Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy daje się pieniądze na ślub cywilny?

Polecane posty

Gość gość

Witam uśmiech Na mój własny ślub nie zanosi się, ale zarejestrowałam się na Waszym forum, gdyż mam problem ze ślubem kuzynki. Otóż moja kuzynka niedługo bierze ślub cywilny. Ślub cywilny bierze ze względów dopełnienia pewnych koniecznych dla niej formalności. Jednak pewne jest to (jak zaznacza sama zainteresowana i jej narzeczony), że za 2-3 lata odbędzie się ślub kościelny. Po ślubie cywilnym odbędzie się przyjęcie w restauracji na 20 osób (najbliższa rodzina), które potrwa ze 4-5 godzin. Kuzynka napisała mi dzisiaj, żebym, cytuję "absolutnie nie kupowała nic drogiego, będzie ślub kościelny to dopiero wtedy. Jeśli chcesz to co najwyżej jakiś upominek lub kwiaty". Zapytałam się kuzynki i powiedziała, że w ramach upominku może być wino. Czy w takim razie powinnam dawać pieniądze jako prezent? Jeśli tak, to ile? Proszę o pomoc, bo jestem w prawdziwej kropce, a ślub już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób tak jak mówi kuzynka. Wino plus kwiaty teraz, koperta przy okazji kościelnego. W sumie dobry pomysł z tymi dwoma osobnymi ślubami, ułatwia bardzo wiele spraw, daje czas na uzbieranie na wesele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba na każdy ślub czy kościelny czy cywilny trzeba dać kopertę. Ja na swój ślub cywilny długo szukałam butów w których nie odpadną mi nogi po godzinie. Moja koleżanka poleciła mi firmę www.gamis.com.pl. mają bardzo wygodne buty nawet na wysokiej szpili :) I tak było buty na szpilce zdjęłam dopiero w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No chyba na każdy ślub czy kościelny czy cywilny trzeba dać kopertę. Ja na swój ślub cywilny długo szukałam butów w których nie odpadną mi nogi po godzinie. Moja koleżanka poleciła mi firmęwww.gamis.com.pl. mają bardzo wygodne buty nawet na wysokiej szpili usmiech.gif I tak było buty na szpilce zdjęłam dopiero w domu. x Czy was zupelnie pokręciło z tymi reklamami na "krzywy ryj "? Autorka pyta o prezent dla kuzynki, a ta pieprzy o swoich butach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ,niech jej buty kupi w prezencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie oczekiwalabym prezentu (ani kasy) na slub. Na wesele jak już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem powinnaś kupić kwiaty, np. w http://kwiaciarniasonia.com/, do tego butelkę wina, skoro kuzynka tak chciała. Warto w takich kwestiach szczególnie uszanować jej zdanie i jej prośbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro kuzynka udzielila Ci odpowiedzi, to nie ma co glowkowac. Zalezy od sytuacji. My bralismy z mezem slub cywilny na 30 osob, ale potem robilismy wesele. Takze my akurat dostawalismy koperty plus wino, bo tak odpowiadalismy gosciom, kiedy pytali. Oprocz tego pojawily sie tez kawy, zestaw kieliszkow do wina oraz filizanki do kawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×