Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kwas salicylowy pomocy

Polecane posty

Gość gość

Witam, trzy dni temu mialam czwarty zabieg z uzyciem tego kwasu i retinolu gdyz mialam duzy problem z tradzikiem. Zazwyczaj skora byla mocno zaczerwieniona i luszczyla sie drugiego dnia po zabiegu. Tym razem skora nie byla zaczerwieniona, nie luszczy sie nadal ale na czole ktore bylo juz gladkie pojawilo sie cos w rodzaju wysypki. Czy to normalne ze moja skora tak zareagowala tym razem na ten sam kwas co wczesniej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Mogła się przyzwyczaić do kwasu i stężenia. Ja bym w ogóle nie robiła tak agresywnej terapii, tylko niskie stężenia kwasu ALBO retinoidów, jako ewentualne dopełnienie odpowiedniej pielęgnacji i diety, plus ewentualnego leczenia hormonalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za odpowiedz! Najbardziej jednak niepokoi mnie ta wysypka. Czy to samoistnie ,,przejdzie"? I co z luszczeniem? Czy zawsze skora po kwasie musi sie zluszczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po kwasie zawsze będzie się złuszczać, ale jak skóra się przyzwyczaja to to łuszczenie się minimalizuje albo odsuwa w czasie. A wysypka: "Wysyp po kwasach zawsze objawia się kiedy albo kwas, albo formuła i baza lub też częstotliwość i forma stosowania nie odpowiada skórze. To nie jest tak, ze kwas salicylowy zawsze wywołuje podrażnienia i robi bałagan na skórze (chociaż aktualnie właśnie tak działają na mnie kwasy), możesz na niego reagować w ten sposób wykonując peelingi, które powodują złuszczanie naskórka, ale już stosowany w formie toniku, w mniejszym stężeniu świetnie reguluje skórę. To oczywiście przykład, bo zarówno peelingi kwasowe, jak i toniki z teoretycznie mniejszym, bezpieczniejszym stężeniem mogą szkodzić i doprowadzać skórę do ruiny. Najważniejsze, to znaleźć faktyczną przyczynę problemu - jeśli powodem bolączek skórnych jest rogowacenie, to skórę należy regularnie oczyszczać z martwego naskórka, a wykonywanie mocnych peelingów kwasowych w małej rozbieżności czasowej, lub też regularne stosowanie toników, preparatów mocno złuszczających nasili objawy. " Stąd: https://mademoiselleevebloguje.blogspot.fr/2016/08/problemy-pielegnacyjne-wysypy-po.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uzywam nawet na codzien produktow ktore maja w skladzie kawasy, np. peeling magic peel ma kwas migdałowy, ale i rozne inne maski także maja w składzie niewielkie stęzenia kwasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie jakiś bylejaki kwas, trzeba chodzić go gabinetów, które używają peelingi medyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzenka

dziwne z ta wysypka.. ja regularnie chodze na kwasy do kosmtologa i nigdy tak nie mialam. wg mnie jezeli chodzi o takie zabiegi to trzeba chozic do sprawdzonych miejsc. jezeli ktos z was jest z krk to moge polecic z czystym sumieniem sekrety piekna. robilam tam zabiegi z kwasem salicylowym,migdalowym i retinol chyba tez i nigdy nic takeigo sie nie dzialo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila
Dnia 27.10.2019 o 12:32, Gość marzenka napisał:

dziwne z ta wysypka.. ja regularnie chodze na kwasy do kosmtologa i nigdy tak nie mialam. wg mnie jezeli chodzi o takie zabiegi to trzeba chozic do sprawdzonych miejsc. jezeli ktos z was jest z krk to moge polecic z czystym sumieniem sekrety piekna. robilam tam zabiegi z kwasem salicylowym,migdalowym i retinol chyba tez i nigdy nic takeigo sie nie dzialo..

dzięki za polecenie! ja jestem kursujaca miedzy krakowem a wawą, ale jak bede na dluzej w karkowie to sie wybiore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila
Dnia 27.10.2019 o 12:32, Gość marzenka napisał:

dziwne z ta wysypka.. ja regularnie chodze na kwasy do kosmtologa i nigdy tak nie mialam. wg mnie jezeli chodzi o takie zabiegi to trzeba chozic do sprawdzonych miejsc. jezeli ktos z was jest z krk to moge polecic z czystym sumieniem sekrety piekna. robilam tam zabiegi z kwasem salicylowym,migdalowym i retinol chyba tez i nigdy nic takeigo sie nie dzialo..

dzięki za polecenie! ja jestem kursujaca miedzy krakowem a wawą, ale jak bede na dluzej w karkowie to sie wybiore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
Dnia 2.11.2019 o 16:59, Gość kamila napisał:

dzięki za polecenie! ja jestem kursujaca miedzy krakowem a wawą, ale jak bede na dluzej w karkowie to sie wybiore 🙂

też się chętnie wybiorę. Jak długo trzeba czekać na wizytę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

też się chętnie wybiorę. Jak długo trzeba czekać na wizytę? 

To zależy bo teraz np. nieprędko ale w moim przypadku na botoks to praktycznie od telefonu albo max tydzień czekania 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To zależy bo teraz np. nieprędko ale w moim przypadku na botoks to praktycznie od telefonu albo max tydzień czekania 🙂

żona ostatnio coś wspominała że wybrałaby się na botoks i w sumie zabrałbym ją tam do sekretów piękna. Same dobra słowa słyszałem o nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam u nich nie tylko botoks ale także wszelkie zabiegi na cerę np. ujędrniające albo modelujące. Jest tam parę takich zerknijcie na ofertę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×