Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Go艣膰 Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Go艣膰 Cecysssia
Czesc dziewczyny.Ostatnio chcialam wyslac wiadomosc do Was i uznali je za spam 馃槧 Moze teraz pojdzie :D Weszlam na chwilke i ide spac. Sluchajcie,w poniedz.wielkanocny, wieczorem bawilismy sie z dzieckiem i ....nagle zobaczylam jak zaczelo pulsowac ciemiaczko :O :O szooook.Na drugi dzien tez pulsowalo ale ciut mniej ,karmilam corcie deserkiem. Na jednej stronie pisze,ze wszystko ok a na drugiej,ze trzeba koniecznie skonsultowac lekarzem.Na ta druga strone przed chwila trafilam. Czy Waszym dzieciom pulsowalo,pulsuje ciemiaczko ? Dobrej nocy :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰aga83
Ja nie zaobserwowalam ale mojemu wchodzi grzywka do oczu wiec nie widac ciemiaczka. W czwartek idziemy przekuc uszy z corcia. Jej decyzja. Dzis wieczorem mam fizjoterapeute niemowlecego. Powie mi czy konieczny jest neurolog, pokaze cwiczenia wspierajace jego rozwoj.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 3Justyna 33
Goscaga a ile wa偶y na obecn膮 chwil臋 synek?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰aga83
Justynka, nie wiem. Pod koniec kwietnia mam kontrole. Pewnie z 9 kg ale nie wiem. Ubranka na 74 sa przymale, przynajmniej pajace sa za krotkie. Ale w mojej ocenie nie jest grubaskiem, corka byla kluseczka. Siedzac zaczyna utrzymywac rownowage i co raz lepiej podtrzymuje sie na raczkach. Ale ide bo chce miec spokojna glowe. Dam znac jak bede po wizycie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
malgo - trzy dni temu wysz艂y c贸rce kolejne z膮bki, mamy ju偶 5:-) i dwie ostatnie nocki mamy w ca艂o艣ci przespane. Dobrze, bo m膮偶 pojecha艂 po 艣wi臋tach a ja zosta艂am z marudz膮cym dzieckiem. Nawet przeciwb贸lowy syrop na ni膮 nie dzia艂a艂. Ale na szcz臋艣cie wszystko wr贸ci艂o do normy i zn贸w mam c贸rk臋 anio艂a. Md艂o艣ci jeszcze mam, ale odpuka膰 jakby mniejsze albo nauczy艂am si臋 z nimi walczy膰...Pij臋 du偶o wody, jem migda艂y, imbir i jest lepiej.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Moja c贸rka dosta艂a od mojej mamy kolczyki w prezencie. Na razie jej nie przekuwam uszu, bo zwyczajnie mi si臋 nie podobaj膮 kolczyki u takich ma艂ych szkrab贸w, jako艣 tak wygl膮daj膮 nienaturalnie. Odk艂adam przebicie uszu do odleg艂ej przysz艂o艣ci, by膰 mo偶e do czasu przedszkolnego lub szkolnego, sama jeszcze nie wiem. Chyba dam c贸rce zdecydowa膰. Sama nie mam przekutych uszu, jako艣 nie czuj臋 potrzeby. W og贸le jestem jaka艣 dziwna, bo nie lubi臋 nosi膰 ani pier艣cionk贸w, ani bronzolotek, naszyjnik贸w, nie lubi臋 by膰 przyozdobiona:-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰aga83
No wiec na razie cwiczyc bedziemy w domu, 4 razy dziennie po 8 minut. Kladziemy malego na plecach, uciskamy punkt pod sutkiem w linii prostej od mostku przez 2 minuty, maly w tym czasie przebiera nogami, glowka w linii prostej, twarz lekko na bok do nas. My to robimy na stole kuchennym na macie. Dziecko napina brzuch. Badanie to bylo np podnoszenie za jedna noge do gory, za raczke i nozke i inne podobne. Spedzilismy prawie godzine u fizjo. Cwiczymy metoda Vojty. Za tydzien jedziemy na kontrole. Jesli po kilku tyg nie bedzie lepiej, zglaszamy sie do warszawy do neurologa. Ogolnie nic mu nie jest ale ma utrwalone zle nawyki jak np przekrecanie sie z plecow na brzuch z podwinieta reka. Teraz mam go sami przekrecac podnoszac mu reke, zeby mu sie to utrwalilo. Wizyta 80 zl. Ogolnie pan poswiecil nam prawie godz glownie z nim cwiczac i uczac nas jak to robic. Maly byl tak zmeczony ze obudzil sie dopiero o 5 rano.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 MagicznyCzassssss
Aga83 czy synek p艂acze? Te偶 mia艂am takie 膰wiczenia ze strasz膮 c贸rka ,identyczne:-((( strasznie marudzi艂a , te 膰wiczenia niekiedy sprawiaj膮 b贸l dzieciom. Ja 膰wicz臋 z c贸rka, przez zabaw臋, szybciej si臋 uczy i si臋 cieszy. A moja starsza c贸rka, to by艂 leniuszek(8 mc a ona nic-strach), rehabilitantka(najpierw by艂y 膰wiczenia metoda Vojty) p艂acz ogromny przy tym,zmieni艂am rehabilitantke , pokaza艂a 膰wiczenia przez zabaw臋 i by艂o ok,ale powiedziala 偶e jest wszystko ok,daje 膰wiczenia na zach臋t臋,偶eby ma艂a mia艂a checi. A Poza tym, nie ma czego艣 takiego jak... dziecko, ma czas do p贸艂 roku na obracanie, do roku na chodzenie itp. Neurolodzy, te偶 panikuja, je艣li 偶 dzieckiem jest ok tzn nie urodzi艂/a si臋 z niedotlenieniem nie ma jakiej艣 wady ... to dziewczyny , spokojnie naprawd臋 dzieci maj膮 czassss. Mojej znajomej dziecko 29.03.2018 (sko艅czy艂a roczek), dopiero zacz臋艂a raczkowac i siada膰,wszystko w swoim czasie. Pozdrawiam Was mamu艣ki.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Sowa25
M贸j syn raczkuje tak szybko, ze czasami nie nad膮偶a macha膰 ko艅czynami. Dodatkowo podnosi si臋 do kl臋ku, jak tylko ma o co si臋 z艂apa膰 i tak sobie "stoi". Ile razy wyr偶n膮艂 o pod艂og臋 od kiedy si臋 przemieszcza, nie zlicz臋... a dalej skubany nie potrafi siedzie膰. Sam nie siada, posadzony giba si臋 na boki i przewraca. W ko艅cu jest pi臋kna pogoda, mo偶naby godzinami spacerowa膰... tymczasem u mnie ze spacerami jest jaki艣 dramat... ma艂y nigdy nie lubi艂 pozycji "na plecach", ale od kiedy raczkuje, nie ma w og贸le ochoty siedzie膰, czy le偶e膰 w w贸zku/foteliku samochodowym... przez ca艂y spacer ryczy, 偶adna to przyjemno艣膰.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰aga83
MagicznyCzass u nas nie do konca jest ok bo maly zakodowal juz pewne nawyki, do tego lewa reka slabiej reaguje. Synek marudzi ale jakos strasznie nie placze. Po jednym dniu juz widze, ze jest zmiana, polozony na brzuchu lezy pol godz a wczesniej 15 sekund i od razu przekrecal sie na plecy. Nawet fizjoterapeuta nie byl w stanie go np prawidlowo przekrecic bo tak mocno trzymal podgieta do dolu reke a dzis juz nie mialam z tym problemu, jakby rozluznily sie miesnie.To kontrowersyjna metoda ale ponoc skuteczna. Bylam nastawiona na prawdziwy wrzask i placz, a nie jest zle. Mam nadzieje, ze bedzie lepiej.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 reox
Sowa25, jakbym czyta艂a o swoim synku. Z tym偶e m贸j sam siedzi, cho膰 nie jest zainteresowany siadaniem woli sta膰 i robi膰 kilka kroczk贸w. Ile on razy ju偶 upad艂 to nie zlicz臋, dziwi臋 si臋 偶e g艂ow臋 ma ca艂膮. Te偶 nie znosi spacer贸w, bo trzeba siedzie膰, jedyny dobry moment na spacer to jak jest zm臋czony i za艣nie, wtedy mo偶na z nim na spokojnie poje藕dzi膰 w贸zkiem.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
aga83, powodzenia z 膰wiczeniami, s艂ysza艂am o tej metodzie jako niezwykle skutecznej. Ne pewno b臋d膮 pozytywne efekty. Czy mo偶ecie mi napisa膰 co ile robi膮 Wasze dzieciaki kupy i jak one wygl膮daj膮? U nas po rozszerzeniu diety s膮 to tzw. bobki i s膮 bardzo twarde, synek czasami mocno st臋ka aby je zrobi膰 i wida膰, 偶e sprawia mu to b贸l. Robi kupy raz na 2-3 dni.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 3Justyna 33
Aga dopiero jak to napisa艂a艣 to zwr贸ci艂am uwag臋, 偶e m贸j te偶 ma zgi臋ta r臋k臋 i a j膮 pod sob膮 w czasie obrotu na brzuszek. Na dodatek nie chce sie przewracac na.brzuszek przez lewy bok bo nie potrafi zarzuci膰 n贸偶ki prawej nad lew膮 i ci膮gle musz臋 go do tego stymulowa膰, za to obr贸t na plecy robi juz w obie strony. Teraz si臋 troch臋 martwi臋 cho膰 widZ臋, 偶e u nas tez jest lepiej, stawiam go na czworaki a on stoi tak i si臋 gibie prz贸d ty艂 ale nie jako艣 energicznie tylko tak niemrawo, fajnie 偶e sam powoli zbiera si臋 na czworaki ale ci臋偶ko mu to i idzie. Martwi mnie najbardziej to, 偶e tyle czasu sp臋dZa na brzuszku i nie mo偶e doj艣膰 do tego jak si臋 chccho膰 odrobin臋 przemie艣ci膰 w prz贸d. Wydaje mi si臋, 偶e ma silne r臋ce ale nie wie jak ich u偶y膰. Kr臋ci si臋 tylko i turla. Przenosi ciezar ciezkosci na jeden lub drugi bok w zabawie na brzuszku wi臋c teoretycznie powinien wiedzie膰 jak dotrze膰 do zabawki ale p贸ki co widZe, Ze niema na to szans.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 3Justyna 33
A u nas jeszcze.na dodatek ja chora i m膮偶 mega chory, ma艂y p贸ki co tylko kicha, oby nic mu nie by艂o. Reox u nas tez tak jest ze kupa to twarde zbite bobki ale dwa razy dZiennie. Tylko ostatni tydzie艅 jakis taki inny bo dzi艣 nawet biegunka wystapila.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰aga83
Justyna kilka razy dziennie przekrecaj go sama podnoszac mu przy tym ta reke do gory. U mnie poczatkowo bardzo sie przed tym bronil. Fizjo powiedzial dokladnie to co napisalas ze ma sile ale uzywa w niewlasciwy sposob, do tego trzeba mu wyprzec z mozgu te zle zakodowane czynnosci. Co do kupy to moj robil ja sto razy dziennie, po rozszerzeniu diety ale nadal glownie na piersi robi zazwyczaj codziennie 1 raz taka plasteline w kolorze jasny braz. Chyba dwa razy bylo ze mial dzien bez kupy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam :D Justyna - zdrowia zycze dla calej rodzinki ! :) Gdzie Was tak "zlapalo" ? :/ Mamy piekna pogode :D Caly dzien na dworze ,jedynie na jedzenie do domu czmychamy :D Hmmmmm wiecie,ze moja corcia jak obraca sie na brzuch tez ma raczke lewa pod brzuszkiem ,tak jak opisujecie! I nie tlyko ona tak ma czyli co ? czyli jest to normalne ? :D My mamy problem z przewroceniem sie z brzuszka na plecy :/ :/ jak ja tego nauczyc ? a cocia juz ma 7 i pol mca ! reox - a podajesz codziennie owoce ? Ja jak nie podalam owocu to corcia miala problm z kupa a jak je owoc to jest ok :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Na rehabilitacj臋 poszlyscie prywatnie ? Mam pytanie, zrobilo sie cieplo,sloonce grzeje coraz mocniej i jakiego kremu do twarzy,ciala uzywacie ?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 3Justyna 33
AGA taktycznie nie by艂o 艂atwo mu tej r臋ki wyprostowa膰 tak kurczowo trzyma艂,偶e dopiero za kt贸rym艣 raZem si臋 uda艂o, bedziemy 膰wiczy膰. Cecyssia dZi臋ki. Ja nie mam poj臋cia sk膮d to si臋 wzi臋艂o takie mocne przezi臋bienie. Ma艂y w dzie艅 wesolutki ale tamtej nocy budzi艂 si臋 co 10 min i marudzil dop贸ki go nie chwycilam za r臋k臋 b膮d藕 nie pogladzilam po g艂贸wce. Wczesniej tak nie mia艂 i ju偶 my艣la艂am, Ze sie zarazil ale dzis byl normalny w dzien tylko teraz przy zasypianiu to samo. Dobrze, 偶e zacZ臋艂a艣 temat o kremach na s艂o艅ce, bo ja dzi艣 by艂am pomimo wszystko sporo na spacerze i ma艂y ma jakby opalona twarz, masakra, ze nie przysz艂o mi do g艂owy 偶eby czym艣 go ma藕n膮膰. Trzeba co艣 kupi膰 z filtrem

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰aga83
Od razu do fizjo wystartowalam prywatnie, pewnie ze skierowaniem musialabym dlugo czekac a znajac cala sciezke to najpierw dostalabym skierowanie do neuro na ktorego czeka sie 2 miesiace, on dalby mi do fizjo i tu kolejne 2 miesiace i takim sposob synek mialby rok. Co do podwijania raczki to moze jesli dziecko nie ma problemu z wyciagnieciem jej to ok. U nas wyciaga ale dlugo mu to zajmuje i dlon jest zacisnieta i to ponoc nie ok.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 reox
Cecysssia - synek codziennie je 2-3 owoce. Zadzwoni艂am do pediatry, radzi艂a by podawa膰 probiotyki. Zobaczymy jak b臋d膮 dzia艂a膰. Ale pogod臋 mamy pi臋kn膮 jak na kwiecie艅, od razu humor dopisuje:-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰aga83
Na zaparcia podaj owoce np z tubki ze sliwka suszona. Sprawdza sie tez syrop lactulozum.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 3Justyna 33
Czy Wasze dzieci ju偶 wymawiaj膮 pewne s艂owa lub powtarzaj膮? Wiadomo, 偶e daleko im do 艣wiadomej mowy ale m贸j nami臋tnie powatrza tata, tata i nie robi tego sylabowo ze ta-ta-ta-ta-ta.... tylko po prostu bardzo ladnie m贸wi tata, inne s艂owa to racZej nic zrozumialego ale to jedno s艂owo mu bardzo fajnie wychodzi. Jak u Was? Dzi艣 tak sobie tez my艣l臋, 偶e fajnie jest na zewn膮trz i ciep艂o, 偶e a偶 glupio siedzie膰 w domu i tak du偶o czasu spedzamy na spacerach lub gdZie艣 tam na podw贸rku. Dopad艂a mnie z tego powodu te偶 taka my艣l, 偶e to niestety op贸藕nia rozw贸j ruchowy mojego synka. No tak jest. W tym czasie gdy m贸g艂by sobie le偶e膰 na brzuszku i sie bawi膰 lub 膰wiczy膰 to siedzi w w贸zku lub jest na r臋kach. Nic to nie wnosi do jego zycia tak naprawd臋. Chyba musz臋 to jakos wyposrodkowac bo szkoda 偶eby jeszcze bardziej op贸藕ni膰 mu zdobywanie nowych umiej臋tno艣ci. Dzi艣 byli艣my 艂膮cznie na zewn膮trz jakie艣 5 godzin. Chyba przesadzilam, jak.jest u Was?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰malgo
Moja c贸rka dopiero zacz臋艂a m贸wi膰 mama i baba Ale bardziej jest to mamamamama i bababababa ;-) po za tym to jakie艣 g艂oski i piski. Ja odk膮d zrobi艂o si臋 ciep艂o jestem z c贸rk膮 po 5h dziennie na dworze. Jest malutka niech poznaj臋 艣wiat przez obserwacj臋 :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam :D Justyna - jeszcze raz zycze zdrowia dla calej rodzinki ! :D Ja pomyslalam o kremie z filtrem po tym jak troche slonce opalilo buzke Wiki. Niby jest dobry z babydream i z Ziajki . Aga- pewnie masz racje,najpierw neurolog a pozniej fizjo.Wiesz co, my poszlismy prywatnie do neurologa, musielismy bo corcia jest hipotrofikiem i neurolog kazal isc na rehabilitacje a ze bylismy prywatnie i to w innym miescie to skierowanie musiala wypisac nasza Pani pediatra.Ona tego nie zrobila i kazala isc do neurologa do Naszego miasta a ta nie wypisala bo stwierdzila,ze nie jest potrzebna rehabilitacja.W ten czwartek idziemy do neurolog u Nas w miescie i ciekawe co powie.....i takie maslo maslane ;) Syrop lactulozum , juz sobie zapisalam :D U Nas sparwdzila sie sliwka :) reox - mam nadz.ze probiotyk pomoze :] i fakt,az chce sie zyc :D Corcia non stop mowi dada dada dada dadaaaaa .Wczesniej baba baba babaaaa.A kiedy mama to nie wiem ;) Justyna - wiesz,ze dzis pomyslalam o tym samym co napisalas, czyli bedac dlkugo na zewnatrz mysle,ze Wiki mogla by w tym czasie lezec na brzuszku i w koncu zaczac pelzac ,raczkowac .Juz myslalam,ze ja tylko tak mysle ;) U mnie byla dzis 1wsza wiosenna burza :D malgo - napisalas,ze corcia poznaje swiat przez obserwacje, popieram tylko u Nas jest ciezko z tym bo jeszcze w gondoli jezdzimy a budy nie oposzcze bo slonce swieci :/ Jedynie jak pojdziemy do rodzicow na ogrod to pochodze z nia jak nie wieje :D Spacerowke macie ? :) W ogole jaka spacerowke polecacie ?? Kupilam wozek 3w1 i jak przymierzylam spacerowke do wozka to....Booooze jaka kobyla ! :O Dziewczyny, czytacie bajeczki swoim pociechom ? Tym najmlodszym ? My mamy sporo ksiazeczek, za kazdym razem jak wychodze do miasta to wracam z bajeczka badz bajeczkami :D Jak corcia widzi ksiazeczki to wyciaga raczki,podchodze z nia do polki,ona chwyta jakas, czytamy i ogladamy :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 3Justyna 33
Goscmalgo Twoja to ju偶 troszk臋 co innego bo raczkuje, pewnien etap juz osi膮gn臋艂a i racZej nic nowego juz w poZycji na brzuszku nie osi膮gnie, teraz to bedzie sie rozwija膰 w pozycji pionowej bardziej wi臋c mo偶ecie sobie jak najbardziej pozwoli膰 na dnie na 艣wie偶ym powietrzu. U nas jest jeszcze etap le偶enia na brZuszku, kr臋cenia si臋 i turlania jeszcze wiele prZed nim.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Up

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Up

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Up

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Up

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×