Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Darmowa lub wspolfinansowana szkola rodzenia przysluguje Ci w miescie w ktorym jestes zameldowana lub w ktorym rozliczasz podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darmowa lub wspolfinansowana szkola rodzenia przysluguje Ci w miescie w ktorym jestes zameldowana lub w ktorym rozliczasz podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak udało mi się dodzwonić i mogę chodzić na te zajęcia. Nie ma rejonizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DZiewczynki a jak dajecie rade z depilacja? ja dzis probowalam ale boje sie wyginac ze tak powiem... Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daje jeszcze radę ale już ciężko:) bardziej po omacku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnośnie depilacji- w domu dzień przed planowanym cc goliłam nogi opierając je na wannie, brzuch ogromny, ja jadę na ślepo bo nic nie widać i trahh- ścielam maszynką niezły kawałek skóry z nogi, krew się lała jak ze świni nie mogłam tego zatamować, pojechalam do szpitala z wielkim plastrem na nodze bo rana byla zygzakowata. Minęło blisko 1,5 roku a ja mam bliznę mimo smarowania tej krechy. Cos tam nawet położna dopytywała ale nie zagłębiałam się w temat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to już z półtora miesiąca nie widzę co pod brzuchem i jadę na wyczucie hehe kiedyś się zacielam przy bikini i miałam krew na bieliźnie.myślałam że dostanę zawału hehe.a nogi to daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie nogi ok, a tam na ślepo, lusterko przykładam i patrzę gdzie jeszcze poprawić.Ale ta czynność jest dla mnie męcząca. Ostatnio się tak zastanawiałam jak ja urodze skoro takie czynności sprawiają że się męczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Slyszalyscie o tej dziewczynie z miesniakiem na macicy jak ja na porodowce potraktowali? Szok. Im bliżej porodu tym bardziej się boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
No ja czytałam ten artykuł... w sumie to dla niej bardzo przykra sytuacja... lipa z drugiej strony bo nie miała ze sobą wyników badań... miałam podobnie jak poszłam wycinać tarczycę:( lekarz potem mi wytłumaczył, że nie mógłby zaryzykować i przeprowadzić operacji bez dokumentacji, bo gdyby coś poszło nie tak to całą odpowiedzialność poniósłby on... a nie chciałby narazić mojego zdrowia i życia:/ Gościu to jest skrajna sytuacja... jeśli tak nakręcają Cię tego typu artykuły to nie czytaj ich... jak nastawiasz się na kłopoty to nawet jak poród będzie przebiegał sprawnie to Twoje złe emocje wszystko będą niweczyły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki byłam dzisiaj na usg, malutka waży 1220g, szyjka się wydłużyła do 32mm, łożysko się nie pogorszyło, więc dobre wieści :) Aż mi się lżej na sercu zrobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Paelka, cudowne wieści! Nawet nie byłam świadoma, że szyjka w ciąży jak się skróci to może znów się wydłużyć. Oby tak dalej :) Ja mam jutro wieczorem usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paelka to moze cie wypuszcza wkoncu bynajmniej jest szansa z drugiej strony w domku czlowiek tak lezec nie bedzie ale dom to dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Super Paelka :) tez nie wiedziałam że szyjka sie moze wydłużyć... :) ja dzis o 18 mam wizytę, badania mi wyszły ok co do depilacji to u mnie tez ciężko pomaga troche lusterko :) macie juz dziewczyny wyprawke rzeczy do szpitala, kosmetyki i takie typu rożek, pościel do łózeczka? bo ja jeszcze nie w 1 ciązy wszytsko miałam wczesniej a teraz jakoś tak zwlekam, mam juz zapakowany koszyk na allegro z róznymi pierdółkami i kosmetykami musze tylko zapłacić. MAm też wybraną pościel, rożek i ten kokon w sklepie internetowym ale tez jeszcze nie kupione.Ubranek tylko troche kupiłam i wyciągnęłam po córce ale musze wyprać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze wyprawki nie mam jedynie chusteczki nawilzane recznik kocyk pampersy szczoteczke do wlosow i krem.na pupe :-) tylko tyle ...ciuszki mam bo podostawalam a kupic musze ubranko do szpitala aspirator do noska butelki smoczek cos do kapieli pieluchy tetrowe a reszte to sie podokupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam prawie wszystko po synku. Ubranka 56-62 już leżą wyprane w szafce dwie paczki pieluszek 1 też kupione chusteczki i kosmetyki też mam bo starszy synek używa. Brakuje mi tylko smoczka ale to kupie jak się okaże że potrzebny i podkladów poporodowych dla mnie do szpitala. Kremów do pupci nie kupujcie bo dostaniecie pewnie w szpitalu pudełka z próbkami i zobaczycie który będzie pasował dzidziusiowi ja kupowałam i teraz parę różnych leży bo uczulenia dostawał a działa tylko bepanthen. Pieluszek i chusteczek też nie ma co zapasów robić bo się może okazać że po paczce wyjdzie uczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kupujecie jakieś ubranka w second handach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Paelka a jaka miałaś szyjkę zanim się wydluzyla? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Jak wpadlo mi coś fajnego w oczy to kupiłam bo i tak te ciuszki są na chwilę po miesiacu czy nswrt tygodniach dziecko wyrasta a będą czyste wybrane wiec nie widzę powodu dlaczego by nie kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bepanthen jest też dobry przy karmieniu na poranione brodawki. Oscenisept na pępuszek i ranę jakby było krocze nacinane. I gencjana na spirytusie też do pępka i do tego większe gaziki i do pępuszka też zwykłe patyczki do uszu bo trzeba go dokładnie czyścić. Sól fizjologiczna do noska i oczu w razie ropy. Jeśli macie dziewczyny jakieś pytania to pytajcie jestem jeszcze świeża w temacie bo mam dopiero roczniaka to jeszcze trochę pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź 1. Wagą dziecka te 0 są dla wcześniaków bardziej do 2.55 kg Chyba tam pisze. I weź tylko dwa opakowania bo z 1 dziecko szybko wyrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie są w 1 dzień po 1 zł. I większość mam z second handu bo właśnie dziecko szybko rośnie szybko też brudzi:) i nie szkoda wyrzucić jak się nie da odeprać . I u mnie mam taki fajny sklep że sprowadzają ze Szwecji i są te ubranka dobre jakościowo i nie zniszczone wcale. Lepsze według mnie też mają zapięcia przy szyi nie tak jak w sklepach że większość na zakładkę tylko zapinane i przy rękawach lepiej zrobione. Śpiworek i otulacz też po 1 zł kupiłam. Oczywiście też mamy nowe ze sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyprawkę mam już prawie skompletowaną, ale nadal jest trochę rzeczy do kupienia. Czekam teraz na przesyłkę z apteki Gemini, bo tam kupiłam większość rzeczy do szpitala i kosmetycznych. Ubranek mam sporo, wszystko nowe bo w SH nie umiem kupować, a wśrod rodziny i znajomych niestety nie mam jeszcze dzieciaczkow więc nie miał mi kto oddać ;) Ale kupowaliśmy wszystko po trochu praktycznie od początku ciąży, szukaliśmy dobrych ofert i okazji więc nie jest źle. Mamy już też pieluchy tetrowe i flanelowe, rożek, śpiworek, monitor oddechu, kocyki szyje teściowa. Czapeczki, kombinezony na zime, niedrapki profilatycznie. Dwie paczki Pampersów premium care 1 bo była w poniedziałek promocja w Super Pharm i paczka 88szt kosztowała tylko 35 zł ;) Polecam stronę mlekoipieluszki.pl bo tam na bieżąco są wszystkie takie promocje zebrane. Mamy też butelki i smoczki i dużo próbek kosmetyków - ze szkoły rodzenia. Do kąpieli będziemy używać olejku z migdałów, nic więcej na razie nie kupuję. Koszule do karmienia zamówiłam przez internet. Teraz na allegro kupuję klin pod materac (żeby dziecko miało wyżej główkę jakby ulewało), pokrowiec na materac, prześcieradło. Pościel żadna na początek niepotrzebna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Redsky daj znac co i jak!! Paelka cieszymy sie :) Ja ide w poniedzialek rano na wyniki do ginki na pomiary wagi itp Mam nadzieje ze rosniemy i mala przytyla bo 500 to malusio:( Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela twoja jeszcze przegoni nasze z waga :-) od razu pisz jak.wrocisz co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Ja mam już wszystko :)) i mam tego duuuużo:) wszystko poprane, poprasowane :) czeka na synka:) jedynie zabawek mam mało :( ale na początek wystarczy :) cieszę się, że wcześniej to wszystko załatwiłam bo mogę teraz cieszyć się wakacjami a i siły i cierpliwości coraz mniej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Cześć dziewczyny, my byliśmy wczoraj na wizycie i wszystko jest dobrze całe szczęście. Mała wazy 1300g. Wyprawkę cały czas kompletujemy Ale już dużo mamy. Przy drugim dziecku jakoś to wszystko wolniej mi idzie z tym kupowaniem. Paelka super ze u Ciebie lepiej! Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Jedynie do szpitala jeszcze nic nie mamy kupione Ale myślę że zdążę ze wszystkim. Ela Twoja mała na pewno też podrosla, będzie dobrze. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×