Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy sądzicie, że przesadzam ?

Polecane posty

Gość gość

Chodzi o to, że mam 19 letnią córkę, no i ona ma chłopaka starszego od siebie, problem pojawia się, bo ona mi oznajmiła, że na wakacje jedzie razem ze swoim chłopakiem nad morze. Oczywiście każda inteligentna osoba domyśli się skąd jest mój strach. Obawiam się tego, że przyjedzie z wakacji w ciąży. Ona jest jeszcze za młoda na to, a mój mąż jeszcze gada, że ja przesadzam ze wszystkim, że ona jest już dorosła, jeszcze bezczelnie mówi, że w tym wieku sami jeździliśmy i nic się nie stało. Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myśle ze powinnaś z nią pogadać, dowiedzieć sie jakie jest jej spojrzenie na macierzyństwo i czy nie chce brać tabletek itp. Twoje obawy sa bez sensu sex może uprawiać i w aucie nie musi specjalnie po to jechać na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam 18 jak pojechalam z chlopakiem na wczasy. moj tata histeryzowal tak samo. jak ma zajsc w ciaze to zrobi to wszedzie. myslisz ze sie nie kochaja ?-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:30 Ja się boję tego, że oni już to robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma czekac do slubu? czemu jej nie ufasz? nie rozmawialas z nia o antykoncepcji? daj jej zapas gumek, albo zaplac za tabletki to bedziesz spac spokojniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:30 Ja mam nadzieje, że oni tego nie robili i że nie zrobią tego na wakacjach. Dużo się słyszy o takich przypadkach, gdzie jadą razem na wakacje, a kobieta wraca z brzuchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:32 Może nie do ślubu, ale tak wcześnie to też mi się nie podoba. Ja nie chcę, żeby ona już to robiła, seks to nie jest zabawa, dla tak młodych osób. Chłopak ma o tyle łatwiej, ze w ciążę nie zajdzie, a zwiać może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale czemu sie boisz ze juz to robi. moze i robili, ona ma juz 19 lat! kiedys i tak by zaczela. chyba to nie jest nieodpowiedni wiek na sex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:35 Ja rozumiem, że kiedyś by zaczeła, ale dla mnei to za wcześnie, niech poczeka z 3-4 lata. Ona powinna być jeszcze dziewicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobieto, teraz sa czasy ze 15 letnia dziewica to wstyd. no niestety, przestan zyc z mysleniem ze oni nic nie robia bo watpie. zamiast myslec o skutkach, zapobiegaj! porozmawiaj z nia o antykoncepcji i tyle. nic nie mozesz zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak PRZESADZASZ. Uświadom jej, żeby postępowała tak by potem sama czuła się ze sobą dobrze, by nie żałowała pewnych rzeczy. Ja nie musiałam jechać na wakacje by dziewictwo stracić. ogarnij się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:40 15-letnia dziewica to wstyd ? No chyba w skrajnej patologii. 15 latka to jeszcze dziecko, dużo większym wstydem jest ciąża w tym wieku. 12:40 Gdybym miała pewność, że nie będą tego robić, to byłabym spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle, ze nikt nie bedzie patrzyl na twoje samopoczucie w tej kwestii. albo sie z tym pogodzisz, albo nie. taka jest kolejnosc rzeczy. życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tylko jak zajdzie w ciążę, to ja będę pierwszą osobą która będzie musiała się tym zająć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a i owszem, dlatego ktos wyzej napisal, ze teraz to mozesz tylko zapobiec rozmawiajac z nią o antykoncepcji. samo zalenie sie i strach przed ciaza corki nic Ci nie dadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tym zajac? Mhm. Ty bedziesz mogla jej pomoc, powinnas nawet w razie czego, ale nic nie bedziesz musiala. Twoja corka jest pelnoletnia, nie jest juz dzieckiem, domyslam sie ze od pazdziernika idzie na studia, lub juz studiuje. Ogarnij sie. Duzo lepiej wyjdziesz na tym ze upewnisz sie, ze sie prawidlowo zabezpiecza. Jak chcesz to sprobuj jej zabronic seksu w tym wieku, zebys sie nie zdziwila. Ty w jej wieku bylas dziewica? Bardzo mnie draznia takie nawiedzone baby. Zreszta zyj sobie nadzieja ze bedzie zyc w cnocie jeszcze kilka lat jak ci z tym lepiej, ona i tak zrobi co bedzie uwazala. Tylko jesli nie jest za dobrze wyedukowana pod wzgledem antykoncepcji (a patrzac na twoje podejscie od ciebie tej edukacji nie otrzymala) to faktycznie moze wpasc i to bez wakacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ty autorko ile miałaś lat jak straciłaś dziewictwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast z nią rozmawiać i uczyć antykoncepcji to się martwisz.Jak pojedzie z chłopakiem na pewno dojdzie do stosunku.Ty piwinnaś ja na to przygotować.Wiele dziewczyn w tym wieku już współżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co rozmowy? Przecież w tym wieku każdy już wszystko wie. Ja w tym wieku od roku nie byłam dziewicą i uważam, że to wcale nie było jakoś wcześnie. Pamiętam próby rozmowy o antykoncepcji z mamą. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszych czasch matka powinna przekazać całą swoja wiedzę o stosowanej przez siebie antykoncepcji aby nie mieć problemu z córką.Terza wszyscy wszystko wiedzą a nie wiedzą nić.Czas szybko płynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowo, nie ma aż tak głupich matek, którym się wydaje że 19latka w dlugim, stałym związku tylko trzyma się za rączki. Jakbyś miała odrobinę oleju w głowie, to byś wiedziała, czy córka bierze antykoncepcję i spałabyś spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:22 Ja rozumiem, ze wiele osób zaczyna współżycie zbyt wcześnie, ale my pochodzimy z porzadnej rodziny, a nie z takiej gdzie dziecko ma 15 lat i norma, że już nie dziewica. 13:21 Co ma to do rzeczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ma do rzeczy, ze z twojego postu wynika ze w jej wieku juz dziewica nie bylas, wiec wychodzisz na hipokrytke i histeryczke, i sama dobrze to wiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:54 Wyobraź sobie, że byłam dziewicą w jej wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, czyli jak jezdzilas z mezem w jej wieku na wakacje, to do niczego nie doszlo? To czemu zakladasz ze miedzy nia a chlopakiem dojdzie? Moze wezmie z ciebie przyklad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:13 On wtedy nie był moim mężem to po pierwsze, a po drugie nie ma w tym nic dziwnego, wakacje nie muszą być równe, żeby do czegoś doszło, ale teraz są inne czasy, teraz w mediach kipi od seksu, inaczej się ubierają dziewczyny, niz kiedyś. Teraz coraz wcześniej zaczynamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, teraz to sama sobie przeczysz. A ludzka natura jest taka sama od wiekow i nie potrzeba nacechowanych seksem reklam, zeby dochodzilo do zblizen. Skoro ty sie wstrzymalas to moze ona ma podobne poglady. Nie dowiesz sie, poki nie porozmawiasz z corka, ale wiedz, ze seksu nie jestes w stanie jej zakazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wreszcie się z tym pogodz, że Twoja córka jest juz dorosła i tak, na pewno już uprawia seks ze swoim chłopakiem. Nigdy z Nią o tym nie rozmawiałas? O antykoncepcji tez nie? Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy uspokoję choć troche ale tez mając 18-19 lat miałam chłopaka starszego, który nawet nalegał na seks i pojechałam z nim na wakacje na domek i do niczego nie doszło, a dziewictwo straciłam mając 22 lata z kimś kto był tego wart, wiec wspólne wakacje niczego nie oznaczają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd pomysł, że jak nie pojedzie na te wakacje, to na pewno w ciążę nie zajdzie, albo nie będzie uprawiać seksu? Jak będą chcieli to zrobić, to znajdą okazję i bez wyjazdu. A tak na marginesie, to ty w ogóle rozmawiasz czasami ze swoją córką o sprawach damsko - męskich? Bo wydaje mi się, że ty jesteś z tych mamusiek, którym słowo "seks" nie przejdzie przez usta w obecności nawet dorosłych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×