem czy to dobrze. A wy jakie macie? Kredka, ja tez mam takie dni ze wgl nie czuje ruchów ale nie martwię się bo przy pierwszej ciąży to podobno normalne. U mnie dzisiaj paskudna pogoda, pada deszcz i jest 6 stopni... Ale ja sie cieszę :) Wiosna i początek lata to dla mnie najgorszy okres bo jestem alergikiem a teraz nie mogę brać leków wiec tym bardzie źle się czuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tetno I cisnienie zawsze w normie na szczescie. Abisiowa, lekarz kazal CI kontrolowac? Mowil CI cos? Pilnuj tego tetna, Bo tachykardia moze by niebezpieczna..nale wierze, ze lekarz Cie pilnuje. Niskie cisnienie poza osowialym samopoczuciem to nic zlego ;) mialam w 1 ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
U mnie Tez ciśnienie w normie... W pierwszej ciąży później wyczuwalne są ruchy ok 20tyg.u mnie czasem cisza nie zawsze czuję laskotanie to nie powód do zmartwień. Jutro czekam na telefon z kliniki.dzisiaj już jestem cała poddenerwowana i mężowi się oberwało (słownie żeby nie było) :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
PG za raz daj nam tu znać jak wyniki. Mnie od wczoraj głowa po bolewa a wczoraj małe czułam wyżej niż tak jak zawsze na dole musiało dobrze się rozciągać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosia2626
Mi się zaczął 20 tydzień - w pt mamy usg- drugie i ostatnie przed porodem ( bo to UK)... Stresuje się czy wszystko dobrze z Maleństwem. Ostatnie spotkanie z położna miałam w Walentynki a to już ponad mc czasu tyle się mogło zmienić.. a do tego sama nie wiem czy czuje czy nie czuje ruchy maluszka.. nie umiem chyba tego rozpoznać.. z kolei chyba się nakręcam ze coś jest nie tak i może dlatego jeszcze nie czuje.. oj nienawidzę takiego samoistnego nakrecania się :/ wszędzie piszą ze juz powinnam ruchy czuć.. to moja pierwsza ciąża i się czuje jak dziecko we mgle Nie mogę się doczekać piątku kiedy zobaczę maleństwo na ekranie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Hej.dostalam dzisiaj list wykluczyli zespół downa 1:1200 a pierwsze badania były 1:70 nie wiem czemu ale jestem dalej niespokojna.taka duża rozbieżność.nawet zastanawiam się czy Lekarz nie chciał na mnie zarobić aby wykonac kolejne badania ale czy mógłby tak perfidnie?sama nie mogę w to uwierzyć.20kwietnia mam kolejne usg mocno w to wierze że po tych wszystkich nerwach nagroda bedzie dziewczynka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Małgosia możesz czuc się spokojna uwierz mi że w Polsce jest dobra opieka.Ja jestem w Anglii i do 3miesiecy twojej ciąży nie traktują serio.Jak poronisz to nic się nie stanie dopiero od 12tyg jesteś pod ochroną i masz pierwsze usg. drugie usg w 20tyg i to tyle w tym temacie.jesli nie pójdziesz prywatnie w wysokiej ciąży to nawet nie wiadomo czy dziecko jest dobrze ułożone do porodu.Jak dla mnie opieka w Polsce jest lepsza dlatego nie narzekajcie i nie martwcie się jesteście w dobrych rękach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Małgosia teraz doczytałam że ty też jesteś w Anglii :-D jeśli nic się nie dzieje nie Masz żadnych niepokojących objawow ciążę tu traktują jak coś naturalnego ale jak coś się będzie działo ( tak jak u mnie źle wyniki) to w klinice byłam co dwa dni.z jednej strony to dobrze bo po co masz jeździć i tracić czas jak cała ciąża przebiega prawidłowo ale z drugiej strony wiadomo że chcesz czuc się ważna bezpieczna w dobrych rękach.trzeba sie do tego przyzwyczaić.ja mam porównanie ciąże miałam prowadzona w Polsce a teraz w Anglii.mam wiele do życzenia niestety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×