Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dzieci mojej koleżanki są zawalone zabawkami, że nie ma gdzie stanąć w pokoju

Polecane posty

Gość Jedynaczka1
Moje dzieci mają mnóstwo fajnych, drogich zabawek.Teraz z wiekiem najlepiej starsza córka lubi rysować na tablicy i bawić się plasteliną.Malutka świetnie bawi się garnkami, pokrywkami, łyżkami drewnianymi:D pudełkami po kremie:D Wtedy chowamy zabawki do pawlacza i wyjmujemy inne, następne.Babcie rozpieszczają a my nie mamy na to wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mnie tam nie obchodzi czy ktoś słucha moich sugestii i czy na siłę rozpieszcza. Jeżeli robi się tłoczno to zabawki idą w świat! trudno i nie obchodzi mnie, że szwagierka czy teściowa się oburzają. Grunt, że mojemu dziecku to nie przeszkadza i chętnie razem ze mną pakuje to czym się nie bawi. Zawsze mu tłumaczę, że to pójdzie do innego, młodszego chłopczyka, który jeszcze się czymś takim nie bawił i problemu nie ma. Nie rozumiem dlaczego jesteście takie bezwolne i bezsilne "o jeju cóż pocznę, ludzie mnie zasypują szmelcem, a ja nic nie mogę zrobić" no czy wy macie po 5 latek? Nawet jak nie jesteście w stanie przegadać rodzinie to musicie robić magazyn z pokoju dziecka? Matko nie mogłabym być taką niewolnicą ani śniętą rybą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stoczyłam długą batalię o autko sterowane, w którym dziecko może jeździć, które chcieli kupić teściowie (bo pierwszemu wnukowi dali to i drugiemu muszą!). Tygodniami walczyłam o to, bo raz że to prezent absurdalnie drogi, a dwa że nawet nie mamy gdzie tym autem syna wozić, a przecież nie będę dziecka pod korytarzu w te i z powrotem wozić (na ogródku nie ma warunków do jazdy czymś takim, nie ma chodnika przy drodze u mnie w miejscowości, a po drodze nie wchodzi w grę). 2 tygodnie tłumaczenia, obrażenia się ale auta finalnie nie ma. Paranoja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorsze jest to, ze to nasza wina. Reka w gore, kto chcialby sie wyrwac z tego szalu prezentowego, ale tego nie robi, bo ktos cos sobie pomysli, powie, bo ktos sie spodziewa, bo dzieciom bedzie przykro... Sama jestem temu winna, bo w tym roku po raz pierwszy calkowicie zrezygnowalam z prezentow, ale tez malo honorowo, pretekstem jest slaba sytuacja finansowa i zaawansowana ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie daję dzieciom znajomych i rodziny prezentów materialnych, tylko vouchery na basen, sale zabaw, kino itp. Ewentualnie dorzucam plastelinę czy coś w tym stylu, coś co się zużywa. Wszyscy rodzice są wtedy zachwyceni albo tylko tak udają, bo jakoś nikt nie wpadł na pomysł aby się w podobny sposób odwdzięczyć. Moje dzieci są zasypywane plastikiem. Trudno. To nie koniec świata, robimy raz na jakiś czas porządki i już. Tylko żal mi, bo ten plastikowy szmelc jest taki nie ekologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, te nasze obawy...ja w tym roku chciałam zmienić przynajmniej te głupawą tradycję w najbliższej rodzinie, ze jak się nie widzimy w święta, to sobie nie podrzucamy prezentów dla dzieci...ale w koncu skapitulowała, jestem w ciązy...no ale kupiłam prezenty nie wypaśne ;), ale ambitne i nie po 200 zł na głowę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo reguły każdy robi prezenty po swojemu, tzn. ktoś gustuje w plastiku, to kupuje i innym dzieciom tez plastik :D sporo ludzi uwaza ze dawanie dzieciom ksiązek to nietakt :D :D :D, a ja właśnie często daje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Książki to nietakt? Uwielbiam gdy moje dzieci (i ja też!) Dostają książki. Też często kupujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie moje dziecko nie dostaje ksiązek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wiadomo takie mamy konsumpcyjne czasy...a większość ludzi tez za dużo nie myśli, intelekt mocno przeciętny...więc jak słyszą kup dziecku to i to reklamy, bo to rozwija kreatywności, wspomaga rozwój, itd. itp. inne tego typu głupoty...no to wierzą, bo co nie kupią, nie chcą zeby dziecko było kreatywne??? no chcą! no i druga strona medalu, to dzieci zyjące ciągle w świecie bajek tv i reklam i wymuszające co krok, rodzice zawsze częściej czy rzadziej ulegną głównie dla świętego spokoju!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozumiem o co autorce chodzi. chciałaś się dowartościować babo, bo jesteś taka na topie i nowoczesna elyta że niby zabawki to dla wyższych sfer obciach? co wy macie w tych pustych łbach. Zamknełaś dzieci w zimnych, pustych pokojach i pękasz z dumy bo jesteś taka 'ponad'? niczym się od swojej durnej koleżanki nie różnisz ona zapycha dzieci zabawkami, a ty jak typowa kafeterianka nowobogacka karierowiczka musiałaś dzieci powbijać do osobnych pustych cel bo dzieci KONIECZNIE muszą mieć osobne pokoje, bo jak będa miec razem pokój i nie daj boże zabawki w nim to umrą co nie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i dobrze nie twoja sprawa ile mają zabawek zabawek cudze dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Książki ? Zależy jakie te książki bo szczerze jak sie chodzi nieraz po wielkich molochach i sie widzi dział z książkami to oprócz oczopląsu to nic tam nie widzę. Ciężko o talenty w dzisiejszych czasach do pisania książek. Większość książeczek dla dzieci to widać na pierwszy rzut że takie zapchajdziury zarówno jak chodzi o tekst jak i o ilustracje na zasadzie byleby coś było. Książki na których się wychowaliśmy to miały jeszcze jakiś sens a te ilustrowane z naszych czasów to miały więcej uroku w obrazach niż to co dzisiaj gdzie jest więcej nawalone wściekłych kolorów niż przekazu jakiegoś w samym obrazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę że warto kupować dzieciom książki i bajeczki to jest bardzo rozwijające polecam http://sklep.bajkowa.tv/ tam można znaleźć fajne rzeczy dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×