Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

50 dych na jedzenie na 3 dni dla rodzicow z dzieckiem prosze o przepisy

Polecane posty

Gość gość

Jestesmy w trudnej sytuacji, pieniadze dostaniemy dopiero we wtorek rano. Do tego czasu mam 50zl na 2 osoby dorosle i dziecko 7l, musi wystarczyc na 3 dni jedzenia obiady i kolacje. W domu mamy make, jajka, cukier, olej, ryz, makaron, przyprawy. Prosze o liste skladnikow jaka najlepiej kupic za 50zl, zeby przygotowac cos sensownego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chleb posmarować masłem. Koniec przepisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makaron z serem białym chudym, z solą lub cukrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciężko. ..z tego co masz możesz zrobić makaron z jajkiem lub ryż i jajko sadzone nalesniki . Za 50 zł możesz dokupić mięso ziemniaki coś na kanapki pieczywo. Sorry ale co robicie ze do takiej sytuacji dochodzi przecież macie dzięki ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic mi nie przychodzi do glowy. Chleb , maly paszczet , 5 plastrow wedliny i chyba tyle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyplata sie rozeszla i braklo do 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy mówicie?? Za 50 zł naprawdę da się przeżyć te 3 dni. Pierś z kurczaka ostatnio kupowałam za 10zł kg. Pałki z kurczaka też jak w promocji to za 5 zł można kupić do tego zupę mrożoną za 3 zł i obiad jest. Chleb zwykły biały bo najtańszy, jakiś pomidor, żółty ser też nie najdroższy ale w biedronce za 3 zł kupi. Twaróg to 2,5zł. Zdrowy a dobry. Jajka masz to już jakieś śniadanie. Jeden dzień naleśniki albo nawet placki ziemniaczane. Ja sama raz na jakiś czas lubię sobie placki ziemniaczane zjeść. Kasza z warzywami na obiad też drogo nie wyjdzie a zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może rosół drobiowy? Z warzyw z rosołu zrobić sałatkę jarzynową a mięso z rosołu do czegoś wykorzystać? Zależy, co lubicie jeść .Trudno doradzać. Na pewno dacie radę te 3 dni przeżyć i zjeść całkiem smacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na rosol sa potrzebne warzywa , kura,makaron , jakas zielonka i 50zl poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj można coś wykombinować. Masz ryż. Możesz dokupić jabłka. Zetrzeć dodać trochę miodu, cynamonu i będzie posiłek np. na kolację lub nawet na dwie. Kup jakąś kaszę np. jaglaną. Do tego kilka jabłek. Ugotuj na mleku i masz pożywne śniadanie. Ugotuj cały gar zupy np. grochowej lub pomidorowej. Spokojnie możecie jeść np. 2 dni. Warzywa nie są takie drogie. Trochę mięsa np. kurczak. Nie polecam kurczaka z supermarketu, ale w takiej sytuacji to naprawdę tanie danie. Możesz kupić szpinak mrożony. Jest tani. Masz mąkę, jajka. I możesz zrobić naleśniki ze szpinakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe co autorka zrobi jak (nie daj boze) rozchoruje jej sie dziecko? Wizyta u lakarza i co???? W aptece zoonk. Jak mozna sie tak wyj***c z kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup parowki to jest tanie, z tego co masz usmaz naleśniki. Parowke zawiń naleśnikiem keczup i do piekarnika. Proste a zawsze dobre. Zupa smieciowka czyli wszystkie warzywa przyprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na rosół 50 zł? To nie wiem jakie Wy rosoły gotujecie ;) Ja zwykły drobiowy rosołek mam ugotowany za grosze - i nie na kostkach rosołowych. Ale to był tylko przykład. Za 50 zł spokojnie na obiad można kupić kurczaka (udka lub piersi z kurczaka lub skrzydełka), dodać do tego ryż, zetrzeć marchewkę jako surówkę i masz tani obiad. 50 zł na 3 obiady plus kolacje to chyba kwota, z której da się coś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka lubimy mieso, ziemniaki, surowki, zupy krem. Myslalam zeby kupic mieszanke mrozonych warzyw, sos slodko kwasny albo pomidorowy, kawalki kurczaka do tego ryz. Nalesniki tez tanie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeden obiad: ziemniaki pieczone w ziołach (pokrojone na kawałki), udka pieczone, surówka drugi obiad: kotlety z piersi kurczaka, ryż, surówka trzeci obiad: spaghetti z sosem pomidorowym i mielonym Każdy z tych obiadów to nie więcej niż ok. 10 zł. Za 20zł możesz kupić chleb, wędlinę, ser a jajka masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zostaw kase na chleb, bochenek dziennie powinien wam starczyc na sniadania i kolacje (jak mąż je więcej- trudno niech nie żre przez te 3 dni, przynajmniej schudnie), poza tym kup ziemiory, najlepiej wielki wór to starczy na dłużej. Obiady kartoflanka, kolejnego dnia placki ziemniaczane, kolejnego zapiekanka z ziemniorów. Jak zescie nieporadni zyciowo zapychajcie sie jak swinie- ziemniakami. Dla zachowania ekstrawagancji kupcie rukolę (jeszcze starczy hajsu po kupnie ziemniaków i chleba)- kładzcie na kanapki albo na co tam chcecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:18 MISTRZ :D:D:D Ale ma racje, ziemniaki tanie i spokojnie przygotujesz na ich bazie obiad na 3 dni. Reszte pieniędzy zostaw na pieczywo, ewentualnie jakiejś dodatki na śniadanie/kolacje. Mozesz kupic płatki owsiane, tanie i 3 dni możecie wcinać na sniadanie- gotowane na wodzie z dodatkiem jabłek czy cynamonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dokupi maslo do chleba to na rukole chajsu braknie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MOŻE JA NAPISZE PRZEJRZYSCIEJ: 1. naleśniki z dżemem, (obiad, kolacja) 2. ryż biały (kilogramowy tanszy) pare jabłek(3 duze) - gotujesz ryz, układasz potem na dnie wysokiego garnka, na spod troszke masła-margaryny-i ryz, jabłka starte z cukrem, na to ryz przykrywasz i dusisz dopoki ryz nie dojdzie z jabłkiem/. Nadaje sie na kol;acj***ardziej 3. Chleb z jakąs mielonką, dżemem, /kolacja, sniadanie/ 4. ZUPA jest najwazniejsza - tanio!- kup porcje rosołową (okolo 3-4 zł) ugotuj jak rosół, 1 marchewka, seler (pietruszka jest droga). Dodajesz ziemniakow. Na koniec jak juz sie to podgotike, dajesz posiekana cebulke - taka typowa zupa ziemniaczana, dobra, sycaca. Jesli starczy Ci pieniedzy na maly kubek smietany to juz w ogole super danie.Mozna nie miec drugiego dania, ale trzeba pojesc zupy goracej, mozna popchnac chlebem. Na tej samej identycznej zasadzie ugotujesz pomidorową. Nawet jak kupisz 2 porcje rosolowe, maly koncentrat, ryz (kilogramowy) masz na 2 dni, tak samo: ogorkowa - juz mi brak pomyslu. Grochowa ylaby bardziej sycaca, ale boczek i kielbasa kosztują... 5. Lubicie wątróbkę? Jest bardzo tania. 1 kg to grosze... ja robie tak: moczę ja kilka razy w zimnej wodzie, aby sie oczyscila, okolo 1 h. Kroje na ładne kawałki (nie za duze, bo nie lubie), rozgrzewam smalec na patelni, obtaczam mąką i smażę (nie lubie z cebulą, ale mozna dac wtedy robi sie taki sos) i juz masz drugie danie za grosze, 6.Kup sobie sporo ziemniakow i dawaj do wątróbki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jablka i cynamon tez trzeba kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana ktos wyzej napisał rosol z kostk rosolowej, bez urazy ale to syf jest, lepiej kupic porcje rosolowa i na tym ugotowac.... litosci nie wiecie co w tej gownianej kostce jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cunamonu nie trzeba, wystarcza jabłka, 3 dokladnie i ryz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no sory, jakbym ja była w takiej sytuacji, chociaz to nie wyobrazalne, bez problemu przezylabym na ryzu i makaronie przez trzy dni, na sniadanie owsianka, na kolacje chleb- nawet z najtanszym pasztetem, jeszcze bym zaoszczedziła coś z tych 5 dych :D . 3 dni takiego żarcia was nie zabija ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 dzien obiad palki pieczone z kurczaka, ziemniaki/ryż i marchewka gotowana, plus jak masz to z groszkiem 2 dzien wątróbka, ziemniaki, surowka z kapusty kiszonej lub ogorek kiszony 3dzien barszczyk/ maślanka, sadzone jajko, ziemniaki lub krupnik ( kasza, warzywa i mięso w zupy z musztardą można zjeść. Na kolację jakieś naleśniki, twarożek itd, jabłko/banan (dla dziecka) Grunt, żeby dziecko miało ze 4 posiłki, a wy możecie skromniej. Nie robisz latem jakichś przetworów, sosów do makaronu ryżu, jak wszystko jest tanie? w takich sytuacjach by was poratowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak we wtorek rano nie dojdzie przelew??? To co?? Zeby w sciane. Oj ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:18 zycze ci z calego serca zebys poczula sie jak autorka podła myszo, o jakze poradna zyciowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko nie kupuj gotowych sosow, to jest drogie :/ bo ja za 4 zl nie widzialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy jestescie jakies piertolnięte za przeproszeniem. W domu ma jajka wiec mozna zrobic omleta wytrawnego (z pomidorami i fetą-7zł bo reszte już ma). Obiad jest. Kolejny dzień filet z kurczaka z ryżem i mix warzyw. 15 Kolejny dzien zapiekanka z makaronem i brokułem oraz serem. 13 zł Obiady już ma i zostaje jej 15 zł Chleb i ser zolty i ogorek. Wsio. Żreć nie muszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ugotuj jutro rosół, na dwa dni będzie. W Carrefour ćwiartki z kurczaka często po 4 zł za kg są, kup 2kg to 8 zł wyjdzie, najtańszy makaron w tym hipermarkecie jest po 1zł to kup 2 paczki, plus warzywa na tacy 3zł to masz 13zł, do tego dokupić ziemniaki, nie znam ceny bo mamy własne no ale liczę 3zł za 3kg?to będzie 16zł. Surówke ja robię z tych warzyw z rosołu dodaje tylko jabłko starte, ćwiartki wyciągniesz z rosołu i będą na drugie danie.dokup koncentrat pomidorowy jakiś tani za 2zł i na rosole zrobisz pomidorowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za przepisy. Mozecie polecic jak zrobic sos do makaronu? bo te w gotowych sloiczkach sa b drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×