Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość E123

Prosze o pomoc przesuszajaca sie skora!

Polecane posty

Gość E123

Witam, mam 19 lat i cos dziwnego sie dzieje z moim organizmem. Moze zaczne od tego, ze pare miesiecy temu zaczynaly mi rosnac wloski w dziwnych miejscach...np na brodzie, byly one rzadkie, dosc slabo widoczne z daleka, gorzej z bliska i jasne. Powiem szczerze, ze denerwuje mnie to bo sa po dzis dzien, uwazalam ze to przez moja chora tarczyce-niedoczynnosc, mam ja troche podzywzszona wiec Pani ginekolog przepisala mi eutyrox 25 i tabletki anty Sylvie 20 ( na te wloski, tradzik i na pare pary spozniajacy sie okres-max bylo to 11dni ),powiem, ze po pierwszym opakowaniu tabletek skora sie poprawila, ale dzisiaj zauwazylam u siebie sucha skore glowy, czasami sie w nia drapalam...ale dzisiaj zauwazylam, ze nie jest z nia najlepiej, tak samo jak z calym moim cialem...jest suche :/ do tej pory uzywalam ten eutyrox na tarczyce, tabletki anty i Tetralysal biore juz 5 miesiecy na tradzik oraz tabletki osolonowe. Przyznam, ze nie wiem co sie dzieje z moim orgaznimem bo na poczatku mialam bardzo szybko przetluszczajace sie wlosy, mylam je codziennie, ale po paru godzinach byly przetluszczone...zmienialam szampony na przrtluszczajace sie wlosy, a dzisiaj takie cos...suche. Tak samo z moim nadmiernym owlosieniem, myslalam, ze po tabletkach sie to zmieni chociaz to dopiero moje pierwsze opakowanie, a teraz mam tydzien przerwy...nie dalo to zadnych efektow. Jedynie po antybiotyku tetrarysal i tych tabletkach anty moja skora nie powiem bo stala sie troszke lepsza, ale tez nie taka zeby mnie zadowolic...juz nie wiem co robic, bo bylam u endokrynologa, dermatologa, ginekologa i rodzinnego lekarza, a z moim organizmem sa caly czas jakies problemy ;( prosze o pomoc ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób badania hormonalne, bo wchodzi na to, że coś jest przedobrzone, albo tarczyca albo hormony płciowe. A tymczasowo dorzuć do diety olej lniany (2-3 łyżki dziennie) plus balsamy do ciała z mocznikiem (rossman ma dobre w serii isana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E123
Tak, mam problemy hormonalne bo wyszlo mi to w badaniach. Podwyzszony testosteron i cos jeszcze...na to mialy mi niby pomoc tabletki anty. Tylko mysle czy po jednym opakowaniu juz cos sie zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E123
Ktos ma jeszcze jakies rady? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie zrob badania hormonalne! Włoskow absolutnie nie gol, bo beda odsrastac mocniejsze, natomiast do suchej skóry mozesz sprobowac olejek w kremie arganowy, bielendy-jest on do naprawde przesuszonej skory, nawilza ja, poprawia jej wyglad, dodatkowo przyjemnie pachnie, a kremowa konsystencja nie jest lepka i tłusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taatiaanaa
Tez jestem zdania, ze badania sa konieczne i chyba musisz porozmawiac z lekarzami o zmianie leczenia. Na razie jednak mysle, ze mozesz sprobowac doraznie walczyc z suchoscia skory. Ja sama mam mega sucha skore, problematyczna tez, bo mnie wszystkie niespodzianki skorne (pryszcze, krosty) po prostu kochaja. Klopotliwa sprawa, ale rozwiazalam ja dzieki naturalnym kosmetykom, a moj ulubiony balsam z olejem chaulmoogra to ratunek, ktory momentalnie mi pomaga. Sprobuj sama. Ja swoj kupuje w sklepie Strefa Piekna, bo maja tam najlepsza cene tego balsamu. Wrzucam link jakbys chciala sobie kupic: https://sekretpiekna.sklep.pl/pl/p/BALSAM-z-olejem-CHAULMOOGRA-30-ml/282. Mam nadzieje, ze Tobie to pomoze jak i mi pomaga za kazdym razem :) i duzo cieprliwosci i zdrowia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×