Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbarus

schudne przed 60 urodzinami cz.3

Polecane posty

Gość gość
HTZ odradzam ból piersi wahania ciśnienia i tycie a właściwie pchnięcie w oczach tak reagowały wszystkie babki które spotkałam na oddziale endokrynologi I trzeba pamiętać że przy HTZ musisz ćwiczyć i to systematycznie i sporo żeby nie nabawić się zatorów takie zalecenia dostałam od prof endokrynologi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola, troche przeczytalam, reszta musi czekac az bede wolniejsza bo nie mam czasu sie w tylek podrapac. To jest moja cholerna natura- w zeszlym tygodniu lelkum polelkum a teraz nie wiadomo co najpierw robic i gdzie najpierw jechac. Wypisana lista czeka a ja lece realizowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeszcze nie przeczytałam. Marta, kiedyś napisałaś, że dwie marki pieluch w aptekach i nie ma możliwości wyboru. Nie do końca tak jest bo, obie marki oferują zarówno majty, jak pampersy na rzepy. Moim zdaniem nie trafiłaś jeszcze na tak dobre, by mama[mamusia- taka malutka :)] miała komfort. Ja wtedy miałam filmik o super pieluchach na yt, a teraz nie mogę go wygrzebać. Facet wlewał litr wody i nie kapało nawet. https://kobiety-kobietom.com/zakupy/ranking.php?pr=pieluchomajtki Może coś tutaj wybierzesz, ja myślę, że za komfort Twój i mamy warto zapłacić nieco więcej. Na to musi być sposób. Eureka, znalazłam! https://www.youtube.com/watch?v=Wt3oB57ROVQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eatfit
Witam. Jestem dyplomowaną specjalistką ds. żywienia. Ukladam diety i plany żywieniowe. Zainteresowane osoby prosze o wyslanie email na adres eatfit@onet.pl w tytule wpisujac wspolpraca. W odpowiedzi zwrotnej wysylam wszystkie szczegoly wspolpracy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szybka6o
Barbarus, ja w tym roku skończę 57 lat. Z HTZ nie skorzystałam. Udało mi się polubić ten stan, miałam wsparcie na innym temacie i wielkie problemy w tym czasie, więc nie zaprzatalam sobie głowy przekwitaniem. A z drugiej strony nie masz wiele do stracenia. Tak więc, nie doradzę... Chociaż wydaje mi się, że to może być ciekawe doświadczenie. Ja jestem z rodziny obciążonej krążeniowo, dałam radę bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisjanielgowana
Jestem dzisiaj przeczołgana bo poszłam do pracy i wróciłam tak zmęczona jakbym młotem pneumatycznym albo kilofem pracowała. Potem żeby sobie poprawić paskudne samopoczucie,brak sił i ogólne rozbicie uraczyłam się czekoladą i było mi jeszcze na dodatek ciężko w brzuchu :( Eeee, do kitu z takim stanem. Czekam,z utęsknieniem na dzień ,kiedy się obudzę bez tej upierdliwej infekcji :PP Na weekend majowy wyjeżdżamy razem z Młodymi i będzie zwiedzanie do oporu,ratunku ja nie mam w ogóle siły! Dobra.pojęczałam, pozdrawiam życząc miłej środy sisja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie walczę.Może faktycznie wypróbuję jakieś inne preparaty ziołowe.Biorąc duo fem prawie m-c nie zauważyłam żadnej zmian.Nie należę do osób bardzo przejmujących się swoim stanem.Ale bardzo przeszkadza mi brak możliwości wypoczęcia.Wstaję rano zmęczona.Nie dość że zasypiam późno,to budzę się co godzinę a czami częściej-już przestałam patrzeć na zegarek.Uderzeń gorąca nocą nie zliczę.Wstaję ok 6-rano i nawet jakbym chciała pospać dłużej to nie da się.Tak się przyzwyczaił.Ale to zmęczenie towarzyszy mi cały dzień.Jestem zmęczona ,spiąca i rozdrażniona.Nie podoba mi sie to.Czasem jeszcze dochodzą zawroty głowy. Kupię sobie inne preparaty i zapoznam się z dietą w tym okresie.Może trzeba przejśc na te sojowate produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, znowu tylko po lebkach ale filmik fajny. Teraz jedyne co moglam zrobic to wrzucic w ulubione. W wolnym czasie poszukaj jeszcze czegos o tym zabezpieczeniu przed zdjeciem Wczoraj zalatwialam te refundacje na pieluchy i podklady to znaczy juz w NFZ bo u lekarza to brat To jest raptem 63 zl miesiecznie a juz fakt ze trzeba zrobic zaopatrzenie na 3 m-ce jest paranoją! Mysle, ze sporo tych biednych starszych ludzi w ogole tego nie zrealizuje bo nie beda miec takiej sumy! Tak wiec ja w aptece- doliczajac jeszcze mamy niewielka czesc lekow zaplacilam prawie 500 zl a bez refundacji byloby 700 Zyc nie umierac w naszym kraju A o tym NFZ to juz przemilcze bo nie chce sie jeszcze bardziej denerwowac i wam przynudzac. Co sie musi dziac w malych miatach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia wszystko co chcesz zachowac musisz skonwertowac. Najpierw musisz miec adres tego co chcesz zachowac. Np skopiuj adres tego klipu ponizej ,,https://www.youtube.com/watch?v=bwqK7KrfPH4,,,, Nastepnie otworz te strone ,,,http://www.youtube-mp3.org/,,, i wpisz ten zapamietany adres w okienko,ale najpierw wyrzuc to co juz jest wpisane. Nacisnij Convertir video a potem napisane malymi literami na niebiesko Descargar (sciagnij).ja mam to po hiszpansku .jak zrobilam na polski to nie dzialalo ,nic nie sciagalo. Ten konwerter jest bezpieczny z tego korzystalam. Ja mam tak zachowane moje cwiczenia z Tiffany oraz muzyke moja ulubiona.Dasz rade ,milego dnia,Jola Gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wrzucam wszystko w zakładki, nie wiem na czym polega konwertowanie:) Marta. Zabezpieczenie przed gmeraniem polega na odpowiednim odzieniu. Jednoczęściowy pajac zapinany pod samą szyję i po problemie. W lumpeksie za kilkanaście zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KONWERSJA- zmiana formatu pliku na taki, który może zostać odczytany przez program komputerowy inny niż ten, w którym został utworzony. Ta konwersja pozwoli przeksztalcic video z Youtube na nasz program w naszym komputerze. Wlos sie jezy na glowie jakie wielkie sa wszystkie oplaty ktore sa potrzebne dla utrzymania seniora. Przeciez takie pielucho-majtki powinny byc za darmo, jezeli lekarz wyda zaswiadczenie ze jest np.nietrzymanie moczu czy tez inny powod. Jak ktos ma niska emeryture to chyba z torbami pojdzie bo na wyzywienie nie starczy. Czekam kiedy PL dorowna krajom zachodnim,bogatszym. No ale dzis uslyszelismy ze wydaje sie kase ktorej nie ma -slowa minister Strezynskiej. Czyli jeszcze dlugo i daleko nam do dobrobytu. Wszyscy klamia w tym kraju przyklad -ciagle jest dochodzenie w sprawie kolizji pani premier.Jechala i slyszala wiec jako wierzaca katoliczka niech powie prawde i utnie cale dochodzenie.Przeciez ona moze potwierdziec ze nie bylo sygnalow dzwiekowych lub byly . Po co przesluchiwanie setki swiadkow,wyrzucanie pieniedzy podatnikow. Coz pani premier zapomniala co slyszala, taka to jest jej uczciwosc. Mowic sie nie chce, jaka demolka Pl nastepuje, tylko slepy tego nie widzi albo zaklamany obywatel. Jola gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam po lewej stronie ekranu zakładki. Tam wrzucam sobie linki bez kopiowania, tylko je przeciągam na panelu w laptopie, niczego nie przekształcam. Mam tam foldery tematyczne, ale oczywiście luzem to wszystko trzymam, bo widocznie jestem bałaganiarą. x Z tymi wydatkami na seniorów to prawda, chociaż jestem ostatnią osobą, która może narzekać. Tato zażywa leki za około 50 zł. miesięcznie. Parkinsonowskie są na ryczałt, te na prostatę, żeby często nie chodził do wc mamy całkiem za darmo. Do tego geriavit dość drogi i inne suplementy. Malutko ma leków. Pieluch nie kupujemy na razie. Drugą pulę dotowanych pampersów można uzyskać w Centrum Pomocy Rodzinie, u mne powiatowym. Znajoma mi mówiła, ż epieluchy dla swojej mamy ma całkiem darmo. Już tu o tym kiedyś o tym wspominałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola, ja piszac o zabezpieczeniu, myslalam wlasnie o niemozliwosci zdjecia pieluchy :) Ania, to jednak dla mnie nie jest rozwiazanie, czuje jakis sprzeciw, bo to cos jak kaftan bezpieczenstwa, poza tym w nocy mialabym alarmy, wole jakies "polubowne" rozwiazanie. To dodatkowe dofinansowanie, nie wiem, przeczytam ale przede wszystkim musze zaczac trenowac lokcie, one cos za blisko tulowia :) No dobra. Panstwa nie ma a ja piere :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juzem poprała :) i od pol godziny wertuje, Jola, te ksiazki. Jest tam duzo ciekawych informacji, z pewnoscia czesc wykorzystam. Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisja, widzisz, z ta niby lekkoscia mojej mamy to jest tak- brat wyjmujac ja z samochodu, zeby posadzic na wozek, powiedzial- Marta, jak to jest ze ona jest taka lekka a jednak taka ciezka... Czlowiek bezwladny wazy duzo chociaz waga pokazuje inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widzicie, teraz dopiero was doczytuje i wtracam moje trzy grosze Barbarus, ja, gdy przechodzilam taki najtrudniejszy okres, przyjmowalam przez kilka miesiecy preparat zawierajacy soje bo polecila mi go siostra- farmaceutka, sama tez to stosowala, ja czulam sie po nim znacznie lepiej. Jesli chodzi o to nocne kilkukrotne budzenie, mnie to nie minelo, mojej wyzej wspomnianej siostrze tez nie, chociaz jest 5 lat starsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisjanielgowana
Wiem Gdasoniu, zdaję sobie sprawę, że to jest niełatwe ale gdyby Mama ważyła tak 80-90kg to dopiero byłby dramat. W tym kontekście mam kolejną motywację, bo przecież nikt z nas nie wie, co go czeka. sisja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdasonia to czysta prawda-tylko 45kg ale bezwaldne cialo jest tak ciezkie jakby wazylo 2x tyle. A 45kg do podniesienia to jest olbrzymi ciezar dla kobiety.W koncu Sonia to nie Herkules. Szkoda mi tej Barbaruski ,bo wstaje rano a do tego jeszcze te pobudki w srodku nocy .Wiec rano juz jest zmeczona. Mnie wystarczyl 1 tyd takich meczarni i od razu sobie pomoglam. To byl jedyny czas w moim zyciu kiedy sie budzilam w nocy.Zawsze spie jak kamien od momentu wejscia do lozka az do rana.Nigdy nie pozwalam sobie na tzw drzemki w ciagu dnia.Dzis byl rowerek troche km zrobilismy,kilka zdjec zrobilam. Jutro bedzie tenis zawsze musi byc cos zaplanowane zeby byc na powietrzu nie kisic sie w domu. Apetyt dopisuje ,slodycze pochlaniam bez opamietania.Wczoraj wciagnelam 0,5kg lodow waniliowe z orzechami,mam jeszcze druga polowe do wciagniecia.Czekam na dzien kiedy zaczne moja gimnastyke i zmniejsze porcje.Musowo od maja zaczynam.Maj i czerwiec musze mi wystraczyc na zgubienie kg. Jola G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie skonczylam ogladac film .Dokument fabularyzowany ,ciekawy mowiacy o tym jacy mozemy byc silni fizycznie i psychicznie ,kiedy wymaga tego sytuacja.Wlasnie Julio bal sie leciec z Argentyny do Chile nad Andami bo pamietal o tym wydarzeniu z 1972 r. ,,,https://www.youtube.com/watch?v=WErPXMIYBb8&t=2287s,,, Przezylem katastrofe w Andach Przeżyłem katastrofę w Andach I Am Alive 2010 Lektor PL Dobry film na wieczor ,polecam.DOBRANOC !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola nocki są koszmarne ,wstaję rano a tu trzeci dzień z rzędu leje.Do kitu.Jak dobrze że chociaż moje mamy są "zdrowe".Teściowa na razie odpuszcza sobie przyjeżdzanie - na szczęście zrozumiała ze jak bedzie tak forsować nogi to nigdy jej ból nie ustąpi.Długo z nia rozmawiałam.przytaczałam rózne przykłady i argumenty aż w końcu trafiło.Z trudem ale chyba wreszcie uświadomiła sobie że jest już starszą panią.Bez przerwy mi wmawiała ze musi się ruszać.Bo będzie z nią źle.A ja jej tłumaczyłam że to przez ten "ruch"jest coraz gorzej.Na szczęscie noga to potwierdziła.Jak sobie troszkę spacerowała a troszkę nogi w górę to było ok.A jak cały dzień na nogach to wrócił ból i opuchlizna.Teściowa też ma sporą nadwagę 164wzrost 104 waga.Ruch w każdym wieku jest super ale nie przez 12h non stop.Trzeba się ruszać ale też odpoczywać.Jeszcze przy takiej nadwadze każde wiadro z wodą czy z czym kolwiek to mocne przeciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
barbarus...wy jak się zejdziecie z mężem i teściową to chyba wyglądacie jak rodzina muminków....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zajmij się swoją rodziną .... ! i wypad !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:) zrobiłam to już dawno dlatego teraz mnie takie sprawy śmieszą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się gościowi dowcip zaostrzył.No no gratuluję poczucia humoru.I co czujesz się po tym wpisie lepsza,ładniejsza,dowartościowana? Hejtują zazwyczaj ludzie o niskim poziomie własnej wartości. Za nickiem gość kryje się prawdziwa osoba, która ma poczucie, że w internecie można powiedzieć wszystko.Ma w czterech literach że kogoś w pewien sposób rani.Tu chyba nie zagladają małolaty i to jest smutne. x „Wyobraźcie sobie, że ktoś kopie psa. To świadczy źle o psie czy o tej osobie? (…)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"zrobiłam to już dawno" hahahaha to ty masz rodzinę na Kafe ???? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie irytuj się:) Przecież po to piszecie na otwartym forum by każdy miał wgląd i urozmaicał Wam atmosferę. Nie trzeba zaraz robić z siebie ofiary i żebrać o litość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
adin , dwa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisja, tak jest, masz motywacje i to powazna. Jak zdrowie? Ta slabosc to wolno przechodzi, ja tez niedawno narzekalam. Jola alez ja ci zazdroszcze takich przespanych nocy! Ja juz od wielu lat tak nie mam, nawet po tabletce. Dzisiaj przychodzi fryzjerka do mamy i az sie boje tej kapieli. Nie wiem czy pisalam ale ostatnie 3 razy to jednego dnia kapiel a drugiego lub trzeciego- ja chora. W lazience robi sie z 45 stopni a po wyjsciu ogromna roznica. Dzis niezaleznie od jej protestow, ze zimno, mycie bedzie sie odbywalo przy otwartych drzwiach. W koncu jestesmy same w domu. Bede polewac ciepla woda i musi wytrzymac Tak wiec do roboty do roboty Widzialyscie ten filmik? To tylko ok. minute trwa a takie wzruszajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc nr 1.zajmij się swoją rodziną .... ! i wypad ! gość nr 2. zrobiłam to już dawno dlatego teraz mnie takie sprawy śmieszą Jezeli gosc nr 2. potwierdza ,ze juz dawno zrobil wypad z tego forum a teraz go tylko smieszy.Wiec konkluzja jest jedna: kiedys tu byl z nami a teraz poczytuje i sie nasmiewa.Zawsze mialam takie podejrzenia. Teraz jestem w trakcie malego gotowania i szykuje lunch ,potem tu zajrze. Gdasoniu nie moge znalezc - otworzyc tego orangutana co sie przytula.Czy o tym filmiku piszesz?Chcialabym zobaczyc .Jola gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×