Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Wasze maluchy też tak często mają czkawke?mój conajmniej dwa razy a dzisiaj to cztery.nie jest jakaś długa...Ale od tygodnia tak często...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty moja mala wczoraj miala 3 razy, dzis raz. Powiem szczerze ze nie za bardzo lubie to uczucie ;) Mama Maurycego, szpital sw Zofii na Zelaznej byl naszym drugim wyborem. Tez czytalam o nim opinie i sa przerozne... tam generalnie jest ogromny przemial rodzacych, bo jednak miejsce mega popularne. Warto wiedziec ze u nich znieczulenie jest dodatkowo platne, klada jednak nacisk na porod jak najbardziej naturalny, podobno mniej chetnie robia cesarki ale za to staraja sie unikac naciecia krocza :) A fotki sal porodowych mozna obejrzec u nich na stronie. Generalnie tez maja III stopien referencyjnosci tak jak Orlowski wiec to najwazniejsze :) to tyle zebralam informacji na temat Zelaznej ;) Plusem Orlowskiego jest tez to ze maja bank mleka i nie dokarmiaja maluchow mm :) no i znieczulenie za free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny powiedzcie mi czy na sutkach macie już bialy nalot? ja mam a dzisiaj pod prysznicem miałam wrazenie ze mi odrobineczkę wyleciało ale nie chce krakać... Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala teza czesto czkawke ale czuje te czkawke nisko bardzo raz tylko.pod zebrami juz sama nie wiem jak.jest obrocona wizyte mam w srode to.sie dowiem czytalam.o.polozeniu miednicowym o kopniakach po bokach ale niektore was maja glowkowe i tez po.bokach czuja ehhhh i byc tu madrym...Ela ja bialego.nalotu ne mam ale takie grudki jakby wysuszone czasem smaruje to alantanem i potem zdrapuje a raczej trze i schodzi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z piersiami nie pomogę bo mi się nic z nimi dosłownie nie dzieje poki co.a czkawke czuję pod brzuchem...i też nie cierpię tego uczucia.znowu czułam rozpieranie w zwieraczu przez parę minut.z tego co czytałam u mnie powinna leżeć główka do dolu.choć u góry wcale ruchow nie czuję.może z kilka razy coś tam poczułam w ciągu kilku dni.w ogóle od kilku dni czuję coraz słabsze ruchy ale z tego co wiem po 30 tc jest coraz mniej miejsca w macicy i ruchy nie aa już tak gwałtowne.Ale to też każdy ma inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czkawke tez czuje w dole brzucha. Mala jest ustawiona glowka w dol a ruchy czuje na gorze pod żebrami i po bokach brzucha na wysokosc***epka. Wczoraj dala mi niezle popalic- teraz juz raczej nie kopie ale bardzo sie rozpycha i wypina, brzuch czesto robi sie jakby krzywy bo uklada sie po jednej stronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja już nie wiem jak ona leży.po bokach raczej nie czuję...czasem jak już leżę wieczorem.wysoko to w ogole.koło pępka czasem ale to od wielkiego dzwonu.cały czas na dole.no ale skoro czkawke czuję na dole to tam powinna byc główka...dziś sie okaże.a tez die wypina.brzuch co prawda nie zmienia ksztaltu ale czuję jak stoję ze mam takie stwardnienie w jednym miejscu na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
U mnie też czkawke czuć na dole brzucha, dzisiaj idziemy na kontrolę do innego lekarza (mój gin na urlopie ) bo od paru dni brzuch i krzyż pobolewa mnie jak na okres, czasami mocniej czasami słabiej ale nie przechodzi po odpoczynku więc po konsultacji z położna lecę dziś do lekarza sprawdzić czy wszystko jest w porządku . Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też czasem boli jak m okres właśnie...Ale to co kilka dni kilkanascie minut poboli i prxechodzi.raz jak aie zdenerwowalam to mnie bardzo bolało ale się położyłam i przeszło.odezwij się Ewa jak tam po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny też tak macie ze brzuch boleśnie się napręża i puszcza.nie wiem czy to dziecko się obraca ale boli. Albo też czuje jakby dziecko chciało się w szynkę wkręcić. Główka do dołu jest obrocone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak mam często.a nieraz bardzo długo mam napięty brzuch jak dłużej chodzę albo stoję.dziecko się też wypina i zależy w co tam się wbije...o ruchy też mam takie jak piszesz...a ogólnie to mała zaczęła się trochę ruszać nad pepkiem.znowu. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, jestem tu nowa, co to znaczy ze dziecko nie rośnie? Najpierw mialam termin na 11 września , później 19 września, następnie 13 września, o teraz 32tc lekarz mowil ze dziecko nie rośnie, jest bardzo male i nie wygląda na ten etap ciąży, twierdzi ze poród 3 tyg później czyli w październiku.. O co chodzi? Z miesiączki termin 11 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o piersi to mi od miesiąca juz zostawiają mokre kropki na bluzkach i staniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co opisujecie to sa skurcze ( braxona hicksa) - mocne napinanie i puszczanie. Macica przygotowuje sie do porodu, dopoki sa nieregularne i przechodza po zmianie pozycji to normalne.czasem ciezko je rozroznic od skurczy porodowych.ja z takimi mialam zagrozenie przedwczesnego porodu. Kruszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się właśnie wydaje że to nie te skurcze...bo trochę inaczej to i mnie wygląda ale nie wiem sama.ze dziecko nie rośnie...hmm zależy czy miałaś okresy regularne.ja np. Miałam regularne ale krótsze cykle i z usg mo wychodzi wcześniej niż z okresu...ja też tego nie ogarniam.kiedy do szpitala mam.iść i w ogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okresy mialam regularne, ale dlugie cykle 32, lekarz pytal czy dobrze pamiętam date ostatniej miesiączki ale skąd ja mam to wiedzieć po 7 miesiącach, do tej pory bylam przekonana ze dobrze pamiętam, a teraz juz zglupialam, a nie mam czasu siedzieć w szpitalu miesiąc i czekać jak na zbawienie az sie porod zacznie bo mam male dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci ze aż trzy tyg później to trochę dziwnedziwneususz poprostu iść N usg Na początku września i zobaczyć jak się rozwija dziecko.może jeszcze się cośzmieni.zapytaj fo kiedy masz się zgłosić do szpitala...lekarze Perez porównują termin z okresu termin z ostatnich usg i z poerwszego.Ja też mam na 30 zusg różnie 27,23 a m pierwszych miałam 17 ale tego terminu nawet nie mam m piśmie bo chodziłam do takiej Co dawała tylko zdjęcia bez opisowki.i też nie wiem jak go będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Te bóle okresowe to u ja odczuwam :/ nie jest to przyjemne... jak tylko zjem coś słodkiego i wyciszę się to przechodzi :).... jak przegnę z lataniem i robotą to niestety mam te bóle... chwila odpoczynku i jest Ok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale generalnie powinien dociec dlaczego dziecko nie rośnie.zbadał cu wszysto?lozysko jest ważne..przepływy wartości odżywczych...moja znajoma miała przyspieszony porod i urodziła w 7 misiacu bo dziecko nie rosło ale dlatego że lozysko wczesniejprzeslall pełnić swoją rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie nadal, przy usg stwierdzil ze nie rośnie, dal skierowanie na podstawowe badania i kazal przyjść za dwa tyg na powtórne usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesx dziewczyny,przepraszam ze sie wtracam ale podczytuje was czasem,jestem mama trojki dzieci i czytalam ze.pisalyscie o szpitalach,chciala bym sie podzielic moja opinia bo rodzilam w szpitalu orlowskiego w 2014 moze troche dawno ale to prawda że panie sa bardzo sympatyczne potrafia nawet w nocy przyjsc i sie spytac czy wszystko ok,oddzial dla dzieciaczkow super lezalam tydzien wiec troche poznalam,jesli nie chcesz karmic piersia dawali bez problemu butelke,ja mialam cc wiec opieka po tez byla super,natomiast w 2016 roku rodzilam na karowej mialam stamtad lekarke i tez mialam obawy bo naczytalam sie nie ciekawych opini ale ku mojemu zaskoczeniu trafilam na bardzo sympatyczne polozne i lekarzy nie bylo zadnych studentow,oddzial bardzo mily sale rowniez trafil mi sie pokoj z lazienka wiec super,codziennie goraca herbatka na korytarzu do tego wypisy daja rowniez w niedziele wiec nie musialam lezec jeszcze jednego dnia. Mam nadzieje ze troszke pomoglam i zycze wszystkim mamom szczesliwego rozwiazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Ja już po wizycie, no i właśnie u mnie te bóle wyszły z przemęczenia, więcej odpoczynku i magnez mam caly czas brać A jeżeli będzie się nasilac jeszcze bardziej to zgłosić się do szpitala. Jak to lekarz stwierdził już nie ten czas żeby latać jak kiedyś. Najważniejsze że łożysko się nie odkleja i szyjka jest w porządku.Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jest za małe na ten tydzień ciąży czy nie rośnie od ostatniego usg? Bo to bardzo duża różnica i ważna. Jeśli jest tylko mniejsze niż tydzień ciąży to zagnieżdżenie było później. A jeśli od ostatniego usg to hipotrofia płodu czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde jeszcze jakbym ja to wiedziala.. Stwierdzil ze nie rośnie, ja nie bardzo go rozumiem, dal skierowanie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×