Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wszystkie konsekwencje ciazy po 40tce

Polecane posty

Gość gość1979
W tym roku kończę 38 lat, mam dwójkę dzieci w wieku 10 i 12 lat....i marzy się nam maluszek. Niestety od 8 miesięcy narazie nam nie wychodzi :-( ....jesteśmy jednak dobrej myśli, bo marzenia przecież się spełniają jeśli tylko się bardzo chce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalafonia74
Rzeczywiście, w dziwnym kierunku zmierza ta dyskusja... Ja mam 42 lata, pierwsze dziecko: wpadliśmy z mężem jak nastolatki od pierwszego w życiu nie do końca ostrożnego razu. I w rezultacie, na pierwszej od lat wizycie u gina, jego radosny okrzyk: jest!!! Zawsze myślałam, że jak zajdę w ciążę to będę rzygać tak daleko jak widzę, złapie mnie depresja, żylaki, a wredna to będę taka, że się mąż ze mną rozwiedzie. I co? Ciąża super (na koniec nadciśnienie i skutkiem tego cc, ale też wspominam wesoło;) może to nawet był najlepszy okres w życiu, bo jakaś taka zadowolona ze wszystkiego byłam. Nie brałam nic tylko kwas foliowy, nie oszczędzałam się specjalnie. Byłam nawet na Woodstocku;) I na prawdę nie spotkałam się z ani jedną uwagą krytyczną odnośnie mego wieku, wszyscy krewni i znajomi bardzo mnie wspierali. A mała na razie zdrowa, uśmiechnięta. A ja ciągle taka sama radosna jak i w ciąży, usiedzieć na tyłku nie mogę i w 2 mies. po porodzie jestem chudsza o 5 kg niż przed ciążą. Jeżeli tylko dziewczyny chcecie i możecie mieć dzieci po 40 to nie pytajcie nikogo na forach tylko bierzcie się do roboty. Prawda jest taka, że jesteśmy silniejsze i zdrowsze niż większość obecnych 20-latek. A radości tyle że hej! Pozdrawiam wszystkie świeżo upieczone mamuśki po 40-tce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tak wciskajcie wszystkim kit o tym jakie to wy pelne energii w przeciwienstwie do 20-latek. NA BANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fakt obecne 40 tki sa o wiele zdrowsze i płodniejsze niż 20 tki obecne gdyż to wina szczepien tego pokolenia młodszego i efekt jest widać po tym ze coraz więcej ludzi 20 letnich ma problemy z bezpłodnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalafonia74
Ha ha, ale szybka i zgryźliwa riposta;) Ale nic co napisałam nie jest nieprawdą, małe dziecko wyzwoliło we mnie same dobre emocje. Nie wiem, czy mam więcej energii niż statystyczna 20-latka, ale na pewno więcej niż ja w tym wieku. Do wszystkiego musiałam dojrzeć widocznie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z kolei mam 3 dzieci. Pierwsze urodzone jak mialam 23 lata, drugie - 27, trzecie to wpadka - 39 lat mialam. I prawde mowiac najwiecej energii i sily mialam przy pierwszym dziecku. Najmlodsza corka ma teraz 3 latka i mam juz szczerze dosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamy po 40tce ciesza sie najbardziej krotko po porodzie i dopoki dziecko jest male, potem sie dopiero zaczyna jazda jak wychodzi roznica pokolen. Miej prawie 60 lat i rozwydrzonego buchajacego hormonami 17-latka na glowie, powodzenia w dogadaniu sie z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest bzdura. Ludzie się robią coraz bardziej tolerancyjni i mniej upierdliwi wobec wybryków kazdegi kolejnego dziecka. Pierwsze ma zawsze najbardziej przekichane jeżeli chodzi o dyscyplinę, obowiązki etc. O wszystko musi walczyć z rodzicami, a najmłodsze, to już luz blues. Ja nie mogłam pójść na imprezę, musialam ukrywać chłopaka przed ojcem, byłam wiecznie "uziemiana", a najmłodszą siostrę już ten sam, tyle że podstarzały papcio sam dowoził do jej faceta do domu, gdzie sobie zostawała na noc i wręczał ochoczo kasę, żeby sobie dziecko kupiło jakąś sukienkę na imprezkę i poszło do kosmetyczki. Dziecko wracało następnego dnia i mamusia poiła soczkiem na kaca i gotowała rosołek. Ja w tym wieku miałam godzinę policyjną na 10 tą i obciach przed znajomymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym urodziła mając 39 lat to ostatnia granica wiekowa dla mnie po 40 już nie chce mieć dzieci ale popieram jak ktoś pierwsze chce a ma 40 lat , moja babcia urodziła trzecie dziecko w 45 lat, teraz ma 95 i ij ej najmłodza córka ma 50 lat ,doczekała się nawet pra prawnuków ,ma najlepszy kontakt właśnie z ta najmłodsza córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×