Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy są tu jakieś bizneswoman?

Polecane posty

Gość gość
Może naucz sie czytać ze zrozumieniem najpierw. Ja napisałam, że jesli autorka boi się papierków itp to biech idzie na szkolenia związane z Prawem Pracy, ponieważ są tam poruszane zagadnienia z zakresu prawa pracy, księgowości i HR. Co moim zdaniem wnosi do biznesu? Otóż to, że nie da sie wypromować księgowej mając podstawową wiedzę, to ze będzie znala możliwości zatrudniania ludzi, zrobi to zgodnie z obowiazujacym prawem, będzie potrafila ich rozliczyć, a nie to, że większość ludzi zatrudnia na umowę o dzieło stałego pracownika, co jest niezgodne z Kodeksem. Moim zdaniem każdy Manager powinien znać przynajmniej na podstawowym poziomie Prawo, żeby się nie wkopał w gigantyczne kary, a uwierzcie mi że m.in. byli pracownicy lubią informować urzędy o niedopatrzeniach. Sklep i szycie to osobny wątek na w tej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpierw niech autorka założy firmę i na tyle ją rozwinie by było ją stać na zatrudnienie pracownika. Nie będzie w stanie tego zrobić w pierwszym roku nawet w drugim na 80 pozostanie przy jednoosobowej działalności gospodarczej. Prawo się zmienia notorycznie z każda nowa władzą za parę lat nawet jeśli autorka się zdecyduje kogoś zatrudnić to będzie inna rzeczywistość prawa pracy. Ale takie szkolenie wnosi bardzo dużo zwłaszcza jak mówimy o wpisowym ludzie którzy je organizują będą wdzięczni za reklamę im więcej zainteresowanych tym więcej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykład zastosowania prawa od strony ksiegowej w sklepie- jesli ktoś Cię zgłosi, ze prowadzisz sprzedaż swoich produktów bez działalności, m.in. nie wydajesz paragonu co jest twoim obowiązkiem, nie odprowadzasz podatków, co daje gigantyczne kary. Prowadząc działalność bez jej rejestracji lamiesz prawo i czekają za to poważne konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanka nie założyła działalności po prostu ewidencjonowała sprzedaż i rozliczała się z fiskusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale najlepiej od razu założyć działalność i zatrudnić kilku pracowników i szkolenie z prawa pracy się przyda :P ciekawe z czego autorka będzie dokładać do interesu chyba z pensji którą ma na etacie. Ale jak za to będzie się super znała na prawie pracy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie, mam sporo własnych oszczędności, dobrze zarabiam, spróbuję coś z Unii wyciągnąć bo pracowałam kiedyś przy dotacjach, tylko chodzi mi o to, że nie chce już pracować dla kogoś, chce pracować tylko dla siebie. Na pewno będę musiała zatrudnić kogoś od pozycjonowania i sprzedaży, ta sprzedaż to pewnie na pół etatu, bo swojej pracy nie rzucę od razu, a jak ktoś będzie mi generował dochód to i tak będę wychodziła na plus nawet z zatrudnieniem pracownika. Tutaj moje pytanie do managerki HR, trochę Cie wykorzystam:) Czy mogę zatrudnić jakiegoś studenciaka na pół etatu do obsługi sklepu i jakiejś prostej promocji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko szukaj podwykonawców a nie pracowników kogoś kto za swoje usługi wystawi Ci fakturę, a nie koś kto po tygodniu od zatrudnienia pójdzie na zwolnienie lekarskie bo będzie w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha zatrudnić zawsze możesz: ) cos czuje że rodzaj umowy Ci sie zgubił w tym wszystkim:) możesz zatrudnić studenta na umowę zlecenie, wtedy będziesz mniej płaciła za składki bo część odprowadza mu szkoła. Tylko pamietaj, ze nie mozesz mu ustalic konkretnych godzin pracy, dajesz mu zadania i on ma je wykonac np. W ciagu dnia. Możesz też zrobić jeszcze jeden myk- możesz sie zgłosić do urzedu pracy po studenta ze stażu, urząd mu wtedy placi a Ty masz go na cały etat. Tylko pamietaj, ze prawdopodobnie po skonczeniu stażu będziesz musiała go zatrudnić na umowę o pracę: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem tego pesymizmu, pracowałam w wielu miejscach i nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek po tygodniu poszedł na zwolnienie:) Poza tym nikogo bym nie zatrudniła na umowę o pracę w chwili obecnej, a zlecenie czy dzieło nic nie daje takiej zaciążonej bo nie dostaje wtedy kasy (z tego co wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja znam takie przypadki, wszyscy moi klienci mają firmy i pracowników temat rzeka. Lepiej bezpieczniej i korzystniej jest mieć podwykonawców i faktury kosztowe. Ale oczywiście autorko nikt Ci nie broni na początku być lekko nawiną szybko nabierzesz twardej d**y zderzeniu z rzeczywistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyno, życzę Ci wszystkiego dobrego, widzę że ogarniesz temat. A tym najmądrzejszym w tej dyskusji, również życzę wszystkiego dobrego, pomimo tego że podejrzewam, ze nie mają własnych działalności, raczej sa niższego szczebla pracownikami a nie managerami dużych marek, ale i tak wiedzą najwięcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja naprawdę nie pisze by Cię zniechęcić autorko tylko by zwyczajnie po ludzku ostrzec. Naprawdę jak się jest na etacie i ogląda ludzi na działalności z boku to wszystko wygląda i wydaje się inne niż w rzeczywistości. A potem jest rozczarowanie, zdziwienie i pretensja,że państwo dało dotację i zostawiło człowieka samemu sobie. Tekst autentyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na szczęście autorko nie musisz mi wierzyć (jakiemuś awatarowi z kafeterii) pogadaj ze znajomymi którzy są na działalnościach mają pracowników, zapytaj jak to wygląda w rzeczywistości jaki to mód i jak to rzeczywiście wygląda. A nawet jak tego nie zrobisz i założysz działalność osiągniesz sukces i tak wspomnisz moje ostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dziękuję wszystkim za opinie, jesteście nieocenieni <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze tylko ja ta mądrala wtrącę ostaniom refleksję. Czym się rożni działalność od etatu ? Tym że możesz zarabiać więcej, ale pracujesz także więcej :) często wtedy gdy Twoi pracownicy już dawno jedzą obiad w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jusia8484
Cześć, też się włączę do dyskusji :) Ja mam własny sklep internetowy. Skończyłam studia (zarządzanie, ze specjalizacją reklamową), a potem pracowałam trochę w agencji. Tam zajmowałam się promocją jednego sklepu i tak mnie to zainspirowała, że założyłam swój biznes :) Co prawda ja sprowadzam towar z hurtowni, ale jak sama szyjesz, to też jest super pomysł, bo będziesz miała bardziej unikatowe produkty. Na szkolenia nie chodziłam. Założyłam po prostu własną działalność gospodarczą i zatrudniłam księgową. Bez księgowej moim zdaniem ani rusz, Ty powinnaś się skupić na sprzedaży. Jeśli chodzi o oprogramowanie pod sklep, to wybrałam https://sky-shop.pl/. Bo mi odpowiadała integracja z hurtowniami. Ponadto jest bardziej rozbudowane niż Shoplo i ma więcej funkcji. Cena też jest korzystna. Mega sprawdza się też support, bo ja techniczna nie jestem, bardziej jestem wizjonerką i znam się na reklamie. Sama też oczywiście musisz pomyśleć nad promocją sklepu internetowego, żeby sprzedawał. U mnie się to sprawdza :) Sky-Shop ma też fajne poradniki o prowadzeniu sklepu i Webinary robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Rudzik
Niestety prowadzenie sklepu internetowego to nie tylko uruchomienie platformy sprzedażowej zrobienie produktów i ogień... Żyjemy w Polsce a tutaj biurokracji nie brakuje. Sam założyłem dwa sklepy internetowe (www.lookinterior.pl oraz www.strazackie.pl) miałem o tyle łatwiej, że wcześniej takie sklepy robiłem klientom. Aktualny (niecały rok) wszystko dobrze działa, ale na początku pamiętaj, aby zadbać o automatyzację procesów, wszystko dobrze zaplanować, kwestie podatkowe również. Jeśli chciałabyś się dowiedzieć czegoś więcej zapraszam na mojego bloga www.marcinrudzik.pl na którym zaczynam się dzielić tą wiedzą, możesz do mnie napisać, postaram się doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maroskaa
Prowadzenie własnego biznesu nie jest łatwe, trzeba posiadać odpowiednią wiedze i doświadczenie. Reklama jest kluczowa, aby zdobyć klientów, można sobie też przetestować https://serwersms.pl to system do wysyłki smsów. Powiadomienia sms to dobry sposób komunikacji z klientem, mamy pewność, że wiadomość dotrze do odbiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak zakładałam swoja firmę to umówiłam się na rozmowę http://www.funduszlwm.pl/ i przedstawiłam swój projekt i doradzono mi czy mam szanse na dotacje. Wszystko się udało i jestem szczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wandalik
Ważna jest również reklama dla dobrego prosperowania firmy, chociażby wyświetlacze LED: http://wyswietlaczeled.pl/ których niska waga urządzeń umożliwia montaż również w nietypowych lokalizacjach (np. dach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W prowadzeniu biznesu bardzo ważne jest odpowiednie oprogramowanie. My długo szukaliśmy dedykowanych rozwiązań dla przychodni medycznych. Bardzo dobrze sprawdziła się Mediporta: http://www.mediporta.pl . To prosty system to zarządzania przychodnią, który ułatwia życie lekarzom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina45
Są i to pewnie nie jedne. Jak nie masz silnej woli a masz marzenia taką zostać, to warto zerknąć na szkolenia na: http://szkoleniadlakobiet.com , gdzie znajdziesz wiele propozycji ciekawych godnych uwagi dla rozwoju siebie i swojej kariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela45
Może warto założyć sklep z portfelami. Widziałam producent portfeli jest fajny na: http://hurtowniagalanter.pl/ . Może by tam kupił fajne portfele i sprzedał za większą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda biznesmentka powinna myśleć o tym, by usprawnić swój biznes. Dzisiaj robi się to zwykle dzięki oprogramowaniu. Jesli prowadzicie przychodnię medyczną, to warto pomyśleć o oprogramowaniu mediporta: http://www.mediporta.pl . Sprawdza się naprawdę dobrze w codziennej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannahanna
Pani nie jest czy jest już bizneswoman? :) widzę że sporo oprogramowań się rozwija i to bardzo dobrze bo im większa konkurencyjność tym szybszy rozwój na rynku, każdy chce być najlepszy itd. z tego też wynikają promocje i nowi powinni z nich korzystać bo to ułatwia start. Np esprzedaż całkiem niedawno udostępniła promocję na RWD przy robieniu sklepu, za darmo się dostaje. A ja sporo musiałam zapłacić, więc warto korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś chce sie szkolić i doszkalać to ja polecam szkolenia z http://demos.pl/. Bardzo dobra oferta szkoleniowa dla firm i osób indywidualnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz jak masz dobry pomysł na biznes to możesz spróbować po pary coś z tym zrobić, a dopiero jak ci zacznie przynosić regularne zyski zrezygnować z pracy. Ja na przykład wydałam swój ebook z rozpisani.pl i po osiągnięciu założonego progu sprzedaży zainwestuję jeszcze w papierowe wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli szukasz dobrego sposobu na reklamę, to zdecydowanie polecam Ci współpracę z agencją http://www.admag.com.pl/ . Moim zdaniem ten typ reklamy jest bardzo opłacalny. U mnie przyniosła spory efekt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×