Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość gość
A co z tym termometrem, jaki polecacie? Był ten temat chyba poruszony ale nikt nie odpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu moja w końcówce 30 tc 1900.teraz mam wizytę za dwa tygodnie też jestem ciekawa ale czuje ze rosnie bo znowu mi sie tam rozciaga i znowu co zjem to czuje ze mi stoi w przelyku i mi peka zolodek .ja tez sie nie waze .tylko u gin bo się boje hehe. Ten termometr też właśnie nie wiem jaki może ktoś Ma sprawdzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khii
Ja 35tc i 2100 wiec moze będzie lżej niż na pierwszym razem, starsza corka wazyla 3600 przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Betty to pij mleko, mi pomaga. Termometry są drogie więc nie chciałabym wyrzucić kasy w błoto. Nie wiem zobaczymy co teraz na wizycie mi powie. Ogólnie termin porodu według daty a usg mam rozbiezny na 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też was kluje nerka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nerka nie ale czasem jajnik ciagnie po nocy zwłaszcza.Gościu mleko mi nie pomoże bo to nie zgaga ani nietrawnosc.raz na dwa tygodnie średnio zauważyłam że tak mam ze dwa trzy dni wyjęte z życia bo mam zolodek jak kamień i ogólnie twardy brzuch na który nic nie pomaga.Tak jakby tam mi się rozciagalo wszystko i skóra bo mała rośnie.i po kilku dniach jest mi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Cześć dziewczyny, my w poniedziałek byliśmy na kontroli i mała wazy 2100g A jesteśmy w 33+5tc i gin stwierdził że powinna ważyć ciut więcej. Paelka to dobrze ze mala jeszcze w brzuchu niech rośnie jak najdłużej, a Ela Twoja mała ile waży ??? Moja pierwsza córka jak się urodziła wazyla 3650g więc pewnie i druga będzie z podobną wagą bo jeszcze 6 tygodni zostało to trochę podrośnie. Z moją wagą tez nie jest najgorzej bo 9kg do przodu. Biore caly czas magnez A mam takie skurcze w lydkach ze nie daje rady i do tego doszły te upalne dni więc kilka nocy mam już z głowy. A Wy jak znosicie te upaly ?Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa upaly sa.okropne dla.mnie zle.mi sie oddycha nogi chociaz nie puchna to trzymam w misce z woda bo to mnie cala ochladza:-) moja mala jest malutka bo 1560 w 32 tyg miala ale miesci sie w normie za rydzien wizyta i zobacze ile przybrala a ja nie rodzilam malych dzieci bo 3850 3750 a to kruszynka.bedzie chyba co do mojej wagi to 8.5 kg na plusie. Termometr to najpierw chcialam.ten bezdotykowy taki ale zostalam na zwyklym elektronicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Ankass to faktycznie kruszynka z Twojej malutkiej Ale jeszcze jest troszkę czasu więc nadrobi z wagą. Co do termometru narazie mam zwykły elektroniczny bo taki najlepiej mi się sprawdza przy córce, jak będzie nam inny potrzebny to dokupimy później.Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do termometru my mamy bezdotykowy taki z wyglądu jak w szpitalach mają taki jakby pistolet:) firmy nie wiem jakiś no name medyczny. Elektronicznego nie chciałam ponieważ wiadomo gdzie takim trzeba dziecku temperaturę sprawdzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak się zastanawiam w co spakować rzeczy do szpitala, mam opcję walizka na kółkach albo w dwie większe torby, plus reklamówka z ciuchami jak się przebiore na izbie przyjęć. I sama już nie wiem. Walizka niby fajna ale z rzeczami trochę sobie waży, a nie wiem czy mnie potna czy nie. A nie wiem jak będę się ruszać z nacietym kroczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankass moja wazyla praktycznie tyle samo na usg 30+4dni (czyli 31 tydzien) i lekarz powiedzial ze jest idealnie w polowie siatki centylowej. Musze sie Wam pochwalic ze juz wstepnie spakowalam torbe do szpitala a dzis wzielam sie wreszcie za prasowanie ciuszkow. Spakowalam sie w walizke na kolkach. Kolezanka ktora rodzila dwa razy doradzila mi zeby rzeczy dziecka popakowac w takie przezroczyste torebki na suwak typu Ikea, tak zeby maz lub polozna mogli bez problemu znalezc to co potrzebne w razie czego. W internecie tez widzialam ten sposob pakowania wiec i ja zamowilam sobie z ikei takie torebki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu walizka na kolkach ile by nie wazyla to jednak jest na kolkach i raczej nie bedziesz jej dzwigac. Ja mam nadzieje ze walizka zajmie sie maz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam prośbę... Podajcie co kupic z apteki dla mamy i dziecka, najlepiej liste i nazwy kosmetykow oraz czego bedziecie uzywac do kompania maluszkow?, jakie pampersy, jaki termometr,jakie kosmetyki do kompania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaaa
Gościu pampersy to od firmy Pampers, mówią że Dada dobra, ale uczula bardzo więc na te pierwsze tygodnie PAMPERSY! Kosmetyki dla dziecka ja stosuje tylko i wylacznie firma Mustela rewelacja!!!! Sprawdzone mam dwójkę dzieciaków już;-), i Mustela mnie nie zawiodla nigdy:))) także spróbuj , osobom którym poleciłam te kosmetyki też mi dziekuja, kosmetyki dostępne tylko w aptece:) dla mam też jest mustella:)) którą działo ujedrniajaco ale ja stosuje to co mi wpadnie w rece:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę dwie torby moja i małej.ewentualnie jakąś podręczną z kosmetyczka.a trzecia torba mam spakowana żeby mąż dowiódł następnego dnia z tozkiem z dodatkowymi ciuchami dł małej...i ewentualnie żeby wpakował co tam jeszcze będzie potrzebne.żeby nie jwchac z wszystkim od razu żeby tam się nie walalo.ja mam dużo świerzyych próbek do kąpieli malucha itd więc czegoś z tego użyje Na początek eby zobaczyc co j jak.a z kosmetykow do szpitala to ttlko cos do kąpieli i oliwek i sudokrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redsky
Ja mam pampersy tez orgyginalne i chusteczki tez sensitive pampes polecam na początek najlepsze. sudocrem na odparzenia linomag krem do codziennej pielęgnacji , do kąpieli Oilatum i tylko to octenisept do pepuszka dla siebie płyn do hig intymnej dla kobiet w ciazy . Termometr mam bezdotykowy u zwykły elektryczny ale to ze względu na starsza córkę bo ten bezdotykowy często zawodzi moim zdaniem cieżko zrobić dobry pomiar tak na prawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę zmienie temat jakby ktoś moglgy mi też odpisać bo mam wątpliwości.nieo wiem już czy coś jest nie tak...jak wyglądają i jakie są w dotyku wasze brzuchy.bo moj nie jest miękki nigdy.jest taki mega naciagniety.strasznie mi wybilo pępek.i straszni mam stwardniale często pod piersiami jakby zolodek...Al nie wiem czy to nie dno macicy.i npjak dotykam brzucha palcem to mi die ten palec odbija....nie mogę sobie go wcisnąć w brzuch...Tak jakbym miała tam piłkę dosłownie.nie wiem już czy takie brzuchu też są normalne....podbrzusze mam miekawe.a może też dlatego że alicja jest duża..może lozysko robi swoje N przodzie ...już sama nie wiem.lekarzowi kiedyś mówiłam to niby mówił że jest ok ale dla mnie to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja Dady polecam przy pierwszym używam od początku i teraz też będę. Ale to też zależy od dziecka... ja skolei słyszałam że pampersy uczulają często. Chusteczki Dady bo Fitti w moim województwie dawno już nie ma. Choć się zastanawiam nad przerzuceniem na waciki prostokątne takie duże i wodę. Krem używamy od dłuższego czasu bepanthen bo tylko ten działa na odparzenia dobry jest też do sutków i na ciemieniuche. Pudru i oliwki teraz bym w ogóle nie kupowała. Do kąpieli Emolium ale to dlatego że miał atopowe zapalenie skóry. A teraz mydełko bambino szampon Johnson& Johnson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mi też pod lewą piersią się takie twarde robi ale to dzidziuś jak mu coś nie pasuje i też często twardnieje i napina się cały brzuch a podbrzusze miękkie. Ale jak odpoczne to przechodzi a jak nie to biorę spasmoline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khii
Przy pierwszym dziecku tez używałam wszystkiego orginalnego, az zrozumialam ze przeplacam, teraz starsza corka nosi pieluszki z lidla i nie ma odparzen a mój portfel odpoczywa☺ jeśli chodzi o brzuch to tez taki mam, podobno dziecko jest male 35tc 2100, a czuje jakby bylo przeogromne, napina mi ma brzuch, skora napięta jak nigdy, pewnie dlatego ze brzuszek maly, twardy ale ruchy sa.. I to jakie, jak sie rusza to az boli, jalby miala za malo miejsca, przytylam tylko 6kg, w pierwszej ciąży tak nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty, ja brzucham caly czas napiety i twardy, maly, taka typowa okragla pilka i nie wiem czym tu sie martwic :) Jesli chodzi o rzeczy kosmetyczno-apteczne to mamy Pampersy Premium Care, Bepanthen na odparzenia, Maltan na sutki, gaziki, majtki siateczkowe, podklady poporodowe Bella Mama, Octenisept, Femaltiker na laktacje, wkladki laktacyjne jednorazowe mam roznych firm i bede testowac. Do kapieli zwykly naturalny olejek migdalowy. Nawilzane chusteczki Water wipes. Ale ja jestem zwolenniczka kosmetykow naturalnych i bez chemii ;) jakby co to polecam bloga Srokao tam mozna sprawdzic sklady wiekszosci kosmetykow na rynku mam wrazenie i mozna sie zadziwic ile syfu trafia niestety do produktow dla maluszkow. Kilka osob, w tym polozne na szkole rodzenia, odradzalo mi kupowanie pudrow/zasypek (bo dziecko wdycha), kosmetykow Johnsons baby (bo sa doniesienia o rakotworczosci i uczulaja) i oliwek. Ale wiadomo, kazda z nas wie co jest najlepsze dla jej malucha :) jesli chodzi o kosmetyki Mustela to uzywalam oliwki i jest fajna, z tego co czytalam to seria dla dzieci jest bardzo chwalona i ma niezle sklady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×