Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wszystkie konsekwencje ciazy po 40tce

Polecane posty

Gość gość

chcialabym zeby odezwaly sie tylko kobiety ktore urodzily pierwsze dziecko po 40 tce. jak wytrzymalo ciaze i porod wasze cialo, jak sie zbieracie-zbieralyscie po porodzie, czy udalo wam sie wrocic do dawnej sylwetki. A co z konsekwencjami zdrowotnymi? czy wszystkie mamy ktore zdecydowaly sie na pozna ciaze byly zupelnie zdrowe i wysportowane? i jak teraz jest? dajecie rade z dzieckiem? jak to wszystko u was wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie doczekasz się. One wszystkie świetnie przeszły ciążę, super poród. Każda ma super grzeczne i zdrowe dziecko itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci urodzone przez kobiety w późniejszym wieku są bardziej narażone na choroby np mężczyźni na raka jądra.To przykład z życia znam kogoś kto zmagał się z tym problemem. A jeśli chodzi o ciało to sama jestem ciekawa.Chociaż zaraz....przypomniałam sobie, znam jedną dziewczynę, która tak późno rodziła i ma duży brzuch, taką pozostałość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...myślałam że jednak da sie tu z kims pogadac...szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja koleżanka urodziła pierwsze dziecko w wieku 29 a drugie w 41 ,wcale nie wygląda na swoje lata szczupła , teraz ma 43 i nikt by nie powiedział że tyle ma lat, ciąze bez cesarskiego ciecia i dzieci zdrowe i fajnie się rozwijają , myśle że zależy to od wielu czynników , ja znam osobiście mame która urodziła w wieku 25 lat a wygląda na ponad 45 ,jest otyła itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do autorki - czy to twoja byłaby pierwsza ciąza czy kolejna po 40 tce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja urodzilam po czterdziestce ale nie pierwsze tylko kolejne, porod bardzo szybki, dziecko zdrowe ale urodzilo sie dosc male w 38 tyg 2500kg, dzis ma 8 mies i swietnie sie rozwija co do figury, oj ciezko wrocic do dawnej sylwetki, trudniej pozbyc sie zbednych kilogramow, brzuch jest brzydko wzdety chociaz cwicze, ale ogolnie to wszystko jest w porzadku, maly zdrowy a moje macierzynstwo jest bardzo rozsadne i swiadome w porownaniu z pierwszym dzieckiem ktore mialam w wieku 21 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może to kwestia ogólnie genów jeżeli chodzi o sylwetke po ciązy ja szybko wróciłam nie stosując zadnych ćwieczen porostu mam taki metabolizm i szczupła budowę ciała , uważam że każdy wiek na ciąze jest dobry chociaż osobiście tak do 4o rż jeszcze bym się zdecydowała później już nie ale to tez zależy też od wieku mężczyzny mój jest starszy i po 40 tce już nie chce być ojcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do autorki - a duża róznica wieku jest miedzy twoimi dziecimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja urodziłam swoje drugie dziecko w wieku 40,5 i była to cesarka córeczka zdrowa , ciąza druga i inaczej przebiegała niż pierwsza ale wtedy byłam dużo młodsza ciąza przed 30 tką, tylko ze ja nie wyglądam na 40 tke więc trochę łatwiej ale opinie jednak znajomych są różne - ja się tym nie przejmuje ważne ze mam upragnione drugie dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ciesze się ze zdecydowałam na ciąze drugą w wieku 40 lat. macierzyństwo jest dojrzalsze bardziej ciesze się z tych chwil niż wtedy gdy miałam 30 lat, a konsekewncje u mnie są pozytywne więcej radości no i podsumowanie na 40 tke mam 2-ke dzieci -super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie uważam ze dzieci urodzone po 40 tce są narażone na choroby bardziej, teraz jest mnóstwo 20- tek które wogóle nie mogą zajść w ciąze a jeżeli w wieku 40 tu się uda tylko się cieszyc w tych czasach gdzie jest tyle zaburzen hormonalnych u młodych dziewczyn i u młodych mężczyzn którzy sa już nie zdolni co poniektórzy żeby zostać ojcami ze względu na słabe parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja bylaby to pierwsza ciaza a partner jest mlodszy ode mnie...ale bardzo bardzo sie waham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam 39 lat gdy urodziłam i wiem, że najgorszą konsekwencją jest wiadro pomyj jakie wyleją ludzie za plecami i na forach typu kafe. W końcu jakoś to do człowieka dociera głuchym telefonem no i czyta się całą masę wulgaryzmów na swój temat. Dla mnie to było strasznie nie przyjemne i przykre. Może są ludzie których można lżyć i się tym nie przejmują ale ja taka nie jestem i wątpię, że po którejkolwiek z was by to spłynęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdojrzala
A zazdrasc,kuźwa przez was ptzemawia,ja urodzilam 50jestem sojrzala piekna kobieta,to opinia tych,ktorzy mnie znaja,lub tez nie ,albo z widzenia mam cudowna corenke 3latka ma i nikt mnie nie nazywa stara baba,dziecko drugie zdrowe i ponad 4kilo urodzilam silami natury naturalnie zaplodniona,co kopry wam opadly,git,pozatym moje cialo,moj wybor,zazdrodc jest najgorsza i te mlode sa zwiedle czesto i rozpacz przemawia przez nie przemawia i lata staran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.25 a jak idzie pani z córką to wszyscy mówią o jaką śliczną ma pani wnuczkę... :P. O przepraszam pani pewnie z tych osób co w wieku 50 lat wyglądają na 30...:P. 50 lat a poprawnie zdań i z kulturą to pani nie potrafi spleść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam sporo kolezanek i wsrod rodziny ktore pomimo iz zaczely starania o dziecko ponizej trzydziestki nie maja dzieci chociaz juz minelo sporo lat, znam conajmniej 5 kobiet ktore nie maja dzicka choc staraja sie juz wiele lat i sa mlode, uwazam ze jezeli kobieta jest zdolna urodzic dziecko okolo czterdziestki niech rodzi, jak ktos ma problemy ze zdrowiem to w wieku czterdziestu lat i tak trudno mu bedzie zajsc w ciaze lub w ogole bedzie to niemozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci urodzone przez kobiety w późniejszym wieku są bardziej narażone na choroby np mężczyźni na raka jądra.To przykład z życia znam kogoś kto zmagał się z tym problemem. A jeśli chodzi o ciało to sama jestem ciekawa.Chociaż zaraz....przypomniałam sobie, znam jedną dziewczynę, która tak późno rodziła i ma duży brzuch, taką pozostałość . x nie ma to, jak poteoretyzować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 40 sa na ogol okreslone warunki - kobiety maja lepsza sytuacje mieszkaniowa, finansowa, od lat tego samego partnera, przewaznie dziecko jest planowane. Kobieta , ktora sie na nie decyduje ma dobry stan zdrowia, czuje sie mlodo , uwaza ,ze bedzie w stanie wychowac i utrzymac dziecko , wie, jak dbac o siebie itd, wiec radzi sobie lepiej z ciaza niz by to wynikalo tylko z jej wieku. Pisze NA OGOL, bo bywaja i wpadki. Ja np.wprawdzie dzicecko rodzilam nie po 40, ale w wieku 38 lat, nigfy nie bylam specjalnie wysportowana, ale ciaze i macierzyństwo znosiłam bez problemow, takze powrot do wagi i koncycji sprzed ciazy.Moze dlatego,ze to bylo moje drugie dzicko ( choc pierwsze tez poźne), wiec mialam doswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie prawda że dzieci po 40 tce sa narażone na choroby bzdura ktoś wyżej napiał- jeżeli rodzice sa zdrowi , to nie trzeba się obawiać - pisza tak osoby młode które zazdroszczą ze taka 40 tka była zdolna zajść w xciaze a taka 20 czy 30-tka nie - popieram mamy 40 - letnie wcale nie należy przejmować się takimi wpisami cieszyc się macierzyństwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośc co podisuje x pod tekstem - wszędzie na forum wszystko i wszystkich krytykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
konsekwencją ciązy po 40 tce jest krytyka niektórych osób ale czasy na rodzenie 18 plus już dawno minęło a też ludzie zyją dłużej i dłużej pracują więc bez sensu słuchac takich durnot ze 50 tka to stara i idzie z wnukami bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według kafeterianek to 50 lat to dobry czas na dziecko, a kobieta mająca 25 lat to patologia...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jak kobieta ma 50 lat i idzie z dzieckiem np. 10 letnim to nie babcia chociaż urodziła w 40rż - gościu wyżej myśl logicznie a nie się oburzasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.53 haha dokładnie!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25 lat może być patologia jak najbardziej a taka 40 tka ma dom ,prace kase ,fajnego faceta no i czas na dziecko a i dobrze wygląda - zazdrościsz to spójrz w lustro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
40 latka lepiej wygląda od 25 latki, no na pewno jest czego zazdrościć... to samo można mić 10 lat wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
40 latka tez może być patologią...czasami ta 25 latka bardziej nadaje się na matkę niż 40 latka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boze czy jest jakikolwiek temat na ktory by mozna konstruktywnie porozmawiac a nie wyzywac i ublizac.....kim wy ludzie jestescie?ciekawe czy tez tak pisalibyscie jadac po ludziach gdyby sie trzeba podpisac z imienia i nazwiska.....masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepychanki zazwyczaj się zaczynają jak jedna osoba wyrazi swoje zdanie, drugiej się to nie spodoba i napisze oczywiście, że to zazdrość itp...i tak się zaczyna. A każdy ma prawo do własnego zdania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×