Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co wy tak jęczycie ?

Polecane posty

Gość gość

Czasami czytam tutaj jak to jest zle i cieczko bo państwo nie pomaga młodej matce. Jest kosiniakowe , roczny macierzyński , becikowe , 500 plus , wyższe rodzinne , pracy pełno . Jak ja rodziłam kilka lat temu to macierzyński trwał 16 tyg. .Nie było becikowego , zasiłek rodzinny 68 zł i do tego mega .bezrobocie . Teraz jest naprawdę lzej i nie ma co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z autorką, teraz jest o wiele łatwiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak tak. Jest nam cieczko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę,że chodzi nie tylko o pieniądze,ale też o sam fakt,że od dzisiejszych matek wymaga się,aby były perfekcyjne i radziły sobie z dziećmi bez niczyjej pomocy. Jak narzekają albo płaczą z bezsilności, to od razu hejt - a kiedyś może i materialnie było ciężej,może i nie było Pampersów ani słoiczków,ale w wychowanie dziecka zaangażowane były siostry,babcie,matki,ciotki... Kobiety nie psioczyły,że mąż nie zajmuje się dzieckiem,bo miały pomoc w innych kobietach. Mówcie co chcecie,ale uważam,że dzisiaj jest tym matkom jednak ciężej,a na pewno psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam sie, dzisiaj jest ciężej psychicznie, a lepiej materialnie. Ja bym chciała żeby macierzyński był 16tyg. Wróciłabym do pracy i mówiła, że muszę, a tak siedzę w domu rok i wariuję (moja praca to lajt w porównaniu do monotonii macierzyństwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam ok 20tygodni macierzyńskiego, a potem 2,5roku BEZPŁATNEGO wychowawczego. A teraz nawet bezrobotne lenie mają płacone. moje dziecko ma 7 lat. nie mam ani 500plus ani rodzinnego bo oboje uczciwie pracujemy i płacimy podatki. chore to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×