Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbarus

schudne przed 60 urodzinami cz.3

Polecane posty

Sisja masz racje , ze taki monitoring to brak intymnosci.No,ale jak sie chce wiedziec co dzialo sie u seniora przez poprzedni tydzien ,to tylko monitoring 24/24 nam odpowie.Wiec cos za cos. Co do diety ,to dasz rade nie watpie tylko musi nadejsc ten czas dojrzalosci.Najlepiej Julio odpowiedzial na Twoj problem. Najlatwiej pogodzic sie z tymi zachciankami i nie odmawiac sobie,skonczyc te wew.walke. No wiesz jego rada jest troche extremalna. Bo nie chcialabym Cie widziec po rocznym zastosowaniu wszystkich Twoich zachcianek. Chyba nie poznalabys sama siebie.Wystrzelil z tym komentarzem nam Filip z konopii. Pora zakonczyc dzien i czas isc spac.Dziewczyny czy widzaialyscie prezydentowa w Etiopii?Coz za wystrzalowa fryzura daleko takiej szukac. Do jutra , pamietacie: jutro bedzie lepszy dzien, slowa piosenki Kasi Sobczyk. DOBRANOC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jola ludźmi zajmują się ludzie, a nie kamery. Zobaczysz w kamerze cos, co ci się nie spodoba i co zrobisz? Tak jak ktoś napisał, 2-3 opiekunów nie zajmie się wszystkimi osobami, bo to fizycznie niemożliwe, a żaden dom opieki nie zatrudni opiekuna jeden do jeden, bo to jest biznes. Bezinteresownie może opiekować się tylko rodzina. Gadsonia pomyśl o Pani z Ukrainy, chociaż na kilka godzin; one specalizują sie w opiece nad starszymi i chorymi i zależy im na pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisja jeśli chcesz możemy wrócić do jadłospisów.Z góry zaznaczam ze moje są nudne.Sporo dań się powtarza ale jestem sama i nie gotuję na jeden dzień.Moje wczorańsze menu: 1.Śn jajecznica z dwóch jaj z pieczarkami 4szt+kromka zytniego,kawa obiad zupa z mieszaniny grochów,soczewic,kaszy,soi,jabłko,garść orzeszków ziemnych/ świeżo obieranych/ kolacja galaretka z polędwicy z dorsza ,kromka zytniego,3 ogórki małosolne. Zupa na obiad jest ugotowana z dodatkiem warzyw/włoszczyzna/sól.pieprz.Wyglada paskudnie i walorów smakowych też nie posiada.Mam nadzieję ze te zdrowotne są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdasonia Ty nie masz sobie nic do zarzucenia.Masz prawo odpocząć.To że mama jest teraz w tym domu to nie jest za karę.Skoro Twój brat nie potrafi czy nie chce sam raz w roku na jeden m-c wziąć zająć się matką to przykre.Ty zajmujesz się nią przez 11-mcy.I zajmujesz się dobrze.I popatrz na to tak z boku ile razy nie chciało Ci sie do niej iść jak wołała.Albo jak Cię wkurzała.Dlaczego zatem sądzić że jakieś obce osoby pokażą serce?To dla nich obcy człowiek.W tych domach jest sporo pacjentów a mało obsługi.Super jak jest czysto i dbają o posiłki i o częste wymiany pieluchomajtek.W takich domach osoby które paprają się odchodami po prostu się przywiązuje ,albo zakłada się im kaftan.Tam nie ma monitoringu.To są dobre miejsca dla osób które nie żyją w realu.Ale czasem sa potrzebne dla innych.Nie ma co sobie obrzydzać czy wymawiać.A gdybyś Ty zachorowała?I to byłoby jedyne wyjście?Ukrainka na pare godzin nie rozwiąże problemu.Musiała by być na stałe.Ale to osobny pokój ,pensja ok 2tyś i utrzymanie.To by było może i dobre ale gdyby mama była u siebie.My powinniśmy walczyć z domami opieki.Wymuszać na nich poprawę-choćby by sprzęty były sprawne.Niestety większość osób oddaje rodzica i znika.A skoro się nikt nie upomina obojętnośc wzrasta.I to jet smutne.Jetem za domami opieki - s ą bardzo potrzebne.Mamy starzejące się społeczeństwo które dość długo żyje.Ale rodzicami często opiekują się 60-cioparoletnie dzieci same też schorowane.Często wcześniej odchodzą niż ich podopieczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barbarus a z kim ty chcesz walczyć o te lepsze warunki w domach opieki ? Wiesz oczywiście że rząd ogranicza finansowanie takich domów bo są nie rentowne a tymi prywatnymi niejednokrotnie zarządzają osoby nastawione tylko i wyłącznie na zysk a ich przygotowanie merytoryczne jest niejednokrotnie na poziomie technikum Osobiście znam kobietę która decyduje o życiu i zdrowiu seniorów będąc po technikum melioracyjnym a kasuje za taką opiekę ponad 3 tysiące Oj przykra jest taka starość dlatego musimy się ruszać i dbać o to żeby być jak najdłużej sprawnym życzę tego wszystkim z całego serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny jak fajnie, ze wywiazala sie taka dyskusja, wreszcie cos sie dzieje. Odmrazam zamrazarke i musze stale biegac ale wieczorkiem zasiade sobie tu w spokoju i napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kim chce walczyć?Przecież to są prywatne firmy.Dla nich najbardziej liczą się dwie rzeczy kasa i spokój.Jeśli rodziny odwiedzajace będą zwracać uwagę na to co im sie nie podoba większość dla tzw świętego spokoju poprawi co nie co.A może i zmieni niekompetentny personel.Właścicielem może byc każda z nas.Najważniejszy jest personel.Tak jak szpitalem kieruje ekonomista ale on nie leczy.Ja sądzę że trzeba zwracać uwagę.Nawet malutkie kroczki ale zawsze coś.Tylo to jest tak jak pisałam najwięcej zła robi rodzina.Zrzuciła balast i tyle ich widzieli.A niekiedy jest jeszcze gorzej.Ojciec pewnej dziewczyny to przyjeżdżał do córki w "odwiedziny"ale tylko raz w m-cu jak dostała resztę z renty /zawsze zostawiają jakieś pieniądze/ i by je wziąć.Ale przyjeżdżał zawsze w czwartek bo to najlepszy obiad był w tym dniu.U córki minuta i do stołówki.A ona ciągle czekała na tatusia i cieszyła się jak przyjeżdżał.To było w DPS prowadzonym przez zakonnice.Teraz też tam są cywilni pracownicy.I bardzo dobrze bo siostry kompletnie się do opieki nie nadawały.Sama widziałam jak biły chore.Ale to było 30lat wstecz.No i to był DPS dla osób zaburzeniami psychicznymi. Ale wracając do tematu.Na pewno sa takie domy w których nic nie trzeba poprawiać i są takie które powinno się zamknąć.Ale skoro oddajemy dzieci do żłobków,przedszkoli i stale sprawdzamy,monitorujemy,wypytujemy dziecko z obawy by nikt go skrzywdził to dlaczego tego nie robić dla swojego rodzica.Precież on jak tam trafia jest jak to małe dziecko.Bezradny zdany tylko na pomoc innych.Ja jestem zdania że te domy DPS to nie jest przechowalnia .To jest dom pomocy.Ale i pomocy dla nas.Więc powinno sie chodzić często i odwiedzać rodzica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żłobki i przedszkola muszą zatrudniać ludzi wykwalifikowanych do tej pracy inaczej nie dostaną pozwolenia na prowadzenie takiej placówki a domy seniora prowadzi kto chce i zatrudnia ludzi po dwóch tygodniach szkolenia na opiekunow a czasami nawet i nie Nie wiem o czym ty piszesz z tymi pieniędzmi bo te domy które ja znam nie zostawiają ani grosza a wręcz cała rodzina musi dokładać do tego aby ich senior mógł tam przebywać , chyba że ma emeryturę minionego prominenta która przekracza 3 tysiące I z mojego doświadczenia wynika że jeśli rodzina jest zbyt "upierdliwa" to takiego seniora się wypisuje w te pędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze napisane Barbarusko.Goscia sie pytam-a co sadzi o domach seniora do ktorych jest lista oczekujacych i trzeba sobie duzo wczesniej zarezerwowac miejsce?Sa takie domy i to chyba swiadczy ze sa dobrymi domami opieki.Jezeli mi odpisali ze koszt miesieczy jest w przedziale 2300-2600 zl to jak mam emeryture 3500 ,reszta zostaje w mojej kieszeni. Za dobry gatunek trzeba dobrze zaplacic a jak sie kupi cos za przyslowiowa zlotowke to wiadomo ze za chwile sie rozpadnie.Tak tez jest z domami seniora-dasz grosze to i opieka byle jaka,bo personel jest slabo oplacany ,niedouczony.Tam gdzie dobrze placa za prace to i ludzie dobrze pracuja.Oto kilka opini rodzin : 1) OPINIA 4,8/5 Agnieszka: Dodano: 2014-01-10 Oddajac babcie do domu opieki mialam wiele obaw,teraz wiem,ze byla to dobra decyzja i najlepszy dom jaki moglam znalezc.Panuje naprawde ciepla,domowa atmosfera.babcia jest zadowolona,usmiechnieta,a ja spokojna o jej bezpieczenstwo i dobre samopoczucie. 2) OPINIA 4,7/5 Alicja: Dodano: 2017-04-12 Minely 4 miesiace jak mama przebywa w tej placówce, tu spotkala sie z cieplym przyjeciem , fachowa opieke i rodzinna atmosfere. Nie rozgrzeszam siebie z umieszczenia mamy w placówce opiekunczej, przeciwnie gryzie mnie to bardzo i caly czas boli. Jestem tu kazdego dnia i z czystym sumieniem moge stwierdzic , ze nie ma tu fikcji i naciagania, to tak wyglada, taka jest wlasnie atmosfera, tacy sa ludzie. 3) OPINIA 5/5 Wanda: Dodano: 2014-02-19 Chcialabym bardzo, bardzo podziekowac za wszystko co robi ten niezwykly dom dla osób starszych.Przyjezdzamy tam ponad póltora roku odwiedzajac nasza mame i Babcie i nigdy przez ten okres nie widzielismy zdenerwowania , czy zniechecenia na twarzach kogokolwiek z personelu tam pracujacego, a dobór personelu w takiej placówce to wielka sztuka. 4) OPINIA 4.8/5 Katarzyna: Dodano: 2014-01-14 Znalezienie tego Domu bylo naszym najwiekszym szczesciem!!! Tesc trafil do niego ponad rok temu. W trakcie poszukiwañ odwiedzilam Domy Opieki, gdzie w mojej ocenie podejscie bylo czysto biznesowe lub smród byl nie do zniesienia. Kiedy przyjechalam tutaj poczulam unoszacy sie zapach domowego obiadu. Tesc mieszka w pokoju, który moglismy urzadzic po swojemu. Ma kolezanki, z którymi lubi spedzac czas. Czuje sie tam bardzo bezpiecznie. Wydaje sie bardzo szczesliwy. My równiez mamy silne poczucie bezpieczenstwa powierzywszy naszego tate i tescia pod opieke takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jola znów nie zrozumiała wpisów, tu jest mowa o osobach unieruchomionych lub bardzo uzależnionych od opieki drugiej osoby a nie o osobach które jeszcze w miare dobrze funkcjonuja Prawda jest że są też takie domy w których jest dobrze ale wszędzie jest tak że im bardziej pacjent jest wymagający tym bardziej męczący a co za tym idzie to wszyscy wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opinię w necie może napisac każdy, są ludzie którzy z tego żyją jak np tutaj wszsyscy zachwalający rozne specyfiki na odchudzanie itp A 2600 to jest tani dom opieki, sa takie od 3600 w górę. Co do ceny dopytaj za co jeszcze musisz dopłacac jak np pieluchy, środki czystosci itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapisy , kolejki kobieto przeanalizowałaś to dlaczego tak jest i z czego to wynika ? Mam niemiłe wrażenie że ta Jola jest jakaś odrealniona Jeśli myślisz że w Polsce większość emerytów ma takie emerytury jak ty to jesteś w ogromnym błędzie , większość pracowało na PKB w naszym kraju i ma polskie emerytury !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem jak to jest z tymi pieniędzmi.Ja pisałam że to było 30 lat temu.Siostra mojej teściowej jest w takim domu od 2 roku życia.Dziś ma 72 lata.Nigdy nie było z nią kontaktu.Po śmierci babci -jej matki wyznaczali jej brata jako pełnomocnika.Było to sądownie.A chodziło o decyzje w tym w sprawie pieniędzy.Ona dostawała rentę socjalną i z każdej renty część szła na jej konto.I DPS prosił by ktoś był bo oni nie mogą z tego konta wypłacać.A chcieli kupić nowe kapcie ,szlafrok i coś tam.On nigdy w zyciu nie pracowała a na koncie sporo tego się uzbierało.Ale to nie były prywatne DPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krotko-jak sie chce, to sie znajdzie dobry dom i wspanialy personel,ale trzeba sie poswiecic szukajac go przez dlugi czas. A oprocz poszukiwan to jezeli jest za malo kasy - rodzina robi zrzutke i wszyscy beda zadowoleni.Nastepnie nalezy odwiedzac aby aby bylo widoczne zainteresowanie rodziny bo jak mowi Barbaruska to nie jest przchowalnia.Widzialm na wlasne oczy dom seniora gdzie byla moja babcia.Byl to dom na szostke z plusem.Spedzila tam 10 lat ,znalismy sie z personelem jak z rodzina i zapewniam nikt nie cierpial ,nikt nie byl bity,ponizany. Pokoj miala urzadzony swoimi meblami i nie uwazala ze jest w domu opieki.Byl to dla niej dom rodzinny. ,,http://www.wyczesniak.oit.pl/naszaoferta.php,,, Nam bylo bardzo blisko do babci ,bo moze 10 km ze Skierniewic. Wiec sa dobre domy tylko trzeba dobrze szukac a te zle eliminowac.To jest moje zdanie w tej sprawie.Jola Gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola kupiłam kapustke PAK CHOI jak sie ją je?Na goraco czy na zimno? Moje dzisiejsze menu:śn.jajecznica z 2 jaj+pomidor+chleb żytni+kawa obiad polędwica z indyka z pieczarkami i cebulą z patelni grilowej+2łyżki brązowego ryżu+3 małosolne ogórki,kawa. kolacja bułka żytnia z sałatką /ogórek,sałatka,rzodkiewka, oliwa z oliwek,orzeszki ziemne,mozarella/. Ruch?przewiozłam i zrzuciłam 6 pełnych taczek budowlanych drzewa do kotłowni/odległośc ok 30m/ byłam 7 razy w kotłowni /palenie drzewem-czeste dokładanie- 3 biegi schodowe-1,5piętra/ do tego 3km na bieżni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zimno tego nie jemy.Gotujesz az beda miekkie te biale konce cos okolo 10 min(zalezy jak grube sa te koncowki). Na filmie ona podobnie je przyrzadza.W sosie jest woda,nieco cukru ona dodaje miod,czosnek,sos sojowy oraz maka(ona tu uzywa kukurydzina). Na koniec jak polala sosem to posypala ziarnkami sezamowymi. ,,,https://www.youtube.com/watch?v=2bFU9xvnKgs,,, Ale Barbaruska miala dzis dzien bardzo aktywny.Widzxisz ty masz aktywnosc wokol domu a my gramy w tenisa.Przy tym upale po pol godzinie wygladam jestem jak czerwony upior na twarzy.A Julio nawet sie nie spoci i moglby tak grac pare godzin.Umowa jest na 1h bo ja nie daje rady wiecej.Pewnie w chlodniejszej tem gralabym dluzej.Jutro dzien rowerowy i juz mam plan dzialania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie o 8-mej było 2 stopnie ciepła.Mam nadzieje że nocą nie było gorzej.Ale o 1:30 było 3 to może sie utrzymało.Wczoraj było wszystko śnieg,grad,deszcz,słońce i wiatr.Ogladalam relacje z okolic poznania i z białegostoku to koszmar dla wielu ludzi.Hektary rzepaku i innych roślin przemarzły.Mam nadzieję że byli ubezpieczeni.Od paru lat aura jest tak nieprzewidywalna że bez ubezpieczenia bym nie sadziła.Oczywiście mam na myśli plantacje z których się zyje. x Czy u Was też w sklepach zrobiło się drogo?Pewnie tak będzie do Bożego Ciała.U mnie komunia jest w tę niedzielę to w sklepach jakby powariowali.Papryka 18zł,pomidory 14 ,ogórki grunt 14,pieczarki 10 i ogólnie ceny poszybowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie ceny warzyw będą drogie bo im się bardzo wydłużyl sezon grzewczy no a ktoś musi pokryć koszty Co myślicie o zmianie wystroju w donicach i amplach wokół domu ? W zeszłym roku już miałam pelargonie i fuksje a teraz jeszcze bratki i trochę żal je ruszać bo są piękne , chyba dlatego że tak zimno Jak je teraz wymienić na letnie kwiaty skoro są takie śliczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pogody którą teraz zapowiadaja-myśle o długoterminowej wynika ze te bratki możesz mieć piękne do lipca.Ale jak nie posadzisz pelargonii czy innyh kwiatów to na lato i jesień zostaniesz z niczym.Może weż folię koszyk zakupowy i przenieś bratki do koszyka,albo do wiaderek,fajnie też wygladają w glinianych garnkach.I tak do nowych kwiatów wymienisz ziemię to je przesadź.Nie wyrzucaj bo zanim pelargonie sie rozwiną te będa cieszyć oko. A czasem warto przenieś w cieniste miejsce i na drugi rok ponownie zakwitną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle sie napisalam i poszloo w kosmos Czyli- jest teoria i jest twarde zycie Do osrodka nie moge miec pretensji bo bylo do przewidzenia, ze nie beda latac do lazienki z kazdym jesli maja z 30 pacjentow. Takie wymagania mozna stawiac- w osrodku za 8 tysiecy. Prywatna opiekunka nie jest wyjsciem bo chyba musialalabym sama z domu wyjechac, zeby odpoczac, wole juz te miesieczne pobyty mamy w osrodku co 3 miesiace. Jola, kto u nas ma 3.500 emerytury? Maja ale jaki to jest procent spoleczenstwa? x Nie zauwazylam duzej podwyzki cen ale ja sie w ogole nie pokazuje w warzywniakach- mnie na to nie stac. U mnie bylo o 3 w nocy pol stopnia na plusie. x Ania, jak to nie masz o czym pisac? Bylas na tym wyjezdzie? Prosilam zebys podala adres osrodka o ktorym wspomnialas, tu albo do mnie napisz, jak chcesz x Sisja, mnie tez idzie pod gorke odchudzanie. W mordke, wszystko pozapominalam. Kiedys kalorycznosc produktow mialam w glowie, teraz musze sprawdzac. Nie odpuszcze. Stracilam sporo czasu zeby caly wczorajszy dzien, tzn. jedzenie oczywiscie :) umiescic w tych moich diagramach. Wyszlo, ze bylo 2100 kalorii, tluszczu 270 zamiast 150, w ogole wszystkiego wiecej niz kratek, oczywiscie kolor niebieski- nabial- tam luzy Od dzis juz systematycznie wypelniam kwadraciki po posilkach, tylko wtedy moge miec kontrole. Wazne nie tylko ile ale co Nie moze byc niedoborow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogladalyscie eurowizje? Pierwszy polfinal. Z 10 krajow ktore ja wybralam weszlo 6 to i tak niezle. Polski piosenka kompletnie do mnie nie przemawia, nie mialam jej na liscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisjanielgowana
Gdasoniu. odpuszczam do 15 maja. Po pierwsze nerwowo w pracy (jak zawsze po urlopie, ale teraz wyjątkowo trudne sprawy) więc siedzę jeszcze długo wieczorami i też jeszcze pracuję. Po drugie 13 mamy oficjalne wyjście z jedzeniem i trudno by mi było odmawiać (taka sytuacja:P) I w ogóle muszę ze sobą znow pogadać, bo to nienormalne(!) że chudnę 10kg a potem świadomie tyję 6/7 . Mam nadzieję do 15 się pozbierać i wtedy ruszyć...to tylko parę dni, tak się pocieszam. Spadam do pracy, miłego dnia Dziewczyny sisja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barbarus masz rację z tymi kwiatami dzekuje W sobotę podejde na giełdę i kupie letnie kompozycje a bratki po prostu przesądze na rabatki kwiatowe bo szkoda ich Kapustę pac choi można smażyć ,zapiekac i przygotowywać jak gołąbki ale i na surowo jak pekinska jest pyszna z sosem winegrt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freakyfit
Dziewczyny! Jeśli chcecie mieć super figurę to ze szczerego serca polecam tego Pana - www.igortreneronline.pl Ułożył mi chyba najlepszy plan z jakim kiedykolwiek miałam do czynienia. Mam na myśli dietę, trening i suplementację (bo to też jest przecież istotne). U niego na stronie jest taki pakiecik specjalnie dla kobiet i można go od ręki zamówić. Co mi dał? Przez wiele lat borykałam się z dużą nadwagą i czułam się fatalnie.. odechciewało mi się żyć, miałam pełno kompleksów. Ale postanowiłam, że ostatni raz coś zmienię i ten Pan spadł mi jak z nieba. Efekty były w mgnieniu oka! Ujędrniłam biust, pośladki i przede wszystkim zrzuciłam ten okropny tłuszcz z brzucha! Znowu zaczęłam kochać swoje ciało i chętnie chodzę na basen. W tym roku wybieram się do Egiptu i już nie mogę się doczekać jak tylko założę strój kąpielowy i pójdę na plażę. Warto zajrzeć dziewczyny www.igortreneronline.pl bo jest tam teraz rabat 50% na wszystkie plany i pakiety! :) Igor odmienił moje życie, a przede wszystkim zmotywował do działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstyd ,wielki wstyd!!!Caly dzien siedzimy przed TV i gapimy sie w tenis.Otoz mamy Madrid-Open i wszystkie slawy tenisa biora udzial.Agnieszka sie wycofala i nie gra. Teazr wazny mecz ,gra Nadal p/ko Fognini oczywiscie ze wspieramy Hiszpana.Spadam bo mecz mi ucieka.Potem sie odezwe ,Jola Gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kkkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochaniutka cieszymy się z tobą, że Igorek cię wylaszczył i teraz będziesz mogła błyszczeć i podrywać Arabów na wakcjach. Ach aż zazdroszczę:p Tylko uważaj bo to bywa niebezpieczne. Swoją drogą głupszej reklamy chyba tu nie było, gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uwazam tak samo jak Julio jesli chodzi o te zachcianki, niczego sobie nie zabraniam i odpukac, jesli nie nazeram sie powyzej jakiejs normy to waga spada. Najlepszym przykladem moja wczorajsza kolacja. Juliowi na pewno nie chodzilo o to, zeby sisja jadla po 2 czekolady dziennie, ja tez nie jem sloika smalcu na tydzien Bede pisac jadlospisy chociaz szczerze to nie mam checi ale sie przymusze bo zawsze jest to dodatkowa motywacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×