Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniaf

dziecko a przeklinanie

Polecane posty

mam pytanko moj 2,5 letni synek ostatnio zaczoł przeklinac :kur..mać i na dodatek mowi ze to pani w żłobku tak mówi , czy ktoraś z was przechodziła przez to ., jak sobie z tym radziłyście ja nie wiem czy krzyczec czy bić czy wogóle nie reagować to ostatnie nie skutkuje ponieważ już z męzem próbowaliśmy ale bez skutku co robić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 i pół-latka
Wydaje mi się, że powinnaś już próbować mu tłumaczyć że to brzydkie,że jest ci przykro jak tak mówi itd. Wiem że to ciężkie do zrozumienia dla takiego dziecka (sama często zastanawiam się co robić), ale na pewno coś tam zostanie w główce i może ciut pomoże. Napewno krzyk nie pomoże, ani bicie. A tak wogóle to nie powinnaś porozmawiać z tą panią?????????? Ona opiekuje się małymi dziećmi i tak mówi? Coś tu jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ale wiesz jemu zaczął sie tez uruchamic zmysł zmyślania i kłamania i czasami zrobi cos złego a pożniej mowi ze to nie on tylko np . tata ale tez myslałam o tym zeby porozmawiac z pania tylko nie wiem jak zaczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie reaguję jak mój dwulatek używa takich słów. Myślę, że zwracanie uwagi dwulatkowi tylko pobudzi go do mówienia tego typu wyrazów. Mój synek też zmyśla...to chyba normalne w tym wieku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia12
u moich dzieci było tak samo obie w pewnym wieku zaczęły używac takich słow a zwracanie uwagi dalo odwrotny skutek więc tylko czasem wspominaliśmy jak to brzydko itd... aż w końcu same wyrosły i to dość szybko, cierpliwości samo minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlaolimpia
Jak moj Janek mowil k....wa to mu mowilam zeby nie mowi tak, tylko mowil sobie kurde. Wiem ze to nie zalatwi sprawy ale lepiej zeby tak mowil...Poza tym chyba najlepiej jest nie reagowac albo przekrecac wyrazy nieceznuralne w inne, podobnie brzmiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka..........
Gdy mój synek (dzis 19 latek) przynosił z przedszkola jakies słówko , to oczywiście zaraz pochwalił sie , czego sie nauczył . Zawsze pytałam się , czy wie co znaczy to słowo ?. Oczywiscie nie wiedział i wtedy zaczęłam mu tłumaczyć o czym , lub o kim mówi dane słowo lub zwrot. Do dzis pamietam jego wielkie ze zdziwienia oczka :) !!Oczywiscie słówko to zaraz znikało z jego słownika .Przynajmiej ja tego nie słyszałam ;) Niestety kilkanaście lat później wróciło:(, i nadal z tym walczę !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×