Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gonia2305

Egzema dłoni

Polecane posty

Hej Szukam pomocy domowych sposobów na załagodzenie objawów egezemy nie ukrywam że to dziadostwo zżera mi ręce mam popękane palce jakbym się żyletką pocięła skóra pęka boli Byłam u dermatologa i przepisała maści przeciwświądowe Dzisiaj mam w takim tragicznym stanie ręce ze nic zrobić nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
balsam szostakowskiego plus dernilan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynaniosacapomoc11
Po pierwsze staraj się nie narażać skóry na duże zmiany temperatur. Skóra z egzemą nie powinna być ani przegrzewana ani wychładzana. Do mycia używaj specjalnych preparatów, które chronią naruszony przez chorobę płaszcz lipidowy. Najlepsze będą emolienty, które pomogą natłuścić i nawilżyć skórę, a także utrzymać to nawilżenie na dłużej. Stosuj preparaty niezawierające mydła, o neutralnym lub lekko kwaśnym pH. Oczywiście to, co jemy w znaczący sposób przekłada się na wygląd i stan naszej skóry. Osoby z problemami dermatologicznymi tym bardziej powinny zwracać uwagę na to, co na co dzień jest podstawą ich diety. Jeśli egzema ma podłoże alergiczne konieczne jest wyeliminowanie na stałe pokarmów, które ją powodują. Ważne, by jeść jak najmniej przetworzonej żywnośc****ełnej konserwantów, barwników i polepszaczy. Warto zrezygnować z fast foodów i gotowych dań a także tłuszczy zwierzęcych, cukru, ostrych przypraw, ograniczyć kawę i herbatę. Po więcej porad udaj się na stronę http://www.eloderm.pl/artykul/33,egzema-objawy-i-sposoby-leczenia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie byłaś u dermatologa? Wiesz co, moja siostra miała ten sam problem i pomogli jej bardzo w Enelmedzie, miała pakiet z pracy. Wcześniej leczyła się na nfz i w ogóle nie przynosiło to większych efektów, a skóra jej, tak jak tobie, pękała i bardzo z tego powodu cierpiała ☹ Nie pamiętam, co konkretnie jej przepisywali, ale pomogło. Może to kwestia właśnie dobrego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×