Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

muusia

sierpniowe mamy 2016 cz. III

Polecane posty

Gość gośćXXXV
Ja też woda przegotowana myje buzię i pupę. Do picia też daje zwykłą przegotowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gfderdferdferdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dziewczyny czy ktoras z Was miala do czynienia z refluksem?albo zna takie dziecko? u nas twierdza ze ta chrypa to od ulewania, pediatra mowi tylko zeby zageszczac mleko odlozyc owoce neurolog sugeruje refluks ale mi to nie pasuje, nie te objawy...bo moje dziecko jest spokojne jak je, nie denerwuje sie jak ulewa i nie ulewa po kazdym posilku tylko po niektorych, czasem wiecej czasem mniej od 3 dni prawie w ogole bo zageszczamy mleko i pilnujemy zeby nie przewracal sie na brzuch po jedzeniu, a mimo to chrypa nadal jest przeciez duzo dzieci ulewa i tak nie chrypi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Klaudia
ja przegotowaną myję buzię w ciągu dnia bo mam u nas w pokoju tą wodę na której robię mleko. I tą. Ale jak kąpię przed spaniem w wanience z kranówą to myję właśnie wodą z wanienki w pierwszej kolejności buźkę, a potem resztę. Milkę wysypało troszkę na pupce takimi czerwonymi krosteczkami. Nie wiem, czy to od żółtka? A wietrzycie dzieciom pupki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Klaudia
Monika u mojej małej było podejrzenie refluksu jak była noworodkiem bo strasznie ulewała, nawet 3h po posiłku, a nie jadła łapczywie ani nic. USG brzuszka to wykluczyło. Powiedz pediatrze, że neurolog tak sugeruje niech da Ci skierowanie. USG brzuszka dzieci robią przy szpitalu i to już na następny dzień z reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Klaudia na usg brzucha takie rzeczy wyjda?maly mial robiony jak mial miesiac czasu i wszystko bylo prawidlowo RZSowa do foniatry bo maly ma chrype, kiedys jej nie slyszalam, ale mama mi zwrocila uwage i lekarka, ze jak maly placze to slychac od tygodnia nawet ja zauwzylam, bo slychac jak spi to tak chrumka, do tego jak gaworzy..tak jakby mial nos zawalony, ale tam tez czysto mamy isc do foniatry sprawdzic krtan muusia ja w HM dla siebie nie moge nic znaleźć, ale dla malego zawsze. dzis bylam w pepco i dla dziewczynek byl duzy wybor, a dla chlopcow nic ciekawego, wszystko z motywem slonia Kłębuszku bardzo mi przykro i jednoczesnie bardzo się ciesze, ze teraz się udalo, ze coreczka zdrowa i rodzina szczesliwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Klaudia ja nie wietrze malemu pupy, babcie zawsze nalegaja zeby to robic ale moj maly zaraz sika i wszystko mokre dookola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A buzie myjemy w lazience pod kranem. Jak byla noworodkiem to mylam przegotowana ale ma ladna skore wiec nie widze potrzeby vy szczegolnie delikatnie z nia sie obchodzic skoro nie myje jej calej w przegotowanej wodzie Moja to naprawde jak jest glodna to caly czas by jadla a teraz np o 16 miala obiad i teraz polowy mleka nawet nie wypila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXXXV
Mój mały w tym tygodniu zaczął pelzac. Ciekawe jak długo mu zajmie przejście do Raczkowania:) Monika co do ulewania to mój też ulewa od niedawna i nie wiem od czego... potrafi godzinę po mleku nawet ulac, szczególnie jak się bardzo rusza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Co do ulewania to u nas kiedys bylo czesto. A teraz? No nie wiem. Ale chyba nie ma dnia by czegos nie ulal. Nawet po sloiczku potrafi ulać. Jesli można to ulaniem nazwać. Raz bedzie mokry od mleka innym razem pomarańczowy od obiadku. Ale nie uważam tego za problem. Staram się od razu po jedzeniu nie dawać go do zabawy tylko musi troche polezac w leżaku. Co nie zawsze pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
No wlasnie wiele dzieci ulewa wiec czemu akurat u nas miałby być problem? Przeciez Wasze dzieci nie maja od tego chrypki Nie wiem jaka moze być przyczyna :( ulewanie moim zdaniem sa normalne, zdarzają sie czasem raz dziennie, czasem cześciej a czasem w ogóle. Chyba ze alergia...bo to lekarze tez sugerują. Tylko na co? Bo nie za wiele rzeczy zdążyłam wprowadzić. Narazie odstawiliśmy gluten i jajko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Kacper pełza do tyłu. Do przodu nie umie. Padało dziś i nie byliśmy na spacerze. Ciuszki kupuję w pepko albo lumpeksie. Bardzo mało kupuję bo dużo dostałam i wciąż mi koleżanka podrzuca co jej dzieci wyrosnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia to zalezy jak duzo sie ulewa. Bo jak chlusta to problem jest. A jak ukeje sie lyzka mleka czy dwie to nic niepokojacego w tym n8e ma. Mojej tez godzine czy dwie po potrafi sie odbijzc i ulac ale sa to raczrj male ilosci. Moja dzis znowu cwiczyla siadanie . Wczoraj to prawie pompki robila bo kolana od podlogi odrywala i utrzymywala sie na rekach i palcach od stop jakos jakby chcialacwstac jakos na nogi czy nie wiem o co jej chodziło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia rożnie to bywa ale nie sa to nie wiadomo jakie ilości i nie po każdym posiłku. No moze takie dwie łyżki stołowe tak jak napisałaś. Ale zeby aż chrypy od tego dostał? Tym bardziej ze jak był mniejszy i mniej *****iwy to duzo mniej ulewal dlatego jakos nie pasuje mi tu ten refluks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXXXV
Ja kupuje ciuszki w pepco, Tesco, hm, smyku i Reserved. Najwięcej chyba w smyku i pepco chociaż hm też bardzo lubię ale drogo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kłębuszek31
Dzień dobry dziewczęta. Ja zapytam tak z innej beczki.... Czy przy zabkowaniu możliwy tez jest bardzo wodnisty katar? Dziś noc do bani. Do 3 w nocy tanczylismy nad lozeczkiem. I jeszcze jedno. Czy któraś spotkała się u dziecka z taką sucha, pękająca skóra tuż za uchem? Czuję, że to alergiczne jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancia1000
Klebuszek u nas był wodnisty katar jak jedynka szła, nawet nie bardzo szlo go odciągnąć. A popękana skóra za uszkiem to kojarzę tylko z alergią, mój chrzesniak tak miał jak był niemowlakiem tylko że on skórę na ciele też miał szorstką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Klebuszku pamiętam jak maly zaczął miec oznaki alergii to położna powiedziała ze jak będą zmiany za uszami to jest to alergia na......i tu nie pamiętam jedno z dwóch albo na laktoze albo to skaza bialkowa. Ale małemu nie wyskoczylo nic za uszami. Tylko na policzkach przy uszach. Co do kataru to są różne opinie o tym. Jedni mówią ze jest to zależne od siebie a inni ze nie ma katar z ząbkowaniem nic wspolnego. My po kontroli. Maly nadal charczy dalej ma miec wziewy. Ale dam mu dzis ten mucosolvan. Musiałam zabrać ze soba córkę bo od 6 rano plakala ze ja brzuch boli. Maz niestety w pracy. Wiec sama musiałam te niewiasty ogarnąć. Corka dostala skierowanie na badania z krwi wiec od razu poszliśmy do laboratorium. Tam na szczęście nas przepuścili w kolejce. Młodego dalam na kolana pani co rejestruje pacjentów a z corka usiadlam na fotelu. Ledwo ja utrzymalam do tego pobrania. Krzyku bylo co nie miara. Pierwszy raz miała z żyły. Wczesniej z palca a i tak dramat był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kłębuszek31
Ancia, RZSowa dziękuję. Szorstkiej skóry nie ma. Ma normalna. Tylko to ucho takie brzydkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancia1000
Jejku RZSowa z dwójką dzieci do lekarza, no no;-) ja to muszę zawsze z kimś jechać do pomocy jak z małym jadę bo nawet bym nie słyszała co lekarz do mnie mówi bo tak wtedy się płacze, a jeszcze jakbym starszego miała brać to już byłby cyrk :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klebuszek moze byc taki katar ale moze byc tez wirusowy. Moj synek mial platki uszu takie suche biale jak mial skaze bialkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzis 20 stopni! Jak tu sluchac lekarza zeby nie wyjsc na dwor bo to jeszcze marzec? Nie chidzilabym do takiego lekarza chyba. Tylko zastanawiam jak mala ubrac. Syn ma bluze i bezrekawnik. Ja to bym jej juz opaske chetnie zalozyla. Tez sama z dziecmi do lekarza chidze tzn z dwojka jeszcze nie bylam na raz sama . Moja mala lekarzy sie n8e boi. Jak ja badaja to sie cieszy i cala az trzesie. I najchetniej to by sie vawila stetoskopem. Syn kiedys plakal u lekarza a teraz sam wola jak ma kaszel i katar ze chce do lekarza. Chyba pomogla zabawa w lekarza i odpowiedni pediatra z dobrym podejsciem do dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEliza
sorki, że się wtrącam, ale mam do was pytanie bo też jestem mamą sierpniową i oboje z mężem bardzo chcielibyśmy drugie dziecko, ale też boimy się czy sprostamy. Czy są tu mamy mające jeszcze dziecko przedszkolne? Piszę przedszkolne, ponieważ chcielibyśmy się zacząć starać o dziecko za jakieś minimum 2,5 - 3 lata, na pewno nie wcześniej bo tak jakoś zajeżdża patologią mieć dziecko raz po raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
F by f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Ancia u nas to samo jak był mały, zawsze z kimś bo wiecznie był z nim problem. Teraz juz jest bardziej do ogarnięcia wiec chodzimy sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×