Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbarus

schudne przed 60 urodzinami cz.3

Polecane posty

Gość gość
1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzialyscie nowy sondaz???? PiS - 29 proc, PO - 27 - to wyniki nowego sondażu Kantar Millward Brown dla TVN • Do Sejmu weszłyby jeszcze Kukiz`15 - 10 proc., Nowoczesna i SLD - po 8 proc. Wylaczam rozsadek i ciesze sie jak dziecko. Jola czy ty to widzisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soniu widze to i wspolnie z Toba sie ciesze jak dziecko.Bedzie jeszcze normalnie ,dozyjemy tego. Co do opieki nad seniorami. Pisalam wczesniej ,ze nie chce komplikowac zycia moich corek i sama wybiore dom zlotej starosci dla siebie.Nie potrafie byc tak egoistyczna i wymagac od dzieci opieki, ktora nie nalezy do przyjemnych. Ale tez nie narzucam innym mojego zdania-kazdy robi jak chce-wolny wybor. Nikogo nie krytykuje ,zawsze mowie ze podziwiam Was .Mamy XXI wiek i inne czasy, nie ma juz rodzin wielopokoleniowych co nie znaczy ze dziadkow odstawiamy do kąta. Niektorzy celowo przekrecaja moje wypowiedzi, albo nie czytaja dokladnie.Basienka 54 miala mame kilka m-cy poza domem i obie byly zadowolone.Seniorka wcale nie cierpiala,nikt sie nad nia nie znecal i do niczego nie zmuszal. Kazda matka ma obowiazek opieki nad dzieckiem ktore urodzila ale co do opieki nad seniorami mamy wybor i to juz zalezy od poszczegolnej osoby. I nikomu nic do tego , jaka rodzina podejmie decyzje . Nikt nie umiescilby swojego rodzica wbrew jego woli w domu opieki,to jest chyba jasne. Takie decyzje podejmuje sie wspolnie wraz z seniorem, jezeli jest to mozliwe. Kazda sytuacja jest inna-np jezeli mama Soni bylaby agresywna ,zagrazalaby sobie i otoczeniu( a sa takie przypadki i to czesto)to co nadal bylaby w domu narazona na niebezpieczenstwo??Nie nam oceniac i krytykowac ,jezeli to tylko wspierac i chwalic za takie poswiecenie.To jest moja opinia,nie wiem co zrobilabym jezeli u mnie zaistnialaby taka sytuacja.Jak na razie nie jest zle ale kiedy trzeba bedzie decydowac to wszyscy cala rodzina usiadziemy do dyskusji. Jola Gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma się z czego cieszyć, jarek jeszcze na dobre nie zabrał sie za ordynacje wyborczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się nie cieszę bo nie wierzę w żadne sondaże.A jak dojdzie do wyborów to pis wygra w cuglach.Nikt nie ma szans.Ludzi nie obchodzi kraj tylko własne podwórko.U nas mało ludzi chodzi na wybory.A teraz pójdą wszyscy co biorą 500+,emeryci którzy skorzystali na lekach itd.Mimo że ich nie lubią to korzystają.Co innego deklarują a co innego zrobią.A tez nie da się ukryć ze mają sporo wyborców dzięki radiu M a i dzięki sprytowi.Jakby na to nie patrzeć to coś dali ludziom.A ile ich poprze za pozwolenie na wycinkę?Ja się cieszę że opozycja się trochę podniosła bo jest konieczna.Ale nie taka nie bo nie - a taką teraz mamy-wszystko jest na nie.Ja zawsze byłam za PO ale teraz mam problem.I ten problem nazywa się Schetyna.Ja tego człowieka nie znam -może prywatnie jest super -ale nigdy go lubiłam-działa mi na nerwy.Wkurza mnie że nie potrafią być taką opozycją twardą.Nie szczekać jak głupi kundel na każdego przechodnia tylko jak jest potrzeba.Mają sami wiele za uszami.To może by powywalać tych "nadpsutych"/jak jabłka w skrzyni by reszty szlag nie trafił/ i wziąc się konstruktywnie do roboty.A przede wszystkim może łaskawie napisać dobry rzetelny program.Ludzie nie wiedzą tak naprawdę co PO zrobi gdyby.Tak wszystko krytykują że PIS spokojnie może nimi straszyć.Tak się to po latach poodwracało.Ale pan Schetyna zamiast wziąć się do roboty to ciągle kłapie dziobem.A Kukiz?To jak ten kurak na dachu jak zawieje tak pieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbarus czemu odbierasz nadzieje. Mowilam od dawna to samo, ludzie widza tylko 500+ ale jednak duza czesc spoleczenstwa nie dostaje wiec... Niestety, prawda jest taka ze jesli reszta sie zjednoczy to wygra ale ich chyba na to nie stac. Dzisiaj zasuwanko bo piatek, w nagrode popoludniowe godziny to juz czas relaksu, relaksu, relaksu to czas. Uwielbialam te piosenke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarus
Nie było moim celem odbierać nadzieję.Ale byłam przedwczoraj w aptece.Kobieta kupowała leki dla swojej matki .Miała ich sporo i kiedy usłyszała ze ma zapłacić 9 zł głośno wyraziła zdziwienie.Okazuje się że faktycznie niektóre leki są darmowe i nawet jak taka babcia będzie miała jeden taki lek to już jest coś.Nigdy nic jej nikt nie dał.Moja mam ma 2 takie leki płaci mniej o 34zł.A książki w szkole dla dzieci?Są za darmo.Oszczędność ok 300zł. Krótszy wiek emerytalny.Nie tykają rolników i krusu.Dla młodych budują mieszkania pod wynajem.A jak będzie bliżej wyborów to dopiero sypną z tego prezentowego wora.Ci co idą do wyborów w d***e mają patriotyzm,przynależność,konstytucję.Nie dziwię się.Prawie co drugiemu brakuje do pierwszego.Na emeryturze jeszcze ciężej.U mnie od lat narzekają na Wójta.Ale nie idą jak są wybory.A najzabawniejsze jest to że część tłumaczy to na swój sposób.Przecież nasz Wójt już porobił sobie drogi,pobudował domy już ma jak w raju to może teraz pomyśli o nas.A przyjdzie następny i znowu będzie sobie robił.......I niestety w tym tłumaczeniu coś jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś cieplutko i jutro też tak ma być.Już mam zapowiedzianych gości na ognisko.Wiosna w powietrzu cudna.Truskawki,maliny wszystko ruszyło.A pąki na drzewach cudne.W mieście już kwitnie złoty deszcz.Byle nie było mrozu.Ide na działke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc !!!Barbarus ma racje i gosc ma racje-my nie wiemy co jeszcze wykreci nam ten walniety rzad jarka.Ale dobrze w czarnych momentach sie pocieszac. Dzis upieklam slodkie kartofle ,ktore byly do obiadu.Waga zaczela spadac juz mam 56,7kg a ja chce miec 54 a jeszcze lepiej 52 kg.Ale to marzenia scietej glowy.Nadal mam moje jeansowe spodniczki i marze aby sie w nie zmiescic. To jest upor maniaka ,bo moglabym kupic sobie kilka podobnych ale jestem uparta sie chce sie wepchnac w te stare. Zaraz lecimy na tenisowy kort po raz pierwszy po wakacjach.Mial tenis byc wczesniej ale moj rower mial gume a Juliowi spadal łancuch,wiec oddalismy do mechanika i juz sa gotowe.Teraz mamy nasze pojazdy i mozemy ruszac do parku ,gdzie sa 2 korty. Odezwe sie pozniej.Barbarusko ciesz sie dzialeczka,Soniu relaksuj sie w piatek a Szybka nie przemeczaj sie na dyzurze.Basienko54 spokojnej atmosfery razem z mateczka i wychodz na sloneczko.Czekamy na Sisje kiedy wroci z wojazy i jak tam jej waga. Jola Gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie słyszałam, że to już jest 490+, bo inflacja zjadła dyszkę przez rok :D Rząd nie zamierza tego refundować, więc pewnego dnia okaże się, że jest to ochłap wielkości dotychczasowego zasiłku rodzinnego. Ja czekam na swój ochłap: emeryturę w wieku 60:) Jeszcze 3 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wreszcie widze roznice ,obok mieszka rodzina z tojką dzieci .Chłopina zasuwa za 1800zł w piekarni,teraz +500 pomaga im godnie żyć,a to nie jest wymysł pis.austria,anglia ,dania-pomagaja rodzinom ,seniorom ijakos nie ma afery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widać, że Polakom nie podoba się niesprowadzanie uchodźców przy jednoczesnym sprowadzeniu wojsk natowskich do Polski. Zasmarkani żalem Polacy tęsknią za złodziejami i bandytami z PO. Taki "narud".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie gościu nie podoba mi się rozdawanie naszych ciężko zapracowanych pieniędzy przez te 25 lat takie trwonienie naszej krwawicy to granda !!! Łatwo rozdawać nie swoje A za pobyt tych amerykanów to kto zapłaci ? Czy nie my ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za durny tekst że ci starsi ludzie cieszą się z nawet jednego leku darmowego bo nic nigdy nie dostali za darmo ? Z tego co ja pamiętam to właśnie teraźniejsi seniorzy jeździli na darmowe wczasy zakładowe kożystali z darmowych kolonii i obozów dla swoich dzieci ( jestem tego dowodem) bez problemu leczyli swoich rodziców i dzieci w szpitalach za free i bez kolejek chodzili na zakładowe bale sylwestrowe i karnawałowe za darmo i wiele innych co niestety doprowadziło do klęski której skutki odczuwamy do dzisiaj a i leki wówczas były za grosze Teraz mamy powtórkę z rozrywki państwo rozdawnicze które ciągnie nas w odchłań Wiec proszę nie mówić że nikt im nic nie dawał bo oni (seniorzy ) mieli więcej przywilejów niż my dzisiaj , a my za to płacimy i kiedy już trochę się z tym uporaliśmy to przyszedł pis i rujnuje to wszystko A żołnierzy NATO -no cóż Poczytaj my trochę historii naprawdę jest wiele wspólnych mianowników i to negatywnych Nie wiem jak PiS może twierdzić że wybrała ich większość narodu skoro głosowało na nich tylko 18% wyborców ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu piszesz o czasach PRL.To nie było darmowe.To był "dodatek" do pensji.Dziś średnia emerytura w Polsce netto 1471zł a dużo jest poniżej 1000zł.Po 1989 roku starsi byli pomijani.I ja o tym chciałam napisać że nic im nie dano.A i opieka geriatryczna do bani. Mój ojciec pracował w Nowej Hucie.Też jeżdziłam na kolonię lub na wczasy.Bali sylwestrowych nie było.Ale tato miał potrącane z pensji na fundusz pracowniczy .A jak dostał skierowanie to pacił 20% ceny.Nie przyznawali co roku.Tym kierował fundusz wczasów pracowniczych powołany przez partię.I zawsze jechało sie do ośrodków własnych Huty.Warunki dużo by opowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zgadzam się że to rozdawnictwo do niczego dobrego nie oprowadzi.Już się pojawił banknot 500zł.A propo tego banknotu to uważajcie.Miałam duży kłopot by nim zapłacić.Nawet w biedronce go nie przyjęli.Nie miałam czasu na awanturowanie się bo w końcu to oficjalny pieniądz.Tłumaczyli że kasa fisklna głupieje bo nie ma takiego nominału.Miałam zapłacić 68zł a płace 500-więc kasa podaje błąd.Nawiększy nominał dla niej o 200.Nie chciałam się kłócić .Otwieram kasę rozmieniam i po kłopocie.Ale wolą nie przyjmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisjanielqowana
Barbarus masz rację. Zgadzam się z Tobą- taka totalna opozycja "nie, bo nie" nic nie osiągnie. Coraz lepiej to widać i jest przerażające widmo wieloletniego panowania Jarka, Antka, Mariusza i ich kolegów. My dzisiaj wyruszyliśmy do domu, spałam po drodze 2 godz i teraz jestem wypoczęta. Nocujemy w jakimś klimatycznym hotelu we włoskim Tyrolu. Jutro poranny długi spacer z psem a potem jeszcze jeden nocleg hotelowy w Austrii i już dalej do domu ;) A w środę idę do pracy, z jednej strony fajnie, bo lubię swoją pracę; z drugiej....po urlopie trzeba się nieco przyzwyczaić :p Tutaj już mocno wiosennie, wiem że w moim mieście też cieplutko- mam nadzieję, że forsycje jeszcze nie przekwitły przez te dwa tygodnie :p Trzymajcie się dietowo i tak ogólnie sisja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mam nie ma szczescia do lekow darmowych. Wydaje miesiecznie ok. 200 zl na leki. Darmowe sa 2 i kosztuja po 3- 5 zl kazdy po 60 sztuk w op. a te akurat bierze tylko 3 razy w tygodniu! W dodatku lekarz powiedzial ze on nie ma uprawnien i po darmowa recepte musze isc do kierownika przychodni. Dlatego jak slysze, gdy oni sie chwala ze dali darmowe leki to dostaje bialej goraczki. Ludzie niezorientowani w sprawie uwazaja, ze wszystkie leki sa darmowe :) Darmowe ksiazki, to jest paranoja po prostu, zamiast przznaczyc te srodki na dokarmienie biednych dzieci! Nie, to nie jest paranoja to jest dranstwo. Z tym wojtem- prawda, ma mniejsze potrzeby Na dzialce nie bylam juz dlugo przez chorobsko a dzis jakos nie mam checi, mozliwe ze nabiore i pojade ale dobrze po poludniu. Nie lubie jezdzic tam w soboty i niedziele, uwielbiam w zwykly, pochmurny, z malenkim deszczykiem dzien. Wtedy jest super, wiadomo dlaczego. x Jola, juz kiedys pytalam ale nie odpowiedzialas. Ty jestes chyba bardzo drobnej kosci? Ja wazac 57 kg wygladalam juz zle... Ja z niektorymi ciuchami mam to samo- to jest takie robienie samej sobie na zlosc :) x Ania, ja mam emeryture taka jak Cugowski ale nie mam do nikogo pretensji i tak sie ucieszylam, ze w ogole cos dostalam... x DO GOŚCIA Ja cie krece, przeciez to nie chodzi o to, ze sie komus zaluje( te 500 plus) ale do licha rozdawnictwo tam gdzie sie na to ma!!! Panswo teraz gospodaruje tak jak tysiace debili w naszym kraju. Dostanie np. trzynastke, zaraz do sklepu bo jak jest to szelest, cos sie stanie, choroba, awaria, drapia sie w glowe, biedni, nie maja grosza oslozonego a juz nie pisze bo sie wsciekam x barbarus, ciekawe czy ten banknot 500 zl to mozna w bankomacie dostac? Inaczej to raczej mnie nie grozi a jesli w bankomacie to musze brac 400 max Dobra, koncze bo czytam ostatni wpis- sisji i juz nic do mnie nie dociera, juz 4 razy bylam w pokoiku, nie moge sie niczego dowiedziec, k***icy tu zaraz dostane. Mialam juz nic nie pisac na temat mojej sytuacji ale nie umiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie, jesli opiekuje sie corka matką, padaja rozne slowa, rozne emocje, mysli takie ze po ochlonieciu az strazh to co sie dzieje w osrodku? Co sie dzieje gdy ta osoba zajmuja sie obcy ludzie? Czy, gdy sie odda matke do zakladu nalezy wylaczyc myslenie? Gdzie jest wtyczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę Gdasoniu że w Ośrodkach personel nie przywiązuje się emocjonalnie do pacjentów. Są im obojętni - bo to nie ich bliscy. Są , wykonują swoją pracę lepiej lub gorzej, jednych pacjentów lubią innych nie i tyle. Tak bynajmniej zauważyłam jeżdżąc do Mamy gdy była w Ośrodku. A my Kochana nie mamy żadnej wtyczki, nie ma i już.Jesteśmy tu i teraz, z lepszymi i gorszymi dniami i póki co nic nie zmienimy. Ale ......zawsze mogło być gorzej. Tak więc - spokojnego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, Basienka, ten dzien wreszcie stal sie spokojny i mam nadzieje, ze juz taki pozostanie, w koncu dzialo sie tyle ile nieraz przez miesiac :( Martwie sie sobą bo juz wszystko zrobione, moge wsiadac na rower i jechac a tak strasznie mi sie nie chce. Zaraz zadzwonie do meza, moze mnie namowi, moze sie zmusze i pojade. Mamy od 3 dni nie karmie w ogole, te miski i talerze, chociaz maja mankamenty ale jednak jakos sobie radzi z nich jesc bo widocznie przekonala sie, ze tym razem sie nie ugne Ta nieprzemakalna poszwa, pomimo uprania, smierdzi tak, ze ciezko w lazience wytrzymac. Łudze sie, ze gdy wyschnie to bedzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdasonia raczej 500zł w bankomacie nie dostaniesz.Bankomat nawet 200zł nie wydaje.Ja nie spotkałam. U mnie dziś była przepiękna wiosenna pogoda. 23stopnie.Miałam gości-brat z zoną i mama i robiliśmy ognisko.Było super.Jutro też ma być tak pięknie.Miłej niedzieli Wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w koncu sie przymusilam i pojechalam. Bylo slicznie, zero wiaterku, coraz bardziej zielono, ptaszki spiewaja, w kazdym kaciku dzialki widac moja robote na jesieni kiedy to zostalam sama na polu bitwy. Niestety gdy wrocilismy juz nie bylo tak kolorowo, chyba zaczal sie jakis nowy ponury etap mamy choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szybka6o
U mnie zaczął się właśnie czwarty rok opieki. Ojciec z krwi i moczu ma wyniki jak niemowlak, wszystko w środku normy. Pchamy ten wózek dalej, czuję, że zejdę pierwsza, boję się o brata :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, dzisiaj maz wlasnie powiedzial to samo- ona bedzie zyla a ty umrzesz i jeszcze ja sie wykoncze..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handziu co sie dzieje ,czemu boisz sie o brata? Ty jestes jeszcze mloda ,zdrowa i mozesz gory przenosic.Moze masz geny Taty i bedziesz dluuuuuugo zyla . Brat oczywiscie martwi sie o ojca i o Ciebie a na chlopakach odbija sie to inaczej niz na kobitkach.Oni ciezko przechodza takie klopoty w rodzinie. Nie maja charakteru opiekunczo-matczynego.My mozemy sie wyplakac, wykrzyczec, wyladowac a oni przezywaja to w sferze psychiki ,co jest wyniszczajace. Gdasoni maz powiedzial prawde- wszyscy wokol sie martwia,poswiecaja a pacjent ma sie dobrze. Chyba Barbaruska dawno temu napisala -ze trzeba byc w pewnych granicach troche egoistycznym ( w sensie dbania o siebie) bo pewnego dnia zabraknie opiekunki i co dalej??Pacjent nadal bedzie mial sie dobrze. Nie jestescie w stanie calkowicie uszczesliwic swoich podopiecznych ,oni sa nieszczesliwi chociazby z powodu swojego wieku oraz dolegliwosci ze zdrowiem. Lubie komentarze Soni sa takie spontaniczne,szczere ,walniete prosto z mostu -zgodne z emocjami jakie przezywa w danym momencie. Handzia ma tak samo ale opisuje inaczej, bardziej wywazone-dyplomatyczne. Czuje sie w nich ton zlosci,wnerwienia i beznadziejnosci. Moja mamy posuwa sie w tyl ze swoja pamiecia ale poza tym jest OK.Ma juz 85 lat i w genach ma dlugowiecznosc,ale boje sie ze ja tez dopadnie starcza niedomoga. Wtedy bedziemy rozmyslali nad rozwiazaniem. Oby byla zdrowa jak najdluzej. A Wy moje kochane dbajcie o siebie-o Wasze zdrowie psychiczne, nie poddawajcie sie smutkom i myslom depresyjnym.Robicie dobra robote i to musi byc dla Was pocieszeniem,z potrzeby serca pomagacie kochanym osobom.To jest bardzo szlachetne i tak rzadkie dzisiaj. Jola Gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K#@$&&... Tak może być. Pamiętam, jak kiedyś na spacerze ojciec mówil do ciotki: mam 10 lat za to, że nie palę, 10 za to, że nie piję, 10 za sport i turystykę itd. Ona go jakoś zgasiła. Chociaz młodsza dawno nie żyje. A ja? Brak mi sil, nie umiem myśleć o przyszłości:( I nie jest tak, że oddajemy rodzicom, bo nam tyłki podcierali. My swoim dzieciom to oddaliśmy. Ojciec nie opiekował się nikim, a... X Zawołał mnie właśnie. Jak zobaczyłam tego bezradnego staruszka, to cała złość mi przeszła. Kocham go, bo w nim siedzi mój dawny fajny tato. Co on do cholery ma ze sobą zrobić? Dobranoc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powyżej do gdasonii pisałam. Twojego wpisu Jolcia nie było. Dzięki, poplaczę chwilę i spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×