Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość gość
Organizm jest w ciąży bardziej obciążony i dlatego choroby się gorzej odczuwa. Mnie w pierwszym trymestrze strasznie rozlozylo. Ważne by też w te upalne dni się nie przegrzac. Syrop z cebuli czosnku i cytryny i miodu sobie zrób. O czym świadczą te żylaki? Mam się nie pokoic. Wizytę mam za ponad dwa tygodnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Organizm jest w ciąży bardziej obciążony i dlatego choroby się gorzej odczuwa. Mnie w pierwszym trymestrze strasznie rozlozylo. Ważne by też w te upalne dni się nie przegrzac. Syrop z cebuli czosnku i cytryny i miodu sobie zrób. O czym świadczą te żylaki? Mam się nie pokoic. Wizytę mam za ponad dwa tygodnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Ela dobrze że jest już ok u ciebie :) mi hemoroidsię delikatny uaktywnil po porodzie pierwszym ale w ciąży to częsta przypadłość ja się dziś tak źle czuje głowa mnie boli cały dzień katar mam znowu tylko nie wiem czy to jest alergiczny czy nie. przed wyjazdem na urlop miałam taki katar zapchane zatoki kilka albo kilkanaście dni potem przeszło a jak wróciłam do Polski to znow to samo nie mogę się wysmarkać masakra :( Co do wózków to widze szaleństwo ja mam stary dobry x-lander po córce sprzed 3 lat i spacerówke inglesine trip i jestem zadowolona teraz tyle tych wózków ze macie dziewczyny w czym wybierac ja nie mam parcia na wózek wole kupic fajna huśtawkę/bujaczek i chyba to łóżeczko next 2 me u nas się jednak sprzyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redsky ja wlasnie czuje podobnie, zatoki cale zawalone, glowa ciezka i pobolewa, nos zatkany i strasznie ciezko sie oddycha :/ okropne uczucie. Na szczescie na gazie juz stoi gar rosolu, moze chociaz troche postawi mnie na nogi :) Ela, faktycznie wozek ktory sie nie sklada to troche problem :) ja mam nadzieje ze taki ktory wybiore bez problemu zmiesci mi sie do bagaznika w aucie. No i ze bedzie na tyle lekki ze sama bede sobie radzila ze skladaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jak się schylacie też wam cierpnie górna część brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bettyzgr
Mi brzuch nie ale cały czas mam zdtetwiale palce.a najlepiej dxis na sxkolw rodzenia jak położna zobaczyła moje stopy to była była szoku ze takie obrzęki.za to ćwiczyć to narazienie powinnam a mi każdy mówił że go normalne że woda się zatrzymuje i mniej soli więcej pić trzeba ale za głowę się nie lapali.geberalnie ja mam takie nadpuchniete stopy zawsze bo mam wysoką stpe i tak sie wydaje a teraz jeszcze muszę takie lackowate buty ze tymbardxien się tak wydaje.no ale obrzęk jest bo czułam wczoraj i dziś ze buty sa bardziej ciasne. I powirdzoala żeby dużo leżeć...jak ja kurde połowę dnia leżę...mam zaświadczenie ze mogę ćwiczyć a ona mówi że lepiej nie...i ze nieraz przez takie obrzęki to do szpitala trzeba jechać i żeby nie nosić biżuterii itd.i mówi że najlepiej zrezygnować z pieczywa.oszalec można każdy gada Co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama Maurycego swoetna jest ta stronka a ktora koszule preferujesz najbardziej do szpitala podeslij linka bo tyle tego ze ja kolowata jakas... A powiedzciie mi [prosze czy to prawda ze po porodzie nie powinno sie miec spodni spodenek od pizamy tylko koszule? pytam bo strasznie sie denerwuje ze jak bede miala sama koszule to mi przecieknie..bardziej komfortowo bede sie czula w spodniach od pizami i koszuli... Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Ja na przykład dziś się dowiedziałam, że mam niedokrwistość:( od trzech miesięcy lekarz ignorował spadające wartości:( chodzę prywatnie do Medicover i powiem wam, że tak jak mi prowadzą ciążę to sama bym sobie poprowadziła:D ręce mi opadły:) No nic wstawiłam cielęcinkę w garze ... popiję sokiem pomarańczowym i od jutra dieta bogata w żelazo :)11 mam wizytę w szpitalu i chyba podaruję sobie te prywatne wizyty:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela podobniez koszule.ja muszę mieć swoją do porodu jakąś do kolan nie dłuższą i potem na przebranie. No i sie utwierdzilam.ze paznokcie bez lakieru muszą być bez hybrydy itd.a bynajmniej jeden musi byc czysty.bo dzisiaj Pani się przygoadala moim hybrydkom hehe i powiedział a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie powinno bo co obchód koszula w górę żeby sobie zobaczyli co i jak czy się goi itp. :/ i tak poprostu wygodniej. A majteczki siateczkowe będziesz miała i te ogromne podpaski więc nic nie powinno przeciec. A jak przecieknie to podkład ba łóżku jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zalatwilam sobie cesarki. Jestem skazana na pn. Trochę mnie to już przeraża. Tym bardziej że ostatnio znajoma opowiada ze jej kuzynka miała pęknięcie 3go stopnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas koszule kazdy swoja ma miec ale jak sie zapomni czy nagle sie do szpitala dostaniesz to dawaja takie wiazane z przodu jakby z przescieradla okropne... a te podpaski gigantyczne jak sobie przypomne to smiac mi.sie chce ze takie duze ale nie mozemy miec innych swoich :-) gosciu lepiej jest jak.natna krocze niz samo ma peknac ja szyta za kazdym.razem bylam :-( teraz mysle ze moze uda mi sie tego uniknac :-) a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solange81
Koszule "granatovo" są mega, polecam i ja! Mam dwie - jedną rozpinaną z tyłu, drugą nie. Wykonanie, jakość - rewelacja! Jak będzie z funkcjonalnością - to się okaże, ale sądzę, że nie będę miała zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tych wkładów poporodowych nie kupuję się we własnym zakresie? Ja tak myślałam że muszę i te majtki z siatki też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas te podpaski daje szpital a majtki swoje a czy wszedzie tak.jest to ja nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejna noc mam przestraszne skurcze lydek.dzis plakalam z bolu.tego nie da sie wytrzymac.od poczatku ciazy biore kompleks witamin i dp tego od kilku tyg ( ze wzgl.na surcze brzucha ) 3 tabletki magnezu.macie podobne problemy? Jak sobie pomoc? Kruszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 tabletki magnezu dziennie i takie skurcze? O matko... koniecznie zglos to swojemu lekarzowi. Moze masz za malo ruchu? Ja ogolnie wychodze z zalozenia ze aktywnosc czy to w ciazy czy bez niej zawsze sluzy zdrowiu. A w ciazy jest wazna szczegolnie bo przygotowuje nas do porodu. Ale sama nie wiem co mogloby pomoc na skurcze, bo sama ich nie mam. Ja sie wczoraj caly dzien meczylam, potem noc- ciezko mi sie oddychalo, raz zimno, raz goraco. Sprobuje dostac sie dzis do internisty- jeszcze od rana gardlo mnie boli. Sama nie wiem czy takie przeziebienie moze sie jakos dalej rozwinac... nigdy nie bylam z przeziebiebiem u lekarza wczesniej ;) ale skoro i tak jestem na zwolnieniu i na brak czasu nie narzekam to profilaktycznie sie wybiore, moze powie cos uspokajajacego. Co do tego co trzeba wziac do szpitala to na stronie internetowej szpitala powinna byc lista potrzebnych rzeczy. Ja sama kupuje podklady, majtki siatkowe itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisałam ostatnio że mi na skurcze pomagało nie prostowanie nóg. Jak były lekko podkurczone to było ok. A jak prostowalam to już czułam ze ciągną łydki i skurcz lapal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty a na opuchlizne to spacery i picie duzo wody. Jak codziennie pol dnia lezysz to nic dziwnego ze woda moze sie zatrzymywac w organizmie. Staraj sie trzymac nogi wyzej i poszukaj w internecie cwiczen na poorawe krazenia w nogach- nam na szkole rodzenia pokazywali rozne proste typu krecenie kolek stopami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzuciłam palenie zaraz na początku ciąży i niewiem czemu ale tak mnie ciągnie teraz. Boję się ze jak urodze to zapale. A nie chciałabym tego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solange81
Oj mam to samo z paleniem! Też rzuciłam na początku ciąży i wbrew pozorom wtedy było jakoś łatwiej, teraz coraz częściej nachodzi mnie ochota na papierosa. Nie wiem czemu tak, powinno być łatwiej po prawie pół roku niepalenia... Póki co nie uległam jednak i nie mam zamiaru. Ale boję się, że wrócę do palenia po jakimś czasie od porodu - a w sumie to tego bym też nie chciała, bo to jednak świństwo jest. Ale tak lubiłam się zaciągnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mamy to samo. Tylko mnie dodatkowo dusilo po paleniu. W ciąży na pewno nie zapale.Ale jak będzie później to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy te kosuzle umozliwiaja karmienie? bo mi polozna mowila ze dobre sa te gdzie jest wycieta dziurka na dwie piersi kojarzycie?takie kieszonki jakby Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to te z linku można rozpiąć. Ja mam takie zapinane na środku z przodu i też się sprawdzają. Taką tylko na ramiączkach tylko bez żadnych wycięć też i też się sprawdziła. Później przy karmieniu już w normalnych ubraniach preferowałam koszule rozpinane i wybierałam takie bluzki i sukienki żeby dobrze było wyciągnąć pierś do karmienia. Nie kupowałam specjalnych bluzek do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Październik też tak sądziłam że lepiej być w ruchu za to położna mówiła żeby więcej polegiwac...i z nogami w górze też i masz kasztanowa wcierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeść mniej pieczywa więcej surówek.tylko że ja Co roku nawet przed ciaza miałam podobne problemy i mi vebescin forte tabletki pomagał nie wiem czy nie zapytam czy można to pobrać.zależy od pogody przedewszystkim.jak jest mega duszno to mi nic nie pomoże tylko nie wiem co obrzeki mają go ćwiczeń na piłce.no ale zobaczę za tydzień na kolejnym spotkaniu.zresztą wielką strats to nie będzie bo za dużo ćwiczeń nie ma podczas spotkań zaplanowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja zaczęłam sobie powoli stąpac z nogi na nogę i unosić kolano do zgiecia i ładnie uda czuje. Strasznie zastana jestem. Chyba zacznę tak delikatnie ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×