Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość gość lili
Ma któraś z was kolderke bambusowa dla dziecka? Faktycznie warto dac drugie tyle za kolderke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Mama Melki- popieram Twoje postępowanie. Niestety ale wiele razy będziemy uczyć dziecko hipokryzji np. Paląc papierosy czy pijąc alkohol a dziecku mówimy żeby tego nie robiło bo to niezdrowe itp. Idąc rokiem myślenia ze dziecko samo wybierze religię tak samo nie powinniśmy np. Zapisywać dziecka ani na angielski ani na basen bo dziecko może za 10 lat wybraloby niemiecki i tańce. Ba nie jestem jakoś silnue wierzaca , moj ojciec chodzi do kościoła tylko na sluby pogrzeby itp i nigdy nie pomyślałam nawet ze zrobili mi krzywdę chrzczac mnie. Tak naprawdę to wydaje mi sie ze gdybym byla niewierzaca to byloby mi obojętne czy jako niemowlę miałam chrzest czy nie bo najzwyczajniej ten sakrament nie mualby żadnego znaczenia dla mnie. Sierpniowy mama - jeśli można wiedzieć to jesteś ateistką czy należysz do jakiegoś innego kościoła ? Lili- My raczej mamy stały rytm dnia Ale staram się go nie zaburzac szczególnie wieczornej pory spania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
malgo - jestem agnostyczką. Dopuszczam istnienie Boga, ale sposób w jaki kk go przedstawia jest dla mnie nieakceptowalny. Przeczytałam w całości Pismo Św. i jest całkowity rozjazd między tym co głosi kk a (o ile ktoś wierzy, że Pismo Św. jest natchnionym słowem Boga) tym co jest tam napisane. Mam wielu znajomych z różnych kościołów m.in. protestanckich, poznałam wiele sposobów wierzenia, ale z żadnym się nie identyfikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
czy wydajecie gościom ciasto na chrzcie? siostra mówi że robi się takie paczki gościom na wyjście, jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Ja nie dawalam. Ale nie widze w tym nic zlego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Lili ja też nie dawalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Gosclili my raczej nie mamy stalych por poza wieczorna kapiela. Dzis np obsral sie po uszy o 5 rano, wyszlo bokiem i od 5 juz kawusie pilam w kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
lili - my mamy już stałe pory, kąpiel i spanie nocne jest o tej samej godzinie, pobudka też, bo starsze córki wstają do szkoły i już się krzątają, zaglądają do małego. Drzemki w dzień mamy po 2 godzinach aktywności, spacer podobnie, bo córki codziennie kończą 12:30 lekcje. Jakoś sam się ten rytm wypracował, bo synek musi się pod nas wszystkich podpasować niestety. siepniowa mama - ja jestem w kościele protestanckim i jestem przykładem takiej postawy jak opisujesz czyli wyboru świadomego podejścia do wiary. Wychowana byłam w domu katolickim, chrzest w wodzie przez zanurzenie przyjęłam 4 lata temu. Do dziś moja rodzina nie pogodziła się z tym, że odeszłam z kościoła i moje dzieci są nieochrzczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
WAŻNE!!! Co mi grozi jak na wizycie u lekarza odmowie szczepienia dziecka, by szczepic go w innym terminie? Chodzi o to, że byłam dziś u lekarza z dzieckiem, mówię jej że za trzy dni mam ustalony termin szczepień i ze chyba go przeloze bo bierze mnie choroba. Ta twierdzi bym nic nie odkladala, bo skoro karmię to wytwarzam w mleku przeciwciala i ona nie widzi przeciwskazan do nie szczepienia. No mimo jej zapewnień jestem pełna obaw. Dla pewności dała mi skierowanie na mocz dla dziecka. Co wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Lili za przełożenie terminu nic Ci nie grozi. Ja szczepilam w czwartek corke 6w1 i przeciw zoltaczce i chcieli dac jej jeszcze pneumokoki Ale nie zgodzilam się na nie bo uważam że to za dużo jak na jeden raz i lekarz powiedzial ze jak uważam a pielęgniarka powiedziala ze kiefys to po 4 na raz dawali ale ja powiedzialam ze mimo wszystko nie zgadzam sie i zapytała czy przyjdę za dwa tygodnie i powiedziałam że ok i tyle :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Najwyżej nie przyjdę tylko zadzwonię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest tak, ze dzwonia z przychodni i mowia mi o szczepieniu, jak mi cos nie pasuje to umawiam sie na kolejny termin.zero problemu. jak masz obawy to odczekaj i umowisz sie na inny termin. najwyzej zadzwon i powiedz, ze dziecko ma katar ;) i po problemie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Dzień dobry My Chrzest mamy 3.12.i raczej ciasta wydawać nie będę. Co do szczepień. Oli ma już 3.5 mies a był szczepionka tylko raz w szpitalu a resztę cały czas odwlekam a to ma katar a to dzieci w domu chore...... Czekam aż skończy 4 mies. Wiecie tak się zastanawiam słyszeliście o tej 5 łatwe co zmarła chyba na sesję i tak myślę moja córka ma 4 lata poszła do przedszkola może by ją zaszczepić na te pneumokoki? Mój Olaf to taki śpioch.... Ze Az mnie to martwi. Spać idzie o 21 śpi do 6-7 rano. Zje i albo śpi dalej albo się pobawi i śpi. Tak z godzinkę. Potem je o 11 - 12idziemy na spacer i znów śpi bywa że nawet 3 godz. Potem do nocnego spania jeszcze z 2 razy ma drzemki. Więc śpi II śpi..... Za to jak nie śpi gawotzy i ciągle się śmieje.... Jest bardzo "sztywny" i bardzo do śniadania mu śpieszno. Testy na nietolerancji laktozy zrobione czekam na wynik. Ale AZS ma najpewniej bo ciągle go na buzce wywala pomimo stosowania maści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Mój czasami tak ma ze dużo śpi. Ale borykam się z innym problemem, moje dziecko przez sen strasznie wierzga rączkami ze się co chwilę wybudza. To normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Abisiowa - ale ci się śpioszek trafił:-) Ciesz się i korzystaj z wolnych chwil. Mój synek na razie nie zaszczepiony na nic, planuję po pół roku pierwsze szczepienia, na razie przychodnia nie upominała się o zaległe szczepienia. Odnośnie tej alergii u twojego synka, to na jakim mleku jesteście? lili - u mnie tak córki się wybudzały. Owijałam je w taki kokon chowając rączki, pomagało, spały dłużej...Spróbuj schować rączki, powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Po jakim czasie przestała tak wymahiwac rękoma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nich to był tzw. odr****moro, jakoś koło 5 miesiąca zanikł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Odr****moro to co innego. Mi śpi i wymahuje rękoma, uderza się po buzi i wybudza się przy okazji. Także pół nocy nie śpię bo trzymam go za rączki wtedy w miarę śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mala tez sie ciagle wybudza od machania raczkami i w dzien i w nocy ale zawinieta w kokon spac nie chce wiec po prostu przyzwyczailam sie do tego ze czesto sie budzi. Zazdroszcze ci Abisiowa ze masz takiego spioszka- moja jak zasypia w ciagu dnia to na 20-30minut. Jedyna szansa ze zasnie na dluzej to spacer i po spacerze zostawiam ja w wozku i spi dalej- wtedy to i lacznie ze dwie godziny pospi, a ostatnio pobila swoj rekord i przespala prawie 3. Co do rytmu dnia i nocy to u nas nadal brak- mala zasypia i budzi sie jak chce, codziennie inaczej ;) Co do szczepien to lekarze i pielegniarki to najchetniej zaszczepiliby wszystko na raz i jest im obojetne ze tak duzo laduja w takie malutkie dziecko... ja sie coesze ze przez zoltaczke bedziemy szczepic dopiero w 13 tygodniu bo przynajmniej nie jest juz taka malutka. Kiedys podobno byla zasada ze szczepi soe dzieci dopiero powyzej 5kg bo im wieksze dziecko tym lepiej znosi szczepionke. A w europie w ogole szczepi soe dopiero od 3 miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Reox bebilon pepti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abisiowa - u mojej bratowej synek miał silne uczulenie na białko mleka krowiego i dopiero nutramigen mu pomógł. Ten preparat mlekozastępczy ma bardziej zhydrolizowane białko niż bebilon pepti...Ale w smaku jest okropny, kiedyś spróbowałam u niej to masakra... Pazdziernik2016, ja mam wrażenie, że u nas liczy się wyszczepialność, więc robi się wszystko aby była jak najwyższa. I jakoś intuicyjnie czuję, że im dziecko ma wyższą masę w momencie przyjęcia szczepionki tym lepiej, bo dawka dla wszystkich dzieci jest ta sama, czy to bobas ma 2 kg czy 4,5 kg. O ile ilość patogenu nie ma znaczenia na masę ciała to ilość substancji pomocniczych (adjuwantów i konserwantów) będzie miała znaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
jestem po szczepieniu i mój brzdąc ciągle śpi. a jak sie obudzi to taki jakiś nieobecny. 4 wkłucia były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Lili a ile ma Twój maluszek ? I czemu aż 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość loli
Równe 2 miesiące. Brałam na NFZ i nie wiedziałam że pneumokoki tez już są refundowane i przez to miał te 4 wklucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Odnośnie wymachiwania rękoma i budzenia się to u nas pomogło spanie na brzuszku. Wiem, że lepiej jak dziecko śpi na plecach lub boczku, ale u nas córka preferuje brzuszek. Dłużej tak śpi i przede wszystkim sama na nim usypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
kapac dziecko po szczepieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Dobry wieczor dziewczyny :D Jejuuu ile wpisow...jak Wy znajdujecie czas na kafe? Ja mam go tak maloooo......dzis moja malutka spi jak nigdy ale moze to przez to,ze dzis zjadla az 150 ml.i spala 3 godz.Pobudka i tym razem 120 ml.i spanie 2 godz. Jedyne co ma uregulowane to godziny wieczornego pojscia spac.Idzie o 17 i tak spi do 22 ,24 albo 2 w nocy ! Pozniej je i spi do 6,7 rano. Co do szczepien to my na kolejne idziemy 5 grudnia i na sama mysl robi mi sie nie dobrze...ona tak placze, tak ja boli ! Tez na NFZ szczepimy. Wiem,wiem..zaraz zapomni (tak mowia) ale ja pamietam i wydaje mi sie,ze ona tez bo po szczepieniach.,nawet pare dni pozniej, przebudza sie z placzem :( Mamy zaklepany termin na chrzciny.Proboszcz nie robil wyrzutow ,ze nie mamy slubu :) Juz sie nie moge doczekac stycznia,wtedy bedzie chrzczona :D Zrobilam rozeznanie w lokalach i sadzilam,ze mniej biora a tak to przecietnie 100, 150 zl.od osoby doroslej......kurcze...drogo jak na wesele :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Moja malutka tez miala odr****moro.Wymachiwala raczkami i wybudzala sie.Chyba to trwalo 2 albo 3 tyg.Nie pamietam dokladnie.Teraz ma 2,5 mca i odruch zanikl miesiac temu albo pol mca.....tak mi leci dzien za dniem ,ze szooook

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Dziewczyny, czy Wasze maluszki mają otwarte piąstki jak leżą, śpią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×