Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przegięłam, zabrał pieniądze. Co mam robić? Pomożecie?

Polecane posty

Gość gość
z tego co pisze autorka to nawet gdyby miała 8 tyś dochodu to i tak by miała mało...po prostu jest niezaradna i nienauczona oszczędzania, skoro majac 5 tys dochodu ma 2 pary butów, do kosmetyczki nie chodzi, ma rozwalający się telefon i jeszcze ta letnia opona. Wstyd! Jedni ludzie dużo mniej maja dochodu a są lepiej ustawieni niż wy. Ale to twoja wina autorko i nie dziw się mezowi, bo on tyra caly miesiąc i nie ma z tego nic, ani nic odłożone itp. a ty jeszcze pretensje, ze mało, a wcalo mało nie jest...nie jeden chciałby tyle mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jest to dobry pomysl bo jak zabraknie i tak po nie siegniecie.. musisz sie zastanowic co tak pochlania wasze pieniadze z tego co napisałaś to widze za strasznie duzo idzie u Was na jedzenie.. z tego moglibyscie sporo odlozyc bo z reszty ciezko bo to oplaty obowiazkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z urzędu pracy prawie 500zł na rok. to znaczy rok kończy się w kwietniu chyba, a 500+ we wrześniu akurat pójde do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestańcie w końcu. Nie pisze tutaj, byscie jej pisali ze jest nienauczona, może jest nienauczona dlatego prosi o pomoc w ogarnieciu tego a nie sluchaniu czegos co juzwie... autorko jedzenie, na tym plyniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie co najgorsze jest to ze moja mama nie gotuje i ja gotuje dla 5 osob. zamiast 2-3 obiady mamy jedzenia na jeden. Może to mi tak pochłania pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jest ważne gdzie kupujecie tylko co i ile. Potrafisz w miare gotować? jest masaprzepisow na przepyszne obiady na 2 dni starcza i duzo taniej wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zmienia postac rzeczy.. a mama doklada sie do jedzenia? jesli nie to zwracam honor i nie dziwie sie ze tyle idzie na jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Tak mieliśmy założenie, że dzieci po 50zł , rodzice po 20 zł czyli 60 i rodzcenstwo po 10 zł. Ale chyba sobie daruje. Kupimy tylko dzieciom prezenty i juz wyjdzie 250 a nie 400. w studni mamy bardzo twarda wode, kamien, wysokie zelazo. chyba nic tu filtr nie da smutas.gif szkoda mi na ubrania wydać no na buty wiecej niz 120 zł jednorazowo. co roku kupujemy zimowe. maly wlasnie wyrasta ze swoich rzeczy, musze mu body kupic kilka sztuk, kombinezon z urzędu pracy mam , on ma na umowie 1700 dlatego nie przekraczamy. X Zorientuj się w filtrach z węglem aktywnym, z odwróconą osmozą i mineralizatorem. Koszt jednorazowo do tysiąca złotych (chyba ok 800 zł), ale pijesz wodę z filtra i nie płacisz potem nic, tylko co jakiś czas niewielkie pieniądze za wymianę filtrów. Prezenty ograniczysz i już jakaś kasa zostanie:) Co do butów to chyba jest tak jak przypuszczałam, skoro kupujesz nowe co roku. Kupujecie byle co, to i do wywalenia po roku. Zacznij więc kupować na wyprzedażach, serio. Ja w zeszłym roku kupiłam zimowe buty z Lasockiego w CCC i przechodziłam już w nich jeden sezon, i spokojnie wystarczą jeszcze na 2 sezony. Kosztowały 129 zł:) Podobnie robię z ciuchami: kupuję na dużych wyprzedażach dobre jakościowo rzeczy. Wystarczają na dłużej:) I wierz mi, szafę mam pełną. Aaaa... no i jedna ważna rzecz przy kupowaniu ciuchów: staram się nie dopuszczać do sytuacji kiedy mam w szafie jakieś braki, tylu brak półbutów, czy sandałków. Bo wiem, że przyjdzie moment, że będę musiała kupić "na już" i przepłacę. Co do ciuchów dla dziecka: możesz kupować przez internet, albo na grupach fb z okolicy. Tym sposobem można kupić fajne używki za mniej niż połowę kasy. Sporo ludzi sprzedaje ciuszki po dzieciach, warto się rozejrzeć. Po co płacić np 100 zł za kombinezon skoro można kupić za 50 zł lub nawet mniej w bardzo dobrym stanie. Często to są ciuszki noszone przez jeden sezon przez jedno dziecko, więc naprawdę niczego im nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy to coś dziwnego w tych czasach zajść w ciążę i nie mieć oszczednosci ? Ja też nie mam i co ? I to znaczy ze jestem plebsem ? Fakt faktem macie trochę dużo kasy jak na 3 osoby . My mamy 3 tysiace narazie na nas dwoje bo jestem w ciąży . Ale to taki najgorszy okres zimowy i trochę ciężej . Inna sprawa źr wczoraj pisałaś ze butów nie masz .a dziś juz masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa i tak się zastanawiam. robie jadłospiis na cały tydzien a potem spisuje produkty i te na sniadanie i kolacje. Mysliscie ze kupowac tylko to co tydzien. bo na liscie napisalam sobie np słoiczki dla dziecka z 4 na zapas warzywa na patelnie ryz ,kasze, makaron keczup (jeszcze jest), masło to samo, pomidory w puszcze. Może po prostu bede sie trzymala tego co potrzebuje na obiad a reszte sobie daruje. Mysle w ten sposob ze "na pewno sie przyda" a tak na zakupy na tydzien mam napisane do obiadu : kalafior, marchew, jabłko, surówka 2x, twarożek,frytki, pierś z kurczaka do tego 3x chleb, pomidory, papryka, szczypiorek, koperek, serek 7x dziecko, mleko i to bylaby cala spozywka na tydzien + pieluchy i chusteczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakas tajemnicza sprawa z tym zasilkiem, rozumiem, ze masz roczny, bo mieszkasz na wsi, ale jak przez ostatni rok zdazylas na niego zapracowac, skoro masz dziecko? a jesli gotujesz dla 5 osob i rodzice nie daja na jedzenie, to utrzymujes z 5 osob. nie za bardzo to.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chemia mydło patyczki waciki balsam jakikolwiek papier toaletowy a do spożywki jeszcze woda w bańkach, 2 soki , napoje dla niego bo tylko słodkie gazowane pije, i herbata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zasiłek z urzędu pracy, każdy dostanie jak się zarejestruje tam i 500+ nic sie nie doklada. ojciec nie pracuje, siedzi w domu jest po prostu glodny wiec dla nich gotuje. chyba to mi zzera pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
800 zł * 3 = 2400 , a mąż zarabia 3500- 4000 to chyba przekracza 2400 czyli ta kasa na "czarno" po co się publicznie do tego przyznawać. Tak właśnie są rozdawane nasze pieniądze na prawo i lewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czy inaczej autorko przemyśl sobie wydatki, bo serio ale gdzieś Wam się kasa rozpływa, wydajecie naprawdę sporo, a nie macie nic:/ Nie dziw się facetowi, bo on pracuje, zarabia niemało, a kasy na wszystko brak, odłożonego nie macie nic, do tego wszystko byle jakie, więc miał prawo się wkurzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no kochana to macie 5 osob na utrzymaniu nie 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak wczoraj pojechałam i sobie kupiłam za 70zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie to jedzenie Was tak ciagnie w dol z tego bysciemogli z 300 zlodlozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nook ale jak bedzie chciala znim porozmawiac o tym gdzie kasa sie rozplywa to z miejsca wyplynie to ze na tym jedznieniu a to dlatego ze karmia 2 dorosle osoby, skonczy sie na tym ze jej maz sie jeszcze wkurzy ipowie koniec karmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś zasiłek z urzędu pracy, każdy dostanie jak się zarejestruje tam i 500+ nic sie nie doklada. ojciec nie pracuje, siedzi w domu jest po prostu glodny wiec dla nich gotuje. chyba to mi zzera pieniadze xx od kiedy kazdy kto sje zarejestruje dostaje zasilek za free?? nieeee, aby otrzymac zasilek trzeba miec przepracowany rok w dniu rejestracji, a urzsd cofa sie do 18 miesiecy z tego okresu zbiera wszelkie swiadectwa pracy czy umowy i z tego kompletuje tenze rok... cos tu sciemniasz, nigdy tak nie bylo, zeby za dsrmo byl zasilek, wtedy panstwo juz by zupelnie padlo, zkazdy zajerestrowany z prawem do zasilku?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, rozumiem drewno, ale drewna przecież nie kupujecie cały okrągły rok, litości... nie mówiąc już o tym że jest masa okazji żeby zdobyć drzewo tanio albo wręcz za transport (za wycięcie- zabranie) tylko trzeba się koło tego zakręcić. Po prostu nie znam ludzi którzy stałych, comiesięcznych opłat, bez telefonów i internetu na dodatek,mieliby 1000 zł. Buty jak ktoś słusznie pisał- można kupić solidne, tylko trzeba o nie zadbać. Ja mam trzeci rok na zimę- śniegowce z Decathlonu za 100 zł, a na ładniejszą czy cieplejszą pogodę trzewiki ocieplane które również wystarczają na 3-4 lata, po prostu o buty trzeba zadbać, wyczyścić, wypastować, i nie kupować najtańszego szajsu który się rozklei pod koniec zimy. Nikt ci nie wmawia że 4000 tys na rodzinę (czy do 5000 jak miewaliscie wczesniej) to są jakieś luksusy, po prostu ja mam mniej więcej tyle i da się normalnie przeżyć, odłożyć na pralkę, na wakacje, a dziecko jeszcze terapii wymaga prywatnie na co idzie kilkaset złotych miesięcznie. Nie chodzimy głodni, obdarci, mamy na drobne rozrywki, po prostu myślimy zanim wydamy pieniądze, planujemy większe zakupy kiedy akurat są niższe rachunki w danym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko mogłabyś mi podpowiedzieć bo w temacie jestem zielona ? Jak ldostajesz zasiłek z utzedu nie mając przepracowanego roku ? Z jakiego tytułu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, ze oplacacie wiecej, bo mieszkacie u rodzicow i z racji, ze maja nizszy dochod wzieliscie na siebie wiecej, ale dlaczego karmisz dodatkowo 2 dorosle osoby? Troche sie nie dziwie facetowi, ze sie zastanawia, ze zaraz pieniedzy nie ma. Powinnas chhba porozmawiac z mama i powiedziec co i jak i, ze zcie nie stac na takie cos, mama prscuje? bo ojciec pisalas, ze siedzie w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Autorko mogłabyś mi podpowiedzieć bo w temacie jestem zielona ? Jak ldostajesz zasiłek z utzedu nie mając przepracowanego roku ? Z jakiego tytułu ? xxx ja wlasnie o to drecze autorke, bo tez mnie to zastanawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie jakieś wędliny ?Nie jecie ich ? I po co dziecku jedzenie w słoiczku.Nie jest malutkie , może spokojnie jeść z wami zupy i niektóre drugie dania.Słoiczki są drogie , wiadomo, po co przepłacać , jak jarzyny są tanie . Nie pisałaś wcześniej , że dajesz obiad rodzicom ?Jeśli tak to wybieraj raczej mięso mielone , [ czyli mielone , klopsy , pulpety itp., można z niego zrobić ], jest tańsze niż filety i można taniej rodzinę wyżywić. A po frytki , ani zdrowe , ani tanie , lepsze zwykłe ziemniaki , plus mielone lub inne i buraczki ćwikłowe albo inna surówka i obiad na kilka dni gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ide teraz do sklepu, ale licze autorko, ze odpowiesz jak wroce s pytanie jak to jest z tym zasilkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobra, ale autorka napisała w liście wydatków ile schodzi na jedzenie. I nawet zliczając te wszystkie ich wydatku (jedzenie, chemia, raty, opłaty, paliwo) to i tak powinna im kasa zostawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samego gazu przyszło 900 zł :D co do zasiłku, ja nie wiem o czym Ty mówisz? Zarejestrowałam się i dostałam zasiłek ot co.. ale ja pracowałam za nim zaszłam w ciążę. mama pracuje, zarabia 2.000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a rodzicekupuja np chleb szynkeser? cos na sniadanie czy kolacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
serio nie wiem o co Wam chodzi. Poszłam do Urzędu Pracy, zarejestrowałam się i dostaje 500zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×