Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Ile czasu przed komunia załatwialiscie lokal

Polecane posty

Gość gość

Corka ma dopiero w 2018 roku a juz nigdzie niema wolnych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa lata wczesniej rezerwowalam lokal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Slyszalam ze lokal zamawia sie min dwa lata wczsniej. A swoja droga zawsze mnie zastanawialo takie podejscie,lokal na komunie,milion gosci,zarcia,torty, prezenty.... tego nie zrozumiem. Ja przyjecie robie w domu tylko dla babc i chrzestnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie bedzie az 17 osob nie pomieszcze wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 10.35. Nie każdy jest jedynakiem. Ja mam dwoje rodzeństwa mąż troje . Jak ich zaproszę na komunie córki przyjdą ze swoimi rodzinami i dziecmi plus dziadkowie wiec uzbiera sie 20 osób. Dlaczego mam gotowac w domu skoro można zjeść cos dobrego w restauracji.dwa lata wczesniej to minimum na rezerwacje. Komunie sa tylko w maju wiec bardzo oblegany miesiąc . wesela szybciej można terminy znaleźć niz na komunie cos wolnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie mam lokaku nie robie zadnego przyjecia dla gosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We wrześniu poszłam się zorientować, konkrety załatwiałam po Nowym Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojej siostry (Lublin) koleżanki zamawiały lokale już w ubiegłym roku. A my jedziemy do lasu, po Komunii będzie ognicho, gitara, wszystko nad jeziorem (komunia będzie pod koniec maja więc liczymy na przyjemne temperatury). Jeśli pogoda nie dopisze, robimy nasiadówkę u niej w domu, w sumie ok 12 osób (ma mieszkanie 3 pokoje ale pomieścimy się bez problemu, tak jak przy okazji chrztu i innych). Nikt na pewno nie zamierza piec schabów i obierać ośmiuset kilo ziemniaków do obiadu i na kolację :D Jeśli okaże się, że prognozy nie będą pomyślne, każdy przyniesie coś od siebie i tyle. Jest jak jest, nie jesteśmy zamożni i wydanie dla nas paru tysi za lokal, jedzenie, prezenty itd to niestety ponad nasze finansowe możliwości. Na szczęście nikt nie ma z tym problemu, podobnie jak z tym, ze młody nie dostanie z okazji Komunii trzech telewizorów i pięciu laptopów. Jako chrzestna zamówię komunijny tort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc luiza
10 35 Juz w trzecim poście musiała się odezwac jakas matka polka, krytykująca tych co chcą coś zrobic inaczej niz ona sama. Autorka nigdzie nie napisała, że zaprasza 100 osób. Zrozum, nie kazdy chce być kurą domową tego dnia i stac przy garach. Wielu ludzi stać na lokal i jest to dla nich normalne. Oczywiście, nie ma nic złego w robieniu komuni w domu o ile nie krytykuje się innych, bo tez tego nie robią. Widać, że dla ciebie przyjecie w restauracji, jest czymś niezwykłym i na pokaz, pewnie nie bywasz, ale wiedz, że dla niektórych ludzi to zupełnie normalna rzecz. Po prostu chcą się cieszyc tym dniem i miec wszytsko gdzieś. Poza tym niektorzy, maja bliska rodzine poza chrzestnymi i dziadkami, ale nie... zaproszenie kogoś wiecej jest w złym guscie bo ty tak nie robisz. Wracaj do garów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Luiza
Z tym ogniskiem to super pomysł :) oryginalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mojej strony to moja siostra chrzestna z rodzina 4osoby, 4 osoby 2 ciotki i 2 wujow. Z meza strony- rodzice, brat z zona chrzestny, brat meza i dziadek. razem z nami 17 osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn by mnie wyśmiał jakbym mu zaproponowała ognisko po komunii :D :D :D :D Nie czujesz powagi takiego wydarzenia???? Naprawdę świętowanie takiego Sakramentu jesteś w stanie zorganizować w lesie???????? Ja prdl:o:o:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisała, ze dziecku sie taki pomysl podoba i całej rodzinie. Nie kazdy musi na sztywno. Niech kazdy robi jak chce i gdzie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 lata temu, komunia w tym roku. Kraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Luiza
Ja bym ogniska nie zrobila, ale pomysl mi sie podoba. Dla odmiany jakbym miala robic w domu to juz bym wolala ognisko. Ja po swojej komuni 20 lat temu robionej w domu, najlepiej wspominam spacer po lesie i nad jezioro wlasnie z cała rodziną. Było smiesznie, weseoło i wszytscy sie dobrze bawili. Nie kazdy lubi powage w restauracji. widac, że rodzina zgrana skoro wszytskim pasuje. Zrozumnie, że kazdy lubi cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Slyszalam ze lokal zamawia sie min dwa lata wczsniej. A swoja droga zawsze mnie zastanawialo takie podejscie,lokal na komunie,milion gosci,zarcia,torty, prezenty.... tego nie zrozumiem. Ja przyjecie robie w domu tylko dla babc i chrzestnych. x ja też zapraszam tylko bacie, dziadków, mojego brata z żoną, brata męża z żoną, chrzestnych i i wychodzi 16 osób. Nie mam takiego stołu i zastawy dla tylu osób. Poza tym też chce mieć święto w tym dniu a nie latać z talerzami, herbatkami, ciastami, kroić, nakładać a potem sprzątać kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelikamm
Moja córka ma własnie za rok komunie, w 2018 roku. Jak sie dowiedzieliśmy jak wygląda ta sprawa z terminami w tych restauracjach to od razu szukaliśmy czegoś wolnego i już w niektórych się nie dało. Znaleźlismy ale oczywiście trzeba było wpłacić zaliczkę, nie mieliśmy żadnych dodatkowych pieniędzy a trzeba było na szybko więc wzieliśmy pożyczkę w Feniko... Pieniądze były szybko więc od razu mogliśmy zamawiać i już nie mamy tego problemu, ale raczej Wam żebyście się pośpieszyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy jaki lokal. Corka ma komunie w czerwcu b.r. udalo mi sie zalatwic we wrzesniu 2016 mala sale w barze z ukrainskim jedzeniem (zapraszam 16 osob). Udalo sie, bo bar zaczal dzialalnosc w kwietniu i duzo osob nie wiedzialo o jego istnieniu. Jedna z dwoch sal mieli juz zajeta wlasnie na komunie. Moja kumpela miala robic w domu, juz katering zaklepala, ale w grudniu otworzyli obok niej mala jadlodajnie i w styczniu teraz udalo jej sie zarezerwowac na komunie. Ale my robimy male, skromne przyjecia, na maks. 20 osob. Do tego u nas komunia juz na 9, o 11 juz restauracja i bierzemy tylko obiad, ciasto i kawe, nie bedziemy wynajmowac lokalu do wieczora, bo to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już w zeszłym roku we wrześniu rezerwowałam lokal, bo bardzo mi zależało żeby zrobić w takiej fajnej restauracji Greco, a nie chciałam tego zostawiać na ostatnią chwilę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dla syna rezerwowalam 6 lat wczesniej-komunia w tym roku. Corka ma 4 lata i juz nie moge w okolicy lokalu znalezc, masakra z tymi terminami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W której klasie dzieci mają u Was komunię i czy to się nie zmieni w najbliższych latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas zmienili na 3 klasę i nie wiem czy mam tak lokal zamówić, bo cofnęli reformę i komunie może też cofna z 3 klasy na 2. A wy jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dom na głowie
Myślę, że jeśli ktoś ma warunki w domu lub na ogrodzie i niedużą liczbę gości to warto zastanowić się nad organizacją przyjęcia w domu. Dla mnie jest to zawsze inna atmosfera, dzieci mogą zając się zabawkami, starsi posiedzieć na kanapie i pogadać, można się przebrać i odpocząć. Polecam do przeczytania http://www.domnaglowie.pl/komunia-w-domu-czy-to-dobry-pomysl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1337
Hej ;) Idealne miejsce na chrzciny znajdziesz dzięki www.ChrzcinyiKomunie.pl . Można wysyłać zapytanie do wielu lokali jednocześnie, co zdecydowanie skraca czas organizacji przyjęcia ! polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś 3 mies wcześniej? Dogadywałam się z Trattorią Venezia i to u nich robiliśmy imprezę. Bardzo polecam to miejsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×