Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość gość lili
Podobno sie podaje wode przy mm, nie od razu, ale podaje się między posiłkami. A jak karmisz piersią to macie stałe pory? Bo u mnie nie ma czegoś takiego, aż się bratowa moja dziwi. Ja mam pierwsze dziecko i dla mnie myśl o dwójce to mega wyczyn, :) a biorę pod uwagę skok rozwojowy bo nagle zaczął robić postępy. Jak nie lubial leżeć na brzuchu to teraz uwielbia bo nagle zaczął trzymać główkę w górze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
lili - ja karmię wyłącznie mm i przepajam wodą między posiłkami. Jak się karmi mieszanie to nie trzeba przepajać, podawanie piersi wystarczy by nawodnić organizm. malgo - jak córeczka się zachowywała? Bała się rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Sierpniowa mama- w wigilię była masakra, ale później już było lepiej a wczoraj to wszyscy ja nosili a ja mogłam w spokoju posiedzieć, także z dnia na dzień było co raz lepiej:-) Ja paznokcie obcinam tylko przez sen bo inaczej nie da rady :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Włosy wypadają mi garściami, już wanna kilka razy się zapchala przez nie. U mnie nawet przez sen jest problem obciąć paznokcie. Przez dzień nie śpi twardo, a raz przypomniałam sobie o 3 w nocy o paznokciach i go tak rozbudzilam że godzinę go usypialam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Melduje sie po swietach. Ja na wlosy bralam przez miesiac sama biotyne, a teraz vitapil mama. Tymo przespal kolacje wigilijna, gosci w pierwszy i drugi dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Ja zazywam femibion2 bo karmię. Myślałam o biotebal ale przy kp nie można brać, a biotyne można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Na biotynie ktora bralam bylo napisane ze mozna uzywac po 3 miesiacu. Teraz biore vitapil mama i tez ma w skladxie biotyne. Polecam. Rowniez jestem mama karmiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Ja mam wrażenie ze ostatnio mniej wypada mi włosów, ale przez 3 miesiące była masakra. Mi to jakoś szczególnie nie przeszkadzało, bo mam gęste włosy. Najgorsze tylko że wszędzie ich pełno. Ja ciągle biorę witaminy które brałam w ciąży (mama dha Premium +), ale zostal mi ostatni blister i teraz kupilam jakies tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
O chyba zamienię femibion na ten vitapil. Pewnie i tak zanim zacznie to działać samo się unormuje ale może faktycznie coś pomoże :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
A jak dziewczyny Wasze Maluszki po świętach ? Nie bały się osób które widza rzadko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
U mnie w zasadzie pierwszy raz córka miała bezpośredni kontakt z większą ilością osób. Brat, bratowa, męża siostra, dziadkowie ją trzymali, nosili na rękach, nie było problemów, uśmiechała się do nich. Po wyjeździe gości jednak była bardzo niespokojna, marudna, tak jakby odreagowała te spotkania i spała wyjątkowo długo, bo od 20:30 do 10:00 z jedną pobudką na karmienie. Zazwyczaj śpi do 7:30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Czy Wasze dzieciaki też wydają różne dźwięki? Moja córka nauczyła się jakby mruczeć, pohukiwać czy gr***ać jak gołąbek i ciągle to robi. Pokasłuje też jak chce zwrócić na siebie uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
Sierpniowa mama u nas tak jest. Tak sobie huczy i robi to praktycznie caly czas kiedy ma dobry humor i oczywiście zaraz po przebudzeniu. Super to jest i do tego faktycznie pokasluje. Haha śmiejemy się ze udaje kaszel zeby zwrócić na siebie uwagę. Co do świąt to w pierwszy i drugi dzień pierwszy moment byl trudny i skonczylo się na krzyku. Później juz mu nie przeszkadzała ta ilość osob. Jedynie pierwsze pol godziny bylo no przyznam tragiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Lili po miesiacu biotyny i teraz vitapilu 2 tyg juz widze poprawe. Moje klaki wszedzie widac bo czarne. Mi sie odplyw prysznica zapychal ale nauczylam sie sama go rozmontowywac. No i kret w zelu ratuje sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Sierpniowa mama- moja córka też wydaje takie dźwięki,dodatkowo jeszcze buczy "bu bu buuu" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Czesc mamuski :D Wooooow ile mam do nadrobienia od Swiat :D ..ale to jutro bo zaraz ide spac. Na Swietach byly przeziebione dzieci mojej sis i balam sie,ze moja niunia bedzie chora i co ? i mnie zlapal wirus....co moge brac kp? Malo kp ale jednak kp....... Mamuski....moja Wiki wczoraj skonczyla 4 mce i .....czas na rozszerzanie diety ? Jak myslicie ? Jesli tak to co jej moge podac jako 1wsze ? Mi mama z sis mowia,zeby podawac kleik raz dziennie do mleczka.....a kolezanki odradzaja....... Poczytam Wasze posty jutro i na nie odp. :D Dobranoc 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
jednak teraz poczytalam co pisalyscie :D Abisiowa - witaj Sierpniowamama- gratulacje dla 1wszego zabka :D Moze mojej tez wyjda w 20 tyg,zycia :P Wspominalyscie o halasie,czy dziecko moze zasnac....u Nas w domu jest cisza wieczorem a na Swietach duzo ludzi,gwar a mala i tak spala jak susel :D Obcych sie nie boi ale bacznie obserwuje :D Juz byl u Nas ksiadz po koledzie to nawet usmiechala sie do Niego :D Wiki slini sie od mca ! Wszystko wklada do buzi .Raz miala goraczke ale to chyba nie przez to,ze ida zabki bo teraz nie ma temp. Hehehe moja czasami przespi cala noc a czasami obudzi sie o 3 albo o 4 nad ranem i koniec spania :/ Ja kp i mm .Wiecej je mm ale nie dopajam bo kp......a jak dopajacie dzieci? Przez butelke pija wode? Kiedys chcialam podac malej wode ale krztusila sie...moze lyzeczka? gość lili - widze,ze bierzesz tabletki na wypadanie wlosow.... Moze zoltko wcierac we wlosy ? sama nie wiem...strasznie Ci wypadaja ! :/ Ja jeszcze biore witaminki,ktore bralam bedac w ciazy :) Hehehe moja tez wydaje przeróżne dziewki i smiechu jest przy tym bardzo duzo :P Ja swojej Wikusi obcinam paznokcie spieajac do niej i wtedy jest spokojna :D Noo teraz moge isc spac :D Dobranoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Tak biorę witaminy te co w ciąży brałam, ale przymierzam się do vitapil mama. A na przeziębienie przy kp brałam paracetamol i tantum verte na gardło. I plukalam gardło solą, a z tabletek na gardło to prenalen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak u was jest ze wspolzyciem? U mnie kiepsko, sprawia mi ból. Pod tym kątem żałuję że miałam pn. Od porodu trochę minęło a ja się boję uprawiać seksu.chyba mnie źle zszyli bo mąż nie może wejść. A lekarz twierdzi że jest wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Ja na przeziebienie bralam juz wszystko wlacznie z anttbiotykiem. Lekarz mi powiedzial ze jak strzele vicksa na noc to dziecku nic nie bedzie. Polecam eferalfan c. To zwykly paracetamol ale musujacy i fajnie rozgrzewa. Na gardlo propolki chociaz bralam tez neo angin.do plukania gardla gargarin. Polopiryne bralam cala ciaze ( zalecona przez gin po obumarciu poprzedniej ciazy) wiec teraz tez ci nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
A na kaszel dla ciebie bezpiecznym syropem bedzie drosetux, moj synek dostal od lekarza jak mial 9 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Cecyssia na poczatek do jedzenia zawsze warzywko. Mojemu najstarszemu 11 lat temu dawalam kaszke na poczatek i ten slodkawy smak jak poczul to pozniej zadnego warzywa nie chcial do ust wziac. 4 lata temu jak rozszerzalam diete corce zaczelam od warzyw i super. Uwielbiala wszelkie zupy i do tej pory lubi kalafiora, papryke, brokuly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Witajcie po swietach :) u nas pierwsze swieta byly takie sobie, bo wyladowalismy z mala w szpitalu, miala bezdech... tylr stresu co sue najadlam to nikomu nie zycze. Teraz dopiero doceniam ze w ciazy bylam na warsztatach pierwszej pomocy u dzieci i niemowlat. Jedyny plus szpitala- od poniedzialku mala przekreca sie z plecow na brzuch - i zaczela to robic po prostu z dnia na dzien, na szpitalnym lozeczku. Szok. Teraz jestesmy juz w domu wiec trenuje juz na dywanie :) W przyszla srode konczy 4 miesiace, az trudno mi uwierzyc jak ten czas szybko leci. Co do rozszerzania diety to my czekamy do skonczonego 6 miesiaca :) mala jest kp i wazy juz ponad 7kg wiec niczego jej nie brakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
To dobrze że w panikę nie wpadlas, u mnie na szkole rodzenia nic nie było o pierwszej pomocy. Co wtedy należy zrobić? Ja na swojego też uważam, bo własną ślina potrafi się dlawic. Ale szybko na bok, lub na brzuch obracam i delikatnie klepie po pleckach. Poradzcie mi coś na ciemieniuche, nie mogę się jej pozbyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Lili smaruj na dzien alantanem zielonym lub bepanthenem lub oliwka w zelu. Po dwoch dniach zacznij w kapieli lekko scierac pieluszka mokra tetrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Październik- o matko to nieźle. A co dokładnie u Was się działo ? Bo my też walczyliśmy z bezdechem Ale nigdy nie byliśmy na pogotowiu. Jakie badania robili Wam w szpitalu i co mówili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Dzien dobry :D gośćaga83 - Tez mysle aby najpierw podac marchewke,w nastepnym tyg.ziemniaczka...a ile razy dziennie podawac np.marchewke? i przez 1 tydz.tylko jedno warzywo,w drugim kolejne ,w trzecim znowu marchewka czy jakies inne warzywo a moze jablko ? Tez chce poczekac az skonczy 6 mc zycia aby rozszerzyc diete ale wiecej je mm i z kazdej strony slysze,ze juz jest pora na wprowadzanie owocow,warzyw....no i ten kleik...dodawac do mleka czy nie ? hmmmmmm Kurcze...taka "blada" jestem w tym temacie :( Pazdziernik2016 - Boooze bezdech....dobrze,ze wszystko dobrze sie skonczylo. Ja mialam pierwsza pomoc w szkole rodzenia ale od czasu do czasu przypominam sobie to i owo ogladajac na YT. Sama obraca sie z pleckow na brzuszek ? :D :D :D gość lili - moja jak 1wszy raz zaczela dlawic sie slina to myslalam,ze umre ze strachu ! tez ja obracam na bok i delikatnie poklepuje po pleckach.....strasznie sie boje wprowadzac pokarm staly,wiem,ze to papki ale jednak.....ze sie bedzie dlawic....juz nie wspominajac o piciu wody,sokow...... :( Oliwka jest b.dobra na ciemieniuche, potwierdzam :) Dziekuje za info w sprawie tabletek na przeziebienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Czym czyscicie uszki maluszkow? Ja uzywam fonixa. Kiedys wyczulam dziwny zapach z ucha. Pomyslalam ze pewnie nadmiar wydzieliny, dwa dni psikalam Tymciowi i wypadl dosc duzy kawalek woskowiny. Zapach zniknal a teraz uzywam raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
A jak Wasze plany sylwestrowe? My pierwszy raz spędzimy sylwestra w domu, sami. W tamtym roku byliśmy i znajomych chociaż fatalnie się czułam i byłam mega śpiąca. W tym roku znajoma para chciała się do nas "wprosic" Ale grzecznie im odmowilam bo jakoś po prawie pół roku nieprzespanych nocy nie mam ochoty na siedzenie do rana i jakoś mam ochotę spędzić ten czas z mężem i córka choć wcześniej byłam imprezowoczka ;-) a jakos nie zostawilabym córki z dziadkami na całą noc. Czy Wy też tak macie ze wolicie same się zajmować swoimi dziećmi i niechętnie zostawcie je z innymi? Ja mam wrażenie ze zajmę się najlepiej moim dzieckiem i owszem zostawiam małą z babcią ale np na godzinkę jak jadę zrobić zakupy. Nie wyobrażam sobie zostawić jej na cały dzień lub noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×