Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile dajecie do koperty księdzu?

Polecane posty

Gość De Vis
Może nie używajmy krzywdzących generalizacji w stylu "księża kradną i gwałcą dzieci", bo wiadomo, że nie robią tego wszyscy. Ogromna większość księży i w ogóle osób duchownych żyje w ciszy, na uboczu, starając się innym pomagać i żyć zgodnie z zasadami Ewangelii. To, że istnieje pewien odsetek "kapłanów", który angażuje się w działalność kryminalną albo zgarnia pod siebie pieniądze zamiast przeznaczać na dobre cele, nie oznacza, że trzeba zaraz bluzgać na wszystkich, bo to świadczy gorzej o Was, niż o nich. Zachowujmy się jak ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
De Vis 2017.01.05 jak możesz pisać że pracownicy kościoła (księża) żyją zgodnie z ewangelią ? Słyszałaś żeby któryś z apostołów lub późniejszych starszych w zborach chrześcijańskich pobierał opłaty za nauki, dostawał wypłatę, płacono im za chrzty, śmierć luby? Ciekawe jaką ewangelię czytałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
De Vis 2017.01.05 Mam pytanie do Ciebie, w jakim celu w ogóle ksiądz chodzi po domach jak nie po pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram de vis. Wiara nie polega na wierze w innego czlowieka tylko w ewangelie. Maz ktory przysiega wiernosc a zdradza. Czy to powoduje ze nie wierze w instytucje malzenstwa? Policjant ktory ma bronic obywateli a jest skorumpowany czy to oznacza ze reszta policjantow tak robi. Czy pracownik okradajacy pracodawce czyni ze wszyscy pracownicy sa do bani? Ksiadz ktory nie naucza i nie zyje wg ewangeli bedzie za to odpowiadal przed Bogiem jak kazdy inny tu przytoczony przypadek. Ja daje ksiedzu 50 zl a i tak zawsze sie pyta czy na pewno i czy nam starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie spotkałem księdza który chce wejść do mnie do domu i porozmawiać o Bogu i biblii, to nie są nauczyciele, ich założeniem jest zamęt w twojej głowie bo masz brać to na wiarę , a nie rozumieć i dopiero wtedy jesteś idealnym parafianinem, tępym, wykonującym polecenia, bojącym się piekła tępakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież każdy wie po co ci oszuści chodzą... im ciągle mało i mało- trzeba ciągnąć ile się da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×